Prva kvalifikacijska runda
16 min: Esteban Gutierrez prvi postavlja najbrže vrijeme.
14 min: Većina vozača je na stazi.
13 min: Dva Mercedesa trenutno su na najboljim pozicijama.
9 min: Trenutni top 3 – Rosberg, Perez, Raikkonen
8 min: Grosjean izlazi na stazu, a dva Red Bulla i Alonso još uvijek čekaju u garaži.
7 min: Esteban Gutierrez je najbrži na medium komponenti, Alonso i Red Bullovi su na stazi. Alonso i Webber su na mekšoj komponenti.
4 min: Alonso postavlja najbrže vrijeme 1:25.934.
3 min: Sebastian Vettel postavio je drugo najbrže vrijeme na medium komponenti, Webber je treći.
1 min: Paul di Resta je najbrži, a Grosjean, koji je na medium gumama, napravio je pogrešku zbog koje je na desetog mjestu. Raikkonen postavlja najbrže vrijeme na mekšoj komponenti.
0 min: Romain Grosjean, koji je riskirao sa medium gumama, ispao je iz kvalifikacija te će startati tek sa sedamnaestog mjesta. Odlične vijesti za Bottasa su da je prošao u drugu kvalifikacijsku rundu. Button je bio najbrži.
17. Grosjean
18. Maldonado
19. Bianchi
20. Van der Garde
21. Pic
22. Chilton
Druga kvalifikacijska runda
10 min: Raikkonen prvi postavlja najbrže vrijeme, no Alonso preuzima vodstvo.
9 min: Felipe je drugi, di Resta treći.
5 min: Vettel izlazi na stazu. Rosberg je vodeći.
3 min: Mark Webber postavlja najbrže vrijeme, dok je Sebastian Vettel još brži u međuvremenu u prvom sektoru.
2 min: Vettel postavlja pola sekunde brže vrijeme od Webbera. Raikkonen je treći.
0 min: Sebastian je najbrži; slijede Alonso, Webber, Raikkonen, Hamilton.
11. Ricciardo
12. Di Resta
13. Sutil
14. Vergne
15. Bottas
16. Gutierrez
Treća kvalifikacijska runda
6 min: Alonso postavlja najbrže vrijeme 1:25.826
5 min: Vettel je brži sekundu u drugom sektoru od Alonsa te postavlja najbrže vrijeme 1:24.119. Webber je drugi, na medium komponenti, sekundu sporiji.
1 min: Raikkonen je treći, Button peti.
0 min: Sebastian Vettel bio je nedodirljiv te će startati s najbolje startne pozicije. Slijede Rosberg i Hamilton, Webber, Massa, Raikkonen, Hulkenberg, Alonso, Perez i Button.
1. Sebastian Vettel Red Bull-Renault 1m24.119s 2. Nico Rosberg Mercedes 1m24.871s +0.752s 3. Lewis Hamilton Mercedes 1m24.941s +0.822s 4. Mark Webber Red Bull-Renault 1m25.047s +0.928s 5. Felipe Massa Ferrari 1m25.201s +1.082s 6. Kimi Raikkonen Lotus-Renault 1m25.248s +1.129s 7. Nico Hulkenberg Sauber-Ferrari 1m25.334s +1.215s 8. Fernando Alonso Ferrari 1m25.826s +1.707s 9. Sergio Perez McLaren-Mercedes 1m26.153s +2.034s 10. Jenson Button McLaren-Mercedes 1m26.487s +2.368s Q2 Zaostatak ** 11. Daniel Ricciardo Toro Rosso-Ferrari 1m25.519s +0.951s 12. Paul di Resta Force India-Mercedes 1m25.711s +1.143s 13. Adrian Sutil Force India-Mercedes 1m25.740s +1.172s 14. Jean-Eric Vergne Toro Rosso-Ferrari 1m25.798s +1.230s 15. Valtteri Bottas Williams-Renault 1m26.134s +1.566s 16. Esteban Gutierrez Sauber-Ferrari 1m26.336s +1.768s Q1 Zaostatak * 17. Romain Grosjean Lotus-Renault 1m26.577s +1.003s 18. Pastor Maldonado Williams-Renault 1m26.842s +1.268s 19. Jules Bianchi Marussia-Cosworth 1m26.970s +1.396s 20. Giedo van der Garde Caterham-Renault 1m27.105s +1.531s 21. Charles Pic Caterham-Renault 1m27.487s +1.913s 22. Max Chilton Marussia-Cosworth 1m28.138s +2.564s 107% vrijeme: 1m31.564s * Zaostatak za najbržim u Q1 ** Zaostatak za najbržim u Q2
Mislio sam da ce grosjean biti bolji,vettel odlican ali sutra ce webber prijeci mercedese alonso standardno los u kvalama dobar u utrci
Čini mi se da u zadnje vrijeme sve više komentiraju dječica. Oni pravi znalci polako napuštaju site, koji postaje mjesto rasprava tipa “čiji je tata jači”.
Ja imam takav osjecaj vec dvije godine.
ali ove sezone je najgore – šteta.
gdje su dječica bila 80.-ih godina prošlog stoljeća?
’80ih…. nisu bili ni u planu
negooo…. reci mi di je tada postojao komp (ili internet) na balkanu??? :nemampojma:
ps nisam dijete :prcnjau:
Nemoj čitati članke gdje je glavni lik Vettel, pa će ti biti lakše.
Ma jel to u pozadini prazno gledalište?? Ako je pitam se zašto
Ferrari sprema kao nekakvu taktiku sutra, valjda će sad i Massa doći do postolja.
ferrari i njihova taktika ocigledno funkcionise po principu, hajmo sj*bati kvalifikacije sto vise mozemo, i nadati se da su svi ostali timovi slicni debili pa cemo stici do postolja, pobede……..
Alonso traži mlade kreativne dizajnere da mu za svaku iduću utrku što bude u bodovima oslikaju novu kacigu, u čast novom svjetskom rekordu u osvojenim bodovima u karijeri. 🙂 E moj grande magnifico uvati se posla na bolidu a ne na kacigi..
Imati vrijeme dostatno za prvi startni red i odlučiti pokazivati svoju mudrost …
Ferrari , još jednom svaka čast .
Bojim se da im ni možda najjača postava iduće sezone neće pomoći ako nastave isporučivati ovakve bolide i ako im “stratezi” ostanu isti ljudi .
Inače bi mogla biti zanimljiva utrka 🙂
Ajmo Massa uzmi to postolje da te gledamo kako se radujes trecem mjestu pa da ko Rubinjo nam jednom zaplaces… sad ili nikad!
Massa ce stati na postolje samo ako ga doma napravi od dasaka i popne se na njega!
Da…. ali pomalo je tuzno i nezamislivo kad vozis propetog konjica a ne mozes do gutljaja sampanjca da dodjes.
ma biti će ista predvidljiva situacija kao i ova s vettelom koja se događa već par utrka kada je massa ispred alonsa. massa će startat ok i zbog kasnog mjenjanja guma pasti na 10-11-12-u poziciju 🙁 i ganjati pokoji bod do kraja trke
nažalost 🙁
voljela bih ga vidjet na postolju ili da bar odradi jednu fajtersku utrku a ne da se samo brani :/
Nešto opasno smrdi u ovim velikim razmacima između Vettla i ostalih i samo budala to ne vidi…
A i sam je to rekao… Usred sezone treba sve posjest na iste bolide i test! Da ih vidimo onda
A sto ako je samo bolji?
istog sam misljenja, ne mislim da je Minardi glup kad je dao izjavu da Rb ima nesto
ilegalno na bolidu. 1sekunda prednosti u kval… i 2,5 po krugu pa ko je onda tu glup??? Nece konkurencija stignut tu prednost jos za 2 godine.
Kriminal se uvukao kroz kladionicu u svaki sport i ajde ti tu budi pametan.
Vettel ima Sennino srce, Huntovu muškost, Shumacherovu upornost, Laudin fokus, Jergovicevu pamet, Montoyina muda, Sindfeldov humor. Vettel je ono sve najbolje u jednom!
da je tebi barem 1% seinfieldovog humora…
Bas si bezobrazan!
😀 Dobra, pa jel si ti nešto popio, da pišeš takve gluposti.
Haha!
Bravo, evo vidiš da možeš kada hoćeš 🙂
i svi se grohotom nasmijaše
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=GQyH2xi46s8
nisam ovo vidio. svaka cast, bas ga je nasamarao 🙂
Ovo ko pogleda sve mu je jasno ako nekom nije jasno na prvi pogled neka pogleda 10 puta.
Uskoro ce ovaj pelenko brzo razocarati svoje fanove….
BRAVO svaka ti čast ljepo sročeno najljepši tekst do sada u ovom Forumu
Skontajte prazno gledalište na slici…
Sa novom situacijom sa gumama može svašta biti.Primetio sam masovna sečenja krivine 12.Tamo kada bi stavili “kobasica” ivičnjak leteli bi ko Gutijerez na trećem treningu.
Očekujem dobru trku.
Gledao sam slobodni trening i gume su se totalno raspadale mogla bi na VN Indije donijeti nekog novog pobjednika npr:Massu….
DOMINATOR 😀
Kvalifikacije su bile dosta nezanimljive,cista suprotnost onome sto ce se desavati na utrci(nadam se),svi su se timovi dosta zalili na potrosnju guma,pogotovo one mekse komponente tako da bi barem sa te strane utrka mogla biti dosta zanimljiva…fernando i webber ce dosta profitirati startom na tvrdjoj komponenti,zivi bili pa vidjeli…
nadam se, pogotovo zbog webberovog starta 😉
Opet ….
svaka cast za RBR , prosto nevjerovatno …..
kravice lete po stazi svaka cast
Totalna dominacija sto meni nesmeta naravno 😀 … u vreme kada je Sumi dominirao bila su jos dva tima koja su mogla da mu pomrse racune McLaren i Williams BMW, e sad sto su ovi drugi timovi nesposobni da pariraju Red Bullu mislim na Ferari i McLaren a imaju resurse kao i Red Bull sami su krivi nije Red Bull kriv sto oni nemogu da ih prate u razvoju bolida 😀
kad red bull osvoji vise naslova od mclarena i ferrarija onda ih prozovi nesposobnima.. prestani pisati takve gluposti, neće ni red bull vječno tako, doći će i njemu loši dani.. ništa nije vječno, sve je prolazno!
napisao sam (nesposobni) zato sto imaju resurse a predaju se na polu sezone i zato Red Bull totalno dominira 🙂 naravno sve je prolazno, zato sada mogu da uzivam kao za vreme Sumahera kada sam uzivao 😀 Pozdrav 🙂
pa s obzirom na staž u F 1 RB u prosjeku i ima više naslova od feraria i McL 😉 u 9 sezona RB 4 naslova = 0,44 po sezoni . McL 48 sezona 12 naslova = 0,25 naslova po sezoni , a ferari 64 sezone 15 naslova = 0,23 naslova po sezoni 🙂 s obzirom da neče ni RB vječno ka šta nije ni ferari ( 5X ) ili McL ( 4X ) forumaš Sumaher ne piše gluposti jer zar nije točno da su drugi konkurenti RB trenutno nesposobni parirat im ka šta su nekad drugi bili nesposobni parirat… Read more »
avalon: u potpunosti se slazem sa tvojim komentarom 🙂
a red bull nema resurse???? bitch please… imaju para ko blata, plus Newey-a… vettel je najmanji faktor.. sa takvim bolidom bi i chilton bio prvak…
Kaj ovo “bitch please” znači?
Massa opet ispred Alonsa … Hulkenberg ponovo na razini! Ne znam za Alonso ovo s gumama .. zadnji put se Massa u utrci igrao sa taktikom pa je spuho! To Ferrarijevo taktičko igranje u većini završi loše, bojim se da bi moglo biti i sutra tako!
Mislim da u zadnje vrijeme Alonsa tretiraju kao i Webber. Da ne on kao “najbolji” bio bi daleko ispred svih.
pa ako si gledao kvale onda znas da je massa svoje vrijeme u q3 napravio na meksoj komponenti a alonso na tvrdjoj,znajuci da je meksa komponenta sekundu brza od tvrdje neznam onda cemu pises “massa ispred alonsa” kada su na dvije razlicite taktike.. uostalom nije bas da ferrari uvijek mashi sa taktikom u vezi guma,vrati se koju utrku unazad i vidjet ces da su nedavno pogodili i osvojili 2 mjesto 😉
Ne bih bas rekao da je sekunda razlike izmedju ove dvije gume. Ovo su priblizno dvije najslicnije gume. Pa da je tako onda bi Webber danas lagano uzeo pole ispred Wettela…
Bla bla bla čiaj komentare do kraja prije nego što počneš pisat!
Schumi1 pogledaj vrijeme fernanda na q2 i vrijeme fernanda na q3 tacno 1 sekunda razlike 😉
Schumi1… Pa Vettel je na soft, a Webber na medium… Kako bi on lagano uzeo pol, znajuci da Vettel ima gume brze 1 sec…
ToUrNiQuEt, pa kazem da je Webber vozio na mekim. Ako su meke sekundu brze, onda je Webber mogao na mekim biti ispred Vettela. Ali nisu toliko brze!
Elmedin, ne mora znaciti da je Alonso odvezao maksimum na medium gumama. Taj krug mu je onaj prvi iz Q3. U drugom izlasku ga nije popravio, a trebao je. Vjerovatno je napravio neku gresku… Webber je isto imao slabije vrijeme nakon prvog izlaska, ali ga je u drugom popravio.
Vettel je pozvan pred komisarje zaradi oviranja Hamiltona. Toda od tega tako neče biti ništa jer je RedBullu i Vettlu vse dovoljeno.
Ti si isfrustriran Vettelom.
Sta radi plavusa izmedju dva napaljena Slovenca?
Smeta!!
😀
:)))))))
dobar
Ma moga je to Vettel i malo bolje..Kaže Hamilton da bi Alonso ovo odveza 1:14.119 na mekšima da mu je isti bolid.. 😉
Ne, imao bi krug prednosti u odnosu na drugoplasiranog
ma glupost mi ovo gledati, sedam desetinki brži od drugoplasiranog… pa nisu rosberg, hamilton, raikkonen toliko lošiji vozači od njega da imaju toliki zaostatak. ovo je postalo smječno gledati.. svaka čast vettelu svakako, al formula 1 bi se trebala zvati ” red bull protiv ostatka svijeta” … četiri naslova prvaka će se pisati u svim knjigama, bit će među velikima.. al život je nekad nepravedan, oni koji bi trebali biti na njegovom mjestu, nisu ..
A sada se sjeti prvog dijela sezone i vike po Pirelliju zbog guma koje im nisu odgovarale.
Umjesto da se prilagode gumama kao što su druge momčadi napravile, oni su toliko “jaki” da su gume prilagodili sebi.
Tu je otišlo bar pola sekunde po krugu u njihovu korist.
znam stari.. apel i sve kritike stavljam na F1 općenito. razlika između bolida.. jel tebi zanimljivo gledati ovakvu F1? bilo mi je zanimljivo zadnji put kad su pucale gume pa se pricalo o pirelliju.. ne ta F1 više smisla..
sve stoji..RBR je zvijer..ali MW nije tako loš vozač a prešišali ga i lewis i nico.. kako to objašnjavaš…Seb ima feferon u dupetu pa uz kers još i prdne ili?
Pa pogledaj koje gume je koristio vettel, a koje webber.
A sto to Vettel nije zasluzio da bude na tom mjestu? Zbog cega bi to neki drugi trebali biti na njegovom mjestu? Vise rade od njega? Ljepse izgledaju? Ili voze za omiljeni tim, pa zato vise zasluzuju da budu na Vettelovom mjestu?
now you talkin’
potpisujem
Zašto Alonso na zadnjem pokušaju nije vozia na mekšim gumama to mi je misterij moga je bi 3-4 vidit cemo oće li se sutra isplatit
Tko zna. Možda sa teškim bolidom prebrzo uništavaju mekše gume.
Siguran sam da su to napravili iz razloga da budu što bolji, a ne što gori.
Uostalom, ima tvrde gume, a uopće nije daleko na gridu.
gledao sam izjavu alonsa nakon kvala i rekao je da su mu na trecem treningu mekse gume trajale svega 3 kruga kada je pritiskao zbog toga je odlucio startati na tvrdjim!
puno ime Vettela:Sebastian Nedodirljivi Vettel 😀
Cestitke Vettelu na 3 uzastopnom poleu u Indiji,sutra ide i treca pobjeda u nizu i Indiji i 6 uzastopna u prvenstvu
Moje misljenje za sutra je:1.VET 2.WEB 3.ALO 4.ROS 5.HAM 6.MAS 7.RAI 8.HUL 9.BUT i 10.RIC
samo nemoj pisat te pridjeve ‘nedodirljivi’ i tako to, zivcira znas 😉
Zašto nedodirljivi? Ima gubu?
i hamilton i alonso su bolji vozaci od vettela!!!
samo u snovima a ne na stazi
Pozovimo Milku Babović da da ocjenu za “najbolji dojam”
Po kojim mjerilima
onda moze Sebastian Neuhvatljivi Vettel 😉
Taj Ferrari se ponaša kao da im Igor Štimac slaže taktiku.
I tako weber na slobodnim treninzima zaostaje 2-3 desetinke i bas na kvalifikacijama zaboravi dobro vozit i zaostane gotovo sekundu…u RB su oprezni pa malom švabi opet koče jedinog konkurenta…pa stoti put…
a ne gledas razliku u gumama?? Da je Vettel na soft a Webber na medium… Razlika guma je oko 1s…
majmune, medium gume!! a posto je delta između medium i soft guma oko sekunde, webber bi bio tu negdje 😉 ali taktika je majka ovdje, bar se nadam.
Prije nego što napišeš ovako glup komentar, pogledaj na kojim je gumama vozi Vettel, a na kojima Webber 😉
EDIT Eto, dečki me pretekli :thumbs:
Pa odluka RB!!!!!!
pa ista ta odluka je i kod Ferrarija.. samo sto je webber i na medium uspio doci ispred nekih koji su na softu i zavrsit 4. dok je Alonso sa tom istom taktikom tek 8. a jedan sauber je bolji od njih…
Odluka u kojoj je i on sudjelovao! Što misliš koliko bi krugova Webber izdržao na mekanim gumama?
Momci, ovdije svatko može pisati svoje komentare. Nema minimalnog limita u poznavalju pravila F1, ali ima limita u kulturi komunikacije.
Zato se suzdržite od pridjeva, “majmune” “glup”………Na kraju će otići predaleko.
ejs nedodirljiv ? ON NEDODIRLJIV ILI NJEGOV BOLID ? 😉
on
ni jedno ni drugo nego ocito savrsena kombinacija I JEDNOG I DRUGOG! svaka cast i njemu i ekipi..
Roman Grosjan se dobro zeznuo taktizirajući sa gumama. Netko će reći, dobro, i drugima se desilo, ali on je promašio za pola sekunde. Puno previše. Napravio je tri pogreške u krugu. Nakon prve pogreške je išao silovati i …… Bit će zanimljivo pratiti njegov pokušaj proboja u utrci. Vidjet ćemo da li je dovoljno “odrastao” da može kao i Kimi, polako kroz cijelu utrku vraćati jednu po jednu poziciju. Ima dva načina da se probije ili izgori. Divlje startati i do prvog zavoja se kockati i zaraditi pozicije, što mu je u prošlosti završavalo u zidu skupa s još nekoliko… Read more »
1. Vettel (S) 2. Rosberg (S) 3. Hamilton (S) 4. Webber (M) 5. Massa (S) 6. KIMI (S) 7. Hulkenberg (S) 8. Alonso (M) 9. Perez (M) 10. Button (M)
E moj Fernando pa zasto na medium zasto drugacija taktika.
Pa mogao si ic u prvi startni red s Vettelom i napasti ga odma na pocetku.
Izgubio si titulu davno ali nemoj vise kalkulirati odvezi jednu utrku i kvale kako treba pa sta bude bude a ne ovako takticki.
Ne vjerujem majkemi da je iso na medium a imo je brzinu za 2 ili 3 mjesto.
Mislim da on ipak više zna od tebe zašto je tako postupio. On i njegovih 70 tehničara sigurno znaju koja im taktika naviše odgovara. Čemu zasjesti na drugo ili treće mjsto na gridu sa uništenim gumama?
Onda bi ga trolao kako pacerski gubi mjesta u utrci.
RB je gotovo sekundu brži od drugih i tu nema pomoći.
Oni da znaju malo vise od mene nebi 4 godine zaredom gubili titulu.
Koliko je puta u ove 4 godine isao na drugu strategiju koja je se pokazala kao nista.
Ali eto sutra cemo vidit kako ce se stvari odvijat.
Tko zna mozda se i probije.
Ali ostaje ono da je mogo bit 2.
Pa što radiš ovdije čovječe? Odjuri u Maranelo, očitaj im bukvicu, preuzmi upravljanje Ferrarijem i napravi od njih nešto. Evo ti prilike.
ma mogo i jesam 😀
Držim ti fige. Ohrabri se i ………
Lako moguće da bi im bolid pun goriva relativno brzo spržio mekše gume nego ove medium. Sigurno imaju nekakav izračun sa slobodnih treninga. Isto su napravili i u Red Bull-u sa Webberom koji troši više gume od Vettela i često je na taktici jednog ulaska više zbog toga. Taktička odluka u cilju boljeg rezultata. Da li je ispravna ili pogrešna vidjet ćemo sutra. Raikkonen je također ostavio mogućnost za taktičku igru jer je u Q3 izašao samo jednom na mekšim gumama pa ima za utku još jedan set mekših na kojima je odvozio samo jedan brzi krug u Q2. Grosjean… Read more »
Od danas je renault prestigao zabarski ferrari i ima najvise pole pos. 210.Allez renault.Nikad se vise ferrari nece ni priblizit renaultu a uskoro ce ih prjeci i po broju pobjeda kao dobavlajc motora.Renault sport power.
koliko je momcadi kroz povijest (mislim na pobjednicke momcadi) imalo renaultove motore, a koliko ferrarijeve? 😉
I onako usput. Renault da bi zgrnuo lovu i usput financirao momčad u F1 proizvodi automobilčiće (renault 4, 5, clio…..) a Ferrari iskjljučivo pile po naruđbi. U tome je velika razlika i zato pljuvati po momčadi koja proizvodi motore za svoje prekrasne jurilice znači da te uopće ne zanima motosport i da ne znaš uživati u toj vrsti zabave. U današnje vrijeme su bitnije multinacionalne kompanije i njihova lova kojom mogu kupiti što im treba, od privatnih momčadi koje se bave motosportom. Takvo je vrijeme i ne vidim zašto trljaš ruke zbog toga što proizvođač pića u suradnji s proizvođačem… Read more »
I tu si se zajeba renault je usao tek 79 u f1 a ferrari od pocetka znacii 50e.Činjenica je da je renault daleko uspjesniji kao E.S.Ferarri do scumahera je jedno dobrih 30 godina bio u rangu sahara indie.Williams,benetton,renault,RBR je lista onih sa pobjednickim motorima a to znaci 210 pole i 161 pobjedu .
Kompleksašu za tvoju informaciju i Francuzi su žabari.
ma tu riječ je čuo negdje pa mu se svidjela i odlucio ju je napisat, bez obzira sta znaci i na koga se odnosi…
Nema kompleksa ,mrzim ferrari.Jedan megane rs265 cup je pojam za sve ferarijeve jurilice.Pa megane je na nurburgringu ostavlajo iza sebe i v8 i granturismo sestake i M3ice.Megane je jedini auto na svjetu koji u krivine moze ici i s bokaCisto remek djelo strojarstva za cjenu od 25 tisuca eura, a ne crveno govno sa 12 cilindara koje se ili samozapali ili nakon tri godine ode i motor i kvacilo i koji pri brzini od tristo trese koda trakoto.Jedan WV BUGATTI VEYRON je primjer i uzor čistokrvne jurilice.Ferari je samo FIAT na stereoidima.
Momak mrzi! Ferrari. Tko zna što su mu mehaničari uradili.
A jadan, a šta ćeš.
Jedino što ja mogu reći je da smo izgubili glavnog kandidata za “pobjednika ostatka društva” već u Q1. Šteta!
chilton? :O
Vidim da me dosta njih nije razumjelo. Pod ostatkom društva spadaju svi osim RB-a. A pod glavnim kandidatom za najbržeg od tog ostatka sam mislio na Grosjeana. Odnosno, šteta što je ispao tako rano jer je on realno gledano sada trenutno najbrži uz RB.
Da je najbrži ne bi bio na 17. mjestu. tamo je jer je loše odvozio krug, tri puta pogriješio i bio spor!
Sam je to učinio i ne može se vaditi ni na što.
Dakle, trenutno nije najbrži od ostatka, nego poprilično spor.
jel on jedini vozio na mediumu u q1? ne mogu se sjetit, jer ako nije jedini onda ne znam zasto kazes da je najbrzi uz red bull a nije uspio proci..
Ja sam “gledao” po rezultatima i pozicijama na prošlim utrkama, on je tamo jedini konstantno kroz 3 utrke mogao pratiti RB. Isto tako je u kvalama završavao među TOP4 te je uvijek bio pri vrhu na slobodnim treninzima. Znači, jedini konstanti pri vrhu uz RB u posljednje vrijeme. I ovo sa Q1 nije ni toliko čudno da je ispao, Lotus se već par utrka kocka sa time, dosada su dobivali, a danas su nažalost izgubili, a Grosjeanove današnje pogreške su uvjetovane time jer je morao pretiskati ko sam vrag jer su svi oko njega vozili na mekšim dok je on… Read more »
Roman, 1:26:6
Weber 1:25:0
alonso 1:25:8
I sve to na istoj mješavini guma. Ne bih rekao da je bio brz, nego da je maksimalno zeznuo svoj brzi krug i odvozio ga katastrofalno loše.
šta u u ferrariju mislili sa alonsom, nije mi jasno….biće da sacuva set mekših guma—-
onda i nije trebao ni voziti treninge, ni dvije runde kvalifikacija…. nego zadnju rundu odvest jedan krug pa di puklo da puklo………
Mislim da ce biti zanimljiva utrka. Posebno ako Webber i Alosno dobro startuju. Mislim da ce mnogi reci kako je Ferrari izabrao pogresnu taktiku za Alonsa, s obzirom da je mogao biti drugi (gledajuci Q1 i Q2 te Webbera na medium), mada mislim da je to dobra taktika. Jos cekamo odluke sudaca, s obzirom da mnogi idu van staze u najbrzem krugu.
Webber će sigurno dobro startati, to mu je zaštitni znak.
Da, uze mi riječ s tastature.
Ferrari je izabrao taktiku koja mu može najviše donjeti.
RB je jednostavno sekundu brži.
Kimi funkcionira na taj način i dobro mu ide.
Kakve odluke sudaca? Vozači su jučer imali sastanak na kojem im je rečeno da mogu izaći sa staze, to je par puta naglašeno tijekom prijenosa.
kao sto hamilton rece alonso bi napravio vise ?!!!
Alonso bi već na kvalifikacijama pobijedio u utrci….
😉 i to u stilu Chucka Norrisa
nikad mi nece bit jasna Ferrarijeva taktika, ali nikad. -.-
ni meniiiiiiiiiiiiii
e pa društvo mislim da je ova taktika ok… Na ovoj stazi se gume jako jedu… Što je bolid teži gume se pojedu jače (ili brže ako hoćete). Po meni ima logike. Sa tvrđom komponentom možda gledamo 2 ulaska u boksove kod Fernanda, Marka , Sergia i Jensona (za Sergia nisam siguran), te možda Kimija, dok svi ostali izgleda da će ići 3 puta… Koliko se sjećam, ovo je prva nakon niza utrka u kojoj Ferrari ima dobar race pace na medium, a RBR puno bolji na softu. Dva ili tri kruga koliko bi Fernando mogao ostati duže od SV-a… Read more »
sve je fino objasnjeno i sve je na mjestu, to je bolja taktika na papiru, ali start sa 8. i 3,4. nije bas isti. veca mogucnost sudara, iako su oko njega savjesni vozaci, no vidjet cemo. ovaj komentar je vise ljutnja na ferrari jer je bilo ocito da imaju solidan bolid po jednom krugu, pa sam bar ocekivo nekakvu borbu za prva dva reda, ali eto..
“a RBR puno bolji na softu” Ovaj dio moram podvuci.. RB ima puno problema na softu jer ih “pojede”, dok su na mediumu odlicni, i moci ce sigurno izdrzat par krugova vise od ostalih na mediumu… Sto se tice drugog, Alonso ako ne predje 3-4 mjesta na startu u velikim je problemima, jer ce se voziti iza bolida i jos plus imati pritiske iza sebe, i samim tim veca borba i vise gume potrosit, tako da mu taj prvi medium nece puno pomoci, dok Vettel moze dici 20 sec za 10 krugova ispred tih na mediumu,.. Vidjeli smo proslu utrku… Read more »
Da ali čak da su i brži na softu od RBR-a (a nisu) koliku bi razliku mogli napraviti, recimo u 7 krugova (SV ode u 10 u boks, a Fernando u 17) što je i više nego optimistično. Recimo 0,2 sec po krugu? To pomnoži sa 7 krugova, to ti je samo 1,4 sekunde za tih sedam krugova. Startanjem sa 4 ili 5 mjesta iza si već 1 sekundu. Dakle koju bi on prednost imao kod mijenjanja prvi put? Nikakvu! Ovako, nakon što svi sa softgumama odu u boks imati će zagrijane mediume i čistu stazu ispred sebe… Te nekoh… Read more »
Kuzim ja.. ali sam rekao ako ne napravi neki pomak na samom startu za 3-4 mjesta, jer stedit gume i stizat vozace bas ne ide jedno uz drugo.. A 3 konkurenta su ispred njega ako ne racunamo RB, plus Sauber s kojim se vec 2 utrke muci, a iza sebe ima McL i Pereza. Ispred Raikkonen sa dobrim cuvanjem guma, na softu moze dosta krugova odvesti, vise nego ostali, Mercedesi ce vjerovatno morati ranije u box,i sad zavisi sa kojom prednoscu i gdje ce se vratiti.. Mada, posto su skoro svi na softu, svi ce morati otprilike u isto vrijeme… Read more »
katastrofa otkad nema prijenosa vettel sve pobjeduje u kvalama i u utrci..
Vidi, pa imamo live prijenos!
gdje tooo….
Na First Row web site…
????????
Pa čitaj gore. Iz minute u minutu, na živo, prijenos PP-a. Ko da ih vidim pred očima kako jure.
🙂