Brown: Ricciardo nije ispunio očekivanja

Zak Brown poslao je svom zaposleniku Danielu Ricciardu pomalo prikrivenu poruku da poboljša svoju vožnju ​​nakon još jedne loše utrke za Veliku nagradu Španjolske.

Ricciardo je i dalje pomalo razočaran u McLarenu otkako je stigao u Woking 2021. godine, s izuzetkom neočekivane pobjede na VN Italije u rujnu prošle godine.

Čak i s novom generacijom ovogodišnjeg bolida, koja je Australcu i njegovom momčadskom kolegi Landu Norrisu značila izjednačenije uvjete nego prošle godine, ipak je ostala očita razlika u njihovim nastupima.

U Barceloni je Norris popravio svoju poziciju na startu za tri mjesta i završio na osmom mjestu, i to s upalom sinusa. Za Ricciarda, desilo se upravo suprotno, pao je s devetog mjesta na dvanaesto.

Nakon utrke, 32-godišnjak je to opisao kao tužnom utrkom za njega pošto nije mogao zagrijati gume kao ostali vozači na startu utrke.

Brown, izvršni direktor McLarena, priznao je da Ricciardov period u momčadi nije prošao prema željama momčadi:

“Lando je definitivno u prednosti. Očito bismo željeli da Daniel bude puno bliži Landu i da se dobro bore i unutar momčadi. Daniel se još ne osjeća dobro s autom. Pokušavamo učiniti sve što je u našoj moći – i opet, vikend je bio razočaranje.”

“S iznimkom Monze i nekoliko utrka, općenito nije ispunio njegova ili naša očekivanja. Mislim da sve što možemo učiniti je nastaviti vrijedno raditi kao momčad i nadati se da će sve ono što trenutno ne funkcionira, uskoro proraditi.”

Međutim, kako izvedbe jednog McLarenovog vozača razočaravaju, vožnje onog drugog oduševljavaju pa Brown vjeruje da Norris potvrđuje svoj status u momčadi na sličan način kao Max Verstappen u Red Bullu pored Sergia Pereza i Charles Leclerc pored Carlosa Sainza u Ferrariju.

“Mislim da to također pokazuje koliko je Lando dobar ako pogledamo razliku između Charlesa i Carlosa i razliku između Maxa i Sergija. Postoje razlike između momčadskih kolega i mislim da je Lando trenutno jedan od najboljih vozača na svijetu”, rekao je Brown.

Pretplati se
Obavijesti o
11 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Emil

Šta će opet otići u neki novi, navodno bolji tim? Simpatičan je ali mi nekako nestabilan. Možda maskota klokana u džepu?

Webmaster

Još jedan u nizu prosječnih vozača bez nekih rezultata za duže pamčenje,ako mu je kez od uha do uha sve sa čime se može pohvaliti….216 trka i samo 8 pobjeda,to baš i nije nešto impresivno.

mody

Nema vecih rezultata osim lani u monzi ali ove godine mclaren je kanta

papaya

Život piše čudne priče…domišljat….vesel…najbolje godine u redbullu…sve posli naopako za njega…nekom život i tako ide…ali vozi f1 što je isto uspjeh…gledajmo na sve sa vedrije strane…

mars32

Puno sam očekivao od njega i vjerovao da će on biti taj koji će vuči McLaren prema vrhu. Baš sam bio sretan kad je najavljeno da dolazi u McLaren ali za sad je ispao razočaranje. Ipak ga ne otpisujem, još pamtim njegove odlične vožnje u RB I Renaultu i nadam se da će uslijediti bolje vožnje. Ali ako i sljedeće sezone bude daleko od Landovih performansi onda su očito njegove najbolje vožnje prošlost i možda se Mclaren za 2024 godinu treba okrenuti novom vozaču.

mars32

Kad već pišem, da se dotaknem i bivšeg Mclarenovog vozača Sainza. Očekivao sam da će ove sezone biti u konkurenciji za naslov, ali očito je upao u krizu rezultata, a možda još više psihe. Po meni ima preveliki fokus na prvu pobjedu i mogućnost borbe za naslov. Nekako spletom okolnosti, a možda i lošom vožnjom završi iza druge pozicije i tu staje njegovo pametno utrkivanje. Na silu pokušava doći do pozicije koja ga stavlja u borbu za pobjedu i to rezultira greškama kojima si kompromitira utrku. Leclerc je brz i brzinom je definitivno budući svjetski prvak ali nedostaje mu drskosti… Read more »

B4c4

Pa u Bahreinu i Australiji baš nije

papaya

Ovo o međusobnom postivanju je pogodak tocno u centar,ni sam neznam kako bi to bolje opisao

Točno to…a ovaj iz redbhlla to koristi

Yukihonda

Mjenjač te ga…

North33

razočarenje pravo, možda bi u budućnosti na njegovo mjesto mogao Perez, jeste da Perez nema najbolju prošlost sa meclarenom, ali promijenilo se dosta toga do danas.

west

Ma nemoguće ali bitno je da je smijeh od uha do uha!!!

Related Posts
11
0
Would love your thoughts, please comment.x