Sauberov vozač Marcus Ericsson je dobio kaznu od tri mjesta na gridu za sutrašnju VN Italije. Šveđanin je tijekom prve kvalifikacijske runde, dok se pripremao za svoj brzi krug, u Parabolici zasmetao Force Indijinom vozaču Nici Hulkenbergu koji je bio u svom brzom krugu.
Oba vozača su prošla u treću kvalifikacijsku rundu; Hulkenberg je zauzeo deveto mjesto nakon problema s bolidom poslije prvih pokušaja u Q3, a iza njega se smjestio Sauberov vozač koji je odvozio samo jedan brzi krug.
Suci su tijekom prijenosa potvrdili da će incident razmotriti nakon kvalifikacija te su nakon pregledavanja televizijskih snimki i podataka Ericssonu dodijelili kaznu od tri mjesta.
Marcus će VN Italije startati s 13. mjesta, a ovim potezom su profitirali Lotusov Pastor Maldonado, Felipe Nasr u drugom Sauberu i Manor Marussijin Will Stevens koji će utrku startati s 12. mjesta.
Osim toga, Ericsson je dobio i dva kaznena boda, što ukupan iznos u posljednjih 12 mjeseci podiže na sedam.
Eto Stevensa ni krivog ni dužnog na 12.mjestu na startu