Video dana: Sennino umijeće po kiši

Pogledajte kako je Ayrton Senna obavio maestralno pretjecanje s gumama za suho po mokroj stazi, dok su Nannini i Alesi izletjeli u zaštitnu ogradu.

12 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Ayrton Mclaren

Najveći……..apsolutno najveći svih vremena…dobra stara F1…..bolidi tako lijepo jednostavni, bilo je pretjecanja i bez “pomagala”, vozači nisu bili “ugroženi” nakon par kapljica kiše….dobra stara vremena….a sad? Bolje da ništa ne pišem….hvala gp1 što ste nas podsjetili na neponovljivog Ayrtona 🙂 Užitak za gledati!

deda

mogli ste naspisat bar koja godina i koja trka je to bila?!

deda

mislim da je kanada 1990?

Luka Tunjić

Danas nažalost Formula ide skoro samo u Aziju,a kad malo kišice padne onda Bernie povuće aute u boks – surova (ne)realnost.

ToUrNiQuEt

Koliko se vidi iz videa, Senna je sa 2 tocka presao na mokri dio staze dok su lijeve gume bile na suhom dijelu i zbog toga je uspio odrzati bolid da se ne okrene, dok su ova druga dvojica isli sa sva 4 na mokru stazu i izgubili sav grip i to je to..
Naravno, Senna je to znao i zato je isao tako blizu ovom drugom bolidu, da bi ostao barem sa lijevim tockovima na suhom…

perodeformero

Pogledaj malo bolje. Trznuo se i Senni bolid, ali za razliku od drugih nije panično kontrirao volanom. Sva trojica su započela pretjecanja na istom dijelu i imali dva kotača na mokrom dijelu staze za koje su znali da će popustiti.
Još nešto. Razlika u promjeru između prvih i zadnjih kotača je tada bila toliko velika da je bilo nemoguće proklizavanjem kontrolirati bolid. Nemoguće? Da, ako se ne zoveš Ayrton Senna (ili Nigel Mansell).
Ovo je čista stvar savršenog osjećaja za volanom.

ToUrNiQuEt

Trznuo se da, ali je imao grip od 2 tocka i zato ga uspio zadrzati… A kod druge dvojice se jasno vidi da su sa sva 4 daleko na mokrome i nemaju se zasto “uhvatiti”…
naravno, to je znanje, Senna je odlicno poznavao kako se bolid ponasa na mokrom i suhom i znao kako ce uraditi ovo pretjecanje bez da izleti.. I u tome i jeste velicina ovog poteza…

perodeformero

Kako su tada bolidi dobro izgledali.

mika

Slažem se, baš onako kako bi trebali izgledati, moćno!

Ferrariforever

.da..definitivno. Ukrao si mi riječ iz usta. Bili su predobri.

Majki2111

Ne. Danas su puno ljepši.

perodeformero

Jel ti deda bio Darvin da voliš čudnovate kljunaše?
(šala mala)

Related Posts