Casey Stoner najbrži na posljednjem predsezonskom testiranju

Najbržim vremenom na posljednjem danu testiranja u Jerezu, Casey Stoner zaključio je predsezonska testiranja.

Aktualni svjetski prvak Casey Stoner pokazao je odličnu formu tvorničkih Hondi na prvom danu testiranja u petak, Nicky Hayden najbolje je iskoristio kišne uvjete u subotu, a Stoner se ponovno vratio u vrh na posljednjem danu predsezonskih testiranja.

Nakon što im je kiša omela programe na drugom danu testiranja, momčadi su danas odlučile maksimalno iskoristiti vrijeme na stazi.

Jorge Lorenzo prvi je probio je granicu od 1:39 oko 2h popodne, a ubrzo je uslijedio i odličan krug Danija Pedrose. Dok je većina momčadi ujutro nadoknađivala vrijeme izgubljeno u subotu, popodne je bilo rezervirano za simulacije utrke i isprobavanje novih komponenti Bridgestoneovih guma. Aktualni svjetski prak Casey Stoner na kraju je upisao najbolje vrijeme – 1:38.780 nakon odličnog stinta od 10 krugova u kojem je simulirao utrku s odličnim ritmom.

Yamahin vozač Jorge Lorenzo većinu dana proveo je na vrhu s vremenom od 1:38.953. Španjolac je dan proveo testiraju postavke elektronskih sustava. Bivši svjetski prvak ukupno je odvozio 84 kruga.

Dani Pedrosa dan je završio sa trećim vremenom kruga od 1:39.157, ispred druge tvorničke Yamahe Bena Spiesa koji je dan proveo testirajući razne postavke. Najbolje vrijeme američkog vozača je za 0,715 sekundi sporije od najbržeg kruga Caseya Stonera.

Najbolje vrijeme na satelitskom motociklu postavio je Cal Crutchlow. Vozač Monster Tech3 Yamaha tima ostvario je veliki napredak u odnosu na prvi dan, smanjivši svoje vrijeme kruga za više od pola sekunde. Britanski vozač dan je završio na impresivnom petom mjestu.

Nakon razočaravajućeg prvog dana testiranja i izgubljenog vremena u subotu, Valentino Rossi je danas ostvario veliki napredak. Talijan je svoje vrijeme sa prvog dana testiranja popravio za 1,2 sekunde. Rossi se spustio ispod 1:39 i dan je završio kao posljednji vozač unutar sekunde od vodećeg Stonera.

Andrea Dovizioso upisao je sedmo vrijeme, ispred drugog tvorničkog Ducatija Nickya Haydena.

Krug prvih 10 vozača zatvorili su Alvaro Bautista na satelitskoj Hondi momčadi Gresini Honde i MotoGP rookie Stefan Bradl.

U konkurenciji CRT momčadi nauvjerljiviji je bio Francuz Randy de Puniet na Aprilliji momčadi Power Electronics Aspar. Testiranje je završio na 13 mjestu sa 1,821 sekundi zaostatka za vodećim Stonerom.

Predsezonska testiranja su završila. Sada se samo moramo stripiti do 8. travnja kada je na rasporedu otvorenje sezone u Kataru.