Ovaj nadolazeći vikend je utrka za VN Francuske. Domaća utrka za Renault i Velika nagrada na kojoj je Renault zabilježio prvu pobjedu 1979. u Dijonu. Ujedno je to i prva pobjeda motora s turbopunjačima.
Sve je dobro počelo za Renault. Njihovi vozači su zauzeli prvi startni red, Rene Arnoux na prvom mjestu i Jean-Pierre Jabouille na drugom mjestu. Malo su slabije startali te su pali u poretku, no na kraju je Jabouille uspio doći do svoje prve pobjede i prve pobjede svoje ekipe. Što je još fascinantnije, to je bila prava svefrancuska pobjeda: utrka u Francuskoj, francuski vozač, francuska momčad i motor, francuske gume (Michelin) i francusko gorivo (Elf). A sama utrka je ostala najbolje upamćena po legendarnom dvoboju Arnouxa i Villeneuvea.
Baš pred utrku na domaćem terenu, iz Renaulta su se odlučili prisjetiti te prve pobjede iz 1979. u jednom videu u kojem se još prisjećaju kako je razvijen i proizveden njihov prvi bolid i prvi motor s turbopunjačima.
..i tri Francuza na postolju. Sve francusko osim jednog Ferrarija.
Vauuuu kako ih je tada Renoič iznenadio sa turbo motorima
A Renult 5 GT TURBO kad se sjetim i danas bi taj auto mnogima zadao muke ali jednostavno vremena su pasala šta bi se reklo kod nas …