Vettel: Šest vozača je u borbi za titulu ove sezone

Sebastian Vettel smatra da su svih šest vozača iz top 3 momčadi kandidati za osvajanje naslova svjetskog prvaka ove godine.

Vozač Ferrarija je za pobjednikom iz ovogodišnje Velike nagrade Australije, Valtterijem Bottasom, zaostao skoro jednu minutu. Međutim, u narednih 20 utrka, koliko je ostalo, vidi sebe, svog momčadskog kolegu Charlesa Leclerca, Bottasa i duo iz Red Bulla kao ozbiljnu prijetnju Lewisu Hamiltonu.

Njemački vozač želi prekinuti “sušu” tima iz Maranella koja traje 12 godina kada su u pitanju naslovi, ali je svjestan da iste ambicije imaju i ostali vozači.

“Mogu pričati samo za sebe, ali vjerujem da sve TOP 3 momčadi mogu osvojiti naslov. Mi ćemo gledati naš bolid i trudit ćemo se izvući maksimum iz svake utrke, a smatram da će biti veoma “gusto” ove godine”, rekao je Vettel.

Pierre Gasly je imao prilično slab vikend na svom debiju za Red Bull. U kvalifikacijama je već ispao u Q1, a u nedjelju je završio na 11. mjestu zaglavivši iza Daniila Kvjata.

Ipak, Vettel smatra da su performanse mladog Francuza bile bolje nego rezultat koji je postigao.

“Mislim da je Pierre imao lošu sreću. Ne bih rekao da je bio lošiji od Maxa kad pogledate cijeli vikend.”

“pretpostavljam da će se svih šest vozača iz tri najbolje ekipe boriti za titulu. Ono što mogu obećati je da će se Ferrari nastaviti boriti”, zaključio je četverostruki svjetski prvak.

6 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
papaya

Mislim da je ferrari nesto krivo odradia na melburnu i da nije prava slika stanja stvari

Huka

vjerovatno, a i staza u Australiji je uvijek bila nekako teska i nikad nije pokazala pravi odnos snaga. Merc i Ferr su tu negdje Red Bul iza malo. . . . ova godina bi trebala biti zanimljiva.

srakar

Medeni spusti se na zemlju!

mody

haha a moj vettel sumnjam toga nije bilo ni u 80ima kad je f1 bila najpopularnija kakvih 6, pa neces privući gledatelje takom, trebaju biti dore utrke više različitih vozača, i dase do zadnjwe utrke ne zna tko ce bit prvak,ovo postalo deja vu,, procesije i taktike svese zna unaprijed. ne hvala ne vjerujem ut o

Downforce

Ja znam već da jedan otpada, obzirom na “keep the positions” iz prethodne utrke.

klepesina

Svi znamo bar 3

Related Posts