Renault se ove godine na grid Formule 1 vraća kao tvornička momčad, a njihov vozač Kevin Magnussen kaže kako će se francuska momčad jednoga dana vratiti na vrh sporta.
Danski vozač, koji se priključio Renaultu prije otprilike dva mjeseca, kaže kako je impresioniran momčadskom postavom i predanošću. Također, smatra kako Renault ima potrebno iskustvo prikupljeno s Fernandom Alonsom kada su osvojili naslove 2005. i 2006. godine
“Znamo da ova postava Renaulta, Viry-Enstone, može to napraviti. Zato što su uspjeli u tome ne tako davno, prije nekih devet, deset godina. Uvjeren sam kako nisu zaboravili kako su to uspjeli. Sada imaju punu podršku pa postoji velika mogućnost i prilika za Renault. Imam puno vjere u momčad,” rekao je Danac.
Iako ima puno povjerenje u momčad, Magnussen je željan pokazati pragmatičan pristup Renaulta na početku sezone, ali i smatra kako njegova momčad neće donijeti poboljšanja u performansama dok se Formula 1 ne preseli u Europu.
“Nadam se da ćemo oko sredine sezone početi ostvarivati pravi napredak i rezultate. Ali i to će biti jako teško jer puno se stvari mijenja u trenutku i to u više smjerova. Puno se stvari odvija i ne znamo koliki će utjecaj biti. Ako Melbourne napustimo s bodovima, mislim da možemo biti sretni zbog toga. Vjerojatno smo blizu top deset pa ako budemo imali dobru utrku, možemo uzeti pokoji bod,” dodao je Magnussen.
Nando će odmah u Melburnu zasijati na P1 u kvalam, i P1 u trci, tako ce fino izdominirati sa Hondom,poboljšanom Hondom,osvojiće naslov svjetskog prvaka tako lako…biće veoooma dobra sezona…
Lijepo je maštati,Kevine. 🙂