Fernando Alonso rekao je kako vozači neće bojkotirati utrku u Njemačkoj koja se vozi ovaj vikend na Nurburgringu.
Podsjetimo, nakon utrke u Silverstoneu Felipe Massa nije isključio da bi vozači mogli bojkotirati utrku na Nurburgringu.
„Doživjeli smo stvari koje ne želimo više vidjeti. Moglo je biti puno gore jer su mogli stradati suci, navijači, a i netko od vozača je mogao poginuti“, rekao je Alonso.
Red Bullov šef, Christian Horner, smatra da je upravo Fernando Alonso mogao biti žrtva utrke u Velikoj Britaniji jer je komad puknute gume skoro pogodio Alonsa u kacigu.
Ipak, Ferrarijev vozač kaže da se u Njemačkoj moraju utrkivati.
„Čuo sam da će biti nekih promjena, ali još uvijek ne znamo kakva će biti situacija. Moramo se utrkivati za momčad, za naše sponzore i navijače. Trebamo vjerovati da neće biti opasno utrkivati se“, dodao je Alonso.
Bojkot bi izuzetno naštetio Formuli i nadam se da do toga neće doći. Valjda će napraviti nešto s tim gumama pa da ipak odvozimo ovu sezonu do kraja bez dodatnih drama….ali za 2014. bi zaista trebalo napraviti zaokret s tim gumama…
Ja bi da se vrati Bridgestone.Ovaj Pirelli ne valja dok je bio Bridgestone islo se samo jednom u boks i to je to a s Pirrelijem se ide 3-4 puta to nije vise normalno!
Ne brine mene ni bojkot a ni gume previše…..mene brine bolja forma Ferrarijeva bolida i napredak u kvalifikacijama kao i to da naprave nešto da mogu ozbiljnije zaprijetiti RedBullu ako ne i Mercedesu u borbi za naslov
Da ,Alonsa ce se pitat(ovime ne pljujem po njemu) nego kazem kad bi doslo do strajka sigurno bi se odluka donijela jednoglasno od strane vozaca I sumnjam da bi Alonso Sam vozio po stazi onda.
čuj,vozili su schummy i bariccelo sami po stazi,(aj bilo ih je ukupno 6)
Istina ,Ali oni su imali Bridgestone a ostali Michelin,sad Svi imaju Pirelli pa je to drugi par rukavica
Ma naravno da ce voziti,oni su radnici jedne firme i ima da rade dok gazda trazi da se radi,nije njima plata 1000 eura pa da mogu birati kada hoce voziti a kada ne,iskreno samo sam cekao kada ce neko da zagine na prosloj utrci e onda bi sigurno bilo promjena guma!!
Hm … Taj bi vozio sam i da svi drugi štrajkaju. 😉
Željka for president 😀
Željka evo ti velika pusa (u obraz da netko ne pomisli nešto loše), jer si dokazala da slušaš čitatelje i da ih poštuješ. Dobar kratki članak kojim si rekla sve najbitnije… 😀
vjerujem da je sa suzama u ocima napisala ovako dobar clanak o alonsu 🙂 al sve pohvale za trud 🙂
Glupane ona objavljuje najzanimljivije vjesti i izjave vozaca nema to veze sa vasim navijackim sklonostima
Kako u F1 svi pa i vozači (sportaši – hmmm) bez imalo srama govore kako moraju zadovoljiti sponzore. Dapače to im postaje imperativ. Pogledajte redoslijed. Prvo je momčad, pa sponzori, i zadnji su navijači.
A od navijača živi i ekipa i sponzori.
Ovo nije uvreda na račun Alonsa, nego pogled na način razmišljana i prioritete svih vozača u F1.
svaka čast na komentaru!!!! točan je redosljed kako si napisao!!! MI navijači smo uvijek zadnji, naravno, a od nas bi trebalo počinjati!!
@srakar
varaš se. Da F1 ovisi samo o navijačima ne bi je ni bilo, jer nebi bilo dovoljno love za njeno financiranje. To je tako i s tim se moramo pomiriti. Ako misliš da ne bi bilo F1 bez navijača, kažem ti da si u krivu. Jer F1 nije tu samo zbog navijača, već prvenstveno zbog razvoja novih rješenja i testiranja tih rješenja… Navijači su samo šlag na torti, koji, recimo, Bernie-u omogućavaju silnu zaradu…
A reci mi smisao poistojanja F1 bez navijača? Koji bi sponzor bio blesav i bacao lovu u bunar. Sponzorima su navijači = potrošači i bez njih nema F1!
@perodeformero
glavni investitori u autotrke nisu RB i Burn, već auto industrija. Reci mi, što misliš tko ulaže veću lovu? I tko ima veću zaradu. Jedan Mercedes Benz ili Red Bull? Ali ne ulaganje samo u team F1, već u cijelokupan razvoj!
@stari lisac
OK, ajmo se opet vratit na početak; od čega živi autoindustrija? Otkud njima lova za ulaganje?
Mi navijači sigurno njemu ne dajemo ni bolid ni plaću. Onaj novčić koji se dobije od publike na utrci je sitniš naspram novca kojeg daju sponzori. Sad ćeš reći da mi plaćamo tv pretplate i slično. Da, ali opet se ne kupuju medijska prava od tog novca, nego od novca sponzora prijenosa, koje vidiš 15 puta u toku utrke.
Uostalom, on ima ugovore sa sponzorima koje mora poštivati.
P.S. Kad kažem ON, ne mislim bukvalno na Alonsa, nego na svakog vozača u F1.
Zapitaj se koji auto voziš i koliko je skuplji zbog troškova u F1.
Što misliš otkud sponzorima lova? Od tebe i mene. Pijemo osvježavajuća pića, pušimo cigarete, telefoniramo, vozimo aute, a u svakom tom užitku je ukalkuliran i trošak F1. nemoj misliti da nije.
F1 postoji zbog industrije, a industrija postoji zbog nas (potrošača, navijača, zovi nas kako hoćeš).
U svakom slučaju cijela ta piramida je sastavljena prvenstveno zbog nečije zarade. Natjecanja su samo posljedica traženja načina za povećavanje dobiti kroz reklamu.
Ovo što kažeš da im mi ne kupujemo bolide je moglo stajati u vremenima privatnih momčadi (Franku Williamsu se sada štuca).
Od kada su natjecanje F1 u potpunosti preuzele multinacionalne kompanije, olimpijski duh natjecanja je potiho nestao u povijet.
Frank nedaj se.
@perodeformero glavni investitori u autotrke nisu RB i Burn, već auto industrija. Reci mi, što misliš tko ulaže veću lovu? I tko ima veću zaradu. Jedan Mercedes Benz ili Red Bull? Ali ne ulaganje samo u team F1, već u cijelokupan razvoj! I samo da znaš. Automobili koji mi kupujemo nisu skuplji zbog F1, nego jeftiniji, jer se u utrkama testiraju rješenja, a ta testiranja bi morale provoditi same kompanije… Što bi bilo izuzetno skupo i ti ne bi recimo mogao platiti navigacijski uređaj, koi je za masovnu proizvodnju razvijen i testiran na nekoliko relija Pariz Dakkar. Pravi investitor u… Read more »
btw prestao sam pušiti nakon 40 godina duvanja… 😀
To sa pušenjem ti je dobro. Duhan šteti zdravlju. U svakom slučaju stavljaj manje duhana.
A što se tiče cijene auta. Pa nisam baš primijetio da su pojeftinili. Sigurnost, udobnost……. ok, ali je sve ukalkulirano u cijenu razvoja, reklama……
Imate oboica dobrih argumenata ali htio sam dodati npr.Bahrein ili Korea pa na tim stazama nema gledatelja pogotovo Bahrein znači neko je platio utrku (šeik),ma banka se osigurala da nema nas on bi napravio 5 staza u pustinji.
pa i Kimi nije nista bolje prosao, jer dok mu je Grosjean prepustavao mjesto letjeli su dijelovi gume oko njegove kacige
Ima ona jedna stara, para vrti gdje burgija neće! 😀
on bi bio prvi u redu prosvjeda da se štrajk dogodi, to bi ga samo pokopalo u prvenstvu.
Previše je tu love u igri..naravno da će svi voziti..
.kladim se da će opet biti onih koji će naći zamjerke ovim izjavama.