Grosjeanu zabranjen nastup u Monzi!

Romain Grosjean dobio je kaznu zabrane nastupa na jednoj utrci zbog incidenta kojeg je izazvao na startu VN Belgije.

“Radilo se o ozbiljnom kršenju pravila koje je moglo rezultirati ozljedama drugih vozača. Također, eliminirao je iz utrke vodeće ljude iz borbe za naslov. (…) Ni vozač ni ekipa se neće žaliti na ovu odluku.”

Grosjean će također platiti 50 tisuća eura kazne.

Lotusov rezervni vozač je Jerome d’Ambrosio.

Pastor Maldonado također je dobio kaznu, ali nešto blažu. Deset mjesta na startu iduće utrke zaradio je zbog dva incidenta – zbog sudara s Timom Glockom i zbog preranog starta u utrku. Sveukupno, Maldonado iz Belgije odlazi sa nove tri kazne u svom portfelju.

372 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
kers

izjavom “eliminirao je iz utrke vodeće ljude iz borbe za naslov” dobio sam osjecaj da ljudi koji se bore za naslov imaju vise prava od onih koji se ne bore

VictoriousBoy69

e dam žalosno je to

Ante Primorac

Bez kamere s njegovog bolida ne možemo ništa znati. Da li je on bio u mogućnosti vidjeti Hamiltona iza sebe mi ne možemo znati nikako. Kazna je po meni prestroga, a opravdanje “…eliminirao je iz utrke vodeće ljude iz borbe za naslov…” je potpuno besmisleno i daje krivi dojam o Formuli 1, da u sudar nisu bili uključeni Alonso i Hamilton onda kazna ne bi bila ovakva? Po meni je veći incident Kovalainen-ovo i Webber-ovo ne pravilno puštanje iz boksa. Tu je brzina malo manja, a ugroženo je puno više ljudi, primjer: da Webber nije na vrijeme vidio Massu i… Read more »

makyora

Odlicno svako je dobio svoje,Grosjean zabranu voznje na sledecoj trci a Maldonado 10 mesta unazad na sledecoj trci jer jer prerano krenuo i jer je ima incident sa Timom Glockom

kers

U jednu ruku mi je drago zbog kazne, ali u drugu ruku nekako mi je u dusi sve mirno, takve kazne su se trebale poceti primjenjivati malo ranije da se ohlade vozacima glave. (ne zelim reci primjere da nebi doslo do velikih trzavica i tada se sigurno nitko ne bih slagao sa mnom)

kers

nekako mi nije*

crveni konj

http://www.youtube.com/watch?v=LRlQPr7LKV0&feature=related

Vrlo slično današnjem sudaru. Vrlo lako je netko mogao bit lansiran u zrak

Tuzlak

Aaaaaaaa kada su bolidi izgledali predivno i proizvodili nevjerovatan zvuk, a ne ove danasnje karafeke… Samo ruzna uspomena, posto je nastradao sudac.

Flavio

Ja bih mu dao 3 utrke zabrane da ima dovoljno vremena razmisliti koliko je glup potez napravio.

Flavio

Šta je sa minusima? Jebem vać slijepe, gade mi se ljudi koji od svoje gluposti ne vide stvari onakve kekave jesu. Kad vidim minuse, razmišljam da bih mu dao i 20 utrka zabrane. Sramota vas može biti.

buby0706

ne nerviraj flavio bezveze….

Ross Brawn

Neznam jel se netko sjeća starta Belgije 1998-e kad je Coulthard prouzročio sudar u kojem je stradalo kojih 15 bolida te još kasnije skoro ubio Schumachera kad ga je ovaj prelazio za krug ne sječam se da je onda bilo riječ o ikakvoj kazni za Coultharda.

Tuzlak

Pa ljudi su ginuli tokom proslosti u Formuli 1, sta se treba cekati da ponovo neko pogine??? Jedno je 1998 godina a drugo je 2012.

Miki_mamac

Upravo tako .. Sport se razvija i to je to

Tuzlak

Zasluzena kazna, samo se nadam kako ce se nauciti pameti… Ali dovesti 4 vozaca u zivotnu opasnos ipak nije svejedno… Te da se ne pominje kako je ovo 5. puta da zavrsava utrku u prvom zavoju u ovoj sezoni.

sandi

svi su oni u životnoj opasnosti čim sjednu u bolid. zato su dobro plaćeni

Tuzlak

Da, jedno je preuzimanje rizika na vlastitu odgovornost, drugo je platiti glavom, niti kriv niti duzan, zbog gluposti i nepromisljenosti jednog kretena.

buby0706

neka je-…drugi put če paziti

James Hunt

Ajde napokon su nekoga pošteno kaznili. Stvarno zasluženo izbacio je 3-4 vozača i još je nekima uništio trku.

aaancy

sumljam da bi ta kazna toliko drasticna i bila da su bili u pitanju vozaci manjeg kalibra, ne kazem da ju nije zasluzio, naravno da je ali ovako drasticno niko nije ocekivo da ce bit.

James Hunt

Pa i nije toliko drastično, ipak su neki kroz povijest dobivali i veče kazne za ovakve stvari. Ugrozio je svoj život i život vozača oko sebe. Da je netko nastradao, npr. Alonso niti jedna kazna ne bi bila dovoljna zbog njegove gluposti.

limeni

Ma dajte molim vas, Villeneuve je ubio čovjeka na stazi nije dobio nikakvu kaznu, prošle godine čak i bliže smrti je bio Msc u UAE. Kazna pomjeranja na startu za narednu utrku i novčana bi bila dovoljna, nije on želio da se tako odigra današnji start. Bullshit

Tuzlak

Cekaj, FIA treba cekati da ubije nekog pa da ga kazni!?? WTF!!!

limeni

Jesam li to napisao gdje zemljak, Villeneuve je “ubio” redara na stazi nije dobio takvu kaznu, ne mogu se sjetit ko je prosle godine zajaho Msc nije dobio tu kaznu, zatim isto prošle godine čini mi se u Monte carlu Glock ili ko vec je isto to napravio nije dobio takvu kaznu. MJERILA TREBAJU BITI ISTA ZA SVE! To su samo primjeri, da je napravio glupost, JEST, ali za slične potezi drugi nisu dobivali kazne te vrste!

xxx01

ne opravdavan grosjeana ali ovo je formula 1 i takve se stvari događaju

Goran

je je a da je neko smecirao kimija na staru van onda bi se slozio sa kaznom?

xxx01

nije ovo tenis pa da se smečira
ne bi mi bilo drago ali shvatia bi zato jer je ovo f1 i takve će se stvari uvijek događati

m

da sam šef lotusa potjerao bi ga zauvijek

Goran

Apsolutno zasluzena kazna i kad netko drugi svojom krivicom usere nekom utrku kao danas gorsejan ovo pravilo bi se trebalu uvjek primjenjivati! Ako ti nekome useres utrku iduci vikend te nema i posteno! Mada on sto je danas napravio alonsu i lewisu nemoze nadomjestiti ni 3 utrke daga nema!

NandoChick

Nisam inače za kazne ali ovakve glupe i opasne pothvate treba sankcionirati posebice kad se u ovako neizvjesnoj sezoni time uništi trud ne jednom nego više vozačima.

damir76

Potpuno zaslužena kazna, ovo mu je već 3. ili 4. put ove sezone da nepromišljenim i opasnim startom izbacuje nekoga iz utrke, ovaj puta više vozača uz puku sreću da nitko nije teže stradao…
Mislim da bi mu iz njegove ekipe trebali objasniti da vozi pravi bolid sa stvarnim ljudima oko sebe a ne play station. Jedna stvar je vozačka agresivnost sa osjećajem za prostor oko sebe i svoje mogućnosti a sasvim druga nekontrolirano i nezrelo forsiranje nemogućeg…

dobar_ko_duh

primjereno

perodeformero

Ovo je jedina primjerena kazna od strane FIA-e. Zeznuo je stvar preopasan način.
Ući kotačem pod drugi kotač je startno poletna procedura koja garantira veliku nesteću jer su svi na okupu.
Vozaču se to mora posebno objasniti na drugačiji način jer to očito ne razumije.Dobro je još i prošao.
Ostale kazne FiA-e (-5 mjesta za ovo ili ono) su diskutabilne i pretjerano i iritirajuće.
Momak je ipak, utrku učinio totalno nezanimljivom, što je inače gotovo nemoguće u SPA.
Čekamo mjesec dana, svi se tresemo od Maldonada i onda Grosjan napravi totalnu glupost.

fox

Ne znam je li tko već spomenuo, ali podsjetio bi na jednu vrlo indikativnu i važnu činjenicu. Svaki puta kada je Grosjean vozio u Belgiji, svjetski prvak postao bi onaj vozač kojeg je Grosjean izbacio iz utrke u Belgiji. Samim time, jasno je da će ove godine prvak biti ili Hamilton ili Alonso.

perodeformero

Ili Konbayashi ili Peres

luka

hahahahhhaha

avalon

mislim da se samo 2005. nije dogodilo da je vozač kojega je grosjean u belgiji izbacija iz utrke posta svjetski prvak .

F1GrGa

Maldonado je dobio kaznu od +5 mjesta za sudar sa Glockom i još +5 za prerani start..

Jacky

ma to je divno,aj neka jos zabibere i Schumiju,koji su to gadovi od FIA-E

nenad4
biga

glupa odluka… u ovoj i prošlim sezonama ima vozača koji su više s*anja uradili tjekom sezone i nikome nisu ovakvu kaznu pukli…

Goran

zadnjih sezona nitko nije od jednom katapultirao dva vozaca koja se bore za naslov i jos jednog koji je u tom trenutku bio na p2! a da nespominjem koliko je to opasno izgledalo!

biga

ne sjećam se tko je prošle sezone naletio na schumija direkt. jel kažnjen? i to o vozačima koji se bore za naslov. dajte više prekinite sa tim sranj*ma. znači Kobajašija, Pereza i ostale koji se ne bore za naslov da je pokupio, ne bi trebao dobiti kaznu???? i meni je strašnije izgledalo kad je Webber pravio salto, i kako sam spomeuo prije kad je schumi se izvrtio, a onaj(ne sjećam se, mislim da je bio Kobayashi) najašio na njega. dalje, slično ‘kačenje’ točkovima je izveo i hamilton prošle sezone kad ga je mala zaje*avala, čini mi se Kobayashia, al bez… Read more »

mp4-22

Neznan al nije mi on odvratan koliko i Maldonado, za ono od danas je kriv to je sigurno a i kazna je primjerena …

perodeformero

A Maldonado ti je odvratan zato jer: ima 8 nogu? smrdljiva je komunjara? nezna voziti auto?………….Napominjem da sjsti u bolid F1 mogu samo najbolji bez obzira da li to mjesto plaćaju. Udruga vozača mora odobriti svakome nastup

aaancy

Pitam se ko cuva tog Maldonada? Njega treba izbaciti van iz f1, pa taj samom pojavom na stazi ugrozava zivot drugima, nez sta rec al ovo danas je ipak prelo sve granice.

vlado

Tako je, mnoge iskljucivo smeta odakle Pastor dolazi. mp4-22 taj koji ti je toliko odvratan je osvojio trecu startnu poziciju na vozackoj stazi. Taj isti je zbog ogromne zelje za dokazivanjem startovao prerano. A dok fini francuz okolo doslovce ugrozava zivote drugima sve je ok. Dok Pastorove sve greske su smjesne kad se samo usporedi ovo danas sa romanom. Cuva ga lova koju donosi svojoj ekipi i njegov talenat. Kao i svakog drugog vozaca. Ne glumite tu. A Pastor je garantovano bolji od vise od polovine grida. Ustvari on i roman su meni trenutno medju najdrazim vozacima. To su vozaci… Read more »

mp4-22

to su vozači starog kova ? hmm pitam se kojeg je kova onda schumacher koji ima godina koliko i njih dvoje skupa ali dobro …

vlado

Stara skola, stara skola…

Formulas38

ajde rade nek ne gledaju, 3 od 5 videa su izbrisana ili blockirana od FOM-a

Jacky

IMA IH JOS SAMO NEKA POTRAZE,AL MOZEMO SE MI TU PREPUCAVAT,TKO STA GDJE I KAKO,AL MALI JE POPUSIO KAZNU,NASE PREPUCAVANJE GA NECE VRATIT NA STAZU

Mr.Jack

bilo i vrijeme da neko ovim klincima odrapi pravu kaznu

deda

Treba ga potpuno izbacit iz F1 i Maldonada isto!

KomsHija

Mislim da nije kazna prestroga, s tim da ovo nije prvi put da izbacuje druge vozače van trke. Pozdravljam odluku!

Formulas38

LOL!

ferrari supporter

Zaslužena kazna!
Ne samo da je izbacio dvojicu vozača uključenih u borbu za naslov,nego je ozbiljno ugrozio sve na stazi!

m

idiot glupi mogao je ubit nekoga išao blokirati hamiltona žestoko u zid ovo je bilo pokušaj ubojstva treba ga potjerat iz f1 idiot mogao je glavu otkinuti nekome guma je došla do alonsove kacige

Formulas38

dobro si to reko!

Krscho

Mislim d aje kazna prestroga gledajuci d ajedan maldonado bi trebo takdoer biti kaznjen odavno

Jacky

Necu citat komentare,ali to nije posteno

Dani

Ovo mu je već 3. ili 4. put da nekome uništi utrku na startu ( 2 puta samo Šumi ), tako da je bilo vrijeme da ga se primiri. Premda , ovo se čini drastično.

L.Hamilton 007

Nije ništa prerigorozno. Pa jeste li vi ljudi slijepi ? Da je Grosjeanov bolid preletio samo poal metra bliže Alonsu, pa otkinuo bi mu glavu! Čovjek je mogao poginuti !

Jacky

Slazem se sa tobom,mogao je ali i prije su se dogadala i veca sranja na utrkama i krivci nisu dobijali kazne

Charly

hajde ne seri… da je ovo da je ono… znas li ti uopce s kolikoom oni brzinom ulaze u eou rouge… svaka sekunda im je glava u vreci… i ti sad naso pricati koliko je neko prosao kraj alonsove glave… idu 300 km/h jedan pored drugog i sta, tad nije opasno…

m

ti si pijan charly eau rouge nije problem vec ono na startu kad je luđak lewisa odguraou zid a nije bilo potrebno za agresivni start da je otkinuo glavu nekomu onda bi isto bio nevin po tebi,za sekundu možeš ubit nekoga nepažnjom eau rouge tamo nije bilo sudara vec 15 godina o čemu ti sad je proširen

mp4-22

sudar se dogodio u La Sorceu a ne na Eau Rouge …

Jacky

sudar nije bio u eou rouge-u,vec na prvom zavoju

m

charly ne zna ni gdje eau rouge ni spa lako je lajat grosjeain je danas mogao ubit alonsa

Charly

eto neka charly laje a ti “m” znas gdje je eau rouge… 😀
smijesno mi je uopce spominjanje opasnosti situacije na ciljnoj ravnini.. niko se toliko nije cudio kad je u slicnoj situaciji Force India (Vitantonio Liuzzi) se propela Schumacheru na glavu… pa oni stalno voze sa glavom u torbi, to bi valjda trebalo biti jasno svakom… ali nema veze, kazne su tu, bice i proci ce.. valjda ce se usutati oni koji stalno hvale Hamiltona i njegovu voznju “na noz” stav da ga to cini dobrim vozacem… on dobar vozac? 😀 slatko se smijem..

avalon

šta ima veze sa kolikom brzinom ulaze u zavoje ? kad to rade oni su sami gospodari svoje sudbine , a danas je skoro grosjean svojom glupošću bija gospodar njihove sudbine . osim toga nije mu ovo prvi put ove sezone da nekome ukenja trku . samo danas je ukenja trku četvorici + sebi . stavi se ti u položaj alonsa danas . starta je normalno i posli 100ak metara je vidija kako mu se bolid krši , a drugi bolid ga preljeće , djelovi i krhotine lete na sve strane . nije ni čudo šta je od šoka osta… Read more »

Charly

i da, koji ste glupani, samo sam naveo primjer za eau rouge koji je mnogo opasniji od la sorceu-a.. ali neka, volim ja kad vidim da ima ljudi koji znaju i prate F1.. cak znaju i detalje staze…

Jacky

Avalone meni nije bilo drago,kada sam vidio da se moj miljenik vrti i leti u zrak,jos kad sam vidio da se ne mice nije mi bilo lako,proklinjao sam Grosjeana,ali sudari su cesti u F1,sjeti se Webbera kako je letio preko Schumija,i Schumiju je tada bio zivot u opasnosti,a svi ti vozaci su svijesni sta se sve moze dogodit na samom startu i u samoj utrci

hocu rec to da je kazna prejaka,po meni su mu trebali dat kaznu start iz boxa

avalon

Jacky… meni su svi vozači ljubimci kad se desi nešto pogibeljno jer najgore šta sam vidija i šta se može vidit na trkama je kad posli ozbiljnog krša stigne prva pomoč , doktori , a bolid se okruži paravanima da se izbjegne radoznala kamera . danas je tvoj ljubimac ima veliku sriću jer vidiš..iako je dugo u F 1 i ponekad je učestvova u kršu danas je zbog vjerovatno doživljenog šoka osta sedit neko vrime u bolidu dok se nije sabra i doša k sebi . a ti bi uzročnika svega toga kaznija startom iz boxa ? ma bravo Jacky… Read more »

Jacky

Pa dobro Avalone,objasni mi onda ovu situaciju,nejdem daleko u nazad,jer koliko vidim kratko vrijeme pratis formulu,idemo 2 god unazad kovalainen i webber u valenciji,zasto webber nije dobio zabranu,samo nemoj bit prepametan i reci mi da se kovalainen ne bori za prvenstvo,taj odgovor ne priznajem????

crveni konj

Ovo je presmješno. Pa sudari su sastavni dio F1. Kakva je ovo smijurlija? Raikkonen vs Barichello Njemačka 2003 ista stvar. Normalno da nije bilo kazne.

Sve je poludilo u ovom svijetu. Matrix oko nas.

Što će još odredit? Visinu trave oko staze. Kut gledanja gledateljima. Da ne okreću naglo glavu.

Jesmo li mi roboti, što smo mi?

Kimi pokupi još jedan naslov i bjež odatle.

Kad Kimi ode niti jednu jedinu utrku više neću pogledat, ne iz protesta, ovo je presmješno. Ovo je postalo robotizirano natjecanje potpuno.

Lewis

Nisi ni potreban. Najbolja sezona ikada i uvik netko sere. Je li tebi ok kada jedan vozac 5 puta u ovoj sezoni izbaci druge vozace na startu svojom nepaznjom i glupostima. A danas je moglo i tragicno zavrsit. Kako opametit toga vozaca, ajde kako? Davali su mu novcane kazne vidis da ne pomaze.

crveni konj

Lewis smiješan si.

Tvome ljubimcu treba PR jel da?

Treba li Kimiiju PR? Ili kimi govori iz srca i iskreno? A?

Nakon 23 utrke u Formulu 1? Siromašni finski dječačić bez ičije potpore. Prirodan i iskren.

Dok je tvog Hamiltončića uvijek mazio Ron dennis. Nastupi u svim nižim kategorijama. Ovo ono…da bi se dokopao F1

m

ajde konju lewis je vozač koji ima 18 pobjeda i nije slčajno u f1 drugastvar što ga mrziš ,

crveni konj

Tvoj Hamilton je prošle godine napravio cijeli niz sranja. Jel da? Sjećaš li se 2008 kad je u Japanu Hamilton sa staze izgurao 3-4 vozača jer se ko konj zaletio u prvi zavoj i kočio debelo prekasno. Uništio kimiju pobjedu. No to nije bitno, niti sam ja protiv Hamitlona. Samo ti želim reć da faljivaš poantu onoga o čemu govorim. Oni pokušavaju sve uredit. To nije moguće. Svijet se već upliće u Matrix, a na F1 to lijepo vidiš. Kazna za bilo što. Schumacheru su dali kaznu jer je srušio čunj sa strane. Ne govori kimi uzalud da se prije… Read more »

m

konju i ja govorim da sedanas kaznjava za glupost alovo danas je ZLOČIN patrese je 78 u monzi zbog neiskustva dok se borio s huntom ranijezakočio a ronie petersen poginuo zapalio se odbivši se s bolida ,neiskustvo može bit opasno lewis jest napravio grešku ali nikad ovako nešto

crveni konj

Najbolja je sezona tebi, koji Formulu 1 pratiš od 2005-6 maksimalno.

Ja je pratim jako jako dugo i znam o čemu pričam. I koliko se toga promijenilo i robotiziralo. Ovo postaje natjecanje robota. Ništa drugo.

Ja jesam da se Grosjeana sankcionira, možda +5 ili deset mjesta start. Ali čovjeku koji ima iskustvo i zna vozit bolide, izbacit ga s utrke zbog toga. Presmješno.

Pogledajte ova videa. I tko je tu nakon bio kažnjen? Nitko, jer ovo je F1, natjecanje kotač uz kotač.

http://www.youtube.com/watch?v=KvuYG9e-c60

http://www.youtube.com/watch?v=E8qG3qWIjx8

http://www.youtube.com/watch?v=8zhINIzmLaY

Alonso

Lewis slazem se upotpunosti!

Lewis

Izbjegavas odgovore na pitanja, ali i lupteas gluposti dosta. Neda mi se raspravljat. poz

Charly

bravo crveni konj….. na tvojoj sam strani… 😀 hoce neko uvinog caja..

AlonsoRenault4 ever

Crveni konj slažem se sa tobom.

Charly

ja i dalje mislim da je ovo sranje od odluke FiA-e… previse je uocljivo da su uvijek na strani Hamiltona… zao mi je Grosjeana jer je bolji vozac od nizerazrednog Hamiltona… Hamilton je trebao popustiti jer je on bio skoro cijelom duzinom ispred njega… politika, ziva politika…. zanima me da li bi kaznili Grosjeana da je on u borbi za titulu prvaka… naravno da nebi jer nekome donosi velik novac… kretenska posla…

F1GrGa

Charly molim te nemoj više ništa komentirati ovdje jer je očito da nemaš pojma o čemu pišeš..
ako je FIA protiv nekoga, onda je to protiv Lewisa i nemoj mi molim te pricati kako je Lewis kriv jer su se apsolutno svi složili da je Grosjean kriv…

m

da najlakše je hamiltona kaznjavat on ovdje nije kriv nije kriv pastor za sudar iako sam da se pastor kazni ali ovo je bilo bolesno svi su vidjeli a ti da je hamilton nižerazredni vozač pokrij se ušima hateru grosjean je došao u f1 slučajno

salazar

FIA se igrala moći pa im se svidilo….

Dani

Charly na čemu si? Daj i meni malo toga.

m

da je krivac lewis bio bikaznjen ali nije zato ako se nerazumiješ u f1 šuti ako mrziš lewisa pa traziš krivca uvijek u jemu tvoj problem bro ali ovaj idiot je za izgon iz f1

Charly

HAHAHAHA kad je zadnji put Hamilton dobio kaznu od FiA-e osim opomene…. dok su drugi morali odraditi kaznu za promjenu pravca vise puta on je dobio samo opomenu.. to je dovoljno za one koji znaju o cemu pricam..

m

hateru začepi ovo danas ne ponovilo se i nije kriv lewis vec ovaj tupina kojije zalutao u f1

m

da te podsjetim hateru lewis je kaznjavan 20 puta od 2008 a najmanje 15 puta zbog gluposti sumu oduzimali bodove a ovaj pokušaj ubojstvo ne kazniti f1 bi trebalo ukinuti da ga nisu kaznili

Charly

ok… priznajem, ne volim Hamiltona i smatram da uopce nije dobar vozac kao sto ga se predstavlja… jednostavno zato sto dozvoljava da privatni zivot utice na njegove performanse..
osim toga, precesto se nalazi u nekakvim incidentima za koje on ne moze biti kriv… i volio bih kad bi mi taksativno nabrojao sve njegove kazne od 2008 racunajuci i opomene uz objasnjenja…
moram dovrsiti svoj uvin caj…

m

ti si balavac koji ne zna ništa o f1 briga me to mrziš lewisa ali jasam realan ovaj idiot nije za f1 kubicu treba vratit a ovog francuza arogantnog potjerat

dakako

Charly tebi treba caj druge vrste cini mi se!

LH Mercedes

wtfffffffff???????????????????????????? koji k ti stvarno mislis da fia pomaze hamiltonu. Ovo je najbolji vic u proslih 2 god koji sam cuo.Od koje sezone ti oratis formulu 1???????

Charly
Andrija Domitrović

Charly,

pravilnik se otada promijenio.

LH Mercedes

ma daj charly pa sjeti se monaka prosle sezone i maldonado i massa su namjerno prije skrenuli a on je vec bio s unutrasnje strane i opet je on dobio kaznu, toliko je bio isfrustriran da se poceo premisljati da Charlie WHITING nije rasist razmisli malo o cemu govoris

Lewis

Ljudi Maldonado je pravio s*anja u duelima na stazi, a ne na startu gdje netko moze izginut kao danas Alonso koji je izbjegao smrt za 20cm. Ovaj Grosejan je imbecil zesci, 5 puta je skirivo sudar na startu svojom nepaznjom. Vrijeme je da se opameti, a ova kazna je ok za to.

MarkOi

i ti mi molim te nabroji tih 5 puta ” 5 puta je skirivo sudar na startu svojom nepaznjom.”

Razer

Zasluzio je.

ferrarista

pretjerano…

salazar

kako onda hamiltonu prošlih sezona nije zabranjen nastup u nekoliko utrka

Charly

BRAVO…. pa nije jer zivi u FiA-nom komsiluku

TeaKong

To se čekalo!! Napokon neko pametan od ovih sudija! I Maldonadu treba barem jedno 5 utrka zabranit..

maximus

Pratim ovaj sport već dugo al ovih par zadnjih godina sama politika,ovo više nije utrkivanje.Kakva je ovo kazna???

Tonyvg

Bezvezna 🙂

Lewis

Cuj nije utrkivanje. Aj lec molim te. Pa najbolja sezona u povijest F1 i uvik neko sere ne mozes vjerovat..

MarkOi

ako ti je ovo najbolja sezona u povijesti F1, onda stvarno nemamo o čemu razgovarat.

MarkOi

Pretjerano…
Završilo je jako opasno, al sam njegov potez nije bio toliko opasan. Mislim, jako glup i loš potez je to bio, al oću reći da je spletom nesretnih okolnosti to završilo tako kako je.

aaancy

Auuuu, doslovno drasticno!!! A Maldonadu bi trebai dozivotno zabraniti sjedanje u bolid a kamoli vozit jos pa taj opet prolazi samo tako!

nandonando

neka mu je… dosta je bilo

Alonso

Slazem se. Dosta je bilo, mozda ga kazna opameti. A ako opet krene radit s*anja na startu lupit mu kaznu 2 utrke zabrane. Pa zasto da drugi vozaci ispadaju iz utrke radi njega.

Bassanac

Kakva su ovo s*anja!? 😮

luka

PA DOBRO ŠTA JE VAMA,POGLEDAJ FILMIĆ PA ČOVJEK JE SKORO POGINUO,JESI VIDIO DA JE BIO MALO ALONSO OŠAMUČEN NAKON SUDARA?!

guba17

da je bio bez kacige onda DA, ali sa kacigom mu nemoze nista bit sjeti nse masse!

filipDU

Ovo je prerigorozno da su neki drugi ovo napravili nebi bili ni kažnjeni , ne kažem da je ovo nešto dobro što je napravio ali je previše 🙁

salazar

pa oni nisu normalni

Tonyvg

Bezveze….
Back of the grid bi bio dovoljan,ovo je bezveze -.- .

Alonso

Ne *eri. Vidis li da ovaj Grosejan nema mozga, ovo mu je vec 4. il 5. put da je krivac za sudar na startu. Znaci da ne misli glavom i ova kazna je vise nego potrebna. Mozda napokon poslozi kockice u glavi i opameti se.

salazar

a kad Maldonado napravi istu stvar 10 puta onda je legenda i vozačina?

Tonyvg

Heh…
Da,krivac je,nisam nigdje rekao da nije.
Ali mislim da je kazna prevelika.Mlad je,nema puno iskustva,nije trebao to učiniti,ali svejedno mislim da se za ovo nebi trebalo dobiti zabrana vožnje na sljedećoj utrci.

MarkOi

ajde nabroji tih 4 ili 5 situacija.

avalon

salazar…ajde nabroji mi tih maldonadovih 10 X…ma možeš i 5 jer 10 bi ti bilo previše pa bi mora nešto izmišljat … tipa onog udaranja u rubnik prilikom demostracije na vojnom poligonu u venezueli za vrime ljetnje pauze .

avalon

MarkOi… evo nabrojia je pero iz bukurešta pa ću ga samo citirat , a ti provjeravaj 😉 “Identičnu stvar je napravio u Moncau dodirnuvši se sa Alonsom i Schumacherom, (kotač mu zapinje u Schumacherov), U Maleziji u trećem zavoju uništava utrku Schumacheru, u Australiji u prvom krugu sudar sa Maldonadom, (ili Sennom, neznam točno), u Kini u prvom zavoju na startu dodiruje Alonsa, ali bez posljedica… ” ja ću još samo dodat i belgiju pa ti sad zbroji .

Alonso

Maldonado je to pravio u duelima ne na startu. Danas je Alonso izbjegao smrt za 20cm.

salazar

ali oni su izloženi smrti svakom sekundom vožnje i svjesni su toga,a ovakav incident je rezultat pritiska i želje za rezultatom.Ne opravdavam grešu Grosjeana ali ovakve su situacije nekad prolazile kao trkaći incident.

svabo

pretjerujete, baš da je bio blizu smrti, ne bih rekao. ipak je to suvremena formula 1 i na glavama imaju kacige koje ne bi ni projektil probio, a i u tom kokpitu su itekako zaštičeni. naravno da je izgledalo grozno, ali kroz prošlost je u formuli 1 bilo mnogo ovakvih sudara, a u bližoj prošlosti nitko na sreću nije ni staradao. trkači incident, događa se, ali nije za kaznu zabrane nastupa. meni je onaj maldonadov start posebno upadljiv u oči i ne vjerujem da netko može toliko grešaka imati u tako malo vremena

IGOR

Aleluja….

mclaren tooned

jel to moguće?

Related Posts