Hamilton najbrži na prvom slobodnom treningu u Brazilu

Najbrži na prvom slobodnom treningu za VN Brazila bio je Lewis Hamilton. Drugi je završio njegov momčadski kolega Valtteri Bottas, a treći je bio Ferrarijev Kimi Raikkonen.

Red Bullovi Max Verstappen i Daniel Ricciardo završili su četvrti i peti, a šesti je bio Sebastian Vettel (Ferrari). Felipe Massa (Williams) došao je do sedmog mjesta, Stoffel Vandoorne (McLaren) do osmog, a u prvih deset našli su se i Esteban Ocon (Force India) i Fernando Alonso (McLaren).

Na Interlagosu nas je čekalo sunčano vrijeme. Priliku na prvom treningu dobili su Formula 2 prvak Charles Leclerc u Sauberu i GP3 prvak George Russell u Force Indiji. Prvi trening morao je odraditi i Antonio Giovinazzi u Haasu, ali je američka momčad ipak zadržala Magnussena u bolidu zbog toga što se kasnije očekuje kiša. Mladi Ferrarijev vozač vozit će drugi trening. Tijekom prvog treninga na stazi smo imali i WEC prvaka – Brendona Hartleyja te, naravno, novog F1 prvaka Lewisa Hamiltona.

Verstappen je nakon pet minuta bio prvi vozač sa zabilježenim vremenom. Nizozemac je koristio supersoft. Hulkenberg je u instalacijskom krugu odrađivao aerodinamičke provjere na kacigi, koristivši samoljepljivu traku, koju smo već mnogo puta viđali u Formuli 1.

isp

Bottas je na softu odradio najbrži krug, skoro se spustivši ispod 1:10. Hartley je nakon 15 minuta morao zaustaviti svoj bolid na stazi nakon što se pojavio dim iz njegovog bolida. Odmah nakon njegovog zaustavljanja bio je označen virtual safety car. Novozelanđanin danas slavi 28. rođendan, a ovo mu je bio turbo poklon.

hartley

Vettel se izvrtio kroz Pinheirinho i završio na travi, ali je nastavio vožnju.

vettel spin

Bottas se prvi spustio ispod 1:10, a ubrzo je to napravio i njegov momčadski kolega. Hamilton je s tim krugom srušio rekord staze. Britanac je krug kasnije promašio kočenje u prvom zavoju te je otišao široko van staze. Ericsson, Alonso i Hartley bili su jedini bez zabilježenog vremena nakon prvih 45 minuta. Alonso je nakon svog kruga skočio na deveto mjesto. Bottas se nakon kruga na supersoftu vratio na prvo mjesto.

Hamilton je također prešao na crvene gume. Uspio je biti brži od momčadskog kolege za nešto više od desetinke. Raikkonen i Verstappen na trećem i četvrtom mjestu zaostajali su za više od pola sekunde. Toro Rossov vikend je započeo jako loše. Ni Gasly nije mogao biti na stazi zbog toga što se radilo na njegovom bolidu.

Hulkenberg i Hamilton skoro su imali dodir prije zadnjeg zavoja. Britanac je završio na travi.

Vozači su do kraja treninga odrađivali simulaciju utrke. Na drugom treningu očekuje se kiša.