Šef Mercedesa Toto Wolff ostao je “bez riječi” nakon odustajanja Yukija Tsunode na Velikoj Nagradi Nizozemske, što je znatno oštetilo šanse Lewisa Hamiltona za pobjedu u utrci.
Vozač AlphaTaurija zaustavio se pored staze u 45. krugu, a sve je tada upućivalo na to da će se Japanac umiroviti iz utrke. Međutim, nakon nekog vremena ponovno pokreće svoj bolid i odlazi iz boksa, samo da bi se nekoliko trenutaka poslije ponovno zaustavio pored staze, što je uzrokovalo Virtualni Safety Car.
“Tsunoda je stao na stazi, restartao bolid, vratio se na stazu bez pojasa, ponovno pokrenuo bolid i onda pola kruga poslije opet stao. Nemam riječi.”
Toto Wolff
Međutim, šef Mercedesa smatra da bi šansa za pobjedu njegove momčadi bila minimalna, čak i da nije bilo prekida utrke zbog odustajanja Tsunode i Valtterija Bottasa, koji je u 55. krugu izgubio snagu u motoru i zaustavio Alfu Romeo usred staze.
“Da Tsunoda nije otišao u boks bez pojasa i da su pokrenuli bolid, Verstappen bi se vratio na stazu osam sekundi iza Lewisa. Tko zna? Vjerojatno ne bi pobijedili, ali bila bi drugačija situacija.”
Toto Wolff
Na kraju krajeva, Srebrne strijele osigurale su novo postolje u sezoni zahvaljujući drugom mjestu Russella, a s četvrtim mjestom Hamiltona osigurali su više bodova od Ferrarija u utrci za drugo mjesto u poretku konstruktora.
Toto,Toto, zašto niste Lewisa stavili na mekane gume na kraju, to je pravo pitanje a ne Tsunoda.
Vučko pokra sudac……
Šipu racku Wolffu!!! ti si prvi koj je ispolitizirao f1… ovu prljavštinu u f1. više nitko ne može zaustaviti koju si ti pokrenio.. sve će biti gore i gore…. (nema respekta nema đentlmena nema pravih fajtera) … dok ti se pogodavalo uživao si… a sada kada pušiš čudiš se… zamisli nakon 50god….mećka se vraća…pa vam je trebalo stvoriti uvjete da vam bude ugodno…uvijek je bilo i biti će… jaći od jači.. slabi od slabijih…naletio su na tvrdi orah Redbull konzervu… nadam se da se nikada nećeš povratiti… neka bude Audi Reno Ferari Honda bilo tko drugi… samo ne vi i… Read more »
Previse osobno shvacas F1 a pratis ju manje od godine dana. Oladi malo, psihijatar mozda, pivica?
Pre bi se reklo da su oni koji brane laznog najveceg da su poceli gledati F1 posle NETFLIX komedije.
Gigi dok sam ja pratio f1… ti si se možda igrao u blatu sa loncima… toliko sam puta bio na f1 stazama da vi znalci mnogi nećete doživjeti… samo će te i dalje pred svojim ekranima srati…
ovo si u pravu… kada vidi ovoga beskićmenjaka odmah mi proradi ptspi… sindrom…
Gigi- jev komenar se čini kao puno zrelije osobe, i svakako kulturnije, uvjerljiviji je od tebe😁
mislim da sam gore bio dovoljno jasan… jedno pitanje za tebe jer ti znaš što je narav,,??? e vidiš ja sam ti takve naravi jebene nekulturne balkanske naravi.. ne volim ljigavce poput Tota i Hama…i onda se pojave tipa takvi kao ti i slični kulturnjaci i zdušno brane ljigavaca i NAJ nekulturnijega šefa momčadi u f1…..
👏👏👏 Yuki, bravo!!! Ovo je situacija gde lopov vice drzite lopova, samo sto ne znamo je li Tsunoda stvarno uradio to, ali za ovoga barem znamo. Isprljao, ubio sportski duh, napravio laznog najveceg. Ne verujem da ce se vratiti, aerodinamciki Red Bull je bolji, a i pogonske jedinice su sve bolje i jace. A trebalo je FiA da zabrani svaki razvoj narednih 5 godina, pa da se muce i da posle svake utrke lazni najveci kmeci. Tacno da osete kako izgleda ono sto su drugima radili.
Konačno da netko progovori. Njegove izjave su za ispovračati se. U nazad 10g toliko spornih odluka je doneseno na njihov mlin, a da ne kažem da su se manje više sve 50/50 odluke na njihovu stranu okretale. Sada kada gubi pokazuje da ne zna gubiti. Zbog svih tih dvoličnosti od srca mu želim još puno poraza. Čitam tu sada Perez ono, Perez ovo..Ljudi moji šta je sve Bottas radio toga nigdje nema, ali čkicepi imaju kratkoročna selektivna pamčenja. Eto toliko od mene. Ljuiz ‘d 6 ajde kreni udarat minuse sa svojih 11 profila.
Svi griše i svi se nadaju….i svi se ljute kad gube….
ah, ako ćemo po tome.. onda se bottas lani u madžarskoj namjerno zabio u riccija, koji se razbio u maxa i pereza
“TSUNODA JE STAO NA STAZI, RESTARTAO BOLID, VRATIO SE NA STAZU BEZ POJASA, PONOVNO POKRENUO BOLID I ONDA POLA KRUGA POSLIJE OPET STAO. NEMAM RIJEČI.”
Kao sto dns toto baca teorije zavjere tako se moze povuci paralela sa jednom drugom teorijom u kojoj je sudjelovao i lewis ali i botas u imoli prosle godine!
https://9gag.com/gag/avAbqzX
Drugim rijecima toto laprda jer je nemocan i ego mu nema vise medijsku paznju pa je uplakan. Nije “jadan” naviko ne biti u centru paznje.
Daj mi reci sta je bilo sa yukiem!?
Prvo je navodno bila guma,pa onda pojas pa onda opet sve ok i onda opet stane a NITKO nezna zasto je stao!?
Neznam zasto je stao ali barem nemam teoriju kao toto. Sada kada mu neide po planu onda izbacuje ovakve stvari. Proslih sezona dok su dominirali nije pricao tako nesto…
Kakve stvari toto izbacuje!?
Pitao ga novinar putanje i on ovo odgovorio:“TSUNODA JE STAO NA STAZI, RESTARTAO BOLID, VRATIO SE NA STAZU BEZ POJASA, PONOVNO POKRENUO BOLID I ONDA POLA KRUGA POSLIJE OPET STAO. NEMAM RIJEČI.”
Samo sam odgovorio Lutheru i ponudio jos jednu varijantu slicnih dogadaja!
Ako toto moze bacati sumnju na prevaru sa yukijem onda vrijedi ovo gore napisano lutherovo iz madarske ali vrijedi i ovo sto sam napisao iz imole gdje se moze kakiti kako je rusel namjerno napravio kaos na stazi kako bi spasio hamiltona iz “blata”
“Kakve stvari toto izbacuje!?”
Pa iz totovog citata se iscitava sumnja, zar ne?
Ma mislim da je sve to izvuceno iz konteksta novinara.
Ja bi prije rekao ostao bez rijeci u smislu:svi planovi padaju u vodu.
““If we were to fight for a championship that would be something I would closely look at.””
Da se bore za naslov postao bi detektiv Toto haha
Zamisli, prijateljcro, ako pocnu tonuti. Mozda Toto kao Downey Jr. u Tropical Thunder, plasticnom hirurgijom postane crnac, pa onda zajedno sa laznim najvecim, počne kmecati da ga sabotiraju zato što je crn. 🤣🤣🤣🤣
Tako je , da nije bilo ovako bilo bi onako , tj ovo ono , tko zna ?
Al,vrijedilo je probat i svaka cast na tome.