Danas je s početkom u 14 sati Ferrari službeno predstavio svoj novi bolid za sezonu 2022. imena F1-75. Nazvan je F1-75 u čast 75 godina od prvog bolida koji je nosio Ferrarijevo ime. Bolid je predstavljen prijenosom uživo na službenom YouTube kanalu Ferrarija.
Iako smo bolid mogli vidjeti na fotografiji koja je jučer procurila, u Ferrariju su nastavili s protokolom i predstavili bolid kako je planirano. Doduše, fotografija koja je procurila nije otkrila sve detalje bolida, a kako smo pobliže vidjeli bolid izgleda impresivno s nekim zanimljivim detaljima i aerodinamičnim rješenjima.




“Ovo je važan dan za nas jer predstavljamo naš bolid, Ferrari F1-75. Moram priznati, osobno, uzbuđen sam zbog toga. Ovaj je bolid produkt truda, predanosti i strasti svakoga od nas. Za to je zaslužan rad skupine ljudi koji su uložili sve u ovaj bolid, radili s hrabrošću, kreativnošću i timskim duhom.”
“Imamo dobar tim ljudi ovdje, koji su išli iz borbe u borbu i uložili sve svoje sposobnosti u ovaj projekt i ponosan sam na njih. Uhvatili smo se u koštac s izazovima ovog projekta inovativnim pristupom jer, pored zahtjeva kompletno novih tehničkih pravila, vjerujemo da smo se ovog zadatka morali prihvatiti otvorena uma.”
Mattia Binotto, šef momčadi Scuderia Ferrari
Ferrari je sedma momčad koja je u nekom obliku prezentirala svoj bolid za novu sezonu, a sljedeći će to učiniti Mercedes, u petak 18. veljače.
Čitajući komentare učinilo mi se da sam na nekom portalu za izbor ljepote.
Ipak, do sada je uvijek pobijeđivala kombinacija najbolji vozač/bolid bez obzira kako su isti prolazili estetske kriterije foteljaša analitičara. 😉
Ispričavam se, malo kasnim sa komentarom..izgleda da se Ferrari vratio svojoj originalnoj crvenoj boji nakon ere sponzorstva Philipa Morissa i njihove Marlboro crvene boje..bolid izgleda lijepo, tu se svi slažemo..nagađalo se da će prednji ovjes biti “pull” izvedbe kao kod Mclarena, ali ostala je “push” izvedba..sidepodsi su originalni ali su ipak izvedbe “doppio fondo” slično Aston Martinu i Alfi..zanimljivo ovdje nitko ne spominje Alfu C42 koja se prije neki dan provozala po Fioranu..danas se tamo provozao i ovaj Ferrari F1-75..zanimljivo je rješenje “škrga” i onaj kao odvodni kanal na gornjoj strani sidepodsa.. tako se vrući zrak još brže i bolje… Read more »
Vrh prelijep izgleda agresivno nadam se da ce i na stazi tako izgledati mocno.
Lep ko greh, bi se reklo. Kupujem maketu cim izade, 1/43 ili 1/18 ne pitam kaj kosta. 😎
Ono sta se mora priznati, Talijani su za dizajn nenadmašivi. Dobro izgleda.
Uff, kombinacija boja odmah vraća u prošlost. Jako lijepo Ferrari, jako lijepo. Nadam se da će biti i toliko brz. F1 treba konkurentan Ferrari.
https://www.youtube.com/watch?v=ryXs0Lhmy10&ab_channel=Driver61
Napokon. Nadam se koliko lijepo izgleda da će isto tako biti i konkurentan i podići Scuderiju Ferrari prema vrhu. Pozdrav svim ljubiteljima F1..
Bome je lijepi…vidjeti cemo kako ce funkcionirati….
stvarno lijep bolid nema sta
Odavno nisam vidio bolid koji me je na prvu toliko odusevio.
Fantazija.
Prednji dio bolida izgleda lijepo, a stražnji dio kao da je skraćen, izgleda dosta nabacano i bez nekog reda, vidjećemo kako to izgleda u stvarnosti.
Bella macchina
Izgleda odlično, još ako će biti isto brz kao što izgleda, nema brige za Ferrari.
Ima škrge slično kao i Aston, plus vrlo interesantan dizajn sidepodsa.
Novi agresivni nos, neka nova (inovativna ?) solucija.
Ipak, čudno mi je što je zadnji spoiler prazan & bez ikakvog sponzora ?
Stvarno do sada, naj ljepši bolid od predstavljenih
Ima sponzor sa zadnje strane
Bome,lijep je!
Cekamo konacno srebrni mercedes!
Apsolutno najljepsi bolid koji je predstavljen do danas aerodinamika jedinstvena jos ako je i motor ono sto je najavljeno ,Leclerc,Sainz ..mislim da imamo razlog za optimizam..
Za sada mi od svih bolida izgleda najbolje. Izgleda opasno, nadam se da će takav biti i na stazi.
Sviđa mi se nos.