Viceprvak iz 2008. Felipe Massa, raspričao se o svojoj bivšoj momčadi u kojoj je skoro prije 11 godina osvojio svjetsko prvenstvo. I sam priznaje kako su se vremena promijenila u njegovom starom timu. Drukčija je dinamika a i ugođaj otkad je krajem 2007. otišao Jean Todt s mjesta šefa.
U 2019. dolazi do nove promjene gdje će Mattia Binotto zamijeniti Maurizia Arrivabenea na čelu momčadi. Massa smatra kako će to biti dobra promjena za momčad jer će se novi šef nositi bolje s pritiskom koji nose izazovi kroz sezonu.
“Momčad je prošla kroz puno teškoća i pritisaka kroz godine.”
“Uvijek su se tako osjećali. Doduše, nešto manje za vrijeme Jeana Todta jer su rezultati bili bolji nego danas,” kaže Massa.
Kaže kako se period u kojem se Ferrari trenutno nalazi ne može uspoređivati s vremenom kada je Jean Todt bio na vlasti. Takav karakter se ne može tako lako ponoviti.
“Jean je imao kontrolu nad svakim dijelom tima. Bio je u stanju organizirati suradnju između pojednih odjela bez ikakvih problema”
“Nakon njegovog odlaska, stvari su počele ići težim putem.”
“Ferrari je danas u konstantnom osjećaju pritiska jer očekuju od njega da pobijedi. I tu se javlja problem,” objasnio je Massa.