Daniel Ricciardo pobjednik VN Azerbajdžana!

Daniel Ricciardo u Red Bullu pobijedio je u utrci za Veliku nagradu Azerbajdžana! Na ulicama Bakua slavio je ispred Valtterija Bottasa Mercedesu na drugom i ispred Williamsovog Lance Strolla na trećem mjestu

Četvrto mjesto pripalo je Ferrarijevom Sebastianu Vettelu, a peto mjesto ugrabio je Lewis Hamilton, nakon što je taj dvojac imao posebni trenutak kod ulaska Sigurnosnog automobila. Šesti je stigao Force Indijin Esteban Ocon koji je uspio oporaviti svoju utrku nakon sudara sa timskim kolegom. Sedmo mjesto pripalo je Haasovom Kevinu Magnussenu, a Carlos Sainz u Toro Rossu bio je osmi. Prve bodove ove sezone za McLaren ostvario je Fernando Alonso devetim mjestom, a za Sauber je desetim mjestom bod ukupio i Pascal Wehrlein.

Najbrži krug utrke postavio je Valtteri Bottas – 1:43.925.

Titula ‘Vozač dana’ pripala je Lanceu Strollu.

Više o utrci pročitajte niže u članku.

1 Ricciardo Red Bull 51 1h 33:05.153
2 Bottas Mercedes 51 + 0:03.904
3 Stroll Williams 51 + 0:04.009
4 Vettel Ferrari 51 + 0:05.976
5 Hamilton Mercedes 51 + 0:06.188
6 Ocon Force India 51 + 0:30.298
7 Magnussen Haas 51 + 0:41.753
8 Sainz Toro Rosso 51 + 0:49.400
9 Alonso McLaren 51 + 0:59.551
10 Wehrlein Sauber 51 + 1:29.093
11 Ericsson Sauber 51 + 1:31.794
12 Vandoorne McLaren 51 + 1:32.160
13 Grosjean Haas 50 + 1 Lap
14 Raikkonen Ferrari 46 + 5 Laps
Perez Force India 39 Retired
Massa Williams 25 Suspension
Hulkenberg Renault 24 Accident Damage
Verstappen Red Bull 12 Retired
Kvyat Toro Rosso 9 Retired
Palmer Renault 7 Retired

 

Tijek utrke:

Na startu utrke bilo je izuzetno zanimljivo, baš kao što se i očekivalo. Lewis Hamilton je dobro startao s pole positiona i odmah je odjurio naprijed. Izbjegao je time Britanac kaos iza sebe. Prvi je izletio Toro Rossov Daniil Kvjat koji se prekočio u prvom zavoju. Otišao je Rus izvan staze i kada se vraćao, oštro je krenuo prema svom momčadskom kolegi Carlosu Sainzu. Španjolac je zbog toga morao naglo skrenuti ulijevo pa se izvrtio na stazi.

Dalje naprijed dvoboj za drugo mjesto vodili su Kimi Raikkonen i Valtteri Bottas. U drugom zavoju Ferrarijev Finac je imao bolju poziciju na stazi i krenuo je u prestizanje. Međutim, Bottas je krenuo s unutarnje strane i žestoko jahanje rubnika ga je odbacilo u Raikkonena. Ferrari je nastavio dalje, ali je Bottas ostao sa probušenom prednjom desnom gumom i sa slomljenim prednjim krilom. Sve to iskoristio je Sebastian Vettel koji se probio na drugo mjesto, a profitirao je i Sergio Perez koji se probio na treće mjesto.

Hamilton je na vrhu imao mirnu utrku i samo u dva kruga je stvorio prednost od dvije sekunde. Njegov momčadski kolega je nakon pitstopa prešao na mekane gume i pao je na posljednje mjesto. Nekoliko krugova poslije je potvrđeno kako će incident Bottas-Raikkonen biti istražen.

Prvi redovni pitstop odradio je Daniel Ricciardo u Red Bullu. Australac je imao problema sa pregrijavanjem kočnicam pa je njegovo zaustavljanje u boksu potrajalo dok su mehaničari očistili usisnike. Uz to, prešao je i na soft gume.

U osmom krugu problema s bolidom je opet imao Jolyon Palmer u Renaultu. Britanac je ostao bez snage, ali uspio se vratiti u boks pa nije bilo potrebe za žutim zastavama.

Međutim tri kruga poslije, te sreće nije bio Daniil Kvjat. Njegov bolid je stao u drugom sektoru i pokazane su žute zastave. Virtualni sigurnosni automobil nije stupao na snagu iako su se suci kretali stazom u pokušaju da uklone bolid.

Dvoboj u tom periodu su vodili Max Verstappen i Perez u borbi za treće mjesto. Međutim, Nizozemac je bio idući gost na ‘festivalu odustajanja’. U jednom trenutku je ostao bez snage u motoru i počeo je padati u poretku. Usprkos tome, Verstappen nije otišao sa staze.

Krugovi su prolazili, a Kvjatov bolid nije bio uklonjen. Ponajviše zbog toga jer je rupa u ogradi bila s druge strane staze. Zbog toga je u 12. krugu izašao Sigurnosni automobil, a vozači su pojurili u bokseve.

Verstappen je krug poslije otišao u boks i time je njegova utrka bila završena.

U tom periodu se dogodila zanimljiva stvar. Dok su svi vozači odlazili u boks, to nije napravio Lance Stroll koji se probio na treće mjesto.

Safety car  je po cestama Bakua kružio i kružio, a bolid Kvjata još nije bio uklonjen jer suci na stazi nisu uspijevali pronaći siguran način za to. Uz to, SC je morao sporije ići kako bi sucima dao priliku da bolid sigurno prevezu na drugu stranu staze, a to je ponajviše nerviralo Hamiltona koji je rekao kako idu presporo i ne mogu zagrijati gume. Britanac je rekao kako to može biti jako nesigurno.

Tek na kraju 16. kruga Sigurnosni automobil je otišao sa staze i utrka je opet krenula. Hamilton je, kao i na početku, odjurio naprijed, a Perez je napao Vettela i za trenutak ga uspio proći. Međutim, Nijemac je uspio zadržati poziciju.

Ferrari je na restartu očito imao više problema sa zagrijavanjem od ostatka. Vettel je jedva zadržao mjesto, a Raikkonen iza njega je izgubio poziciju od Ocona.

Tek što je utrka ponovno krenula, na stazu je opet izašao safety car. On je izašao zbog krhotina na stazi koje su morale biti uklonjene, a vozači su se pitali zašto na snagu nije stupio Virtualni sigurnosni automobil. Zbog krhotina na startno-ciljnoj ravnini SC je bolide vodio kroz pit-lane.

Na još jednom restartu bilo je kaotično. Dok je ulazio SC, Hamilton je jako usporio, a Vettel se zabio u stražnji kraj njegovog bolida. Došao je Vettel sa strane Hamiltonu prigovoriti mu, a tada je došlo do još jednog kontakta kada je Vettel skrenuo udesno i udario u Hamiltona. Na startno-ciljnoj ravnini je potom opet otpao komad Vettelovog slomljenog krila, a Nijemac je bio izuzetno spor na startu.

Krenuli su potom Perez i Felipe Massa u napad na Vettela, ali Nijemac je, nitko ne zna kako, uspio zadržati svoju poziciju.

Krenuo je potom Perez u napad na Massu. Nije ga uspio proći, ali mu je s unutarnje strane došao njegov momčadski kolega Esteban Ocon i stisnuo Pereza u zid. Tada je krenula kiša ugljkovih vlakana po stazi, a Ocon i Perez su završili sa probušenim gumama i slomljenim krilima. Perez je zbog toga morao odustati, a Ocon se uspio vratiti, ali tek na 15. mjesto.

Sretan ne može biti ni Raikkonen koji je na restartu prešao preko krhotine. Zbog toga se njegova stražnja lijeva guma raspala i slomila bočnu stranicu stražnjeg krila.

Nakon te ludnice je Sigurnosni automobil izašao na stazu. Međutim, Fernando Alonso kao jedan od najiskusnijih vozača je pozvao suce da pokažu crvenu zastavu jer je staza jako brza i potrebno ju je temeljito očistiti od krhotina. Suci su nekoliko krugova kasnije to i napravili.

U cijelom tom metežu najviše su profitirali Nico Hulkenberg, Magnussen i Alonso koji su se probili na šesto, sedmo i osmo mjesto. Lijepo je bilo i u Williamsu čiji su vozači držali treće i četvrto mjesto.

Tijekom crvene zastave stigla je informacija i da će incident između Vettela i Hamiltona biti istražen. Oko toga su se morala brinuti oba vozača. Hamilton je prvi jako usporio, a nakon toga je Vettel skrenuo i udario u Hamiltona.

Za vrijeme crvene zastave naporan posao su odradili u Force Indiji i Ferrariju. Nakon ludog restarta i očitog odustajanja Pereza i Raikkonena, mehaničari su uspjeli složiti bolide i pripremiti ih za nastavak utrke.

Utrka je nakon 10-ak minuta nastavljena, ali iza Sigurnosnog automobila.

U 24. krugu je SC ušao unutra, a Massa je javio kako ima problema s bolidom. To je bilo vidljivo odmah na letećem startu kada je izgubio dvije pozicije. Na treće mjesto se probio Ricciardo, a na četvrto Stroll. Massa je pao na peto.

Problemi sa Brazilca su nastavili u nadolazećim krugovima. Izgubio je mjesto od Magnussena, Hulkenberga i od Alonsa i to je bio znak velikog pada performansi.

Nakon toga je Hulkenberg uništio svoju utrku. U 25. krugu je parkirao svoj bolid jer je udario u zid i slomio prednji desni ovjes. Krug poslije je svoju utrku službeno završio i Massa.

Suci utrke danas su imali pune ruke posla, a još malo su im napravili Ferrarijevi i Force Indijini mehaničari. Raikkonen i Perez su pali pod istragu zbog toga jer su njihovi mehaničari radili na bolidu izvan dopuštene linije tijekom perioda kada je utrka bila zaustavljena.

Nakon ludih kurgova, ušli smo u mirnije razdoblje. Međutim, vrlo brzo ga je uzburkao Lewis Hamilton. Tijekom jedne onborad snimke utvrđeno je kako je sigurnosni naslon za glavu labav. Inženjeri su ga zamolili da to proba sam riješiti na startno-ciljnoj ravnini kako ga ne bi morali pozvati u boks.

Međutim, u 31. krugu Hamilton je pozvan u boks kako bi riješili problem s otkačenim naslonom. Hamilton je pitao da li baš mora, ali inženjeri su mu javili kako su dobili instrukciju da to moraju napraviti iz sigurnosnih razloga.

Britanac se zaustavio na 9.3 sekunde, a u tom periodu je Vettel preuzeo vodstvo u utrci, ali ubrzo je stigla obavijest kako je dobio 10 sekundi stop/go kazne.

U 34. krugu je Vettel odradio svoju kaznu, ali nije bilo baš sve tako crno jer se uspio vratiti ispred Hamiltona. Vettel je u tom periodu držao sedmo mjesto, a Hamilton deveto.

Potom je drivethrough kaznu dobio Raikkonen jer su njegovi mehaničari radili na bolidu izvan dopuštenih linija tijekom crvene zastave.

Vettel i Hamilton su se 15-ak krugova prije kraja počeli probijati prema naprijed. Vettel je u tom periodu držao šesto mjesto, a Hamilton je prijetio sa sedmog. Posebno zanimljivo je bilo kada su sustigli Alonsa koji je vozio sporo pa je Hamilton dobio priliku za napad. Međutim, Vettel je zadržao svoju poziciju.

Nijemac u Ferrariju potom je počeo sustizati Bottasa koji nije pronalazio način za prestići Ocona. Međutim, u 40. krugu Finac je pronašao način i probio se na treće mjesto.

U 41. krugu utrka je konačno bila završena za Sergija Pereza koji više nije mogao nastaviti zbog napuknutog sjedala.

Krug kasnije Ocona je prestigao Vettel koji se time probio na četvrto mjesto, a mladog Francuza je gurnuo u naručje Hamiltonu da se bori s njim. Vettel je nakon toga krenuo u lov na Bottasa kako bi barem uhvatio najnižu stepenicu postolja.

Međutim, nije se dugo Britanac borio s Oconom pa se probio na peto mjesto već u 43. krugu.

Šest krugova do kraja krenulo se u završni obračun. Lance Stroll držao je fantastično drugo mjesto, ali prijetio je Bottas koji je skidao sekundu po krugu.

Nešto dublje u poretku, Alonso je držao deveto mjesto, a u bodovima je bio i Wehrlein na 10. mjestu. Svoju priliku je čekao Stoffel Vandoorne koji je bio na 12. mjestu, ali teško da se mogao probiti dalje.

Kao i uvijek, puno zanimljivije bilo je na vrhu. Hamilton je pozvao svoje inženjere da se odluče hoće li napadati ikoga. Britanac je zatražio da uspori ako neće napadati Vettela jer ima puno turbulencije i motor mu se pregrijava. Njegov momčadski kolega je na vrhu pritiskao Strolla, ali pritom je morao i paziti jer mu je iza leđa prijetio Vettel.

Nakon toga je Hamilton zatražio i da Bottas malo uspori ako se ne bori s njime kako bi time usporio i Vettela, ali Finac je bio u borbi sa Strollom i momčad Mercedesa nije htjela ispuniti Britančevu želju.

U 49. krugu je svoju utrku završio Raikkonen zbog pada pritiska vode.

Dva kruga prije kraja Hamilton je počeo pritiskati Vettela. Samo u 49. krugu skinuo je sekundu zaostatka za Nijemcem i time mu ušao u dohvat DRS-a.

Međutim, do kraja utrke nije bilo promjena, barem u borbi Vettel-Hamilton. Vettel je obranio svoju četvrtu od petog Hamiltona, ali Stroll nije uspio zadržati Bottasa iza sebe koji je tik prije ciljne crte prestigao Williamsovog vozača.

Svoju prvu pobjedu ove sezone ostvario je Daniel Ricciardo koji je u ovoj ludoj utrci slavio nakon starta sa 10. mjesta

149 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
FerrariHR

Čestitke Red Bullu i Ricciju,a još veće Strollu,bravo. Utrka odlična,puno događaja. Ipak ću komentirat duel Lewis-Vettel,razumljivo☺. Lewisu ovo nije prvi put da radi,kad god se osjeti ugrožen ili mu nije voda na mlin,pravi prljave poteze. Danas je htio eliminirat izravnog konkurenta na prljav način,koji je teško dokazat,al očito je. Talent mu je neosporan,al prljav je i točka. Ne odobravam ni Vettelov potez,al mogu razumit. Da je se pokojnom Senni dignit,danas bi i on Hamiltonu odvalio šamarčinu. Vettel je pokaza da ga neće zajebavat u buduće. Svi želimo stare vozače sa “mudima”,a danas je Vettel opet govno. E pa meni je… Read more »

Senninho

Ovaj portal je posta leglo nekulturne balavurije kojoj je samo bitno vrijeđati i provocirati a trebao bi biti portal ljubitelja F1 koji argumentirano raspravljaju bez obzira za koga navijali i kulturno sukobljavaju mišljenja, krivo mi je što me dotična “masa nečega” uvukla u raspravu i što sam se spustio na njegovu razinu ali nekad se čovjek ne možeš suzdržati koliko god htio pogotovo ako na argumentiran komentar dobiješ takve de….. odgovore…

MS791

Eto tako i ja poludim na pljuvanje po ferrariju i njegovim navijačima među kojima sam i ja i to još od 1996 i dolaska schumachera.Tebi se ispričavam, čitao sam sad to malo bolje i ne spadaš u tu grupu, ali crveni cigani, crveni majmuni me izbace iz takta majku mu.

RS172

Još jedna zanimljivost sa utrke. Bottas očekivano najbrži na pravcu 354.4 Km/h, Alonso 350.0 Km/h wtf 😀 Mora da je ocjedio bateriju do zadnjeg volta 😀

miha777

bateriju i kažu da su mu skinuli nešto krila da bi bio brži..

harii87

Vidim lome se koplja no potpuno nepotrebno. Stvari su jasne kao dan: 1) VET – nesportsko ponašanje = diskvalifikacija bez razgovora! 2) HAM – nepridržavanje pravila = 10 sec stop/go Članak 39.2. kaže sljedeće: “No car may be driven unnecessarily slowly, erratically or in a manner which could be deemed potentially dangerous to other drivers or any other person at any time whilst the safety car is deployed. This will apply whether any such car is being driven on the track, the pit entry or the pit lane.” Znači HAM je bez ikakve rasprave trebao dobit odmah navedenu kaznu isto… Read more »

aprenrecaj

recimo da si donekle bio realan ali ako pratis f1 oda sig.znas i za sve Hamiltonove igrice sa suparnicima,znas i sam sta je sve radio Rosbergu dok i on nije jednom rekao “e sad je dosta”,na VN Kanade je isto podmuklim potezom gotovo izbacio Vettela iz utrke,a sad kad Vettel uzvrati na isto prljav nacin onda to nije u redu,zasto Hamilton isto nije bio kaznjen …. ,pravila bi trebala vrijediti za sve isto ,sve me ovo nekako podsjeca na pravosudje u Hrvatskoj,mogu jos samo reci da je Hamilton strasan vozac ali isto tako mogu reci da je prljav vozac i… Read more »

harii87

Sve je meni jasno i zašto je ROS onda reagirao i zašto je VET sada reagirao. Ja komentiram ovo iz nekog sportskog aspekta. Kao osoba koja se 8 godina aktivno natjecala u sportu (vrijedi u svim sportovima) znam koliko to može biti frustrirajuće i koliko se teško suzdržat. HAM nije poštivao pravila i trebao je biti diskvalificiran. Prvi sam ga pohvalio za potez koji je napravio u Kanadi kada je malo popustio gas tek toliko da gurne VET u vatru između ROS i VER što mu je uspjelo. Koliko god mi nije bilo drago jer je time kompromitirao utrku mog… Read more »

MS791

Zaista me nerviraju tipovi ala Seninho,worf,west,pratitelj itd. Sreća pa su u manjini ovdje isto kao i mercedesovi navijači diljem svijeta naspram Ferrarijevih. Dakle radi se likovima koji se služe riječima crveni majmuni,kokošak,cigani u crvenom itd. Ja imam jednu riječ za sve i tako ću navijače mercedesa zvati dokle god ne prestanu vrijeđat ferrari i njegove navijače, a to je KANALIZACIJA. Vi ste na razini kanalizacije. Hamilton usporio skoro da stane namjerno, kriv je, vettel podivljao i udario ga , kriv je. Rekao sam to već. Ali KANALIZACIJA ne spominje hamiltonovo moljakanje da bottas uspori i zadrži vettela pa da ga… Read more »

harii87

Ne vrijedi se nervirat. Postoje navijači sa kojima možeš pivo popit dok oboje gledate omiljeni sport a postoje oni pored kojih ne možeš ostavit ni komentar na članak a da pritom ne budeš izvrijeđan, popljuvan, omalovažavan,… Neki ljudi su imali kućni odgoj, neki nisu bili te sreće.

Senninho

Jeli ti koga nerviraš govno jedno sa svojim komentarima?

Senninho

Navedi moj komentar s takvim riječima samo pišeš pizdarije malou…..

harii87

Senninho ne znam jel se ovaj tvoj komentar odnosio na moj ili na prvobitni od MS791? Ako se odnosio na moje htio bih reći da moj komentar nije išao tebe ponaosob. Iskreno, bilo je uvredljivih komentara i sa tvoje strane no koliko me pamćenje služi uglavnom kao reakcija na provokacije. Da je to super – nije al da se teško suzdržat kad te netko nateže i vrijeđa – jest i ne zamjeram nikome kad odreagira (iako ga ni ne veličam zbog toga). Mislim da ima i sa strane jedni i sa strane drugih ljudi koji očito nemaju kućnog odgoja i… Read more »

Senninho

Majstore tebi svaka čast navijaš za koga navijaš i to poštujem i cijenim, isto tako cijenim realne komentare a i ne moraju biti ali poludim na komentare koji nemaju nikakvu svrhu osim da vrijeđaju i tu bi tribali vi koji navijate za istog vozača kao dotični reagirati i upozoriti, jer zadnji put sam ja kolegu koji navija za istog vozača kao ja upozorio da ne vrijeđa na osobnoj razini druge kolege

trut123

Kanalizacija, svida mi se taj naziv a ove pojedince. Vetel jos treba jednu zidarsku opalit Bogu brzine, pa mozda ubuduce se bude korektnije odnosil prema drugim sudionicima na stazi. Nije fer potez Vetela bio naspram Hamiltona, ocito mu je navrh glave Ham dodao sa svojim konstantnim mutnim igrama. Potez utrke: nek Bottas uspori Vetela, pa da ih ja izguram i prodem obojicu, fuuj.

Pratitelj

“Hamilton usporio skoro da stane namjerno” e vidis, zato si glup I zato bih te nazvao zabarom/balavcem bilokada… Telemetrija sa Hamiltonovog bolida objasnjava zasto ti ovo sad crtam, jer netko ko prati F1 godinama, “vidi” nesto sto nepostoji. Zalosno je sto sve fanovi nece uciniti da opravdaju svog vozaca. Jako jako zalosno…

Redbulovac

Čestitke Strollu na postolju.Bravo za Seba poslao je jasnu poruku Hamiltonu da se s njim nemože zaje.avati.Nadam se da je Lewis shvatio da baš i nemože raditi sve što poželi.
Hamilton ima 30 kmh na sat brži bolid na pravcu i nije uspio proči Vettela.Bolje mu je da šuti i vozi.

Senninho

Jesi možda čuo za DRS čudo jedno!

sladjan87

Bravo Vettel , crni Senna je to zasluzio , muski poput Zinedina Zidana . Cestitke trojcu na podiju .

mika.KA

Cestitke riccardu ba pobjedi!
Sv vs lh hmm…
Kada malo razmislim prvi koji je to standardno radio je upravo ferrarijev vozac MS!!onda se farrarijevci nisu bunili!?
Senna isto tako imao “prljave” igrice pa nikom nista.
Druga stvar ako si iza drugog bolida i vozis mu se na guzici onda i moras imati dodatnu opreznost jer bilo namjerno ili ne lh nije prekrsio pravilo sa usporavanjem.
Ono sta je sv napravio nakon SVOJE neopreznosti za svaku osudu.pravi sportas,pobjednik to ne radi.
JEDINA pozitivna stvar je sto je poceo otvoreni rat mer vs fer!

F12013

https://my.mixtape.moe/xguuzm.webm
Evo svima pa gledajte…

Alen_HAM

koliko god da je Hamilton usporio (iako smatram da nije prekrsio pravila), jel ovakav nacin i manevar odlika jednog četverostrukog svjetkog prvaka?! mislim da sam sve rekao… lp!

MS791

Ajde lizači dupeta poližite sad hamiltonu dupe. Koji klinasti moroni nevjerojatno. Čuj ovo sa komentarom da prvi diktira tempo, najprije se žali da je SC spor pa on usporu sokor da stane aj moronu šuti. Trebao ga je vettel ispljuskati. A vi mercedesovci ne kenjajte i ajd svršiti po hamiltonovu posteru

Senninho

Tribalo bi ti prvo roditelje dobro ispleskat pa tebe balavče neodgojeni koga ćeš ti ovde vriđat jak si iza tipkovnice reci to kome u facu pa da malo kakiš i piškiš dok ležiš a!!!

MS791

Reci mjesto i vrijeme. I povedi svoje kompiće s portala. Tebe mi je puna kapa ovdje. Kad prestanete VI vrijeđat Ferrari i navijače najuspješnije,najbolje,najtrofejnije momčadi svijeta onda ni ja neću vas vrijeđat. Jel ti to jasno?

Senninho

Evo ja sam iz Makarske reci mi kad si ovde ili kaži odakle si ti pa prvom prilikom kad budem prolazio blizu javim ti se pa da te malo naučim dobrom ponašanju

Senninho

Junačino hoće ime i prezime i adresu? Ili daj mi svoju jer tako ćemo biti sigurni da ćeš dobit sat dobrog ponašanja!

MS791

Seninho odnosno KANALIZACIJA dođi do zg-a kad poželiš.

Senninho

Šupčino javim ti se ali nemoj slučajno da mi ne daš adresu a isto tako javi se kad budeš u MA i okolici toća svoju smrdivu guzici prvo da te malo obrazujem a i da se na kupam dok su u moru govna

ferraritifoz

daj si promijeni nick i makni senninu sliku pls, zao mi je vidjet senninu sliku uz ovakve komentare

RS172

Svi komentari tko je kriv Hamilton ili Vettel. A nitko čestitat Ricciardu i Strollu, nitko ne reć da je bila najbolja utrka sezone, nepredvidiva do zadnje minute. Nadam se da će svaka bit ovako dramatična. Po meni je Baku odlična staza gdje na pravcu nitko nije siguran i okuke idu pod 90 i svašta se događa na kočenju što smo i vidili. Jedna od boljih novih staza.

harii87

Baš sam to htio reći. Staza izgleda malo dosadno na papiru no čini mi se da upravo zato što je jedina sa tim kratkim zavojima pod 90 daje jednu dodatnu nesigurnost svim vozačima jer izgleda nisu naviknuti na takvo što. To, uz kombinaciju tog ekstra dugačnog pravca daje neke super stvari.

I također, čestitke svoj trojici na podiju a pogotovo momcima koje nitko nije očekivao na P1 i P3!!!

RS172

Tako je! Kad sam vidio otvaranje sezone, i kako se voze procesije, vozači žale na nemogućnost pretjecanja, mislio sam iskreno da će biti pušiona od sezone, ali me i više nego ugodno iznenadila! Valjda će i Verstapena proć nesreća, pa da se i on uplete u borbu oko postolja sa Kimijem i Bottasom. Samo da Ricciardo uspije popratit Maxa, jer zaostaje već 2-3 utrke po 2-5 desetinki redovito.

joshuazg04

Ovo što je pudlica(vettel) napravio nakon prvog kontakta je za ozbiljnu kaznu………… to je namjerno bubanje suparnika…… je li Lujo namjerno pustio gas ili nije, može se raspravit……….

MS791

Ne driplji, hamilton je odigrao prljavo, a vettel ga je trebao ošamariti. Nije mu to rosberg, sa vettelom nema zajebancije

Pratitelj

Nerazumijem. …
Vozac ispred ima pravo diktirati “tempo” tj odluciti kada ce pritisnuti gas…..A ostali iza moraju se tome prilagoditi. Vetel se nije uspio prilagoditi pa je jadan isfrustriran isao udariti Hamiltona. Ovo (za mene) je dno dna NIKAD VIDJENO U FORMULI 1 NAKON RESTARTA.
Jos zalosnije je kako FIA utjece na mlade mozgove i “nekako” balavurdija smatra da je to hamiltonova “pogreska”. Nevjerovatno!

delman94

Massa je danas potvrdio da je covjek sa najmanje srece u F1 ikada.Da je Massa pobijedio ne bih se trijeznio 5 dana.A Hamilton je uvijek bio prgav igrac sjetite se samo proslogodisnje zadnje utrke.Da sam ja na Vettelovom mjestu poslije bi ga dobro izgazo…zato vjerovatno ja nikad ne bih se ni mogao baviti sportom.

karko

Hamilton jako voli provocirati na taj nacin (cini mi se da je prije nekoliko godina u Kini izveo istu stvar, pa je presuda bila da se ne moze utvrditi ako je namjerno prikocio ili ne), ja ne volim niti jednog, al se slazem da je Vettel zasluzio kaznu, samo je krivi tajming kad ju je dobio. A Hamilton je isto trebao dobiti kaznu, pa makar 5 sec na kraju utrke.

modesto

odlična utrkla inače sam iznenađen brojem duela suidara i ludim duelim,a seba i lewisa to je f1 ne moraju padat kazne uvijek treba dopustiti rivalatvo i duele kao nekoć nelson i nigel

Pratitelj

Tocno to, apsolutno predivna utrka sa 3 uzastopna SC-a (nepamtim da se to ikada dogodilo). Ono sto zamjeram je vetelovo namjerno udaranje u Hamiltona! Kod crvenih Kokošaka to je nekako “normalan” potez…nerazumijem….

MS791

Ni meni nije jasno hamiltonovo usporavanje pa jbg. kad je vozač bilo koji ikad maltene stao kad je sc na stazi. Evo danas. A kokošak te napravio tako tupavog

Chik

Nemogu shvatiti onaj glupi potez Kimia. Kao proći će ga sa vanjske strane, a šta je mislio da će Bottas nestat kao duh ili šta..

Pratitelj

Nemogu ni ja shvatit vec godinama sto taj Glupanen radi u vrhunskom teamu? Ubitacno spor lik zivi na staroj slavi i prica gluposti novinarima kada ga pitaju nesto (its not ideal, thats racing, tyre degradation).
Pa Alonso te zgazio sa duplo vise bodova, Vetel takodjer. Idi kuci kimi spor si i bijedan.

A.Prost

Zapjenili mnogi na Ham. potez.Navijački govore da ga treba kazniti.treba ga kazniti ako je učinio van pravila.Svaki put u prošlosti kad Sef,car na stazi da prvi vozač diktira tempo i ima pravo ubrzavati i kočiti.E sad kako jedan tu reče da ima pravilo da nesmije voziti ispod 60 i ako je to tako i ako je vozio ispod trebaga kazniti vrlo jednostavno a ne navijački nastupati.

harii87

Još jednom podsjetnik na pravila

Članak 39.2.
“No car may be driven unnecessarily slowly, erratically or in a manner which could be deemed
potentially dangerous to other drivers or any other person at any time whilst the safety car is
deployed. This will apply whether any such car is being driven on the track, the pit entry or the
pit lane.”

west 44

Vettel je smeće isto kao i ovi cigani u crvenom!!! Našo lonac poklopac.

krexi

Nije tebi lako…da malo posjetiš strićeke u vrapču

west 44

Nek si glupan krexi!!!

krexi

Što da čovijek kaže osobi kao što si ti ????
Najbolje ništa pošto tvoje riječi sve govore o tebi.
Nadam se da si u stanju ovo shvatiti.
Mogu ti prevesti i na vulgarniju verziju ako treba

F12013

I jos cu jednu stvar dodati. Kako mi je drago da je tu Seb koji se jos usudi nesta napraviti I reci u ovom sportu. U Meksiku je odjebo Whitinga, a ovdje pokazo sto misli. Iako je zbog toga popusio pobjedu.
Sad citam gangsterovu izjavu u kojoj kaze kako Seb nije dostojan njegova 4 naslova I da salje ruznu poruku mladima koji gledaju. I jos se zali da kazna nije bila dovoljno velika jer je Seb izaso ispred njega…
FUUUUUUJJJJJJJJ…..

F12013

Lewis Hamilton fuj… I FIA skupa s njim. Prvo Bottas lupi Kimija i nikom ništa. Onda ovaj gangster bezobrazno blokira Seba, a za to ne dobije ni 5 sek kazne. Apsolutno sam siguran da je to bio Palmer ili Gro da bi dobili bar kaznu od 5 sek. Ali… A Vettelov potez u potpunosti razumijem, I ja bi to napravio na njegovom mjestu. Nek proba još jednom, mislio je da može ko s Rosbergom, ali Seb je jebeniji igrač… A ova kazna je bas dosla u cudno vrijeme kad Lujo mora u boks. Sumnjivo mi je to jako… Ako su… Read more »

Senninho

E neka je Hamilton usporia i 😭 se zabio u njega jer tvoj komentar može dobit samo ovakav odgovor

F12013

😷🚽

Senninho

😰🥒🚬

Worf

ti nisi dobre glave. jedino sto je ovdje fuj, je tvoje iskrivljeno vidjenje stvari.
znaci, lik se zabije u njega, pa mu jos dodje sa bande i krhne ga, i onda ovaj genije nazove hamiltona fuj. boze sacuvaj.
a na telemetriji se jasno vidi da u trenutku udarca hamilton nije drzao ni gas ni kocnicu. i da je drzao kocnicu, ne bi nista mijenjalo, a tek ovako

F12013

Eto nek si ti dobre glave… pa ono je očito bila opasna vožnja što je Ham radio i zaslužuje kaznu…

Pratitelj

Koliko crvene balavurdije ovdje ima nevidjeno….Vet se zabije u hama, nakon toga se namjerno zabije u njega i onda crvena balava djeca usijane glave jos imaju hrabrosti reci da je Ham negdje krov?! HAHAHAHA Pa onaj ispred diktira pocetak utrke, a ako se to gospodinu vetelu nesvidja, NEMA ga pravo udariti!. Ili ima?? Lol

given2drive

F12013
Bottasa je zanijelo i zato se zabio u kimija…nenamjerno…
Moje misljenje sto se tice ham-vet….ham je trebao dobiti 10sec stop/go a vet crnu zastavu…mogao je unistiti utrku svoju i hamiltonovu…
Identicnu situaciju (za restart) je Schumi imao i (koliko se sjecam) dobio kaznu…btw…navijam za ferrari

Cestitke prvoj trojici…mclh konacno ima bodove…nadam se da ce slj utrke biti barem upola uzbudljive od ove..

Tifosi

Najbrži krug je odvozio Vettel – 1:43.441 a ne Bottas

yolle

jedno jedino pitanje:
U SVIM DO SADA INCIDENTIMA, KOLIKO JE KAZNI DO SADA U F1 DOBIO HAMILTON ???

Worf

jedno milijun……..vecinom u prvim godinama karijere

Pratitelj

Na kraju krajeva, zelim samo cuti sto ce navijaci raikkonena reci nakon utrke…Nije mu odgovarao setup?Gume se previse trose? Its not ideal? But thats racing….haha dobro stari slowconen

Pratitelj

Gdje ste picke odgovorite nesto, obranite svog sporog “vetel me zgazio sa duplo vise bodova i Alonso takodjer”…Ali da , nije idealno , thats racing, that heappend sometimes, bla bla. IM slow=Kimi raikonen.

Pratitelj

Napisite nesto blesava balavurdijo u korist svog sampiona, napisite nesto ili se gubite…

aprenrecaj

Otkud vama u ludnici internet,tko vam je to prikljucio?

krexi

kao prvo: ja nisam navijač kimija
kao drugo: ti si RETARDIRAN
kao treče : nakon što sam pročitao sve tvoje komentare siguran sam da si RETARDIRAN
Pravi navijači u f1 navijaju za svog ljubimca a ne pljuju po drugima.
Možda to shvatiš jednoga dana…

aprenrecaj

takve likove najbolje ignorirati ….. prvo se posvadjao sa svima,a kad se vise nitko nije htio s njim raspravljat onda je poceo sam sa sobom,mozda mu zaista i treba neki “pratitelj” ali u bijeloj kuti ….

krexi

aprenrecaj

potpuno se slažem sa tobom. Pojavili se likovi koji vrijeđaju neistomišljenike. Malo kulture nebi škodilo.

ZX10R

Kakvi likovi ostavljaju komentare na ovom portalu je da umreš od smjeha Govori ljubitelj f1 nisam navijač hama ali od danas jesam,a hahaaa ahaaa Šta reči na ovo !?! Ma u stvari i ja gubim vrijeme ovdije Nekad je ovaj portal bio super,prije i poslije jedne utrke bilo je toliko komentara ko sada u mjesec dana I večina su bili super jer se radili o starijim ljudima koji vole i prate ovaj sport dugi niz godina,pravi frikovi od kojih si mogao svašta saznat i naučiti,o da bilo je i mlađe populacije koja je također bila dobro upučena u formulu 1… Read more »

F E R R A R I

Po mom i S.V i L.H su trebali biti kaznjeni. A sad toliko ste kenjali da K.R radi za S.V a ovaj preko radija trazi da koci Vettela i nakraju bi i Bottasa stigo al naravno to se sad ne prica

Mike-ferrari

Smece britansko jedno ljigavo fasisticko
E toliko mi je drago sta je ispusio jos 2 boda ili koliko vec bar se neka visa pravda umjesa
A da sam Seb jos bi mu sakom kacigu udubio .
I svaka mu cast za onaj potez nek pokaze majmunu da se moze i drugacije zavrsiti utrka a bodovna prednost ostati na strani Seba

Pratitelj

Nadr*ani vetel razmislja sto ce pricati sa novinarima nakon utrke….

Senninho

Jesi se ispuca ajde sad ti je lakša, ajmo sad malo pogledat logično situaciju, znači vodeći vozač diktira tempo nakon seafty car može ubrzati kad hoće a može iusporiti a ostali to prate sad ako si sivonja onda je druga stvar, tako i toliko o tome jer i u svakodnevnom životu ako nekog udariš straga kriv si nitko te ne pita dali je ovaj naglo zakočio bez potrebe ili ne a potez Vettela je namjera

Mike-ferrari

Da naravno i na takve smicalice dobija bodove i pokusava okrenuti prvenstva od kada vozi u F1 . Naci gura Seba u vatru naravno da nije ocekivao udarac nego da ga predje neko i smanji zaostatak. Naravno da je smrad i naravno da ce mu se to razbiti o glavu nek vozi auto a ne razmisljati sto drugi da naprave kako bi prestigao Seba i kako staviti suparnika u tesku poziciju je da razmislja ali to nije sportski i u ovom sportu direktno dovodi u opasnost druge vozace takvim postupcima. Na samom pocetku kad je vidio ferrari pitao je a… Read more »

west 44

Senninho potpuno si u pravu tako i ja mislim i vjerovatno su tako mislili i ovi koji su mu dali kaznu samo što je trebao bit izbačen iz utrke da je pravde. Teško je to objasnit ovim zasljepljenim crvenim majmunima!

Pratitelj

Crveni majmuni nerzamisljaju najbistrije (niti su ikad mogli). … jer ako vozac ISPRED diktira tempo restarta utrke, u cemu je onda problem?! Pa u nicemu, osim sto je vetel izgubio zivce i namjerno udario lewisa. Epski los, bijedan potez jednog umjetnog svjetskog prvaka stvorenog od strane FiE. Odvratno.

Mike-ferrari

Aj jadnici odjebite mi iz komentara jesam zagrizeni crveni i uvijek cu biti pa taman i da ovo smece od covjeka kakvo je Hamilton dodje voziti za moje .
Ugl.ponio se nedostojno i ziheraski pokvareno po tko zna koji put nikad mi se nije svidjao kao osoba jedino ga mozda ferrarieva skola kulture ucini boljim i kulturnijim kao sto je mnoge vozace jer godine ocigledno nisu

trut123

Sreca da vas budale nitko ne dozivljava

F12013

tako je trut123! Te budale žive u religiji u kojoj je Gangster uistinu bog…

Senninho

Eto vas dvojicu lumena doživljavaju komentari su vam na razini primata da nevriđan zaostale u razvoju!

John Coltrane

Pa naravno. Čak i vozači početnici znaju da ako se zabiješ u nekog odostraga da si ti kriv, nema diskusije.
Uostalom, šta ljudi (suci) koji su 30ak godina u formuli znaju naspram objektivnih forumaških stručnjaka? Nemaju oni pojma.

A ovo – crni fašist – LOL. Ali šta ćeš, tako je kad komentiraju djeca koja nemaju pojma o čemu govore (bio to fašizam ili formula)

ZX10R

Alonso osim što je sigurno najbolji vozač trenutno na gridu,nažalost u lošem bolidu
Još jednom je dokazao i da je najprisebniji jer je pozvao na prekid utrke s dobrim razlogom
Šteta što prekid nije došao koji krug ranije pa bi i kimi imao šanse povratka u utrku i moglo je biti još zanimljivije
Čestitke Alonsu na bodovima

Pratitelj

Alonso direktor. Sa takvim deficitom (motor) zavrsio u bodovima. Mogu se okladit da bi zadao fatalne udarce bilo kojem vozacu u najboljim team-ovima kao sto je zadavao vetelu onih 5 god sa 0.3-0-4 sec slabijem bolidu.

MS791

Da se Force indije nisu sudarile, pa kimi probušio gumu, massa odustao verstappen odustao + tolko incidenata nebi alonso bio u bodovima. Je on odličan vozač al najbolji nije, u rangu je Hamiltonu i Vettelu. Pukom srećom je danas u bodovima a ne svojom zaslugom

Pratitelj

“je on najbolji vozac ali NIJE u rangu vetela hama i “umetni lika”. LOL. Sto pricas to dijete drago?

ZX10R

F1 driver tebi bilo najbolje da pređeš na šah F1 jedan je za tebe prebrza Upravo to rade ,radili su i radit će svi šampioni formule 1 Za ovo je krivac ham on je podlo zakočio da isprovocira seba i da ovaj razbije prednje krilo tako bi imao nesmetan put ka prvom mjestu Hamilton je to namjerno učinio a seb je odreagiro kako je odreagirao svi smo vidjeli Nije to možda trebao napraviti jer je najviše štete napravio sebi,ali s druge strane poslao je poruku hamiltomu da se snjim nema zajebamcije i vjerujte mi da će ham u buduće dva… Read more »

Worf

svjesno siris lazi, i jos stanes prozivati kako je na portalu opala kvaliteta. jel te sram? vrhunski trol
ako si corav, idi u doktora. na telemetriji se jasno vidjelo da hamilton nije kocio u trenutku sudara. znaci, ovaj se zabio od iza, a hamilton kriv. pravo balkansko tumacenje pravila. amo nas 2 na cestu, ja ispred, vozim kako hocu, a ti se zakucaj meni odzada, pa vidjet cemo sto ce policija reci
ko ti je do vozacku, da mi je znat, ako je uopce imas.

F1MclarenST

bio sam zagrizeni navijac Hamdije, al Covik je tolko prljav fujjjjjj. Od totalnog antiferrariste , pogurnuo me da navijam za Vettela.
Vec sam lani rekao kad je vettel poslao Charlija u meksiku di mu je i misto,
steta sto nema vise vozaca sa mudima vettela. Vecina ih se uvuce u Supak fia-e i
svojih Pr agencija i samo vegetiraju uz pozamasne cifre koje slijecu na bankovne racune, i bas zato Foca vettel …..

Pratitelj

Ali Vetel je uvucen u supak FIAin. Zar nevidis to? Tj on je miljenik, on je direktor, on je bog otac isus i marija, trenutni vozac ferarija “najbrzi trenutno” “naj naj bolji isus spasitelj”…zar se to nevidi?

F1MclarenST

em sam zaboravio spomenit da sam tio povratiti kad je trazio degenerik
da bottas uspori pa da tako lakse pretekne vettela. Covik mi je pao u ocima do dna samog dna a i nize…. fujjjjjjj

Legenda86

O tome ja govorim cijelo vrijeme pa me onda ferrarijevci pljuju i udaraju minuse nabijem ih sve redom i Vettla i Ferrari i to Derište Maa fuj fuj da bog da se slupali i ni jedan ne završi utrku ni seb ni ham ni botas fuj fuj

Pratitelj

Nevjerujem kako nevidis da je vetel u supku FIA-inom… kroz sve ove nepostene godine…

trut123

A zasto ovog smrada Hamiltona nisu kaznili? Ja sam na Sebovoj strani, treba mu samo vratiti istom mjerom, pa ce nauciti da nije jedini na stazi.

Pratitelj

Ti si na sebovoj strani kao i 90 posto ovog raspalog foruma ovdje. Necudi me tolika privrzenost FIA-i od strane balavurdije 🙂

Worf

svi koji su na sebovoj strani ocito neznaju pravila izbjegavanja sudara u prometu…………jer nemaju jos godina da polazu za auto
a ionako svi navijaju za ferrari, da je vettel njega upucao, opet bi ham bio kriv

Pratitelj

Ne samo da nemaju vozacki ispit vec nerazumiju osnove utrkivanja, tj onaj koji je ispred diktira tempo (ono sto seb nemoze shvatit pa mu jedino ostaje namjerno udaranje u protivnika).
Pokrij se usima Vetel, idi plakat kuci daleko od ociju kamera i normalnog svijeta…

mclaren123

Alonso zaslužio nagradu vozača dana samo zbog team radia, lik je legenda 😀 Daniel i Lance uspjeli izbjeći sve što se događalo i drago mi je vidjeti ih na tim mjestima, šteta da Lance nije uspio zadržati 2.mjesto. A što se tiče Hamiltona i Vettela, realno, Hamilton je trebao dobiti 10s stop/go, prljavo blokiranje Vettela, ali ono što je Vettel napravio nakon toga je za diskvalifikaciju. Mnogi su vozači često frustrirani potezima protivnika pa se ne zabijaju u njih. Po tome je i Raikkonen trebao tako reagirati dok ga je Bottas u 1.zavoju udario. Bilo je i ove sezone puno… Read more »

harii87

Potpis!

A.Prost

Sve što je legitimno nije prljavo.To što je bolji i inteligentni vozač navukao drugog na tanak led to nije njegova krivica.Nisam navijač HAMA (iako sam navijo zanjega protiv Rozberga)ali odsad navijam.Jer zašto, jer zato što ima u prošlosti puno prljavih vozača i poteza pa ih se veliča.

Pratitelj

Pa navuko je crvenu *icku na tanak led i proslo mu. Rezultat=kmecanje i bijes. Nerazumijem zasto se takav potez smatra penalom?. Ja kazem BU!, protivnik se uplasi….i nikom nista…barem bi tako trebalo biti…

harii87

Nije legitimno.

Pravilo 39.2 kaze sljedece

“No car may be driven unnecessarily slowly, erratically or in a manner which could be deemed
potentially dangerous to other drivers or any other person at any time whilst the safety car is
deployed. This will apply whether any such car is being driven on the track, the pit entry or the
pit lane.”

Jasno k’o dan – kazna je trebala biti tu!

mironet

Samo je Hamilton trebao dobiti kaznu, da mu se nije zaštita odkvačila, seb nebi dobio kaznu

Pratitelj

Tocno to, da ham nije morao u box, vetel bi sa bahacenjem prosao nekaznjeno. Sreca sebova pa ga je kozmos pomazio…… fuj FIA.

ZX10R

Ricardo se najbolje zabavlja od svih vozača i još uz to pobjeđuje

MonsterEnegry

Istina, i rijetko kad se jada ili nešto, uvijek pokušava napravit najbolje što može… Trenutno najzabavniji vozač u formuli!

ZX10R

Čestitke Strollu
Trebali su kaznit oba vozača
Ham je namjerno zakočio da se seb nabije
Seb odregirao kako je odreagirao i to ga je na kraju koštalo
Čestitke Ricardu
Dobra utrka

MonsterEnegry

Strašna utrka!! Nestvarno… Kimi kad god dođe blizu Bottasa naje*e.. Max uvijek nekih problema sa bolidom ima nikako do kraja utrku završit.. Dani, Botas, Stroll pa i Alonso su napravili čudo.. Al definitivno bi bilo zanimljivije vidjeti Seba i Lewisa na postolju i čuti njihove komentare.. Do sad je sve bilo u granicama ali od danas više ne i bit će uzbudljiva sezona!!!

Pratitelj

Kimi “najebe” jer je spor i nije na zadatku prve trojice(alonso ham i vetel)

Pratitelj

I dalje FIA gotivi Vetela. Fuj

MonsterEnegry

Da ga ˝gotive˝ prošao bi bez kazne!

Pratitelj

Mislis da bi, nakon sto je Lewis morao u box? Kazna je dodjeljena u isto vrijeme, tj da ham nije morao u box na “namjestanje vrata” nebi ni vetel dobio kaznu dam se okladit ali sada je “nebitno”.

F1 Driver

Neverovatna trka. Ali opet koliko god je Hamilton usporio, ono je stvarno sramotno i neprimereno da se jedan vozač i sportista i čovek ponaša onako kao Vettel, iako ne volim Hamiltona, ono je stvarno bilo tako ružno i nisko videti da vozač Formule 1 namerno udari nekog. To ne rade veliki sampioni i veliki ljudi.

Velike cestitke Ricciardu, ali pogotovo Strolu, kao i Alonsu na prvim bodovima za Mclaren.

Legenda86

e tako Red Bull pokazao kako pobijedit čisto a ne prljavo …
ostatak ne vrijedi ni komentirat
velike pohvale za Alonsa i prve bodove

Senninho

Čestitke Danielu na pobjedi, međutim gadi mi se politika F1 jer ako su dali kaznu Vettelu samo zato što je Hamilton mora u box stvarno jadno ili je kazna ili ne i to se riješila u roku minute a ne ovako jer da nije Hamilton mora u box vjerojatno ne bi bilo ni kazne!

F1 Driver

Tačno , ja nisam mogao da verujem da posle onolikog prekida nisu mogli da donesu odluku za koju treba koji minut, nego toliko čekanje, pa pre je Mercedes dobio instrukcije oko popravke bolida što se desilo toliko kasnije nego što su doneli tu odluku.Stvarno čudno.

aprenrecaj

Odlicna utrka i potpuno neizvjesna do zadnjih metara,Vettel si upropastio priliku za jos jednu pobjedu,iako bi to bilo “sta bi bilo kad bi bilo”, ovakvu lancanu reakciju jos nisam vidio,uglavnom skoro je svatko dobio sto je zasluzio,a pogotovo Hamilton ….. lik ne moze,a da ne odvozi prljavo!!Ricciardo pametnom i smirenom voznjom do zasluzene pobjede,velika steta za Verstapena,a posebno mi je drago za Alonsa …..

F1ALONSO

Vrhunska trka ufffff

Vendetta

Ne bi danas bio u bodovima da nije bilo odustajanja Raikonena Masse i Maxa zato ne piši gluposti njegovo mjesto je 11 i 12 dalje od toga ne može.

Pratitelj

Nije “njegovo mjesto” 11,12 vec hondino. Steta sto ovako maleni seljacici komentiraju formulu.

F1 fan

Ni Ricardo ni strol nemaju blage veze kako su došli do ovih pozicija Max ima 4 odustajanja u 6 utrka, a vozi duplo bolje od ricciarda. Kaotična utrka prepuna problema za svakog na različit način Force India from hero to zero. Mogli su uzet utrku sa 1-2 Vettel odlično startao, botas ga prikočio pa udario kimija. Prljavi potez Hamiltona, a glupi potez vettela. Na kraju karma je tu da baci crnog šugavca iza vettela. Zanimljivo kako je ham nabijao prednost kad je bio ispred a kad se mora pretjecati odmah šteka. I force India i Wiliams brži od ferarija na… Read more »

MS791

Ako je mercedesov motor tolko brži što ga ham nije prošao na kraju u zadnjih 10 krugova? Williams i FI brži od ferrarija? Da zato je vettel prestigao Ocona i dostigao williams te bi ga preša da je bilo još 1 krug. Nemoj trkeljati. Hamilton se nije odvojio ispred vettela nijednom na više od 3-3.5sec prije svih tih incidenata

MS791

Ako vet dobio 10sec onda je i ham trebao dobit 10sec, dva kontakta svaki kriv za jedan

Worf

i tebi je pojam “drzanje razmaka” ocito nepoznat…….

MS791

I tebi je pojam da se ne staje kad je sc na stazi isto nepoznat.

AntraX

vettel zaslužio kaznu a bome i hamilton, nek mu je…

mario007

Bottas ko na igrici,a Alonso izdominirao radiom ponovo.

Tuzlak

Kaoticna ali odlicna utrka prepuna propustenih prilika. Prvo, Bottas je zasluzio kaznu posto je razbio Kimijev bolid i pokrenuo niz nesretnih trenutaka koji su mu unistili utrku. Drugo, Force India zbog nesposobnosti u prosloj utrci izgubila sigurno dvostruku pobjedu u utrci. Trece, ljigavi Hamilton nacinio gomilu nefer poteza ali nije bilo za kaznu. Cetvrto, Vettelov glupavi potez def opravdano kaznjen. Peto, karma is a bitch, pa ti naslon za glavu se otkaci. Sesto, bas mi je drago zbog Daniela, zasluzeno.

harii87

Potpis!

dxdy

ja na kraju zadovoljan, umjesto da smanji prednost, Primadona ipak prosuo sve… pa ti vozi prljavo

dxdy

Primadona kao nije vozio opasno i doveo Vettela u tu situaciju… e stvarno….

dxdy

Karma is bitch!!!! pa ti vozi prljavo Primadono!

Related Posts