Fernando Alonso vjeruje u dobre performanse u Monaku ovoga tjedna te smatra kako McLarenovom bolidu odgovara unikatan izgled ove ulične staze. Međutim, Španjolac najviše od svega želi vidjeti gdje se njegova šasija nalazi u usporedbi s ostalim momčadima.
Na uskoj i zavojitoj stazi čija je prosječna brzina oko 158 kilometara na sat, snaga motora nije od presudne važnosti. Puno veći faktor na jednoj od najpoznatijih utrka Formule 1 su šasija i balans bolida.
U Španjolskoj, McLaren je bio treći najbrži bolid kroz spori i tehnički zahtjevniji treći sektor. Tek su se Mercedes i Red Bull plasirali ispred. Upravo zbog toga Alonso očekuje da će britanska momčad pokazati svoje jake strane.
“Monako je tako posebno mjesto. Mislim da nema puno vozača koji su rekli kako ne vole voziti tamo. To je pravi izazov jer zbog unikatnih karakteristika morate pogoditi prave postavke. No, često je utrkivanje tamo nepredvidivo jer se poredak zna izmiješati.”
“Optimističan sam jer možemo sve to odraditi. Imamo jako dobro balansiranu šasiju. Bit će zanimljivo vidjeti kako ćemo se ponašati kada nama na ruku ide izgled staze,” rekao je Španjolac.
Ako je istina da bi McLarenu ta staza toliko trebala odgovarati možda ih i u nedjelju vidimo između top 5.
…vjerojatno će ih ricciardo pomesti ako novi motor bude funkcionirao bez problema…a i renault bi mogao ugodno iznenaditi
I mene interesuje šasija McLarena kakva je i tempo u trci,uuff.. I can’t wait
On još uvijek može bljesnuti,čak prije nego Kimi..po meni!
2007 si tu s McLarenom pobijedio, ove godine ne možeš, ali deset godina kasnije, 2017, nadam se da ćeš moći👍
Forza, Nando👊
Nadam se bodovima za Fernanda! Vamos Nando!