Red Bullov vlasnik Dietrich Mateschitz smatra da bi njegova momčad trebala napraviti mali korak prema naprijed i osvojiti treće mjesto konstruktorskog poretka ovogodišnjeg svjetskog prvenstva Formule 1. Ovu tvrdnju temelji ponajviše na dobrom poslu koji su još jednom odradili Adrian Newey i njegov tim stručnjaka, pa vjeruje da bi to moglo biti dovoljno da se RB12 nađe ispred momčadi koje kupuju Mercedesove i Ferrarijeve pogonske jedinice.
“Želimo biti treći, iza tvorničkih momčadi. Trebali bi dobiti bitku protiv momčadi koje su kupci Mercedesovih i Ferrarijevih motora.”
“Novo osoblje Renaulta Sporta je profesionalno, strastveno i odlučno. Naš novi bolid je jedan od najboljih koje smo ikada napravili. Njegove performanse su odlične. Ukratko: to je još jedno remek-djelo Adriana i njegovog tima.”
Međutim, Austrijanac je još jednom rekao da Red Bull neće nastaviti svoju avanturu u Formuli 1 ako u budućnosti ne budu imali konkurentan motor.
“Ako nismo kompetitivni kada je riječ o motoru, otići ćemo. Sigurno ne želimo provesti sljedećih pet godina boreći se za peto mjesto.”
 
			 
												 
												 
												 
												 
				 
						 
						 
						 
						
OVO je ništa drugo doli ulizivanje nazad renaultu.. jer bez njega nemogu!
anyway, dizajn bolida mi je možda najjači ikad… vrh
ima ko link od HQ fotke ove ?
http://www.f1fanatic.co.uk/2016/02/23/2016-pre-season-testing-day-two-in-pictures/ricc-3-25/
tnx
Sve je to u redu, svatko želi pobijediti, ali ako ih toliko muči taj motor, pa što ne traže nekog svog dobavljača, kao što je Mclaren učinio s Hondom? Mislim, ne znam tko bi to bio, iskreno, ne znam tko bi se upustio u tu avanturu trenutno, ne samo zbog pravila i mogućeg lošeg publiciteta, već i zbog cendravosti vodstva RB-a. Pretjeruju već dvije sezone sa svojim izjavama. Opet, razumljivo je da su ogorčeni činjenicom da nisu oni ti koji dominiraju, da motor nije bio na razini, ali treba se nešto poduzeti, a ne samo cendrati. 4 godine su imali… Read more »
Kad je Red Bull zahladio odnose sa Renaultom vjerojatno su strateški planirali da im eskluzivni dobavljač PU bude VW grupa odnosno Audi. Da bi premostili potrebno vrijeme bili su spremni privremeno preć i na nekog drugog dobavljača PU. Međutim tu su se preračunali jer im nitko nije želio ponudit svoju PU zbog straha da će tada Red Bull sa odličnom šasijom biti bolji od njih. Koliko znam ovo sa VW je za sada odgođeno zbog one afere namještanja ekotesta i tko zna što će biti od toga.
Mislim da tu nije strah od konkurencije, nego njihov bahati stav i javni nastup, pljuvanje svega živoga šo im ne paše i bacanje krivnje na sve okolo, a to si ferrari i merc neće dozvoliti
pa nemoreš stalno biti prvi…
Da se razumijemo ja sam uvijek pisao na ovom forumu kako mi je Red Bull nekako “umjetna ” ekipa čijem je vlasniku osnovna djelatnost proizvodnja energetskog napitka a ne neka tehnička djelatnost. Tako sam ih uspoređivao sa Benettonom i prorico im sličnu sudbinu, što i ne mora tako biti. Međutim, mene fascinira Adrian Newey i njegovi bolidi. Svaki njegov bolid je pravo remek djelo, najbolji na gridu. Šteta što u ovom trenutku ne može imati Mercedesovu ili Ferarijevu PU iste specifikacije kao tvorničke ekipe kako bi vidjeli koliko je dobra njegova šasija.
Mozda su “umjetna” ekipa, ali RB sponzorira skoro vise sportova nego ostali svi skupa
Matešić je zato i uspio. Nije koristio klasičnu reklamu nego je sponzorirao sportske događaje, ponajviše extremne sportove koji nisu nešto komercijalni a koji privlače mlade. Kasnije se proširio na sportske klubove, WRC, F1..itd.
Njima bi trebalo dati ovogodišnju specifikaciju Mercedesovog motora, a svima ostalima i Mercedesu .. prošlogodišnju i stariju .. pa bi onda oni sa svojim “remek djelom” možda pobjedili i naravno rekli da pobjeda nema veze sa pogonskom jedinicom, nego oni jednostavno znaju napraviti bolji bolid od drugih. Ako oni izađu iz formule svi F1 fanovi će napraviti kolektivno samoubojstvo jer život bez njih u F1 nema smisla.
.. da dodam …. volio bih da ih Renault hoće dobit sad na početku da ih spusti na zemlju malo
Ako im PU budu indetične, iste specifikacije, Renault nema šanse biti bolji od Red Bulla, barem dok im Newey dizajnira bolide, a Matešić to financira.
nisam rekao da će biti , samo da bi volio da bude tako iako nisam preveliki fan niti jednih niti drugih … ne vidim zašto Renault nebi imao šanse? kao da u renaultu rade amateri .. ako bude sreće da potrefe onu nijansu.. sve je moguće
Baš mi idu na živce, s tim komentarima, jedan od razloga što mi se ne sviđa današnja F1 je i to što su njome zavladali proizvođači pića a ne automobila. Budimo realni ako je ičija dominacija dobra onda je to na prvom mjestu Ferrarijeva pa onda McLarenova pa onda Williamsova. Naravno da ljudi ne vole gledati F1 ako dominira neka ekipa za koju ne navijaju. Tako da odlazak RB-a iz F1 bio bi po mom mišljenju korisniji za F1 nego još jedna njihova dominacija.
Ja stvarnone znam o cemu ti pricas .Ja vrlo dobro znam sta oni koriste
I koja je poenta to sto si sad napisao
Ko Boga vas molim, idite vise ili prestanite cendrat.
Isusati, gori su neg djeca u vrticu.
Sta places stalno..sta bi trebali rec williams i mch..momcadi koje su nekada vladale F1 sad se također bore u sredini poretka i sute…a ovi iz RB..vec.mi se sere od njihovih izjava..
Remek delo,smo oni znaju praviti bolide .Sto im onda smetaju Mercedes i Ferrri kad kazu za svoje motore da su remek delo ,ili je ta rec samo pravo RBa
Cuj motore, majko mila i draga… :’-(