Sve su jače glasine da bi McLaren Honda i Mercedes mogli u nadolazeću sezonu ući s potpunom novim vizualnim izričajem koji bi popratile i livreje novopridošlih sponzora.
Španjolski El Mundo Deportivo navodi kako bi Mercedesov WO6 mogao preći iz srebrne boje u boju kroma. Sjajni krom premaz smo posljednjih godina viđali na McLarenovim bolidima, a čini se kako nova era s Hondom donosi i nove boje.
”Honda ne želi da McLaren nastavi sa srebrnom bojom, jer ta boja automatski asocira na Mercedes i ‘srebrne strijele’.”
”Postoje glasine da bi bolid mogao biti u McLarenovoj tradicionalnoj narančastoj boji. No, mogao bi biti i bijele boje koja bi odražavala Hondin identitet”, piše El Mundo Deportivo.
Navodno će na konačni odabir boja utjecati i to hoće li McLaren do početka sezone potpisati ugovor s glavnim sponzorom kojeg u Wokingu nema od odlaska Vodafonea.
ZA ADMIN@….zasto niste jos nista objavili na portalu, zadnji post je bio 06.01…
??????????????????
jesu, kad se logiraš vidiš nove vijesti.
nekakvi problemi su na sajtu s tim.
Danas su otklonjeni problemi pa bi sada trebali vidjeti sve vijesti i kada niste logirani.
izgleda da su u F1 svi na kolektivnom godišnjem skupa s našim portalom. Odmorite se , zaslužili ste !!! 😉
Ma ljudi su se anganzirali u predizbornoj kampanji ali evo je i to gotovo. Ne brinite od sutra ce biti novih vijesti….
izleda da spavaju zimski san
ili ovaj portal umire
Izgleda da i mi zajedno sa Mclarenom i Mercedesom mjenjamo vizualni identitet cekajuci neke nove informacije na gp1 :/
Evo sad i 6 dana…
Kad se logiram vidim vijesti nakon ove, kad nisam, ova ovdje je posljednja vijest. Dolphin browser na mob-u i Firefox na pc-u, ocisceni cookies i history…Ima li jos ko slicnih problema?
zašto ne objavite članak o predstavljanju bolida za 2015 godinu, nažalost moramo pretraživati druge stranice o tome, već su tri momčadi objavile kad će predstaviti bolide a vi ništa, ne znam šta da kažem……
January 21 – Force India
January 29 – McLaren
January 30 – Ferrari
Testing
February 1-4 Jerez
February 19-22 Barcelona
February 26-March 1 Barcelona
dajte malo ohladite ,pa i ti ljudi se moraju odmorit ,u konačnici bolje da ne pišu ništa nego hrpu gluposti samo da popune prazan prostor kao i većina kvazi novinara u nas..mogu vam napisati koje boje gaćica danas nosi seve, ako vas baš to zanima. formula je sezonski sport, ja pratim i ski skokove pa ne očekujem usred ljeta da mi netko izmišlja toplu vodu u to doba.
ovdje 3 dana bez vjesti a u motogp ima već 3 miseca bez novog članka,svaka čast novinari…
Cudno je ovo ko zna sto se dogadja,odjednom niko ne pise nista, nikooo
Ili je gp1 mrtav il su svi napustili posao
A ko zna strajk mozda
Ništa o otkazivanju Vn Koreje ili stečaju Marrusije? Ovo je web stranica koja se prvenstveno bavi s f1 pa ne očekujem da ću takve važne vijesti pročitati negdje drugdje.
meni strani sajtovi služe za informiranje, domaći za komentiranje. 😉
sve mi ovo smrdi. Gdje su vijesti i novinari? nisu valjda dali il dobili otkaz
jesu li novinari portala na zimskom odmoru?
2 dana nema novih vijesti.
Preozbiljna je ovo tema i treba im dati bar još 2 dana kako bi to razrješili. 😀
kak to da nisu (gp1.hr) objavili da se Button oženil?
Valjda su imali previše posla s farbanjem McLarena! 😀
Obzirom da McLaren Honda mijenja vizualni identitet, malo sam potražio od ponuđenog, pa sakupio par koncepta.
NOTA : uzmite u obzir da su to samo koncepti i nečiji rezultati maštanja i spretnog crtanja i bojanja.
Na kraju možda bolidi budu izgledali čisto drugačije
Možete pogledati na Forumu, tko želi, ovdje:
https://www.gp1.hr/forum/formula-1-group1/voza%C4%8Di-i-mom%C4%8Dadi-forum15/mclaren-honda-thread1220.12/#postid-131342
Evo kako je niko cestitao rodendan hamiltonu 🙂
30!! Have a great party! This day is good for me. You are old now, so hopefully it will be easier for me this year 🙂
White & Orange
Honda McLaren
Bilo bi lijepo da McLaren promijeni boje s obzirom da dolazi nova era.
ja ne bi imao ništa protiv narančasto bijele kombinacije 🙂
Opet o pravilima. Mislim da zabrana tokena Hondi stvarno nije fer. Jer prosle godine niko od proizvođaca nije ima pravo na tokene, sta znaci da niko nije bia zakinut. Sada zakidaju samo McH http://www.racingfanatic.net/2015/01/mclaren-honda-question-engine-ruling-to.html?m=1
pa mislim da je bilo riječ da upravo honda ta koja ima prednost jer ulaze u natjecanje sa godinu dana više istraživanja, doduše istina je da se to istraživanje odrađivalo na stolu ali nisu imali nikakve prepreke što se tiče nadzora od strane fie, jer u konačnici nisu ni imali registrirani motor, e kad ga registriraju onda tek važi za njih ovo gore spomenuto pravilo do tada mogu raditi što hoće, a tek iduće sezone smiju koristiti svoje tokene. I mislim da je to u redu, Kako je tek bilo ferariju i renaultu kad nešto imaju, znaju što treba mjenjati… Read more »
Da ali prosle su sezone svi bili na istom terenu, a sada imaju hrpu podataka za poboljsat motore tokom sezone. Dok pridoslice nemaju nista konkretno. Al isto san uvjeren da ce Honda odradit sta se od njih ocekiva 🙂
Kolko hejteRRa, nebi da san protiv Alonsa nesto reka o.O
Nemoj Fernanda, odmah će bit +100 komentara 😀
@Daijiro:: svaka čast , neumoran si. I mene to usrano pravilo boli još više s obzirom da je donešeno kad se već znalo da se Honda vraća u McLaren. Nisu Japanci imali McLarenovu šasiju i na nekoj stazi testirali kompletan bolid pa da se kaže da su u prednosti. Oni će uvijek biti u zaostatku jednu godinu htio to netko prihvatiti ili ne. A, šta ćeš.
Daijiro s komentarom 7.1.1 i raca-ka s komentarom 7.3 pogađaju u samu srž problematike, i sasvim logički razmišljaju. Učinjena je velika nepravda McLarenu i Hondi, a hejteri i sitne duše, takvu su situaciju očito jedva dočekali.
ne prihvaćam i iz ovog razloga:
sljedeće godine (ako sve ostane po trenutnim pravilima) honda ima pravo iskoristit više tokena od ostalih.
s motorsporta:
http://www.motorsport.com/f1/news/fia-to-reconsider-honda-freeze-ruling-report
Ali kako ne kužite da Honda do 28.2 može raditi što god hoće sa PU, Ferrari – Renault – Merc ne (tj. ovima je sad dopušten razvoj kroz sezonu). Zamislite to ovako: Honda ima 100/1000/100000 tokena, ostali 32. Od koga su F, R i M mogli učiti do 1.1.2014? Od nikoga! Od koga je Honda mogla učiti cijelu prošlu sezonu? Od spomenuta tri proizvođača! I btw ako tko prati one famozne tvitove (šaputanja) priča se da je Renault iskoristio skoro sve tokene, Ferrari 27/32. Zamisli što će razvijati PU kroz sezonu. Jeb……la vas više i Honda, što joj niste savjetovali… Read more »
slažem se.
jedino mi je nejasno je li moraju odjednom upotrijebiti sve tokene, ili mogu postepeno.
@zeko ja mislim da moraju sve odjednom ispucat sto se tokena tice
Ne kužim!?!!? Ako misliš na trojku i 32 tokena, brijem da mogu ispucati bilo kada tokom 2014 i 2015 sezone.
E sad, ako recimo Ferrari ne ispuca ovih 5 tokena, mislim da imaju pravo prenjeti tih 5 u sljedeću sezonu (znači 2016).
Ne znam, nek se javi onaj tko malo bolje barata problematikom.
I još nešto za japonce koji plaću. Ako je recimo Ferrari morao potrošiti određeni broj tokena kako bi razdvojio turbo od kompresora, Honda je to već napravila a da je boli ona stvar koliko taj postupak oduzima tokena (znači Ferrari je već svoje tokene ispucao, a Honda nije i možda i neće – na tu stvar) Nisu japanci češali…………….. dok se Ferrari koprcao u vlastitim gov…… I netko je u prošloj temi spomenuo kako je Ferrari svoj PU testirao u LaFerrariju. E jbg brale, šta ja znam što japanci rade u Japanu. I btw jel pošteno da McLaren Honda radi… Read more »
Pa mislim da bi bilo ok da im daju nekoliko tokena da mogu razvijat dijelove koji utjecu na pouzdanost i eventualno potrosnju… Bez diranja snage/tezine motora
nek jednostavno vrate crveno bijelu kombinaciju .buttonu plavu kacigu,a fernandu žutu.
Mogući dizajn McL-Honde
ne valja sad liči na force indiu
Ista force India. Moj glas za bijelo crvenu
Sta nije Gillete naslovni sponzor McLarena?? Potpisali su ugovor prošle sezone.
Čeka se još veći sponzor od Gillettea i SAP-a.
Postoje insinuacije da bi novi sponzor mogli biti UAE s njihovim poznatim oglašivačkim motom “Fly Emirates”, ali apsolutno ništa nije sigurno…
RB gives you wings, but McH makes you fly 🙂
a santander? oni prate alonsa, mogli bi oni uskočiti?
samo da ne bude earthdreamcar! 🙂
Volia bi da mclaren bude crno-crven ili crno-narancast, crna boja jako lipo stoji na hondi 🙂
http://www.racedepartment.com/attachments/f1_2012-2013-04-18-21-32-18-97-jpg.38043/ ovako nesto 🙂
pre tamno za mene,kada se gleda grid iz zraka naj uočljiviji je Ferrari a drugi su svi nekako monotoni stapaju se jedni s drugima, mislim da bi ih digla bijela pa sa narančastom u kombinaciji kao što je napravio Wiliams ove godine
Je pretamno malo, al bia bi najlipsi bolid na gridu 🙂 lipa je i bilo-naracasta to je boja prosle mclaren-honde al meni je crno-crvena lipsa 🙂
ino11@... , može. Meni je ovo vrhunska kombinacija.
Slazem se sa r.u.m. Sjecam se kad se raspravljalo zasro se neki backmarkeri ne micu svim bolidima sta ih obilaze za krug. Na kraju se doslo do zakljucka da se u retrovizorima zbog vibracija (pogotovo ako pada kisa) jedino mogu razaznat Ferrari i Jordan. Ja bi isto neku jarku veselu boju volia vidit 🙂
Lijepo je, al’ se na stazi ne bi vidio golim okom iz svemira.
Frend od r.u.m.-a pero iz bukurešta je na forumu okačio zanimljiv koncept, sviđa mi se
http://i.imgur.com/ME5hyPF.jpg
I pol španjolskih moto sponzora na bolidu, fali još samo Santander 🙂
Sused i frend.Još ga zovu i doktor1 ….
Baš bi htio vidjeti McLaren u bijelo-crvenoj kombinaciji kao nekad, Jer nisam imao prilike još tada gledati formulu1. A i jako bi mi bi bilo drago da Mercedes uzme boju koju je McLaren imao ovih par godina prije. Jer mi je McLaren bio redovito jedan od naj ljepših bolida na gridu do prošle godine, ali mislim više zbog svog dizajna nego zbog boja.
Crveno-bijela boja je bila kombinacija glavnog sponzora Marlbora i Hondine zaštitne boje. Sada to ne bi imalo smisla, a tada su to bili prekrasni bolidi
sto se tice mclarena to sam ocekivao,a mercedes ako bude kromiran to ce mi biti ugodno iznenađenje i volio bi da se to ostvari