Nova specifikacija guma za koju je planiran debi na VN Kanade donijela je sa sobom priličan broj kontroverzi. Nakon što se otkrilo da je Mercedes dobio 1000 testnih kilometara na novim gumama bez znanja FIA-e ili drugih ekipa, Ferrari i Red Bull su se pobunili i tražili službeno pojašnjenje situacije. Zaključak nije poznat, ali je indikativna odluka da se nove gume počnu upotrebljavati tek na VN Velike Britanije, kako prenosi Autosport.
Ipak, Pirelli je pripremio dva seta novih guma za slobodni trening u petak u Kanadi, tako da će momčadi moći vidjeti što ih čeka kad dođe utrka u Silverstoneu.
Tako se sapunica o gumama nastavlja barem do Britanije, koja je osma od devetnaest utrka ove sezone.
A od kud mi znamo da se i u Monaku nije vozilo sa novim gumama,isto tako necemo znat dali se vozi i u Kanadi,a pirelli moze rec da su stare da nije nista izmjenjeno,a mi to necemo znat
Ovo je puno bolje, velika nagrada Kanade je utrka koja kao i sve u kalendaru imaju posebno određenu stazu za biranje komponenta guma, mislim da Pirelli bih trebao malo razmisliti i do 3 ili 4 utrke unaprjed, a ne ovako.
On Sunday, Mercedes team principal Ross Brawn stated: ‘It was up to Pirelli to spread the information. It wasn’t up to us, it was their test.’ Today, however, Pirelli motorsport director Paul Hembery laid the blame squarely on Mercedes, while insisting there was no attempt by his company to conduct the tests in secret. ‘For these tests, as with others, we requested the use of a representative car,’ he said. ‘We wanted to create a test that gave us great value. It has been suggested in some quarters we asked for a 2013 car, that’s not true. ‘We asked for… Read more »
sad su odgodili za jednu utrku zato jer je vettel pobjegao od kimija i alonsa mislim koje su to gluposti..tako je bilo i prošle sezone svi su pobjeđivali i onda kad su počeli svi dobivat dobre gume red bull je zaredao pobjede.jedva čekam da berni ode iz f.1!
Ja se iskreno nadam da će ova već prenaporna i prenapuhana saga o gumama napokon prestati kroz iduću utrku-dvije, jer nam je svima ovoga preko glave. Svaki drugi tekst: GUME!!! Pa ljudi dosta nam je više i stvarno vjerujem da se ovdje Većina fanova slaže samnom!
Beskorisna rasprava po zna koji puta!
Gume jednostavno NE VA LJA JU … i točka.
meni je ovo glupa rasprava o tom kontraverznom testiranju!,pirelli je uzeo momcad koja je imala najvise problema sa gumama u posljednjoj utrci (najbrze trosila) i dala testirat nove gume koje se slabije trose alo mercedes koji najvise trosi je ok! sigurno ce ferrariu i red bullu biti bolje sa tim novim gumama,e sad jedno pitanje se postavlja dali su za vrijeme testiranja podesavali setup bolida to neznamo
Ma sigurno nisu. Ne bi oni. Oni nisu ništa bilježili niti su svoj bolid prilagođavali. Oni su pošteni do srži, zapravo će njima ovo testiranje donijeti gubitak. Jer neće znati kakve će gume Pirelli dati za Silverstone. Sad kad druge ekipe odvoze po par krugova na tim gumama, oni su u gubitku… Jadni oni…
:rofl: :palica:
Ma nisu podešavali setup za vrijeme testiranja 😀 To su inače amateri koji su zalutali u F1 i nemaju pojma pa se jadni nisu sjetili 😛
mislite neće nitko vozit na novim gumama osim Mercedesa?
pitas sta ??? a boze pa daj si malo truda pa pogledaj u nazad … a najveci dokaz vama koji ste zaluđeni njime je kako se odnosi prema W a dalje se sve zna … zasto se bune za gume ??? zato jer nije kao prije … svi imaju iste gume i iste muke i probleme i neka tako i voze … tko se najvise buni ??? RB …
ne kuzim vise ta natezanja a i glupa su a bome i smijesna .. dok je voda isla na mlin RB svi su bili super i sve je bilo bajno .. svi imaju iste gume i na istim voze i to je to … cemu vise saga oko svega toga .. kaj malom dripcu V mora se ic na ruku .. ??? zasto ??? pa tko je on da se mora ic njemu uz dlaku ???
A sto je to njemu do sad islo na ruku?
aerodinamički grip ( zahvaljujući “onim” gumama ) , prednje felxi krilo , zahvati na podnici , mape paljenja ..nastavi niz 😉
Pa nitko nije branio drugima da to koriste 😛
Redbulovac…vidim po tvom odgovoru da si se složija samnom 😉
je, branila je FIA…
Za taj cirkus s gumamam zaslužan je gospodin lijevo na fotografiji. Njega bi trebalo više stisnuti…ako je to uopće moguće.
“Svima su iste”. Pa kakav je to argument? Nikakav. To je isto kao da kažeš da je megazločinac Hitler svima isti. Daj ti i slični shvatite da se ne postavlja pitanje “specifikacije” guma. Svima je ista i to nije problem. Problem je u lošoj konstrukciji i izradi. Gume mogu biti od tvrdih pa do mekih, ali nikako se ne smiju raspadati i sa njih otpadati komadi. To je krajnje nesigurno i opasno. Ovdje je u pitanju manjak inteligencije pojedinih “analitičara”. Samo jedno pitanje: Koliko je duži zaustavni put sa ovim Pirelli feler gumama. Pametnom i previše.
Gume su svima jednake, e sad što “RB”, ne može postići najbolje rezultate s takvim gumama, moraju se mijenjati specifikacije guma. To bi trebalo dozvoliti tek od iduće sezone, a ne u pola sezone.
NE VEZANO ZA OVU TEMU:
preporučam urednicima gp1 portala da za naslovnu sliku stave onaj jedinstveni trenutak kad je golubica poletjela ispred Rosberga;to bi bila stvarno legendarna slika.
:offtopic: slažem se
u potpunosti se slažem. to bi bilo lijepo za vidjeti. jedino ne znam kako ti znaš da je baš bila ženka u pitanju…..
bila je grlica , a ne golub(ica) . teško bi za grlicu ako je bija mužjak bilo kazat da je grlican poletija isprid rosbergovog bolida 😉 🙂 ali da je forka raritetna …je i bilo bi je fora vidit na portalu pa i imat ka wallpaper 🙂
Nije mi jasno da si Pirelli može priuštit ovoliko negativnog publiciteta. Njihov cilj u F1 je izgraditi svoj brand, da bi prodali što više guma za obična vozila. Od toga žive. Nije mi baš jasno kako im ovo pomaže u tome.
a od čega živi toyota , honda ? od prodaje auta naravno . toyota je samo u jednom opozivu imala 1,7 miljuna auta ( a bilo je toga još… npr zbog pedale gasa ako se ne varam opoziv 3,2 miljuna i zbog nekih problema sa tapetom koji je smeta pedalama čak 5,4 miljuna i sad to zbroji..preko 10 miljuna opoziva ) ) , honda više od 1,1 miljun zbog zračnog jastuka suvozača pa ? je li im to naudilo ? mislim da ne , naročito toyoti koja je i dalje največi proizvođać auta na svitu . znaš kako kažu “any… Read more »
Staaaaara dobra…..” SVAKA REKLAMA JE DOBRA REKLAMA ” !!!( kao što već reče na engleskome kolega istomišljenik) . Pa o Čemu Pričamo Već Mjesec I Više Dana !??!??! Naravno…..O PIRELLI-u……di ćeš bolje reklame, a još je i mukte ! Sve su ti to prepredeni, unaprijed promišljeni lukavci.
Trkaca staza.Posljednja granica.Ovo Su putovanja proizvoðaca guma Pirelli.Njihov je zadatak zajebati Formulu 1 sto je vise moguce.Traziti nove nacine kako bi gume sto krace trajale.Hrabro raditi ono sto nitko normalan nebi radio. 😀 Malo Zvjezdanih Staza 😛
zar ti još nisi skužio da ih fia na to prisiljava?? nisu oni krivi… oni rade kako im kažu. poštuju njihova pravila, koja se nikome ne sviđaju..
Svatko bira svoj put…oni Su se odlucili pokoriti a da Su digli glas na pocetku do svega ovoga nebi doslo…mislis da se u FIA-i nebi znojili da proizvoðac guma za F1 tvrdi da ih se sili na neke stvari ,mogli su i to napravit Ali nisu…izabrali su stranu ,sami su si krivi…
pirelli se odlučija pokorit ? vjerovatnije je da se piralli potpisivanjem ugovora obaveza da će ispunit zahtjeve poslodavca ( FIA ) šta bi uradija bilo koji “gumar” da je sa njim potpisan ugovor . treba znat da je komplet guma za bolid košta otprilike 3000 funti ( danas možda i više ) , a radi komparacije komplet guma za “civilno” auto je otprilike/prosjećno 200 funti . e sad tih 3000 pomnoži sa brojem timova i brojem kompleta koji se upotrebe za jednu trku pa sve puta 19 trka ove sezone . poprilični su to novčići i svaki proizvođać guma bi… Read more »
@... Avalon
Sve je to meni jasno ,samo sto ce na kraju deblji kraj izvuci jedino Pirelli…ako se problemi sa gumama pojedinih momcadi nastavi oni mogu odluciti da se vise nece natjecati dok se nesto ne promijeni…kakav bi to udarac za F1 bio da se Red Bull(mozda I Mercedes) usred sezone povuku jer ce tvrdit da ih gume limitiraju?nece Berni snosit posljedice nego Pirelli kojeg iduce sezone vjerojatno nebi bilo…
Redbulovac… pa za sada se najviše protesta čuje iz tabota RB , bilo je nešto sitno iz mercedesa , lotus , ferari , FI , sauber pa ni McL se sigurno ne žale , nisam čuja ni kukanje iz TR ( šta me priznajem čudi jer su sestrinski tim RB pa bi im trebali držat stranu ) ili williemsa , a caterhamu i masussii je skoro pa sve isto , a i ko bi njih sluša ( bez podcjenjivanja ali …ruku na srce , nekonkurentni su …zaista ) ? zamislija sam kakav bi udarac bija da zbog guma koje NJIMA… Read more »
Avalon
Slazem se da bi bilo jako lose da netko ode iz Formule zato sto mu se gume ne sviðaju…Ali pravo pitanje je sto da se napravi a da svi budu sretni…ja rjesenje ove situacije ne vidim…
Redbulovac…pa zato sam i napisa da je FIA ( bernie ) ovim otvorila pandorinu kutiju . čini mi se da su nekad bili pametniji . npr dominaciju feraria i MS su riješili puno elegantnije , a ovo sad su pokušali na poprilično pacerski način jer se može bacit sumnja na reguralnost cile sezone zahvaljujući njihovom krivom pristupu . samo malko tvrđe gume su trebale , a ostalo bi rješili inžinjeri jer ka šta sam nedavno kaza ..F 1 predstavlja izazov za sve inžinjere koji uvik pronađu neko rješenje . na kraju za to su i plačeni zar ne ? ili… Read more »
@... Avalon, izvrsna analiza i najvjerojatnije 100% točna.
Bravo, ja neman želje toliko pisat, ali mi je guš tebe čitat.
Kako to obično biva petljanac se spetljao u sopstvenim petljavinama, ali se ne uzbuđuje. Zna da mu niko ništa ne može. Što ćemo još doživiti od tog lika? Taj kepec liječi svoje komplekse fizičkog izgleda zajeb……. milijune ljudi. Usput vreča je sve punija. Takvi ljudi se bude više puta u noći i prave rekapitulaciju na računima i onda samozadovoljni zaspu. Samo biologija je neumitna. Namjerno producira afere samo da bi mediji izvještavali i tako imao besplatnu reklamu.
Pa rekao si razlog. vreća je sve punija… Razumiješ. zaje*avati će on još više, dokle god se vreća više puni… I tako je s njim uvijek bilo i biti će. Kad ode Bernie, misliš da će novi “gazda” biti drugačiji? I njemu će biti samo do toga da puni vreću, i to što više to bolje… :ujea:
Bi on. To je stari lupež premazan svim mogučim mastima. Slažem se, on bi još. Ali stara moralna nakaza je pri kraju. Samo je pitanje ko će ga naslijediti. Ne zaboravi da od goreg postoji još gore. Lako se može dogoditi da se starog pohlepnika budemo sa nostalgijom sjećali.
Prije ce smak svijeta,nego dok se Pirelli odluci koje ce gume vozaci voziti…
Sta ce sada reci gospon Matesic??Nebu dobro…. 😀
Ma tu je u pitanju velka lova i sad se dvoume da li će Berni zaraditi veliku ili ogromnu lovu.Htjeli su mijenjati gume i sad kad je Rb i Merdes super fumkcionirao malo su se pogubili,jer ako još naprave gume koje odgovarju RB više ne bude formula zanimljiva,pa bude manja zarada.Sada budu malo pričekali da vide da li su ovi stvarno skužili kako manje trošiti gume ili je to bila posebna utrka.E kada se malo situacija kristalizira,donjet će odluku koja će njima najviše odgovarati,tako da se poveća gledanost.To je samo veliko prodavanje magle,da se okrene što veća lova i gotovo,nema… Read more »
Slazem se
Apsolutno točno.
Tu se više ne zna ko pije, a ko plaća. Nek se odluče više, ili jedno ili drugo i da ta saga konačno završi. O gumama se priča više, nego o svemu zajedno u ovom sportu.
eto, sad će dati na jednom treningu svima gume i situacija sa mečom će završiti kako narod kaže: ujeo vuk kenjca, ili ti ga nikom ništa..
Da ima postenja u ovome sportu, gume se za ovu sezonu ne bi ni dirale.
bravo
Jel ima još netko da mu je pun k…. ove Pirelli Santa Barbare?
naravno da ima ,zato mi se ni neda nista vise o tome pisati! Jer kako stvari stoje Pirelli ce se jos jedno 5 puta predomisliti a mi cemo se prepirati s jos 5000 komentara! A posebno mi se neda vise pricati o gumama nakon Pirellijevog testa s Mercedesom!
je** lud zbunjenoga
a ko je mercedesu “štopa” tih 1000 km testiranja s obzirom da je testiranje bilo privatno i tajno ? s obzirom da je dužina kruga 4,6 km ispalo bi da je svaki vozač odvozija nešto manje od 120 krugova tokom 3 dana tj 40ak krugova dnevno ili otprilike max 1 h dnevno je svaki od njih testira . a da to testiranje nije trajalo malko više od 1000 km jer tokom zimskih testiranja neki vozači bi znalo dnevno odradit i po 120 – 140 krugova 😉 u svakom slučaju rabota nije ni čista ni časna ni poštena prema svim ostalim… Read more »
ejbale vas više gume da vas ejbale! dajte više utrka da ne moram čekat 2 tjedna i čitat ove gluposti!
Nerado citiram stanovitu osobu, ali ovi fakat više ne znaju bi li piškili ili kakili. Ni Pirelli, ni Bernie.
Lud,zbunjen,normalan!! jos 12 epizoda…:)
Moje mišljenje je da bi Pirelli, ako bas moraju bit oni, da naprave gumu koja moze izdrzat 70-80 posto utrke, bila bi 2 zaustavljanja, a nebi morali toliko pazit na gume te bi se mogli utrkivat (koliko im pravila dopustaju koja su napravljena samo za voznju u procesiji). i da se guma mijenja zajedno sa bolidima na testiranju kako bi se sve napravilo kako treba
ako naprave gume koje izdrze 70 % utrke bit ce onda samo jedno zaustavljanje zar ne?
Da. I onda bi mogli vozit svi na 100%. ovdje fia diktira pravila, a po njihovim pravilima ispašta pireli i momčadi koje ne čuvaju gume kako bi trebale.
Upravo to, mogli bi vozit kako treba, sumnjam da bi mogli izdrzat voznju na 100% cijelu utrku ali bi mogli vozit na granici svojih mogucnosti i jos da se promjene pravila da se mogu utrkivat to bi bila formula koju svi hocemo gledat
Nek sad riješe to tako da nitko ne bude oštećen… mislim da bi neke drastične kazne samo produbile ovu nebulozu koja se sada dešava. Indikativno je da su sa dolaskom novih ljudi u Mercedes odjednom počele takve muljaže i kada Red Bullu ne ide da se odmah inzistira na promjenama. I nek sad takve gume ostave do kraja sezone ili nek svima daju testiranja, mada bi od njih profitirale samo bogate momčadi… ma bedasta je cijela situacija i ne sviđa mi se da se stalno u formuli vode takve igre… to je prije svega sport i zato formulu i pratimo.
ma oni neznaju sta rade, u sred sezone da ista diraju i ovo sa mercom ??
da im daju gume na test, pa jeli to uopće moguće
da sam na mjestu ferrarija i lotusa istog trena bih zaprijetio izlaskom iz F1
ovo nije komentar radi ljubavi prema ferrariju nego gledano realna stvar
isto to bih napisao da je i obrnuto
Zbog Hamiltona mi je Merc postao znatno draži ove sezone, ali slažem se s tobom u potpunosti. Treba biti objektivan.
Ovo je gore od Red Bull-ove dominacije 🙂
i šta sad normalan čovjek na ovo može reć?
Zasad voda ide na mlin ferrariju i lotusu, dok bi neki mogli ostati praznih đepova …. 🙂
tko im kriv 😀
jos je daleko VN Kanade, budu se jos koji put predomislili. cirkus!
Dakle gume ostaju iste. u kanadi su crvene i bijele. Svi znamo da se u kanadi gume brže troše, nije to monaco. Bit će svašta opet, jedva čekam utrku. I bilo bi dobro da padne malo kiše, ali u utrci….onako pred kraj… 😛
Nažalost,u formuli izgleda ima više politike no u saboru.Kakogod mislim da gazda želi na zadnjoj trci 4 vozača u 15 bodova razlike.Dali će prvak biti Kimi ili Alonso doznaćemo u novembru.Vetelu i Hamiltonu ostaje da pokažu da je to račun bez krčmara.
Dali postoji neko ko vjeruje da gazda nije znao za testiranje.Čovjek zna i kada je premijera filma o čovjeku sa kacige Kimija,dok ni Kimi nije znao da će je nositi….
Ispada da su svi umiješani u priču, od mercedesa i pirellia do fia-e..
Očito je plan bio pomoć mercedesu da brže sustigne vodeće momčadi, a plan je očito i uspio jer je mečka zadnje 2 utrke nova momčad spram ostalih utrka ove sezone..
Sad kad je sra…. nastalo, malo ćemo sve vratit na staro dok se situacija ne stiša, a kasnije ćemo opet malo pomoć, ne??
Zadnje dvije utrke je Mercedes nova momčad?
Jesi li gledao Barcelonu koja je spada u te zadnje dvije utrke? Zar je tamo Mercedes bio “nova” momčad?
Osobno sam i očekivao ovakakv rezulrat Merca u Monacu, no ne zbog testova već zbog kvalifikacijske brzine i abrazivnosti same staze, uostalom nisu testirali (u Barc.) ove gume nego buduće, koliko sam ja skužio. Mislim da ćemo vidjeti dali su se okoristili sa testovima tek u Silverstonu gdje tada na Merc dolaze nove (iztestirane) gume 😉 … moglo je biti da su “prirodno” riješili svoj problem sa gumama nevezano uz sporne testove, no to očito nikada nećemo saznati. .. ps. aj hvala bogu da se makao oblak sa “mojih” redbulčića… nadam se da će i njima sve sjest kako treba… Read more »
Neka bolji pobjedi.Čestitati pobjedniku a ostalima više sreće dogodine.
U Ferariju su priznali da su se prevarili što nisu poslušali Kralja kada je rekao da je Seb nova zvijezda dugog sjaja.
… kad to, gdje? imaš link?
Hahaha nadaj se nadaj. Naravno da ne postoji link, jer Ferrari/Luca/Stefano nikad ne komentiraju tako nešto ako taj vozač ne vozi za njih.
Kao što znaju spomenuti da je Fernando bolji od Schumija, tako će isto reći kada dovedu novog 1. vozača kako je ovaj bolji od Fer-a.
😀
bit ce opet plakanja 😀
Na ovo sve čovjek se može samo nasmijati….svaki komentar je suvišan. Pozdrav svim fanovima F1.
Dobro rečeno.SERE MI SE OD SVEGA VEĆ
Show program!
Pa tako je !! Mercedesu prijeti najstrožija kazna,sad promjena plana,Ferrari oporavlja bolid,RBR strahuje i muči se sa gumama,Lotus nema dovoljno novaca za “upgrade” bolida…..a ma svašta se danas dešava ^^ šta ce biti tek za 5 dana
Odlucite se vise u Pirelliju,svaki dan neka druga informacija o tim gumama,jos ce za dva dana reci da su odlucili napraviti gume koje ce izdrzati cijelu utrku bez ulazaka u boks.
Neće, sigurno neće
Normalno kad je Red Bull završio na postlju u Monacu gume odmah valjaju i priča o lošim gumama je završila u koliko ne budu opet dobri u nekoj od sljedećih utrka opet će plakati…i kukati da ne valjaju gume…i izvalačiti se na nešto stoto radi svoga neuspjeha…tako da pirelli ne radi gume za Formulu 1 nego za Red Bull dok su pobjeđivali nitko nije spominjao gume od kada Berniev mezimac nije konstantno na postolju odmah počima sa plačom tako da je ovo sve smiješno…jer se sve radi da Vettel postane svijetski prvak po četvrti put a te priče o promjenama… Read more »
koliko ja znam poslije trke u monacu red bull nije izjavio ‘gume su super’ oni jos stoje iza toga da se gume promijene…tako da ne pricaj gluposti ..
Ne pričam ja gluposti gume se mijenjaju zbog Red Bulla i to su činjenice a to i sam znaš nego želiš ispast fin na ovom portalu jer se bojiš napisati što misliš da te nebi kritizirali neistomišljenici ja napišem što mislim pa neka drugi misle što hoće…jer me briga za minusiće i komentare od kojih ti patiš !
aha..zavisim od jednog plusa mogu ti rec :D..muka mi je da se prepirem sa tobom,samo cu ti rec da gume ne odgovaraju red bull-u pa ti shvati to kako hoces 😀
Imaju svi iste gume to što su oni nesposobni nije Pirelliev problem !
I drugi se bune, samo se to ne prenosi u javnosti.
Nemoj biti tako uvjeren u neke stvari.
Zagrebi malo ispod površine (koliko možeš) pa ćeš vidjet kako stoji približno stvarno stanje u formuli 1.
Pozdrav 🙂
Ne preferiram Red bul,i kažem da je Kimi car (sada kada nema Kralja),ali mi ide na živce TR: štedi gume….štedi gume…Kao da gledam Škoda kup a ne formulu1.Sena se vrti u mezaru šta napraviše od F1
Ovo nam ukazuje na to da je vjerojatno i fia umijesana u sve to, a ne samo merc i pirelli. Trebalo bi ostalim momcadima dopustiti dodatne treninge za te druge gume
testirat ce u canadi 2 seta novih guma. mozda na njima odvoze 1000km kao i mercedes 😉 .zna se da je uvijek fia nekome isla na ruku. interesantno da je sad mečka u pitanju
Ali ce i mercedes moci testirati tih 1:30 ili 3:00 sata gume (nisu stavili samo 1. Ili oba treninga nego samo petak) 😉
Nemoguce je odvoziti 1000km za kratko vrijeme koje imaju u petak, a da ne govorim kako se mora spremati setup za utrku sa starim gumama. To je cisto prodavanje magle drugim momcadima. Mercedes je imao 3 puna dana, da sredi svu telemetriju i podesi bolid za nove gume.
Mislim da će Merc/Pirelli morati dati kompletnu telemetriju guma sa tih testova u Barceloni na uvid svim timovima kako bi ispravili svoju pogrešku. No to ćemo vijerovatno saznati uskoro. ps. kako je Tuzlak izjavio, Kanada je vrlo slična Monacu po abraziji podloge, tako da u biti nema niti potrebe donositi promjene prije Silverstona. Čak mi i ti testovi u Kanadi nedrže vodu, tj. nemaju neke bitne važnosti kao šta su imale u abrazivnoj Barceloni di su ih testirali sa Mercom. Tako da im poštenje jednim djelom pada u vodu… no pričekajmo sa rezultatima u Silverstonu pa ćemo biti pametniji u… Read more »
zato sam i napisao da mozda ostale momcadi odvoze 1000km na 2 seta jer nam je svima jasno da je to nemoguca misija. ja se samo pitam koliko je seta guma potrosil mercedes prilikom testiranja. neka daju taj podatak van jer oni nisu bili ograniceni na 2 seta ko ostale momcadi
Nije bitna mečka,već mogućnost da ima 4 prvaka unutar 15 bodova na posljednjoj trci sezone.
Junuz, slažem se s tobom. Cijeli cirkus je pomno isplaniran još prije 2013. (kao i 2012.) sezone. Naravno od strane Banke i Todta. Sve zbog radi zgušnjavanja materijala na gridu. No za razliku od prošlogodišnje režije, ove su se malo uzhebali 😉
… pa se sve pretvorilo u jedan plastic-fantastic 😉 :
http://resources3.news.com.au/images/2007/05/22/1111119/603523-plastic-fantastic.jpg
Svaka čast ovo je puno zanimljivije 🙂
VN Kanade, mada zvuci nemoguce, dosta je slicna Monacu po potrosnji i opterecenju guma. Silverstone je sasvim druga stvar, kada ce gume biti mnogo vise pod pritiskom… Logicno je da se u GB donesu nove gume (mozda sasvim nove specifikacije, ne onu koju je Mercedes testirao). Ali sve to ne vrijedi drugima, jer je Merdza imao 3 dana testiranja novog bolida, da ne pricamo koja je njegova vrijednost jer je testirao u pol sezone, uzevsis koliko je Williams izgubio, ne testirajuci sa novim bolidom prvu rundu testiranja u Jerezu.
meni je još zanimljivije… Jedni 1000 km, drugi 1:30 h uz testiranje starih guma…
Vrlo pošteno… Mislim da se iz ovoga nikako ne mogu izvući, pa smišljaju tople vode… eeeeeeeee Bernie, Bernie…
Zanimljivo ipak na vn britanije se mjenjaju zanimljivo….
Ovo zavisi od rezultata ove nedelje.Okolnosti se veoma brzo mjenjaju,pa ni nove odluke nibi bile strane.
ali i rbr se zalio sto su samo mercedesi imali mogucnost testiranja i zato mjenjaju termin
dakle to nema nikakve veze s nedjeljnim rezultatima 😛
aj dogovorite se vise .