Jenson Button osvrnuo se na komentare o svojoj komunikaciji prema boksu za vrijeme vožnje.
Naime, svjetski prvak iz 2009. prolazi kroz težak period svoje karijere sa 16. mjestom u Monaku i Kanadi, dok istovremeno njegov momčadski kolega skuplja bodove koji su ga izdvojili na čelo vozačkog poretka.
Neki analitičari prozvali su Buttona zbog prirode njegovih razgovora s vozačkim inženjerom tijekom vožnje, obzirom da su uglavnom u pitanju negativne primjedbe.
“To nije jadikovanje. Ljudi kažu “On uvijek cvili”, ali morate znati da zadaća vozača nije samo vožnja, već i preispitivanje svog bolida s inženjerima.”
Button je priznao kako je iz Kanade otišao “zbunjen i vrlo izgubljen” zbog loših performansi. No, u međuvremenu je bio u tvornici i proanalizirao sve događaje s McLarenovim inženjerima.
“Takav dan [u tvornici] je izuzetno produktivan i mislim da smo prošli mnoge teme,” zaključio je.

Ljudi su đubrad, kaj se uopće opterećuješ
A jeste našli rješenje za te teme
Vozač kao on NE MOŽE biti zbunjen i izgubljen !
Bolje reči “ne smije!”
Nisi me razumio : svi su ti vozači : Alonso , Button , Hamilton , Massa , Raikonenn , Schumacher , Vettel , Webber , vozači sa gotovo jednakim refleksima i osjećajem za vožnju – samo što njeguju drugačiji stil . Stoga takav vozač NE MOŽE biti zbunjen , nikada …
Pa ako postoje problemi sa bolidom normalno da će to javiti boksu, vide oni neke stvari na telemetriji, ali i vozačevo mišljenje odnosno osjećaj bolida se broji.
Po tome svaki vozač cvili kad prijavljuje boksu da mu bolid baš i ne funkcionira kak treba.
Prošle godine Jenson je imao mnogo više tehničkih problema na bolidu na koje on nije mogao uticati,taj trend se nastavlje i ove godine.Normalno je da onda obavlja zivu raspravu sa ljudima u boksu i sa tehnicarima.Neznam sta je tu cudno.
Normalno da ljui govore da cvili- KAD STVARNO CVILI!
ti mu govoris…
Ne znam zašto govore da Jenson “cvili” preko radija. Pa čovjek mora razgovarati s ljudima u boksu! Osobno, mislim kako je upravo Jenson najzanimljiviji preko radija jer ne skriva ništa nego otvoreno i izravno govori o svemu i mislim kako je to i najzanimljivije za nas koji slušamo te razgovore tijekom utrke. Najgore mi je kad vozači kažu jednu riječ ili nešto kroz šifre! To mi je totalno jadno i nezanimljivo. Isto tako slažem se s Jensonom da vozač treba ne samo voziti nego i komunicirati s mehaničarima kako bi poboljšali auto. Vjerujem kako će Jenson uskoro proraditi i ostvarivati… Read more »
Ti Lewis i Iceman imate najbolje komentare na portalu
najžešći ovaj video kada govori “i don’t know” ahahaha.Sve pohvale Buttonu !
http://www.youtube.com/watch?v=ctbYEnlbatY
ne vidim nista lose u učestaloj komunikaciji između buttona i inžinjera, to je nešto normalno u f1, a ako nema komunikacije na radiju sigurno ima u boksu tako da isto dođe. Ma sasvim nebitno
proradit ce button,htio bih ga vidjeti brzog i konkurentnog,
i da,vjerojatno su ga pobrkali s vettelom
Po meni bi dosad trebo najviše cvilit Šumi,ali je pametan i ide dalje ako ne ide ne ide 😉
od svih vozaca na gridu , kad nesto nije KAKO TREBA (ČAK NI NAJMANJA SITNICA) , vettel najvise cvili
I give up
Slažem se! S tim da mu je Alonso rame uz rame i uz to je najveća tužibaba… 😀
ipak je krastavac plačljivo derište
ovak, Alonso je taj koji svili, a Vettel javlaj kaj ne valja s bolidom. Davanje povratne informacije i cviljenje nije isto. Alonso je pokazal kak se svili u McLarenu. A svima onima koji misle da je vozač samo neka mula koja stišće gas papučicu, poručujem da bolje da ne gledaju F1. Vozač itekako mora analizirati svoj bolid i njegove performanse i osjećaj koji mu pruža isti i još k tome to mora znati sročiti da bi ga inženjeri shvatili i podesili mu taj bolid. To svi koji iole kuže F1 kažu da je najbolje radil Sch kad je dominiral u… Read more »
http://youtu.be/2K9gA98GYk0
http://youtu.be/RHWMc9Pqw1o to je od vettela
http://youtu.be/VW-6-a4kzbs ovo je kraljevski od alonsa
ma da , cvile uvik samo oni koji vam se ne sviđaju i koje ne volite . btw , samo potsjetnika radi …je li lani u monzi cvilija i lewis kako ga MS “zatvara” i ne dozvoljava mu da ga pređe ? znam , znam …ne slažete se …kad alonslo to uradi onda je cviljenje , a kad toisto radi lewis npr onda je to pravi muški razgovor sa boxom 🙂 🙂 🙂
ma samo sam se zezao sa videima,dapace,Alonso,Hamilton i Vettel su tri najbolja vozača na gridu i nitko ne skriva svoje mišljenje preko Team-radia.Pardon ako sam uvrijedio navijače Vettela 🙁
stvarno ne kuzim to, button kaze da mu prigovaraju da non stop cvili na radiju (a to su vjerojatno britanski mediji i koje kakve face koje se šeću po paddocku) a onda se ovdje rasprava okrene kako netko drugi cvili. To mi je djetinjasto
evo kad vidim ovaj video od 2007 i alonsovog idiotskog ponasanja, odmah se najezim..mislim da nista bolje nebi bilo i da sad opet skupa sjednu u istu momcad, jer je takav temperament.. to tad lewis nije zasluzio od njega, a bio je puno bolji..
ROFL!!!
nije to ništa šta je meni ćuko od paradajza uradio 😀
luka…. ma da , naravnoda si se zeza . da su ti umisto minusa “uletili” plusevi siguran sam da ovi tvoj ” ispravak” ne bi sad čita 🙂
moj komentar je ovde reakcija na opću mržnju prema Vettlu ine kužim zakaj tog momka svi mrze.
Mlad je, dvostruki je prvak i ima više talneta od većine na gridu.
Ne izlazi u novine i ne prigovara momčadi ko alonso.
A to kaj Button priča prek team radija je normalna stvar, i vozač je taj koji mora misliti i obavještavati momčad o stanju sa bolidom i naravno u hodu menjati taktiku.
dok se jednom ne smrkne, drugom ne svane
button je ljut ove sezone nešto :))) ima još dosta utrka do kraja
ali ima takav neki glas
on bi baš i ne djeluje kao nekakvo “cviljugalo”