Massa će za Maleziju dobiti novu šasiju

Felipe Massa dobit će novu šasiju za ovaj vikend kada se vozi VN Malezije.

“Već smo započeli s radovima da za Felipea pripremimo šasiju br.294, koja će zamijeniti sadašnju – 293. Također možemo potvrditi da će biti spremna za Maleziju.”

Nakon što je Brazilac prijavio čudno ponašanje svog bolida tijekom VN Australije, u Ferrariju žele ukloniti sve sumnje u nekakve slučajne greške u izradi šasije.

Podsjećamo, Massa se za prvu utrku kvalificirao na 16. startnu poziciju, s čak sekundu sporijim vremenom od svog momčadskog kolege. U utrci nije ostvario plasman nakon kolizije s Brunom Sennom. U tom trenutku bio je na 13. poziciji.

U službenom priopćenju još su jednom podcrtali svoju potporu za Felipea:

“On zna da može računati da ćemo mu napraviti sve što je potrebno, i s tehničke i s operativne strane. Što god je potrebno da pokaže svoje talente.”

Posljednja šansa?

Unatoč ljubaznim riječima, ovo bi moglo biti i posljednje upozorenje za Felipea. Naime, Ferrari će mu pružiti potpuno novu šasiju kojom će doći do konačnog odgovora – je li problem u njemu ili u Ferrariju. Još jedna utrka na značajno nižem nivou od Fernandove vjerojatno će biti izlazna karta za Brazilca.

86 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Šumi Fan

kad citam nečije komentare pa se zamislim boze koje gluposti ljudi pisu o Massi koji je 2008 borio se do zadnjeg kruga za titulu svjeckog prvaka. Koji je pobjedio tog Rajkonena i sad kad mu nikako ne ide za rukom a ni bolid Ferrarija nije bas nesto. Takve gadosti pisete da nema veze sa mozgom.Mislite da je Alonso nesto bolji pa da nije bilo tih sudarova u Australiji nebi ni do bodova dosao.. Wilijams je brzi od Ferrarija mozete misliti u kojoj su banani .Massa je dobar vozač samo nema sreće 🙁

brzi9

Aj nas ne je.i vise sa tim massom. Pricu o tome da je on bolji vozac od kimia plasiraj negdje drugdje. Kad 5 dana pilis nesto i beres minuse malo razmisli o tome sta pises. Uzmi si malo statistiku, pa pogledaj tko ima koliko pobjeda, polova, naj krugova itd. Imao je priliku i nije ju iskoristio, i vise nikada nije ni dosao do prilike. Ima 10tak boljih od njega, a medju njima je zasigurno kimi!

korni555

Massa nije među top vozačima..ni blizu…Massa je propustio priliku da bude svjetski prvak 2008, to mu je ujedno bila prva i zadnja prilika…jednostavno od njega više nema ništa…a njegove vožnje su samo frustrirajuće i loše…vrijeme je za promjenu…ferrariju treba novo lice..mlađe i brže 🙂

GRID.N01

Massa mi izgleda kao simpa dečko ali posljenje dvije sezone se ne utrkuje nego “kruži” po stazi. Do sada ga je u Ferrariju očito držala činjenica da se nije bunio biti vodonoša, ali sada je već toliko loš da bi i potpuni rookie bio bolji! Neznam u ćemu je problem, možda je izgubio samopouzdanje…trenutno me njegovo stanje podsjeća na Fernanda Torresa… 😛

zokaf

bojim se da nije problem u šasiji. Iako mi je simpa, mislim da njegovo mjesto u Ferrariju treba postati stvar prošlosti. sorry massa

Senna4ever

massa je trebo izletit iz ferraria još prije dvije sezone jednostavno više nije konkurentan konstantno je lošiji od alonsa koji iz svakog bolida izvlači maksimum (renault) massa utrke vozi mlako bez temperamenta a onda kad ga počnu pretjecati pukne pa uvjek nađe svog hamiltona s kojim se poljubi…

Silvia

Massa vozi bez temperamenta? Mora biti da F1 pratiš od 2010.

Senna4ever

pa i mislio sam na to da u zadnje dvije godine tako vozi… Ipak je on sada samo isfrustrirani brazilac…

maja

mislim da su ferrariju potrebna dva vrhunska vozaca i da massa polako gubi mjesto, jer ako zele bit u utrci za ekipni naslov moraju se borit s dvojicom vozaca u vrhu…

James Hunt

Neka uzmu Sutila sada je slobodan vozač. Uostalom Sutil je vrlo talentiran i iskusan vozač. Ferrari nemože stalno držat Massu i pružat mu šanse. Također Alonso mora shvatiti da momčadi imaju dva bolida.

LUDI O1

masa je jedva čekao da dođe alonso ako je nešto naučio u ferrariju onda je to da voli biti vodonoša mislim da če ove godine prije šumi do podija nego on

z156

massa nikad nije bio vrh u ferrariju, ali se to od njega nije niti očekivalo, jer je politika ferrarija da ima samo jednog top vozača i jednog kao podršku. naa taj način se uvijek znalo tko je gazda i na koju kartu igraju, a nije bil okršaja tipa alonso – hamilton, vettel – webber i slično. ipak, sada je razlika ipak prevelika i mislim da to više nije korisno jer je toliko iza alonsa da ne može niti pomoć ni na koji način

Grayowl

Da.Posebno se znalo tko je broj 1 kad su ,za ferrari,vozili berger-alesi

d3nny_f1

massa je sve gori i gori,nema vise nista od njega..neznam zasto su mu uopste produzivali ugovor..
da vozi bilo koji vozac iz hrt-a ili marussie sigurno bi vozio bolje od masse,jer ako moze alonso vozit koliko toliko dobro,drugi vozac,ako je pravi vozac ne moze toliko zaostat za njim..

Šumi Fan

ma ajde Massa razvali Alonsa kao sto si i Kimija pokazi ko je dazda u Ferrariju.

James Hunt

Jel to pokušaj vica? Massa je odavno izgubljen slučaj. Otkada ga je federico pogodio u glavu Massa nije sasvim svoj.

Šumi Fan

etoo Kimi je bio bolji od njega mozes misliti zasto je dobio nogu iz Ferrarija.

James Hunt

Kimi je osvojio naslov u prvoj sezoni u Ferrariju. Od tada baš i nije ostalo puno motivacije kod njega. No Kimmija na stranu Massa protiv Alonsa nema šanse realno govoreči i potpuno objektivno.

berger

Izvinjenje za glasanje

davor25

a tko je trećivozać? osim badoera????? ko će ga zamjeniti sada na početku?
odvozit će još ovu sezonu za ferrari, možda ne posve cijelu, ako nađu zadnjih 3-4 utrke npr. KUBICU. TO BI BIO SUPER RASPLET

kuplung

Masa je samo pokusni kunić. ako značajno popravi vremena po krugu sa tom šasijom odmah je dobiva i Fernando, a ako ne onda nešto drugo i tako sigurno prvih četri ili pet utrka.

Aleksandar

mislim da je vrijeme da ode….
imao je svoje šanse, ali….
nije on vozač za ferrari….

Korisnik

bilo bi ludo da očekuju da bude bolji od Alonsa, pa ipak je Alonso #1, a Massa bi mu trebao čuvat leđa tako da treba biti na njegovoj razini a ne bolji od njega, što mislim da ne bi trebao biti prroblem za Massu samo malo trea sredit sve u glavi i malo pametnije vozit

iwanchek

Čitam da bo mogao Sutil umjesto Masse doć!! zanimljivo..definitivno dobar potez!!

Šumi Fan

Kubica ima predugovor sa Ferrariem .. ali kako vidim i sam Ferrari priznaje da imaju problema sa bolidom znači da nije masa loš vozač.

iwanchek

Alosno potvđuj drugčije! Da je loš bolid da, al 5 mjesto je 5 mjesto, s obzirom da je 12 startao..a Massine brojke tog vikenda su? mahhh..znamo ih 🙂

msf1

ma mogu mu dati avion i opet nebi bilo nista

kinky kai

treba njemu puno više od nove netestirane šasije

F1

massa ce dobiti novu sasiju da se uspije obrnaiti od naleta mocnih ekipa marussie cartehama i hrt-a jer je imao zestko borbu s njima u australiji osim hrt-a oni su imali prebrz bolid pa nisu se htjeli utrkivat u australiji

iwanchek

Logično mi je nekako ako on i Alonso imaju iste bolide, Alonso cijedi svoju maklinu a ovaj 1sekundu zaostaje po krugu…ili Massa je falio setup cijeli..ne znam, sam ose toplo nadam da će se nova šasija pokazat kao brža na odnosu ove koju sad imaju, da onda i Alonsu ju predjau pa da budemo napokon konkurenti i pokažu kako Ferrari nije zabravio gradit bolide!!

Bud

Nije to nova konstrukcija šasije – samo novi komad istog dizajna. Da riješe misteriju kako se Alonsovo i Massino iskustvo toliko dramatično razlikuju.

F1 FENBOJ

Tooo dooo doooo,Nema mu pomoći Tooo dooodooodooo 🙂

brrrrmmmm

Zao mi je,ali vrijeme je za pa-pa

LUDI O1

masa je koma ljudi moji ako ne napravi nešto u idučih par utrka bolje da pozovu plačljivka rubensa on ima više želje za vožnju od mase

TanaSiC

Što Alonso nedobije novu F2012 šasiju ???? o.O -.-“

Razer

Massa testira sasije ne Alonso.

iwanchek

Tako je! Ovaj ju testira, ako se pokaže boljom, onda ju ugrađuju kao primarnu šasiju!

Razer

Ali opet sad dolazi pitanje:
Sto ako sasija je bolja,ali s Massom se pokaze losa?

F12012

U njemu je problem , to su i mene mogli pitat …

crveni bikonja

vise bi volio da je naslov-Massa ce za Maleziju dobiti nogom u guzicu..bio je nekad dobar vozac al mu izgleda feder odnio muda

af1812

Procitao sam da je moguca zamjena Trulli. 🙂

Vedad & McLaren Mercedes

Ma neka dode Sutil, mozda bi se i proslavio u Ferrariju

mac

Go Massa!! 🙂

toma

MASSA nije toliko loš vozač koliko je Alonso fenomenalan i jednostavno ga zasjeni. Naravno da čovjek nije u najboljoj formi, ali katastrofalan bolid i nevjerovatan Alonso mu još odmažu. Osim Alonsa ne znam tko bi s ovakvom kantom koja ne drži cetsu uopće stigao do kraja utrke, tako da massu ne treba previše kritizirati zbog zadnje utrke. Da ferrari bar malo funkcionira massa bi bio sasvim solidan drugi vozač u ekipi baš kao što je to weber u red bullu.

msf1

da MS vozi onda bi taj ferrari bio 1

Donilo

Nemre njemu niš pomoći osim NOGE!!!

Pa radije gledam Trulli vlakić nego njega…

LUDI O1

baš ovaj bi barem sve kočio pa bi mogao pomoči alonsu

KOve

Trebali bi promjeniti vozaca, a ne šasiju! Žao mi ga je, ali ako ne ide onda ne ide!

SB levi

nova stara stara stara nova nova sasija svejedno ja mislim da postoji dvije vrste vozača agresivni i taktičari sredine nema nažalost Massa je sredina i od toga ništa ako pogledamo tablicu konstruktora sada sve je jasno.

postolar Marko

Ne odlazi on nigdje iz Ferrarija. Upravo takav loš suvozač odgovara Alonsu.

KOve

Ima tu istine, ali ne toliko los jer da Alonso osvoji naslov, Ferrari bi moga izgubiti konstruktorski zbog preloseg Masse!

Sir Drinkalot

Šuster, odi krpaj neke čizme, a formulu ostavi drugima…

trejo

Drinkalot ako se tebi ostavi da filozofiras f1 bogami svi na portalu ce crknut od smijeha

LUDI O1

u ferrariju uvijek samo jednog konjiča guraju dok ovaj drugi kaska za njim

silovana veverica

mislim da masa nece skoro napustiti ferari, jeste da vozi dosta losije od alonsa, ali opet nema titulu zbog gresaka ferarija ne svojih, tako da ce mu ferari izaci u susret bar jos jednom

Tonyvg

Po meni, ako ne pokaže bar nekoliko dobrih rezultata do Španjolske, Ferrari će dovest nekog mladog i sposobnog vozača… Nad Massom je preveliki pritisak i mislim da će mu biti teško dati svoj maximum, pogotovo u Maleziji.

Flavio

Pa normalno da ima potporu kad mu je mali od Žana Tota menadžer.

LUDI O1

ili njegova gospođa

rosberg

mislim da se rosberg ili sutil mogu polako spremati da preuzmu mjesto od masse jer on nakon šarafa nije odvozijo niti jednu dobru utrku

samo SCHUMI

Jel ti stvarno misliš da Rosberg treba i hoće otići u Ferrari!? Pa ti uopće ne razumiješ njemce kao narod, a da ne govorim da se nalazi u ekipi koja će mu moći isporučiti kroz 1 do 2 godine bolid za svjetskog prvaka. Što Ferrari teško može u ovoj godini.

Flavio

A koju je to Rosberg utrku odvezao da smo se usrali od oduševljenja? Sutil bi još mogao…samo što dalje od Kimija 🙂 Iako bih ja doveo Kuntu u Ferrari da se malo druže on i Obrva.

rosberg

naravno da rosberg nije ništa napravio kada nikada nije bio u bolidu u koje bi mogao doći do pobjede
U williamsu mu je kojeg bio webber koji sada vozi za rb a on vozi za mercedes koji će teško doći do pobjede sigurno 3 do 4 sezone a kada dođu do toga onda sigurno neće trebati takvoga vozača ko rosberg jer će on do tada imati 200 gp i 0 pobjeda

FERRARI

ovo je novi obrat nesto su ubrzali u ferrariu,Šasiaja je trebala doc tek za Španjolsku,mozda to nije konacna Šasia nego smo za massu rade novu vidjet cemo,koliko je dobra,mada massa nemoze izvuc nista iz ovog bolida sumnjam da ce mu to pomoc

brzi9

Moje glediste: Promjenite vozaca, i stara sasija ce biti ok!
Ferrarijevo glediste: Evo Massi nova sasija, on ce i tako sve sj..at, vidjet cemo kako se auto ponasa,
a vjerojatno i koliko je cvrsta sasija, jer ako je kisa imamo crash test.

Schmeksiman

previše je vremena potrošeno na čekanje da se on vrati u svoju staru formu, a već se na kraju prošle sezone vidjelo da on nekog velikog povratka neće biti ništa. i onda na kraju u najmanju ruku rečeno loše prošle sezone ljudi iz ferrarija ponude novi ugovor (-.-)
ja kao navijač ekipe iz maranella mislim da je to glup potez i da hitno trebaju naći nekog novog, maldog vozača iz njihove škole da stekne iskustva u F1.
makar bi ja najradije htio vidjeti kobayashija, to bi bila ubojita kombinacija ^^

Lewis McLaren

Potpuno se slažem!!! Bilo tko samo da se i Ferrari i Massa riješe muka

Lewis McLaren

Eh Felipe….da je Timo Glock uspio zadržati Lewisa još dva zavoja bio bi svjetski prvak….ovako je samo talentirani vozač koji nije uspio u svom cilju….ali ne bi trebao biti nesretan, ipak je imao čast voziti za momčad kao što je Ferrari Što se nove šasije tiče….zašto dati Massi????????? Pa pobogu ljudi to treba dati Alonsu!!!! To je jedini način da dohvate neke veće bodove, tko zna uz ludu sreću možda i postolje….nažalost Massa je ove godine tu samo da popuni mjesto dok Kubica ne ozdravi ili ako Kubica se ne vrati onda stiže Perez….taj mladac je vrlo zanimljiv!!! Ferrari bi… Read more »

jazavac

Pa šta ste naporni sa tom NOVOM šasijom. Daj uključi mozak. Dobit će novu staru šasiju, a ne neku najnoviju tek izašlu ispod čekića sa revolucionarnim dizajnom.
Ista kao i prije samo to neće biti taj bolid vožen u Australiji već novi, ali bez nekih napredaka, evolucija i inih stvari!!

Još ljepo piše, br 294 će zamjenit br 293

Lewis McLaren

Koju god šasiju dobio čovjek je GOTOV!!!! Trebali bi svu energiju usmjeriti na poboljšanja za Alonsa, a Massu zamijeniti nekim mlađim vozačem ODMAH

Schmeksiman

šasja je ista kao ona iz australije, samo će mu staviti drugu – nema nikakvih novotarija

Schmeksiman

sorry, sporo pišem komentar pa ne vidim da je već odgovoren

Lewis McLaren

Sorry ljudi….u naslovu stoji “NOVA šasija za Massu” zato sam napisao to u svom komentaru….razumijem da nije nova, ali svejedno ostajem pri razmišljanju da umjesto mijenjanja starih šasija, Ferrari treba svu energiju usmjeriti na razvoj bolida….ovo je preslabo za takvu ekipu

l l

Njegova pobjeda u Brazilu 2006. je prva utrka F1 koju sam gledao i nakon nje sam zavolio taj predivni sport (dosta kasno, već sam imao 18 godina). Massa mi je od tada nekako prirodno postao najdraži vozač i tako je bilo sve do njegovog povratka u F1 nakon nesreće 2009. godine. Kada se vratio, to jednostavno više nije bio onaj stari Massa…iz utrke u utrku me razočaravao i tako je na žalost ostalo sve do danas… 🙁 Sada više nemam jednog najdražeg vozača, nego više njih…Massa je i dalje među njima, ali ako i ovu sezonu bude katastrofalan kao i… Read more »

MikaM

Apsolutno se slazem…X

o

danicu patrick u ferrari 😉

Lewis McLaren

zanimljiva mogućnost….bilo bi to lijepo vidjeti….ali treba zapamtiti Ferrari je tradicionalna momčad koja uvijek igra na sigurno….veće šanse dajem zdravom Kubici ili Perezu

MikaM

1. Nova neustimana sasija
2. KIsa u Maleziji
3. Massa za volanom
1+2+3= Katastrofa
Kad bi me bar demantirao i odvozio utrku zivota,nitko sretniji od mene..ali nekako sumnjam 🙂

MikaM

Aha,jao pogresno sam shvatio-dobit ce ovu sasiju a ne neku evoluciju i ja se budala ponadao..Jos mi bilo cudno kad su je prije sklepali…Ispricavam se 🙂

berger

Nema njemu vise pomoci.

grga

Nije u šasiji problem…

RapptorTeam-BiH-F1

Slazem se ekipa sa vama. Nekako cak mislim, da bi Massa mogao biti korisniji u nekoj slabijoj ekipi, iz razloga sto bi se tu trudio da se pokaze Ferrariju da nije za baciti. Njegovo vrijeme, u SF bi moglo stvarno biti pri kraju, ali posto on nije inace top vozac koji je osvajao prvenstva, u nekoj drugoj ekipi bi bas mogao doprinijeti mnogo vise. A ko zna, mozda bi se svojom agresivnoscu, i uz iole solidan bolid, uz dozu huje, i volje za dokazivanjem “palog”, popeo od 5-8-og mjesta tada. A ovo sto je choobra rekao da ce njemu dati… Read more »

McKruno

Mislim da Massi i nova šasija neće puno pomoći. Nije bio spor samo zadnju utrku nego prosle 2 sezone.

choobra

“On zna da može računati da ćemo mu napraviti sve što je potrebno, i s tehničke i s operativne strane. Što god je potrebno da pokaže svoje talente.” 1. Sa tehničke strane mu mogu napraviti da skupi više bodova zbog konstruktorske titule, a da bolid bude kao Alonsov-malo sutra ! 2. Sa operativne strane će dobiti bolje slušalice da čuje jasnije kad mu kaže: Fernando is faster than you 3. Žao mi ga je, ali Massa je svoj talent izgubio nakon ‘pobjedničkog poraza’ u Brazilu 2008-to ga je uništilo, a feder u Mađarskoj ga je dodatno smušio. Nemam ništa protiv… Read more »

Rockatansky

Dobit će novu šasiju kako bi je mogao testirati za Alonsa, jer u slućaju da nova šasija ne valja, Ferrari ne gubi puno Massinim lošim plasmanom ili odustajanjem,jer Massa i tako nema puno šansi za bodove.

Darko

Dobit će ISTU samo novu šasiju, jer je prijavio šudno ponašanje bolida, pa da uklone eventualnu pogrešku.. treba čitati članak malo s razumijevanjem 🙂

Related Posts