Aston Martin Aramco Cognizant F1 Team primoran je zamijeniti vozača pred start nove sezone Svjetskog prvenstva Formule 1…
Samo dan prije početka Velike nagrade Bahreina, momčad Aston Martin objavila je kako Sebastian Vettel ima koronavirus. Nijemac je bio pozitivan na testiranju te će zbog toga morati propustiti prvu utrku sezone, a njegova zamjena bit će Nico Hülkenberg.
Hülkenbergu ovakvo “uskakanje u bolid” u zadnjem trenutku nije strano. Otkad je ostao bez stalnog vozačkog mjesta u Formuli 1, u svojstvu zamjene vozio je već tri utrke. Bilo je to u 2020. godini dok se momčad još zvala Racing Point. Prvo je na dvjema utrkama na Silverstoneu mijenjao Sergija Pereza, a onda kasnije u sezoni umjesto Lancea Strolla nastupio na Nürburgringu. Obojica su propuštali navedene trkaće vikende zbog koronavirusa.
Sada je Vettela uhvatila ta nedaća, a dodatni je problem činjenica da se iduća utrka vozi već idućeg vikenda u Saudijskoj Arabiji. Sebu će trebati negativan test u danima nakon VN Bahreina, kako bi mu se dozvolio nastup na drugoj utrci sezone. U suprotnom će Hulk dobiti priliku za još jedan nastup. Na stazi Sakhir će, bude li sve po planu, upisati svoj 180. start u F1 utrkama.
Drugi je to slučaj zaraze virusom Covid-19 na početku ove sezone. Daniel Ricciardo bio je pozitivan prošlog tjedna te je morao propustiti predsezonska testiranja u Bahreinu. Australac se oporavio, dobio negativan nalaz na vrijeme, tako da će moći voziti za McLaren.
Inače, Formula 1 je za ovu godinu dosta ublažila mjere vezane uz Covid protokol. Vozači više nisu obavezni redovito se podvrgavati testiranju, već se PCR testiranje preporučuje, a također ukinuta su pravila tzv. zatvorenog balona koja su bila na snazi tijekom 2020. i 2021.
Kao i uvijek kada se Hulk vraća na stazu, nadam se nekoj kaotičnoj utrci u kojoj će Hulk dohvatiti prvu pobjedu.
A di baš njega???
Da, šteta što nije sir hamiltona