Hamilton: Nisam želio na ovaj način doći do pobjede

Lewis Hamilton Mercedesu stigao je do svoje pete pobjede ove sezone, ali u vrlo neobičnim okolnostima na VN Kanade. Ferrari je bio na dobrom putu prema prekidu pobjedničkog posta, Sebastian Vettel držao je vodeću poziciju, no 22 kruga prije kraja utrke pogriješio je i izašao van staze. Iako se uspio vratiti ispred Hamiltona, suci su procijenili da to nije učinio na ispravan i “siguran” način te je kažnjen vremenskom kaznom od pet sekundi, što je pobjedu gurnulo u Britančeve ruke.

Vettelu je pobjegao stražnji kraj bolida na ulasku u zavoj broj 3 i morao je na travu. Vraćao se na stazu i borio se s bolidom u zavoju broj 4, a Lewis je bio vrlo blizu. Pokušao je proći, ali morao je zakočiti kako ne bi udario u Ferrarijev bolid.

Suci su odlučili proanalizirati taj incident i procijenili su da je Vettel zaslužio kaznu, što je bilo ogromno razočaranje za njega i Ferrari. Britanac je samo trebao ostati blizu Sebastiana, što je i učinio, te tako upisao svoju 78. pobjedu u karijeri.

“Naravno da ovo nisam želio pobijediti na ovaj način. Pritiskao sam do kraja i pokušavao preuzeti prvu poziciju kroz cijelu utrku. Tim pritiskom sam ga prisilio na pogrešku i otišao je široko. Mislio sam da mogu proći u sljedećem zavoju, ali skoro smo se sudarili. Bila je to nesretna situacija, ali tako je to u utrkivanju”, izjavio je nakon utrke Hamilton.

Na konstataciju da Vettel pri povratku na stazu nije imao drugu opciju, Hamilton je ovako odgovorio:

“Ja sam u zavoj ušao normalno. Kad se vraćate na stazu, ne biste trebali odmah ulaziti u trkaću putanju, već se na stazu trebate vratiti na siguran način. Pretpostavljam da su zbog toga odlučili posegnuti za kaznom.”

Lewis je iskreno priznao da bi teško prestigao Vettela na stazi.

“Prema kraju utrku, mislim da ne bih. Mučili smo se s pregrijavanjem kočnica u završnici utrke. Gume su bile dobre u tom trenutku kad je napravio pogrešku, tako da sam uspio biti bliže nego ikad. Nakon što me blokirao, razlika se povećala. Vrlo je teško pratiti drugi bolid.”

Hamilton se na kraju, pri podjeli priznanja, još morao suočiti s negodovanjem publike, iako je čak i Vettel skočio u njegovu obranu.

“Ljudi ne bi trebali zviždati Lewisu. Mislim da je on vidio što se dogodilo i da s moje strane nije bilo loših namjera prema njemu. Jednostavno sam se našao u problemu i nisam uspio ostati na stazi. Umjesto da zvižde Lewisu, ljudi bi trebali protestirati protiv ovakvih smiješnih odluka”, poručio je Vettel.

Nakon ove pobjede, Hamilton je dodatno povećao svoju prednost u ukupnom poretku. Valtteri Bottas bio je tek četvrti u Kanadi pa je razlika sada 30 bodova. Sebastian Vettel je na trećem mjestu, sa zaostatkom od 62 boda za Hamiltonom.

8 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
MS791

Nije želio kaže Hamilton?? Jeste vrhunski vozač ali ovo je licemjerna izjava, jer ako nisi želio tako pobijediti mogao si ga pokušati proći, e a na kraju kad vidiš da ga ne možeš proći 30 krugova mogao si onda usporiti prije zadnjeg zavoja na pet sekundi razmaka i nebi ovako pobijedio, i Leclerc te nebi stigao proći. Ovako dragi Lewis ova izjava ti ne stoji

west 44

Pusti načine bitno je ono što se piše , samo ih gazi što više možeš!!!

mody

pobjednik je vettel

Gezamadjar

In your dream only.

josip599gtb

joj daj dosadan si više jebote… nisi htio ovo nisi htio ono
jebiga imaš sreče više neg pameti pa pobjeđuješ ni kriv ni dužan

Gezamadjar

Ovo sa pobjeđivanjem nema veze sa istinom,istina boli.

Alfa

Ne ne boli. Boli nepravda

Deyo

A, uz svo duzno postovanje njegovog neospornog talenta, pobjedjuje sticajem politickih i biznis igara u okviru F1. ni dan dans nije poznato kako je Mercedes znao specifikaciju V6 motora prije svih i poceo graditi. I sto je bila zabrana razvoja, iako se znalo da Mercedes ima napredniji motor od ostalih, u velikoj mjeri zahvaljujuci tome. Onaj tajni test sa Pirellijem ni dan danas istrazen. Ecclestone bio u dobrim odnosima sa Matesicem, htio otkupiti zajedno sa njime cio paket F1, pa dospustio Red Bullu krsiti pravila, Mercedes zaprijeti napustiti F1, pa im ugadjali kako god su stigli. Veliki novac bio ulozen… Read more »

Related Posts