Vodeći vozač prvenstva zauzeo je tek osmo mjesto u kvalifikacijama na Velikoj nagradi Mexico Cityja. Kaže da mu nije sasvim jasno odakle tako veliki zaostatak za momčadskim kolegom.
Oscar Piastri stigao je na utrku u Meksiko s 14 bodova prednosti u odnosu na momčadskog kolegu Landa Norrisa, no nakon subotnjih kvalifikacija u Mexico Cityju postalo je jasno da Australac ima veliki problem.
Norris je osvojio pole position, dok je Piastri u završnoj rundi kvalifikacija bio tek osmi. Za momčadskim kolegom zaostao je više od pola sekunde, no nije to bio problem jednog slabijeg kruga ili nekakve pogreške. Oscar je cijelog vikenda značajno sporiji od Landa, a što je najgore za njega, ne zna zašto.
“Zaostatak je bio velik u kvalifikacijama i velik je cijelog vikenda. Bilo je nekih stvari oko kojih sam osjećao da mogu to srediti i ostvariti lagani napredak, ali nisu sve bile takve. Imao sam osjećaj da sam u kvalifikacijama odradio solidan posao, a činilo mi se da je i bolid također solidan. Gubitak vremena pomalo mi je misteriozan”, rekao je Piastri.
“Ono što me iznenađuje ovdje je taj zaostatak koji je više ili manje isti u svakoj sesiji. Osjećam kao da sam napravio neke pristojne krugove tijekom vikenda, ali čini se da su svi sporiji za četiri ili pet desetinki. Jasno, to nije dobar znak. Također, neke stvari koje su bile teške za mene u Austinu, pokazuju se teškima i ovdje.”
“Nisam mijenjao način vožnje od početka sezone, a prije nekoliko utrka stvari su išle stvarno dobro. Zato mi je teško objasniti gdje gubim vrijeme u krugovima ovog vikenda.”
Jedina pozitivna stvar za Piastrija je ta da neće startati s osmog, nego sa sedmog mjesta. Naime, ispred njega se kvalificirao čak i Carlos Sainz u Williamsu, koji s prošle utrke nosi kaznu pa će se na gridu pomaknuti pet mjesta unatrag. Ostaje vidjeti hoće li Piastri uspjeti sa svojim inženjerima otkriti i riješiti problem koji ga muči ovog vikenda pa ipak doći do respektabilnog rezultata u utrci koja počinje u 21 sat.
Samo nemoj počet vjerovat u ublehu nego šuti i vozi najbolje što možeš!!!
Tvoja momčad te sabotira 100%
da da sbotira ga i rekla mu je da se razbije u kvalama i još onda se se razvije u sprintu jer evo imaju ogromnu prednost i to im odgovara??? i da kome je ono riknuo motor i tko je izgubio minimalno 20 bodova???? kaj su stisnuli krivi gumb pa je Norrisov motor crko???
Bobetko, to treba pustiti. Gubitak vremena. Dok neki, barem, pokušavaju ponuditi kakav argument, drugi, oni kojima na bezobrazno želiš pokazat koliko su mali – (loše) manipuliraju – dok blatnjav moral, pod objektivnost prodaju. Treći, bez ikakve argumentacije, jednostavno 💯znaju.
Treba da se uradi analiza pa ces saznati , a mozda znaju britanci .
Netko jje zaboravio otpustit ručnu kočnicu…