Mercedes je u nedjelju doživio još jedan poraz od Red Bulla, a Toto Wolff rezignirano je priznao da bolidi njegove momčadi jednostavno nisu imali dovoljno brzine da bi konkurirali za pobjedu.
Red Bull Racing je na Velikoj nagradi Štajerske upisao svoju petu pobjedu u ovoj godini, a Mercedes jednostavno nije uspio parirati. Max Verstappen vodio je od početka do kraja utrke i povećao svoju prednost u ukupnom poretku na 18 bodova.
Lewisu Hamiltonu nedostajalo je brzine u njegovom Mercedesu, a niti na strateškom planu momčad Tota Wolffa nije uspjela “zapapriti” Red Bullu. Mala satisfakcija može im biti što je Valtteri Bottas završio ispred Sergija Pereza i što je Hamilton u završnici odnio dodatni bod za najbrži krug.
Nakon utrke Wolff je izjavio sljedeće: “Nije ovo loš rezultat, ali što nam teško pada, ovo je bila prva utrka u osam godina u kojoj nam je jednostavno nedostajalo brzine.”
“Ovaj ćemo se tjedan češkati po glavi i gledajući snimku pokušati vidjeti postoji li nešto što smo mogli napraviti drugačije u pogledu postavki. Mislim da smo pronašli neke tragove za kvalifikacije, ali jesmo li mogli optimizirati brzinu za utrku, uvijek se sve vrti oko tog balansa. Napravit ćemo analizu pa vidjeti možemo li za tjedan dana napraviti bolji posao.”
Još jedna stvar koju je Toto istaknuo i koja po njemu trenutno čini razliku – smatra da Red Bull daje sve što može kako bi ove godine uzeo vozačko i konstruktorsko prvenstvo, a možda pritom malo zanemaruju razvoj bolida za sljedeću godinu.
“Red Bull je dovezao kamione i kombije s novim dijelovima tijekom četvrtka i petka. Sve u redu, to je strategija koja se pokazuje vrlo uspješnom kako sada izgleda jer bili su jednostavno liga za sebe iz perspektive brzine bolida. Mi smo prestali razvijati za ovu godinu jer smatramo da je prevažno napraviti sve kako treba za sljedeću godinu, a oni nastavljaju dodavati dijelove.”
“Međutim, prvenstvo se ne dobiva samo dodavanjem aerodinamičkih dijelova. U nekoj će fazi čak i Red Bull morati okrenuti svoj razvoj na bolid za sljedeću godinu, a to znači da će iskorištavanje različitih postavki bolida i optimizacija naše vožnje postati vrlo, vrlo važan dio. Nema smisla ulagati tjedan ili dva ili mjesece u trenutni bolid jer korist se ne može mjeriti s napretkom koji dobivate na bolidu za 2022.”
“Uz sve rečeno, ovo je daleko od gotovog. Imali smo vrlo težak vikend u Austriji, bez oružja u našoj oružarnici za poštenu i čistu pobjedu, ali mi ćemo još pobjeđivati na utrkama ove godine i imat ćemo pole pozicije i boriti se koliko god možemo za svaki rezultat”, poručio je Wolff.
Konstruktorski, Red Bull sada ima 40 bodova više od Mercedesa, a vikend pred nama donosi još jednu epizodu u Spielbergu – VN Austrije.
1 put u 8 godina FIA je promjenila nesto na vasu stetu
Konacno ste i vi imali ogranicenje u tokenima koje su drugi imali godinama
A i ove isto kao i vi
I sad cendracis oko 1 utrke
Jedne utrke?
Naravno
Ovdje nisu mogli pratiti tempo na nijednim gumama
Na drugim stazama ili su pobijedili ili bili.cjelu utrku na 3-4 sekunde zaostatka
Sa ovom izjavom se posrao na sve hamiltonove navijače koji misle da je nešto posebno 🤣
Ni on nije nista bolji. Dve uzasno napuhane velicine, fake najvijeci vozac i fake najbolji sef momcadi. Makar 10 imena, a ima vise,, mnogo kvalitetnijh od Ali LHG, i gomila momcadiskih vodja milijun puta boljih of doticnog sa tehnickim znanjem kakvo on nikada nije imao, niti ce. Ne mogu vjerovati, ali cini mi se da Max, RB i Honda nisu samo u trci za titulu, nego i spasavanju ovog posrnulog sporta zbog dripaca kao što je ovaj gore na slici.
A kao MS je imao kao najsporiji bolid kako ferr tako i benetton
Još jedan profil?!! 😁
Na upornosti svaka čast.
Ne, Schumacher nije imao, vijec je sa momcadima u kojima je bio, zajedno sa Ross Brawnom gradio pobjednicke aute. Kada je prešao iz Benettona u Ferrari, n i Brawn ostavili su pobjednicki auto, Benetton nije pobjedio nijednom, da su njih dvojica ostali, bilo bi drugačije. E, tu se vidi razlika između pravih veličina. Ross Brawn stvarao dominacije razvojem i znanjem, Toto za zelenim stolom!
Pametni,znas zasto je pobjeđivao u benettonu?
Ako je istina da je Mercedes prekinuo razvoj bolida onda mogu zaboraviti titulu.
Ali mislim da Toto laže kao i uvijek.
Nije toto binotto da toliko moze srat!
evo mene opet da i ja dam svoj mali doprinos ovom forumu malo ste se odmakli od teme i licite mi na iste one navijace f1 koje ste pljuvali do juce i oni vas ali ja cu iz malo drugacijeg ugla sagledati ovosezonska desavanja po meni ove godine merc stvarno ima pravu konkurencijusto se tice i snage i aerodinamike kao i samih vozaca to je red bul koji je u svim segmentima stigao merc abogami u nekim i iznasao nova rjesenja koja se pokazuju zasada boljim da li ce to tako ostati neznamo samo iz ugla ljubitelja f1 sezona je… Read more »
Jeste mjerili kompresiju. Mozda vam puse na ventilima ili su karike vec losije.
Pazi ovo javio se navijač onih koji su zaboravili zašto se trkaju!!!
Da. I to od 1950 god osnutka Scuderie Ferrari.
Dobro..častimo ih..nećemo im računat i ono prije toga sa Alfom..znači 92 godine Scuderie Ferrari.
.
Istina.
2021 – 1894=127 godina Mercedes motorsporta jazavci crveni!
Prvo su bile amebe i onda je dosao mercedes. S cim su se utrkivali daj objasni sto je bilo to tako vazno prije 127 god. Da nisu bile vjestice na metlama.
Pročitaj malo povijest motorsporta pa nauči nešto, trkali su se s onim što su imali u ono vrijeme!
Ne zanima me nist u vezi njemacke i svega iz njemacke. Dobro.
A jelde sad te ne zanima!
Smiri se. Duboko udahni.
Možda dihtung glave?
Good job toto
Polako se okreće kolo. RBR vam je otišao polako ali sigurno. Neki čovjek je stalno ponavljao: “Idemo delat”. Toto ajmooooo
A nista NOS. Prvo jednu bocu. Ak nece bit dost onda dvije. Al ne pretjerujte.