Fernando Alonso je danas dao više detalja u vezi izjave da mu je Red Bull dva puta ponudio ugovor ove sezone. Alonso se također nada Hornerovoj isprici jer je šef Red Bulla izjavio da je ‘s Alonsom teško raditi’.
Španjolac je nedavno objavio da se na kraju sezone povlači iz Formule 1, a tvrdi da mu je Red Bull dva puta ponudio ugovor ove sezone. Horner je, doduše, opovrgnuo Alonsovu izjavu.
“Imao sam nekoliko ponuda od Red Bulla; 2007., 2009., 2011. i 2013. i dvije ove godine. Prvu u Monacu i drugu ovaj mjesec,” rekao je Španjolac za Sky F1 nedugo nakon Hornerove izjave.
“Sretan sam što ste mi postavili ovo pitanje. Nedavni komentari Christiana Hornera i gospodina Helmuta Marka su prekršili mjere, tvrde da stvaram kaos i da sam teška osoba za zajednički rad.”
“Za početak, oni nisu u poziciji da govore takve stvari jer nikada nismo zajedno radili. Žele me već dugo vremena a sada odjednom govore da su vjerni svojem juniorskom programu.”
“Čudno je i nepošteno. Ranije ovog ljeta sam se čuo s Christianom u vezi njegovih komentara i ispričao mi se putem e-maila, i nadam se da će se ovaj vikend ponovno ispričati,” rekao je dvostruki svjetski prvak.
S druge strane, Horner još uvijek odbacuje Alonsove tvrdnje.
“Ponudili smo Alonsu ugovor, ali to je bilo 2007. Koliko znam, nitko mu iz Red Bulla od tada nije ponudio nikakav ugovor.”
“On je izvanredan vozač, odličan talent, ali se ne uklapa u našu momčad i naše investicije u juniorski program koji je u posljednjih deset godina tako uspješan.”
Ako je imao toliko ponuda od njih, onda ih nije prihvatio očito zbog novaca… Sumnjam da Matešić plaća vozača 100 milja u 2,3,4 sezone…
S druge strane, sad može pričati tko što želi… Gotovo je… Uzeli su talentiranog momka pred kojim je sjajna budućnost, samo sumnjam da je ona vezana za Red Bull… Honda mi ne djeluje kao materijal za pobjede, ne još… A za dalje ne znam, nakon Alonso i odlaska, F1 zaboravljam…
prave Alonsa ludim..cc…nek ih je odao Nando haha
Nije se prijavio zato što ga nisu zvali. Najveći PR maher u F1.
komentar na Worf-a
a sto ih nisi prihvatio ludjacino
imam prejaki filing da ce rb sa hondom pomest podove narednih sezona. neznam zasto, ali ko da mi nesto govori da cemo imati reprizu 2010-2013
a ti bi konacno docekao tercu