Pierre Gasly: Nevjerojatno! Presretan sam

Toro Rossov vozač Pierre Gasly proglašen je ‘Vozačem dana’ za utrku u Bahreinu nakon što je ostvario sjajno četvrto mjesto u napetoj utrci. Fantastičan je to rezultat za mladog Francuza i momčad iz Faenze koja je ove godine prešla na (prošlih sezona) problematičnu Hondinu pogonsku jedinicu.

Gasly je briljirao i dan ranije kada se kvalificirao na šesto startno mjesto, a zbog kazne Lewisa Hamiltona u utrku je startao sa petog mjesta.

“Nevjerojatno! Šesti u kvalifikacijama i četvrti u utrci. Nikada nismo očekivali ovako nešto. Presretan sam i još uvijek ne vjerujem,” ushićen je Gasly koji se potom zahvalio momčadi.

“Veliko hvala mojoj momčadi jer je boli bio fantastičan čitav vikend i danas smo imali priliku i imali smo bolid da ovo ostvarimo. Više zaista ne znam što bih rekao. Jako, jako sam sretan,” dodao je.

Honda se prijašnjih sezona patila sa McLarenom, a i McLaren se patio s njom. Ove godine imali su dobra predsezonska testiranja, ali realnost ih je malo sustigla u Melbourneu. No, ovdje zaista imaju razloga za slavlje jer ovo je najbolji rezultat Honde otkad je ove hibridne ere. (Dosad su najbolji rezultati bila peta mjesta Fernanda Alonsa iz Mađarske 2015. te Monaka i SAD-a 2016. )

“Definitivno smo napravili korak ovaj vikend. Ne znam hoćemo li biti ovako brzi u drugim utrkama, ali sada trebamo uživati u odličnom danu za momčad, Hondu i za sebe,” završio je Gasly.

 

5 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Desmosedici

Honda festeggia. Umjesto harakirija za šefove, Sake se toči u potocima. Hahaha! Drago mi je da je Hondi krenulo. Ako ovako nastave mogli bi biti na razini Renaultove PU do kraja sezone.

Leo

Ne znam, nije mi jasno od kuda ove performanse nakon GP Australije … Imali su odličan race pace nije ih mogao pratiti Hass,Reno i Mclaren dok u Australiji su ovi bili daleko ispred njih.
Baš me zanima Kina,jedva čekam.

Mrav074

Ti mora da si neki inžinjersko čudo od čovika kad iz 2 utrke sta si pratia na tv znas da je auto krama?! Idem javit red bullu da ti ponude hornerovo mjesto

imam polozenu vozacku

imam respekt prema hondi nekad, motorima GP….ali ovo još ne radi kako treba…markirao si pravopis? navodnici nešto znače kad se pišu?….da, inženjer sam…da, projektiram…u čemu je problem? javi im slobodno….ima cijeli jedan novopogonski sklop-odmah dominacija….i kaj sad?

imam polozenu vozacku

malac je odradio strašan posao sa “kramom”. uz suludu srreću koja se dogodila, ali sa “kramom” od auta….mali je sigurno budući prvak….a ferrari bi ga trebao maznut…ili red bull….ili mercedes….ali ja bi tamo ostavio bottasa. Ali zanimljivi su svi klinci…magussen, ocon, strol, a sad i gasly….zanimljiva budućnost.

Related Posts