Prisjetimo se sjajne utrke koju smo gledali prije dvije godine na stazi Yas Marina, gdje je svoju prvu pobjedu nakon povratka u F1 osvojio Kimi Raikkonen. Utrku su obilježili sudari, mnogo akcije na stazi i izvrsna pretjecanja. Nevjerojatan je bio proboj Sebastiana Vettela, koji je startao iz boksa, a na kraju završio na trećem mjestu. Izjave tijekom i nakon utrke su također bile vrlo zanimljive. Kimi je tijekom utrke dva puta glatko odbio savjete sa pit walla, dok je na postolju s Vettelom bacio koju psovku, dok je Alonso izjavio kako se ne bori samo protiv Vettela, već i protiv Neweya. U svakom slučaju urnebesna utrka, a valjalo bi je pogledati kao uvertiru u triler koji će se dogoditi ovog vikenda.
eh…to je bila utrka…dobro je prisjetiti se dobrih pretjecanja najvecih vozaca sa pravim zvukom motora v8ice ja bi osobno volio da fernando pobjedi u dubaiju i da se sa ponosom oprosti od ferrarija uz rjeci grande fantastico fernando preko tim radia kao sto je nekad znao domenikali cestitati…. ponekih fernandovih rjetkih pobjeda u crvenome dresu no to su samo puste zelje nista realno…nazalost…
Later on: https://www.youtube.com/watch?v=GmBXS58jwiw 😀
Zanimljivo kako se DC ispricava gledateljima za vettelove psovke a kimijeve ispadaju kao normalni rijecnik…mada s*it ima blaze znacenje od f*ck it up i bloody…. 😉
Budimo realni vettel je zavrsia na postolju zbog puno sudara, kvar lewisova mclarena,2-3 safety cara, odlican bolid itd…
Bolje se rodit bez caKur nego bez sreče.
To samo može reći neko ko nije ni gledao utrku. Prestigao Grosjeana van staze, pa morao vratiti poziciju. Tri puta se vraćao na kraj poretka. Sc-ovi su mu više odnemogli nego pomogli. Nakon jednog SC-a, što se vidi i na videu, je slomio već oštećeno krilo, zbog kočenja Vergnea, čini mi se. Pa je opet završio na začelju poretka. I pored svih tih problema završio treći i vrlo blizu i ovoj dvojici ispred.
Da je imao sreće pobjedio bi glatko u toj utrci. I to je jasno svakome ko ima nešto u glavi.
dva puta je prosao skoro cijeli grid. oštetio je krilo jer je ricciardo usporio pod sc-om. a ono pretjecanje nad buttonom majstorski potez i button je rekao da ni u ludilo nije očekivao napad u tom zavoju
nad buttonom je stvarno izvea jako ljep potez i obisa ga s vanjske strane 🙂 kod zadnjeg safety cara koji mu je jako pomogao da se naše iza leđa buttonu a da nije bilo safety cara bia bi iza buttona bar 15 sekundi,sve u svemu vettel je odvezao izvrsnu utrku…
Ta mi je utrka probudila neka lijepa sjećanja na Kimijeve dobre vožnje. Pokazao je da još u sebi ima ono nešto zbog čega sam i počeo navijati za njega. Ono nešto što imaju rijetki i što ga čini pravim prvakom. Volio bih to vidjeti bar još jedan posljednji put. Mislim da to zaslužuje i on i njegovi navijači.
Ovo je bila jedna od najboljih utrka koju sam gledao ali nazalost nije zavrsila onako kako sam ocekivao a Alonsa je mozda cak jos 1 krug dijelio do pobijede.
Možda
Tih 6 sekundi koliko je zaostajao nebi nadoknadio ni u 4 kruga 😉
Ja koliko se sjecam Alonso je za Kimiem zaostao 0,8 sec odakle tebi podatak da je zaostajao 6 sec!?
Alonso5 je u pravu, zaostatak je bio 0.852 prema gp1 članku.
https://www.gp1.hr/raikkonen-pobjednik-vn-abu-dhabija/
Izgleda da se Alonso nije borio protiv Vettela i Neweya nego samo protiv Neweya.
Imaš pravo.Kad krene iz boxa,Newey je nezaustavljiv!
alonso je ovom izjavom pokazao kakav je šupak. ne postuje protivnike
Red bull Eyy Imas temparaturu il ?! Ne pricaj bedastoće …Alonso je jasno reko sa vettelom i neweyem,a ne (SAmo sa newejem=..
A ovo je svakako pristojnije,jednako kao i tvoj nastup.Nego podsjeti me protiv koje grupe građana je vozio 2010 kad nije uspio sačuvati 15 bodova prednosti?
Ps.Isprike tog tipa su dopizdile i najvjernijim navijačima Fernanda Alonsa-Ime i prezime napisano velikim slovima iz poštovanja prema istom-
Naravno sada se Alonso i ostali ne bore protiv Hamiltona i Rosberga nego protiv “samo” 350 ljudi koji rade na Mercedesovom motoru. Komparacije radi u Renaultu na motoru rade 120 ljudi i nemaju neograničene resurse kao Mercedes.
Odlična utrka jedva ju cekam meni osobno najbolja
Video od prije samo 2 godine a ja s nostalgijom slusam zvuk motora Formule 1 iz “tog doba”