Sainz u pregovorima s Caterhamom

Član Red Bullovog programa mladih vozača, Carlos Sainz mlađi, potvrdio je pregovore između Red Bulla i Caterhama oko dobivanja mjesta u bolidu Formule 1 ove sezone. Iako za Caterham ove godine voze Kamui Kobayashi i Marcus Ericsson, ranije ovog tjedna pojavile su se glasine da bi Sainz mogao zamijeniti jednog od vozača prije kraja sezone. Takvi navodi imaju smisla jer Red Bull svojim mjenjačima opskrbljuje momčad iz Leafielda te bi dolaskom mladog Španjolca svjetski prvaci Caterhamu, koji ionako ima financijskih problema, oprostili račune za mjenjače. Iako nije bilo službene potvrde 19-godišnji Sainz mlađi, koji se trenutno natječe u Renault 3.5 seriji, potvrdio je da su razgovori u tijeku.

“Istina je da su postojali razgovori ali ništa nije potvrđeno”, rekao je Carlos za španjolski AS. “To ne mijenja ništa jer moj cilj ostaje isti: biti s Toro Rossom u budućnosti. Moguće je natjecati se ove godine ali Red Bull je taj koji odlučuje. Oni i Caterham od toga moraju imati koristi i postići dogovor.”

Prijelazom u Caterham a zatim u Toro Rosso Sainz mlađi krenuo bi putem Daniela Ricciarda, koji je krenuo s HRT-om a onda došao do Red Bulla. Mišljenja je da ‘bi mu svaka prilika u Formuli 1 pomogla, bez obzira koliko je momčad dobra’ te je dodao:

“Ako razmišljaju o meni to je dobar znak jer pokazuje da radim kako treba.”

17 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
SefoRBR

Evo opet je danas pobijedio u Renault 3.5

zjurina

Ko god imao mogućnost da ga uzme i dobije, ako to ne učini, debelo će se zaheznut.

Imo, stavite ga u bilo koje “veliko” sjedalo i imat ćete pobjede na pladnju!

U Caterhamu će napravit ko i svaki dobar vozač u lošem bolidu.

A u Mercu, recimo umjesto Rosberga, će napravit koliko i on, ako ne i više !

Ja mislim da je toliko dobar.

… Isto ko i Bianchi u Ferrariju.

otto

Vani su se portali raspisali kako če nastupit več u Njemačkoj,na mjestu Kobayashija.Tko če ga znati?

Blackhawk

STR je znao svoje vozače mjenjati oko VN Mađarske (zar bi nekoga iznenadilo da upadne umjesto Vergnea?), a Ricciardo je debitirao za HRT na VN Velike Britanije. Baš sve je moguće. Ako će gledati novce, a ne sposobnost, ne bi bilo iznenađenje da zamjeni Kobayashia koji donosi manje novca. Pravda u F1 nažalost nikada nije imala smisla

Alen Šmit

Da malo pojasnim tvoj post.

Ta promena za VN Mađarske se desila kada je Burde imao vrlo loše vožnje 2009-te te je pre VN Mađarske dobio otkaz i na njegovo mesto je došao Alguersuari koji je na tom nastupu srušio rekord najmađeg vozača na GP trci ikada sa 19 godina i 4 meseca starosti.
Do tad je rekord tukao Majk Takvel koji je imao 19 godina i 5 meseci kada je debitovao na VN Kanade 1980.

Po meni bi trebao leteti Erikson i umesto njega staviti Sajnca Juniora.

croatic f1

Vjerojatno bi se svi složili da bi Ericsson trebao odletjeti, ali ukoliko Red Bull ubaci Sainza u Caterham, prije da će Kobayashi morati napustiti momčad upravo iz razloga kojeg je naveo – zbog novca.

KOve

Uf, koje zvučno ime. Treba mu dati šansu pa nek se dokaže.

perodeformero

Da da. Ima i tak lepe okice. At tek te punašne usnice.
Mora da će biti dobar za rasplod.

Redbulovac

Neces tako pricati kada ce za 5-6 godina on i Kvyat harati u Red Bullu.Naravno ako Vettel ode.

perodeformero

Za 5-6 godina, više neće biti djeca.
Zato i kažem da bi se trebao uvesti limit minimalnih godina osim uspjeha u nižim kategorijama za ulazak u F1.

perodeformero

Još jedan J.R.
Kada već imaju toliko pravila mogli bi staviti da samo punoljetni vozači smiju nastupati.
Naravno granicu ponoljetnosti za F1 postaviti recimo na 25 godina.
Gdje im se toliko žuri poginuti?

Blackhawk

Bila bi to Caterhamu dobra odluka. Noga Ericssonu koji i onako nije ništa napravio. Samo je pitanje kako pokriti izgubljene milijune u tom slučaju!

Redbulovac

Tko zna ,mozda je decko dobar pa zavrsi i u Torro Rossu za koju godinu…

Schumi1

Naravno da je dobar. Prošle godine je u Renault 3.5 seriji bio i Kvyat. Većinu je sezone bio bolji od njega, ali na kraju se ipak Kvyat pokazao kao malo bolji. Ove godine Sainz ubjedljvo vodi u ukupnom poretku.

Mislim da se Webber još nije povukao, da bi Red Bull obojicu iz Toro Rossa izbacio, kao onda sa Buemijem i onim drugim, a ubacili bi i Sainza i Kvyata.

Redbulovac

Tesko da bi u ekipu stavili dva klinca istovremeno….Mogli su odma ove sezone Ali ipak su odlucili ostaviti Vergna.

avalon

teško bi u tim stavili 2 klinca istodobno ? pa forumaš Schumi1 je već spomenija taj “slučaj” 2009. kad su za TR vozili alguersuari ( 19 ) i buemi ( 21 ) i tako 3 sezone . razlika bi bila drastična jer daniil ima 20 , a sainz 19 🙂 🙂 daniil već sad u F 1 pokazuje da je jako talentiran , a sainz Jr je sa 17 osvojia prvenstvo F renault 2.0 … 20 trka , 17 podija od toga 8 najviših , a sad sa 19 u F renault 3.5 je vodeći sa 4 pobjede iz 9… Read more »

Redbulovac

Avalon

Moje isprike ,nisam se sjetio Alguersuarija i Buemija odmah 😀

Related Posts