Rio de Janeiro želi ugostiti VN Brazila

Gradonačelnik Rio de Janeira otkrio je planove o vraćanju Formule 1 u najpoznatiji brazilski grad.

Staza Autodromo de Jacarpaqua bila je dom VN Brazila u periodu od 1978 – 1990., kada je domaćinstvo preuzeo Sao Paolo sa svojom stazom Interlagos.

Kao jedni od gradova domaćina FIFA-inog svjetskog prvenstva u nogometu 2014. i ljetnih Olimpijskih Igara 2016., vlasti u Rio de Janeiru sada žele privući i Formulu 1.

Paes je naglasio da bi Brazil trebao imati dvije F1 utrke, no budući da je to ekonomski neisplativo, spreman je na direktan okršaj s Interlagosom za domaćinstvo VN Brazila.

Podsjetimo, Interlagos posjeduje važeči ugovor za održavanje VN Brazila do 2015.

7 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
SCUDERIA davor29

mah, to će Berni odlučiti ispod stola.. hehehehe mene zanima, dali će i tko ove godine biti opljačkan u brazilu, to je već standardno

matija

NE! NE! NE! I NE! Interlagos je meni najdraža staza!

m

jacara je dobra staza bila ali to je trkaća staza,interlagos je vozačka , ima neravan teren koji je zanimljiv za f1 uostalom najviše pretjecanja i ludih utrka je na interlagosu. a i najviše sudara ta staza je legendarna ako vec zelu nek se izmjenuju svake druge godine. sao paulo ima puno f1 fanova uz montreal, monaco,monzu, hungaroring, spa tu su tribine uvijek pune

padobranac

pa ne znam, išo sam sad pogledat tu stazu i izgleda zanimljiva, brza

Macchine Maranello

Ne dirajte nam Interlagos,Spa, Monzu,Silverstone,Monte Carlo. Hockenheim ring mi je bio najdraži dok ga nisu unakazili.

Andrija Domitrović

Ne dirajte ni Suzuku!

Andrija Domitrović

NEEEEEEEEEEEEEEE ne dirajte nam Interlagos!!!!!

Related Posts