Karthikeyan kažnjen zbog sudara s Vettelom

Narain Karthikeyan kažnjen je zbog sudara sa Sebastianom Vettelom u 48 krugu VN Malezije. Vettelov Red Bull pretjecao je HRT za puni krug i nakon što ga je prešao – stražnja lijeva guma je zapela o Karthikeyanovo prednje krilo.

FIA je nakon utrke presudila da je ovo bio incident koji se mogao izbjeći, a za kojeg je kriv HRT-ov vozač, te je kažnjen s 20 dodanih sekundi na svoje konačno vrijeme.

To ga je pomaklo s pretposljednje na posljednju poziciju u današnjem poretku.

130 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Clam-

Svašta! Znači kad Vettel obilazi nekog za cijeli krug, obavezno se moraju maknuti sa staze, jer se dečko ne može strpiti još jednu sekundu da se vrati u trkaću putanju.. a i da je ostao di je bio još 3 sekunde, nebi izgubio ništa… Ova FIA stvarno ima bistre odluke…

Jacky

ne da se treba maknut vec stat i pustit vettela da prode placljivko,p****ca

wilson

Činjenica je da je Vettel odličan vozač. Ali izgleda da dečec gubi živce. Perfekcionista kakav je u kombinaciji sa ne najbržim bolidom dovodi do tankih živaca i ovakvih reakcija. Umjesto mahanja srednjakom,bilo bi mu puno bolje da je gledao kako i kuda vozi. Pa staza je široka xy metara. Pa nemože vozač ispariti sa staze kad naiđe primadona. I drago mi je da, barem za sad, ne moram gledati njegov prstić nakon pobjede. Ako ste primijetili, nema onog veselog, raspoloženog Vettelčića. Svaki vozač mora proći loše razdoblje, tako da ni on nije nikakva iznimka. A kazna je potpuna bedastoća. Kamo… Read more »

Ada

Pricate gluposti, umjesto 107% treba uvesti jos vise, sta ima bolid na stazi raditi koji vozi krug u kvalifikacijama 7 sekundi sporije od prvog vremena, idi u F2 pa se tamo svrckaj i tamo je pole position bolji od HRT-ovog vremena… Za ovu sezonu svaki bod je vazan i nije potrebno gubiti bodove na ovaj nacin bio to Vettel ili bilo ko drugi…

Grayowl

još više 0d 107 je 108,ak me sječanje o matematici još služi?

Maks

UŽAS! Što bi trebali drugi vozaći napravit kad viede Vettela u retrovizoru? Spustit gaće i reć: HVALA MAJSTORE?!!!

Dani

maFIA

crveni bikonja

haha jos ga je i prestignut htio haha ja bi 3x gore reagiro..al takve greskice te prvenstva kostaju

robojde

koja glupa kazna….. Sta bi triba, maknit se skroz sa staze dok ovaj prolazi? presmijesno

vedran203

ma ti hrt su obicna smetala… ne znam sta oni opce rade u formuli.
koja korist od njih?

James Hunt

To i ja trubim koja im je svrha s takvim mizernim buđetom. Osim da ih se zaobilazi za cjeli krug i da smetaju vodeče.

hannibal

da s*jebu ovakve kao vetel 😉

Iceman

http://www.youtube.com/watch?v=EBipMXzDaNY&feature=player_embedded

Naš dečko i nije više tako mali, fakin je posto 😉

James Hunt

ahahahahah Vettel pukao malo ovo nisam vidio. Više se bazirao na prst nego na vožnju.

Michael Schumacher

hahahaha ovo je postalo strašno dečko kad nije prvi doslovce puca po svim šavovima 🙂 da ima nešto metalnog u kokpitu za bacit mislim da bi zasuo suparnike sa svih strana 😀

nikolafernando

prestrašno, čini se da jadan uopće nije kriv, a i ne vidim uopće poantu ove kazne! kakva glupost.

saxaman

vettel nije arogantan ali je ono bil u potpunost njegov krivica

maja

vettel je često arogantan (u zadnje vrijeme kad gubi)

antevalenta

vettel je sam kriv, prebrzo je skrenuo ulijevo, trebao je jos vise produziti pa ici ulijevo… sam si je kriv… a suci su naravno naklonjeni aktualnom arogantnom prvaku…………

Ada

Kad pogledas malo bolje snimak na youtube vidi se da je Karthikeyan skrenuo desno a da je Vettel isao ravno, ima bas dobar snimak objavljen i jako se dobro vidi…

antevalenta

ima i dobar snimak kako vettel mase srednjakom pa nikome nista…

kimi

kralju usra si vettela i buttona i jedno vrime si bija 10…..LEGENDA

Ronin

Kaj ste se uzjogunili? Vidim ja ovdje ima puno krastavaca. 😉

Razer

A ti jedan od njih 😀

Goran

jbg stari tesko jepriznativama vetelovim navijacima ali nije muovo prvi put da jasi uz nekogna dlakupa sediras tim bolidom adesnood sebe je imao cistu stazu!

Goran

i sry za spojene rijeci steka mi space tipka!

toma

Ma ja bi kaznio Vettela zbog PRIMITIVNOG PONAŠANJA ( ČOVJEK JE MAHO SREDNJIM PRSTOM PO ZRAKU KAO DA JE IZGUBIO TITULU PRVAKA)! To nikako ne dolikuje jednom prvaku!

crveni bikonja

cista greska vettela..ko mu kriv..nek pazi..a ova kazna je glupost..

McGajo

Narain Karthikeyan je za mene zvijezda ove utrke! Njegov plasman na 10.poziciju je čisti splet okolnosti al` to nije nitko uspio osim njega (marrusia ili drugi hrt).. Tako da je nakon utrke morao dobiti svoj mali peharčić za odvažnost! Što se tiče Vettla bolje mu je da šuti i da vozi, pa neka se sada dokaže kao talent.

McGajo

plasman za vrijeme utrke naravno…

sandro 1972

Nevjerojatno kako je Vettel zaštićen kao “lički medvjed” SRAMOTA!!!!!!!! Kazniti Karthikeyana zbog tog incidenta to je KATASTROFA……

antonius

ma neka, neka i njemu jednom padne dlaka s glave, neka se bori malo,sad mu je sve islo po spagi,seb seb! 😀

sokre

Nije točno da je Karthikeyan ostao u svojoj liniji uz rub staze već se pomaknuo u trenutku pretjecanja bar za metar prema unutra i zato je dobio kaznu (pogledajte uspoteno još jednom). Upropaštena utrka Vettelu i gubitak 4 mjesta. Presmiješni su svi ovi koji sad pljuju po Vettelu koji izvlači maximum iz bolida kojeg trenutno ima.Ajmo minusi udarajte..

Sir Drinkalot

evo minus…

maminho

Vettel ima drugi bolid po brzini

maja

ako om izvlaci maximum kaj onda alonso radi??

ton

po ovoj logici hemilton prošle godine nije trbao bit nijednom kažnjen

antevalenta

upravo to!!!!

sergio

ja ne mog vjerovati za sta kaznjavaju vozace…
pa to je strasno!
ovo nije prvi put da Vettel nekome ulazi u liniju kretanje i onda krivi nekog drugo (Webber u Turskoj).

Mirza_JB

e bas tako, i jos kad je prije dvije godine sutnuo butona u belgiji i ne kaznise ga. tada je on bio odpozadi a buton miran suti. a ovaj “jaba daba du” odmah place… on ne moze nikog prestic (dokazano u ove dvije godine ) kad god je od 3. pa na dalje nikad nije uspio
i kako se onda moze uporedjivat sa najboljim…nek ide vozit karting i dalje

Samo Renault

Upravo tako, kad sam zasere onda su mu svi krivi….jad i bijeda, bio mi je simpatičan dok je bio u tororosu, ali od kada je u biku katastrofa…

Vedad & McLaren Mercedes

Barem će Vettel lakše zaspati večeras, ali kako god HRT je uvijek zadnji tako da je ovo kažnjavanje smješno.

Rockatansky

Nepažnja Karthikeyana, nije bilo namjere i mislim da se to ne treba kažnjavati.

RapptorTeam-BiH-F1

Nekako mi se cini da je Fetel vec bio prosao HRT-a kad ga je sam zakacio svojim zadnjim tockom, o njegovo prednje krilo. Ali kako je samo FIA ostetila HRT! A u P.M. :-)..Fetel mu je pokazao “vrlo pristojno” da ima sve prste na ruci..
http://www.youtube.com/watch?v=EBipMXzDaNY&context=C4c2a9caADvjVQa1PpcFP2_Wh5vTQO7ryun62FiLsDZ9WN5GJart0=

kimi

triba kaznit vettela jer mu je pokaza srednji prst

dejo

To je sramota…to je kao da vas u prometu otraga pogodi neki vozač a vi budete krivi što niste mogli ići brže da nebi bilo kontakta a pri tome niste prešli na lijevu srranu…

Goran

glupa ti je usporedba i ovaj njega nije udario odozada,nego je to kao kad pretjecespa jos nisi presao auto pa skrenes i udaris u taj isti! To je prava usporedba za ovaj incident!

scuderia

ma dajte molim vas…ovo stvarno nije normalno…a kamo mu se to on mogao maknuti…možda na travu…sad bi očito svi morali skakati u stranu kad vetelčič prolazi…ovo je jedna od najsirih staza u kalendaru f1 imao je mjesta kolko god oče…a bogami nemogu ni oni koji su za krug iza uvjek micat sa trkače putanje, x puta smo vidjeli da oni ostaju na trkačoj putanji dok ovi brži prolaze izvan nje…zato vetel obriši suze…

Febo

O da! Mimozica se buni.

Michael Schumacher

Za ovo je Karthikeyan kriv?!?
http://www.youtube.com/watch?v=-EAcNPOSGtU

Ko tu kog j…. ?!?

Razer

Vettel malo cvili i odma kazne.

fox

da ne bi slučajno plačljivi vettel bio tuzan..

koji idioti moj boze…

Lewis McLaren

A ne znam što bih rekao….vjerojatno i je Narain mogao i morao biti oprezniji, ali mislim kako je ovo nepotrebno. Narain je pao s pretposljednje na posljednju poziciju!!! Glupost!!! S druge strane Vettelu ovo neće donijeti nikakvu korist! Mislim kako je u svemu ovom najveći gubitnik Seb, ali ne samo zbog gubitka bodova u utrci već i zbog gubitka bodova kod fanova f1….izjave kao što su “on je krastavac” i sl. stvarno su bespotrebne….pehovi se događaju, a danas je bio red na Sebastiana.

!!!HAMILTON RULES!!!

A sto reci osim: SRAMOTA!

goc

Ali zašto su kaznili DE LA ROSU ipak mislim da u situacijama kada pogriješi tim nebi trebalo kažnjavati vozača

Alex

Evo vam Vettela kad nije u svemirski superiornom bolidu malo mu je pao osmjeh s lica i odmah vrijeđa kolege i svi su mu krivi!

tifac

ak mu je to neka utjeha,nek mu bute ,Vettelko…

Bud

Morali su malo utješiti plačljivu zvijezdu, pa su se iskalili na nebitnom, a i HRT je dobio još malo medijskog prostora. Kako to da nije kažnjen zbog Buttona? Možda zato što Button nije plakao o hudoj sudbi i krastavcima, nego je ispravno rekao da se sam kriv.

schuey

Button je bio iza,”uvijek” je vozač iza onaj koji mora pratiti razvoj situacije,no onda je nejasan Grosjean 😉

ferrari u srcu

jao ante pa zar ti nije jasno… Zato sto je schumacher vozac i fajter i ne zali se na nesto sto se desi u zaru borbe i nije placljivi mamin sincic i bernijev miljenik… berni ga previse razmazio, da tamara hoce da slusa bernije vettel bi mu bio zet… eto zasto je Karthikeyan kaznjen a Grosjean ne.

James Hunt

Schumacher je daljnji rod Mahatma Gandhija. Nečemo sada o njegovom ne žaljenju.

Goran

sto je to pokazao vetel u australiji i danas? da je weber brzi u kvalama da vozi brze krugove u utrci da bolje starta a u melburnu je zavrsio drugi jer su naprijed par vozaca sami sebe izbacili sudarima i kvarovima ,schumi grosjan itd!

ferrari u srcu

@... Ante Vetma Jedino sto je Vettel dokazao u Australiji je da je najsretiniji vozac na gridu, kako je dosao do druge pozicije, sigurno nije pretekao Hamiltona nego mu se poklopio Safety Car u pravom trenutku, kao i svaki put prosle godine, ja se ne sjecam nijednom da je izgubio poziciju zbog sigurnosnog automobila samo je profitirao… Velika doza srece… A tebi koliko god bilo krivo ipak je Kajzer najomiljeniji “švabo”… A sto se tice Vettela iskren da budem svidjao mi se dok je bio u sestrinskoj momcadi, ali kad je dosao u Red Bull previse se ufurao uzivio, i… Read more »

schuey

a taman sam se ponadao da su se opametili kad Fia k’o FIa ipak ostala dosljedna glupostima,ne znam kako onda Grosjean nije kažnjen !?

Damodar

ma ovo nema veze s vezom…. Jasno se vidjelo da se Vettel pre rano vratio na ljevu stranu a imao je jos dovoljno mjesta da ga uredno zaobide i ostavi izmedu mjesta za duzinu bolida. Vec ak se morala davat kazna onda je to trebao biti Vettel ali smatram da je to bio cisti trkaci incident….. Vidjelo se da Karthikeyan nije skrenuo prema Vettelu nego je drzao svoj paralelni pravac sa rubom staze.

Schumi

Trkaci incident? 😀
Karthikeyan se ne utrkuje sa Vettelom. Karthikeyan ZAOSTAJE ZA CITAV KRUG!
Njegovo je da se skloni sa trkace putanje, a ne da ga se mora obilaziti.

McHamilton

gdje da se skloni ? na mokru travu ??

Goran

schumi samo sramotis svoj nick s ovim komentarom ,ovaj se nije imao kuda sklonitiosim izaci na travu jer mu je sa desne strane naisao vetel!

pajdo

ma daj, pa vettel je udarija u njega
smiješno

zekohonda

maFIA!

James Hunt

HRT-u se ovo danas čak isplatilo dobili su svojih 5 minuta. Mogli bi u svakoj utrci sada s najmerom udarit nekoga od prve petorice.

Dado

Možda grijesim ali smatram kako je jazavac imao informaciju da se približava lewisu pa pozurio i naravno izgorio u prevelikoj želji udarivsi indijca. Kazna-JADNO.

formula

Ovaj Vettel čim ne pobjeđuje odmah se žali, a ionako si je sam kriv za sudar

Liam

presmiješno!

MikaM

Ma ne,pa ne trebaju to raditi..pa iskreno iako mi je Vettel drag vozac ,on sam je kriv za ovo otprilike 90%…jednostavno kriva prosudba,imao je dosta staze i kad je vec preticao onda ju je trebao i iskoristiti…pa nece se ovaj sklanjati samo kao da dolazi kraljica Elizabeta..jer nema tu sta Karthikeyan popustati gas..

toma

MA DAJ NEMOJ PAMETOVAT!

Goran

ja isto nekuzimi buttonov potez kao i ovaj vetela…decko ga je pustio jer ga je obisao za krug i ovaj ga jos nije ni prosao i vetel ide na njega a imao je cistu stazu! Po meni je vetel trebao dobiti kaznujer ovajje drzao svoju putanju a vetel usao u njegovu! Decko ga nije ni stopao ni nista vozio se svojom stranom a vetel da je pola sekunde sacekao vise to se dogodilo nebi i on je svojim manevrom zakacio hrt a ne ovaj njega!

MikaM

Toma nauci se pravila ponasanja,i iskljuci taj caps lock,nemoj se derati po forumu bezveze..ako nemas sta pametno napisati bolje ti je muci…

denisistra

to ti je autoritet svjetskog prvaka. a mogao se je još sekundu zadržati mrvicu desno i nebi se dodirnuli. ali eto, žurio se je po pobjedu pa nije sti gao čovjeka ni obići i već se vračao na trkaču putanju

MP4-27

To si jako dobro primjetio.

goc

ma sigurno ja Veti kriv tu nema rasprave,mislim da će drugi put biti faca a ne plačko “dvostruki svijetski prvak”

kinky kai

kakva svrha jer će i onako biti zadnji ili prezadnji,a vettel je čvrsto držao četvrtu poziciju i zbog sudara izgubio važne bodove koji bi ga na kraju sezone mogli skupo koštati i ako ga bude dijelio koji bod od naslova neće karthikeyana nazvati samo krastavcem.

avalon

ne maknit se nekome ko te obilazi za krug i “branit” poziciju držanjem trkače putanje je malko ludasto ali je i ova kazna ludasta . niti će karthikeyanu nešto odmoč kazna (zadnji ili predzadnji ..sve isto ) nitiće vettelu karthhikeyanova kazna donit neku bodovnu satisfakciju ….

cctv

FIA debili, pardon krastavci…

Related Posts