Narain Karthikeyan kažnjen je zbog sudara sa Sebastianom Vettelom u 48 krugu VN Malezije. Vettelov Red Bull pretjecao je HRT za puni krug i nakon što ga je prešao – stražnja lijeva guma je zapela o Karthikeyanovo prednje krilo.
FIA je nakon utrke presudila da je ovo bio incident koji se mogao izbjeći, a za kojeg je kriv HRT-ov vozač, te je kažnjen s 20 dodanih sekundi na svoje konačno vrijeme.
To ga je pomaklo s pretposljednje na posljednju poziciju u današnjem poretku.

Svašta! Znači kad Vettel obilazi nekog za cijeli krug, obavezno se moraju maknuti sa staze, jer se dečko ne može strpiti još jednu sekundu da se vrati u trkaću putanju.. a i da je ostao di je bio još 3 sekunde, nebi izgubio ništa… Ova FIA stvarno ima bistre odluke…
ne da se treba maknut vec stat i pustit vettela da prode placljivko,p****ca
Činjenica je da je Vettel odličan vozač. Ali izgleda da dečec gubi živce. Perfekcionista kakav je u kombinaciji sa ne najbržim bolidom dovodi do tankih živaca i ovakvih reakcija. Umjesto mahanja srednjakom,bilo bi mu puno bolje da je gledao kako i kuda vozi. Pa staza je široka xy metara. Pa nemože vozač ispariti sa staze kad naiđe primadona. I drago mi je da, barem za sad, ne moram gledati njegov prstić nakon pobjede. Ako ste primijetili, nema onog veselog, raspoloženog Vettelčića. Svaki vozač mora proći loše razdoblje, tako da ni on nije nikakva iznimka. A kazna je potpuna bedastoća. Kamo… Read more »
Pricate gluposti, umjesto 107% treba uvesti jos vise, sta ima bolid na stazi raditi koji vozi krug u kvalifikacijama 7 sekundi sporije od prvog vremena, idi u F2 pa se tamo svrckaj i tamo je pole position bolji od HRT-ovog vremena… Za ovu sezonu svaki bod je vazan i nije potrebno gubiti bodove na ovaj nacin bio to Vettel ili bilo ko drugi…
još više 0d 107 je 108,ak me sječanje o matematici još služi?
UŽAS! Što bi trebali drugi vozaći napravit kad viede Vettela u retrovizoru? Spustit gaće i reć: HVALA MAJSTORE?!!!
maFIA
haha jos ga je i prestignut htio haha ja bi 3x gore reagiro..al takve greskice te prvenstva kostaju
koja glupa kazna….. Sta bi triba, maknit se skroz sa staze dok ovaj prolazi? presmijesno
ma ti hrt su obicna smetala… ne znam sta oni opce rade u formuli.
koja korist od njih?
To i ja trubim koja im je svrha s takvim mizernim buđetom. Osim da ih se zaobilazi za cjeli krug i da smetaju vodeče.
da s*jebu ovakve kao vetel 😉
http://www.youtube.com/watch?v=EBipMXzDaNY&feature=player_embedded
Naš dečko i nije više tako mali, fakin je posto 😉
ahahahahah Vettel pukao malo ovo nisam vidio. Više se bazirao na prst nego na vožnju.
hahahaha ovo je postalo strašno dečko kad nije prvi doslovce puca po svim šavovima 🙂 da ima nešto metalnog u kokpitu za bacit mislim da bi zasuo suparnike sa svih strana 😀
prestrašno, čini se da jadan uopće nije kriv, a i ne vidim uopće poantu ove kazne! kakva glupost.
vettel nije arogantan ali je ono bil u potpunost njegov krivica
vettel je često arogantan (u zadnje vrijeme kad gubi)
vettel je sam kriv, prebrzo je skrenuo ulijevo, trebao je jos vise produziti pa ici ulijevo… sam si je kriv… a suci su naravno naklonjeni aktualnom arogantnom prvaku…………
Kad pogledas malo bolje snimak na youtube vidi se da je Karthikeyan skrenuo desno a da je Vettel isao ravno, ima bas dobar snimak objavljen i jako se dobro vidi…
ima i dobar snimak kako vettel mase srednjakom pa nikome nista…
kralju usra si vettela i buttona i jedno vrime si bija 10…..LEGENDA
Kaj ste se uzjogunili? Vidim ja ovdje ima puno krastavaca. 😉
A ti jedan od njih 😀
jbg stari tesko jepriznativama vetelovim navijacima ali nije muovo prvi put da jasi uz nekogna dlakupa sediras tim bolidom adesnood sebe je imao cistu stazu!
i sry za spojene rijeci steka mi space tipka!
Ma ja bi kaznio Vettela zbog PRIMITIVNOG PONAŠANJA ( ČOVJEK JE MAHO SREDNJIM PRSTOM PO ZRAKU KAO DA JE IZGUBIO TITULU PRVAKA)! To nikako ne dolikuje jednom prvaku!
cista greska vettela..ko mu kriv..nek pazi..a ova kazna je glupost..
Narain Karthikeyan je za mene zvijezda ove utrke! Njegov plasman na 10.poziciju je čisti splet okolnosti al` to nije nitko uspio osim njega (marrusia ili drugi hrt).. Tako da je nakon utrke morao dobiti svoj mali peharčić za odvažnost! Što se tiče Vettla bolje mu je da šuti i da vozi, pa neka se sada dokaže kao talent.
plasman za vrijeme utrke naravno…
Nevjerojatno kako je Vettel zaštićen kao “lički medvjed” SRAMOTA!!!!!!!! Kazniti Karthikeyana zbog tog incidenta to je KATASTROFA……
ma neka, neka i njemu jednom padne dlaka s glave, neka se bori malo,sad mu je sve islo po spagi,seb seb! 😀
Nije točno da je Karthikeyan ostao u svojoj liniji uz rub staze već se pomaknuo u trenutku pretjecanja bar za metar prema unutra i zato je dobio kaznu (pogledajte uspoteno još jednom). Upropaštena utrka Vettelu i gubitak 4 mjesta. Presmiješni su svi ovi koji sad pljuju po Vettelu koji izvlači maximum iz bolida kojeg trenutno ima.Ajmo minusi udarajte..
evo minus…
Vettel ima drugi bolid po brzini
ako om izvlaci maximum kaj onda alonso radi??
po ovoj logici hemilton prošle godine nije trbao bit nijednom kažnjen
upravo to!!!!
ja ne mog vjerovati za sta kaznjavaju vozace…
pa to je strasno!
ovo nije prvi put da Vettel nekome ulazi u liniju kretanje i onda krivi nekog drugo (Webber u Turskoj).
e bas tako, i jos kad je prije dvije godine sutnuo butona u belgiji i ne kaznise ga. tada je on bio odpozadi a buton miran suti. a ovaj “jaba daba du” odmah place… on ne moze nikog prestic (dokazano u ove dvije godine ) kad god je od 3. pa na dalje nikad nije uspio
i kako se onda moze uporedjivat sa najboljim…nek ide vozit karting i dalje
Upravo tako, kad sam zasere onda su mu svi krivi….jad i bijeda, bio mi je simpatičan dok je bio u tororosu, ali od kada je u biku katastrofa…
Barem će Vettel lakše zaspati večeras, ali kako god HRT je uvijek zadnji tako da je ovo kažnjavanje smješno.
Nepažnja Karthikeyana, nije bilo namjere i mislim da se to ne treba kažnjavati.
Nekako mi se cini da je Fetel vec bio prosao HRT-a kad ga je sam zakacio svojim zadnjim tockom, o njegovo prednje krilo. Ali kako je samo FIA ostetila HRT! A u P.M. :-)..Fetel mu je pokazao “vrlo pristojno” da ima sve prste na ruci..
http://www.youtube.com/watch?v=EBipMXzDaNY&context=C4c2a9caADvjVQa1PpcFP2_Wh5vTQO7ryun62FiLsDZ9WN5GJart0=
triba kaznit vettela jer mu je pokaza srednji prst
To je sramota…to je kao da vas u prometu otraga pogodi neki vozač a vi budete krivi što niste mogli ići brže da nebi bilo kontakta a pri tome niste prešli na lijevu srranu…
glupa ti je usporedba i ovaj njega nije udario odozada,nego je to kao kad pretjecespa jos nisi presao auto pa skrenes i udaris u taj isti! To je prava usporedba za ovaj incident!
ma dajte molim vas…ovo stvarno nije normalno…a kamo mu se to on mogao maknuti…možda na travu…sad bi očito svi morali skakati u stranu kad vetelčič prolazi…ovo je jedna od najsirih staza u kalendaru f1 imao je mjesta kolko god oče…a bogami nemogu ni oni koji su za krug iza uvjek micat sa trkače putanje, x puta smo vidjeli da oni ostaju na trkačoj putanji dok ovi brži prolaze izvan nje…zato vetel obriši suze…
O da! Mimozica se buni.
Za ovo je Karthikeyan kriv?!?
http://www.youtube.com/watch?v=-EAcNPOSGtU
Ko tu kog j…. ?!?
Vettel malo cvili i odma kazne.
da ne bi slučajno plačljivi vettel bio tuzan..
koji idioti moj boze…
A ne znam što bih rekao….vjerojatno i je Narain mogao i morao biti oprezniji, ali mislim kako je ovo nepotrebno. Narain je pao s pretposljednje na posljednju poziciju!!! Glupost!!! S druge strane Vettelu ovo neće donijeti nikakvu korist! Mislim kako je u svemu ovom najveći gubitnik Seb, ali ne samo zbog gubitka bodova u utrci već i zbog gubitka bodova kod fanova f1….izjave kao što su “on je krastavac” i sl. stvarno su bespotrebne….pehovi se događaju, a danas je bio red na Sebastiana.
A sto reci osim: SRAMOTA!
Ali zašto su kaznili DE LA ROSU ipak mislim da u situacijama kada pogriješi tim nebi trebalo kažnjavati vozača
Evo vam Vettela kad nije u svemirski superiornom bolidu malo mu je pao osmjeh s lica i odmah vrijeđa kolege i svi su mu krivi!
ak mu je to neka utjeha,nek mu bute ,Vettelko…
Morali su malo utješiti plačljivu zvijezdu, pa su se iskalili na nebitnom, a i HRT je dobio još malo medijskog prostora. Kako to da nije kažnjen zbog Buttona? Možda zato što Button nije plakao o hudoj sudbi i krastavcima, nego je ispravno rekao da se sam kriv.
Ili zato jer je Button bio u borbi za poziciju, a Vettel ga je prestizao za cijeli krug?
Button je bio iza,”uvijek” je vozač iza onaj koji mora pratiti razvoj situacije,no onda je nejasan Grosjean 😉
@schuey: Da, i meni ostaje misterij zašto Grosjeana nisu kaznili zbog udaranja Schumachera. 😕
jao ante pa zar ti nije jasno… Zato sto je schumacher vozac i fajter i ne zali se na nesto sto se desi u zaru borbe i nije placljivi mamin sincic i bernijev miljenik… berni ga previse razmazio, da tamara hoce da slusa bernije vettel bi mu bio zet… eto zasto je Karthikeyan kaznjen a Grosjean ne.
Schumacher je daljnji rod Mahatma Gandhija. Nečemo sada o njegovom ne žaljenju.
@Ivan-Ferrari u srcu: Ooo žali, znao je on trčati do boksova da se i potuče. Naravno, kad on to napravi onda je faca, isto kao Montoya kad na team radio Raikkonena prozove idiotom – onda je to youtube hit, ili Button kad kaže “i don’t give a f**k” kad su ga gnjavili s pitanjima oko lewisa prošle godine. A kad Vettel odustane zbog backmarkera kojeg obilazi za cijeli krug onda je on kriv jer je stražnjom gumom udario u prednje krilo Karthikeyana. Dobro, frustracije su jasne, ipak je dvije godine nervirao sve koji nisu navijali za njega, ali nemojte pretjerivati.… Read more »
sto je to pokazao vetel u australiji i danas? da je weber brzi u kvalama da vozi brze krugove u utrci da bolje starta a u melburnu je zavrsio drugi jer su naprijed par vozaca sami sebe izbacili sudarima i kvarovima ,schumi grosjan itd!
@... Ante Vetma Jedino sto je Vettel dokazao u Australiji je da je najsretiniji vozac na gridu, kako je dosao do druge pozicije, sigurno nije pretekao Hamiltona nego mu se poklopio Safety Car u pravom trenutku, kao i svaki put prosle godine, ja se ne sjecam nijednom da je izgubio poziciju zbog sigurnosnog automobila samo je profitirao… Velika doza srece… A tebi koliko god bilo krivo ipak je Kajzer najomiljeniji “švabo”… A sto se tice Vettela iskren da budem svidjao mi se dok je bio u sestrinskoj momcadi, ali kad je dosao u Red Bull previse se ufurao uzivio, i… Read more »
a taman sam se ponadao da su se opametili kad Fia k’o FIa ipak ostala dosljedna glupostima,ne znam kako onda Grosjean nije kažnjen !?
ma ovo nema veze s vezom…. Jasno se vidjelo da se Vettel pre rano vratio na ljevu stranu a imao je jos dovoljno mjesta da ga uredno zaobide i ostavi izmedu mjesta za duzinu bolida. Vec ak se morala davat kazna onda je to trebao biti Vettel ali smatram da je to bio cisti trkaci incident….. Vidjelo se da Karthikeyan nije skrenuo prema Vettelu nego je drzao svoj paralelni pravac sa rubom staze.
Trkaci incident? 😀
Karthikeyan se ne utrkuje sa Vettelom. Karthikeyan ZAOSTAJE ZA CITAV KRUG!
Njegovo je da se skloni sa trkace putanje, a ne da ga se mora obilaziti.
gdje da se skloni ? na mokru travu ??
schumi samo sramotis svoj nick s ovim komentarom ,ovaj se nije imao kuda sklonitiosim izaci na travu jer mu je sa desne strane naisao vetel!
ma daj, pa vettel je udarija u njega
smiješno
maFIA!
HRT-u se ovo danas čak isplatilo dobili su svojih 5 minuta. Mogli bi u svakoj utrci sada s najmerom udarit nekoga od prve petorice.
Možda grijesim ali smatram kako je jazavac imao informaciju da se približava lewisu pa pozurio i naravno izgorio u prevelikoj želji udarivsi indijca. Kazna-JADNO.
Ovaj Vettel čim ne pobjeđuje odmah se žali, a ionako si je sam kriv za sudar
presmiješno!
Ma ne,pa ne trebaju to raditi..pa iskreno iako mi je Vettel drag vozac ,on sam je kriv za ovo otprilike 90%…jednostavno kriva prosudba,imao je dosta staze i kad je vec preticao onda ju je trebao i iskoristiti…pa nece se ovaj sklanjati samo kao da dolazi kraljica Elizabeta..jer nema tu sta Karthikeyan popustati gas..
MA DAJ NEMOJ PAMETOVAT!
ja isto nekuzimi buttonov potez kao i ovaj vetela…decko ga je pustio jer ga je obisao za krug i ovaj ga jos nije ni prosao i vetel ide na njega a imao je cistu stazu! Po meni je vetel trebao dobiti kaznujer ovajje drzao svoju putanju a vetel usao u njegovu! Decko ga nije ni stopao ni nista vozio se svojom stranom a vetel da je pola sekunde sacekao vise to se dogodilo nebi i on je svojim manevrom zakacio hrt a ne ovaj njega!
Toma nauci se pravila ponasanja,i iskljuci taj caps lock,nemoj se derati po forumu bezveze..ako nemas sta pametno napisati bolje ti je muci…
to ti je autoritet svjetskog prvaka. a mogao se je još sekundu zadržati mrvicu desno i nebi se dodirnuli. ali eto, žurio se je po pobjedu pa nije sti gao čovjeka ni obići i već se vračao na trkaču putanju
To si jako dobro primjetio.
ma sigurno ja Veti kriv tu nema rasprave,mislim da će drugi put biti faca a ne plačko “dvostruki svijetski prvak”
kakva svrha jer će i onako biti zadnji ili prezadnji,a vettel je čvrsto držao četvrtu poziciju i zbog sudara izgubio važne bodove koji bi ga na kraju sezone mogli skupo koštati i ako ga bude dijelio koji bod od naslova neće karthikeyana nazvati samo krastavcem.
ne maknit se nekome ko te obilazi za krug i “branit” poziciju držanjem trkače putanje je malko ludasto ali je i ova kazna ludasta . niti će karthikeyanu nešto odmoč kazna (zadnji ili predzadnji ..sve isto ) nitiće vettelu karthhikeyanova kazna donit neku bodovnu satisfakciju ….
FIA debili, pardon krastavci…