Sebastian Vettel ostvario je najbrže vrijeme na subotnjem slobodnom treningu na stazi Nurburgring. Aktualni svjetski prvak tako se probio ispred svog timskog kolege, Marka Webbera i Ferrarijevog Fernanda Alonsa.
Lewis Hamilton i Jenson Button završili su trening na četvrtom i petom mjestu, dok je iza njih bio Nico Rosberg, što je još jedan ohrabrujući pokazatelj za Mercedes uoči popodnevnih kvalifikacija.
Trening je prošao bez vremenskih neprilika, a jedini zapaženi incident ide na čast Karuna Chandhoka, koji je u samom finišu imao dramatičan spin u svom Lotusu.
1. Sebastian Vettel Red Bull-Renault 1:30.916s 15 2. Mark Webber Red Bull-Renault 1:31.049s + 0.133 16 3. Fernando Alonso Ferrari 1:31.138s + 0.222 12 4. Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 1:31.578s + 0.662 13 5. Jenson Button McLaren-Mercedes 1:31.623s + 0.707 14 6. Nico Rosberg Mercedes 1:31.694s + 0.778 19 7. Felipe Massa Ferrari 1:32.144s + 1.228 13 8. Adrian Sutil Force India-Mercedes 1:32.391s + 1.475 20 9. Michael Schumacher Mercedes 1:32.523s + 1.607 16 10. Pastor Maldonado Williams-Cosworth 1:32.751s + 1.835 18 11. Vitaly Petrov Renault 1:32.777s + 1.861 18 12. Paul di Resta Force India-Mercedes 1:32.813s + 1.897 21 13. Nick Heidfeld Renault 1:33.072s + 2.156 18 14. Rubens Barrichello Williams-Cosworth 1:33.179s + 2.263 17 15. Sergio Perez Sauber-Ferrari 1:33.531s + 2.615 20 16. Kamui Kobayashi Sauber-Ferrari 1:33.671s + 2.755 20 17. Sebastien Buemi Toro Rosso-Ferrari 1:33.948s + 3.032 21 18. Jaime Alguersuari Toro Rosso-Ferrari 1:34.125s + 3.209 19 19. Heikki Kovalainen Lotus-Renault 1:35.385s + 4.469 13 20. Timo Glock Virgin-Cosworth 1:36.724s + 5.808 21 21. Tonio Liuzzi HRT-Cosworth 1:36.804s + 5.888 23 22. Jerome D'Ambrosio Virgin-Cosworth 1:36.894s + 5.978 23 23. Karun Chandhok Lotus-Renault 1:36.959s + 6.043 18 24. Daniel Ricciardo HRT-Cosworth 1:37.554s + 6.638 22

McLaren je polako odustao, tako mi se bar čini vidim da stalno nešto isprobavaju na utrkama slabo, jer na kvalifikacijama slabo odrade posao pa se moraju mučiti na utrci, Ferrari digo formu, RB standarno dobar.
Alonso je mogao ići brže, to je sigurno. U kvalifikacijama će se vidjeti.
Imam blagi osjećaj ko da je Alonso mogao i malo brže da je htio, pričekajmo kvalifikacije..
po treninzima, čini se da se je sve vratilo na stanje u valenciji, prije promjena pravila, samo što je u to vrijeme ferrari dosta napredovao, najviše od ostalih momčadi… mclaren je nešto izgubio, red bull mi se čini na nuli, ni napredovao ni nešto posebno izgubio, no pričekajmo kvalifikacije i utrku da vidimo pravo stanje stvari..
Očekivano RBR i Ferrari u top formi, McLaren je tu negdje, Mercedes već malo kaska, ali su u sve boljoj formi. A sve 3 ‘nove’ momčadi i dalje ne rade nikakva čuda, osim Kovalainena koji uvijek izvlači maksimum iz bolida.. Čeka nas isti scenarij sutra kao i na prethodnih par utrka, osim nekih sitnih izmjena u sredini poretka.. Tako barem ja mislim 🙂