Fernando Alonso je u svom prvom pokušaju pobijedio u utrci 24 sata Le Mansa, zajedno s momčadskim kolegama Sebastianom Buemijem i Kazukijem Nakajimom. Ovom pobjedom konačno je završena rezultatska suša za Toyotu.
Toyota nikada nije osvojila naslov u ovoj legendarnoj utrci unatoč godinama sudjelovanja, no ove godine su konačno ostvarili toliko priželjkivani rezultat, i to praktički bez ozbiljnije prijetnje od konkurencije.
Fernando Alonso je ovom pobjedom došao na korak od “trostruke krune”. Dvostruki pobjednik VN Monaka sada želi upisati pobjedu i u Indianapolisu 500, čime bi postao tek druga osoba u povijesti motosporta kojoj je to pošlo za rukom.
Smatrate li da će Španjolac uspjeti ponoviti uspjeh legendarnog Grahama Hilla?
Gledao Lemans kao i svake godine osim po mraku jer nemas kaj gledat tada, zato postoji i onaj lunapark sa strane:) ah da i koncert Jamiriquaia, Pobjeda Toyote bez konkurencije:( i jos se islo (opet) na ruku njegovoj Toyoti:( ali zato u P2 i GTpro klasi utrka na noz do kraja i jos je pobijedi “roza svinja” Nemam nista protiv Toyote ni Fernanda ali pirova pobjeda:(
ps i zena na svoje dr. Shepard pobijedio u klasi
Baš mi je drago , SUPER ALONSO I OSTANI MI JOŠ U F1 KOJU GODINU,ODI U RENAULT.
ek se i njemu posreči malo da ima dobar auto u rukama a ne ovo što mu se događa unazad 4 godine.
Mogu svi pričat šta hoče da nije imao konkurenciju itd. Ali i Hamilton i Vetel su osvojili svoje titule sa dominantnim bolidima pa neka i on za promjenu vozi dominantan auto.
Ma ne želim ja njemu omalovažit ovu pobjedu. Naravno da se u normalnim okolnostima ne može pobijediti ako nemaš najbolji bolid. Govorim samo da je WEC u velikoj krizi kad ima samo jednu ozbiljnu tvorničku momčad u najjačoj klasi koja daje generalnog pobjednika utrke. Toyota sad nema problema sa pouzdanosti zato što se ne mora agresivno utrkivati već može komodno menadžirati motor, gume, gorivo.. može i namjestiti koji će njezin bolid pobijediti. To je smiješno i žalosno.
Da Alo ode u renault, to mu je jos i najbolja opcija. Vozio bi sa vrhunskim i postenim Hulkom, obojica bi izvlacili iz auta maksimum i ubirali bodove. Ocito da je mclaren dno dna i nebi oni ni u 4 godine dostigli neki solidan nivo…Alo bjezi u Renault, tko zna mozda je napredak te momcadi na vidiku? Mozda im i netreba toliko da bi postali 3 momcad…hm hm…
Ako Red Bull promaši sa odabirom pogona, Renault je odmah treća momčad. Bez obzira na to Renault sigurno grabi prema vrhu. Slijedeće sezone je u borbi za podije i poneku pobjedu.
bježi iz f1
Čestitam Fernandu i ne bih htio umanjit ovaj njegov uspjeh. Ove sezone u WEC-u, u najjačoj klasi LMP1 se takmiči samo jedna ozbiljna momčad, tvornička momčad Toyota sa dva bolida protiv par malih privatnih momčadi koje nemaju nikakve šanse za pobjedu osim ako se obe Toyote ne pokvare ili dožive nesreću. Radije bih čestitao J.E.Vergneu koji je pobijedio u LMP2 klasi gdje je mnogo jača konurencija. Ovo izgleda, kad bi preslikali na F1, kao da se takmiči jaka tvornička momčad recimo Mercedesa protiv par privatnih momčadi recimo Williamsa, Force Indie, Saubera i protiv bolida Formule 2, formule 3..itd. Ne znam… Read more »
Izvrsno si i objektivno rekao i sve stoji, ne znam čemu minusi koje ti ljudi daju na ovakve komentare, bah.
Mada bih također dodao da WEC bez Porsche-a , i AUDI-a nije WEC, sry…
Alonso, dobar rezultat, ali pirova pobjeda, jer konkurencije nema.
Da sam pisao populistički, navijački dobio bih pluseve. Nitko ne voli istinu nego traži da ga se laže. Tako nam je u svemu, pa onda slijedi bolno triježnjenje.
Naravnoo, kako sam srećan i ponosan. 😀 Bravoo Fernandoo! Da ste samo gledali noćni stint Alonsov, krug za krugom je Lopezu i Conwayu skidao po 2,5 i 3sek po krugu 😀 kada je sjeo za volan, kasnio je 2min i 13sek, pred kraj stinta nadoknadio/vratio jače od minutu vremena…
Nema ništa slađe nego na takav način proslaviti današnji trijumf. Forza Fernando!