Posljednjih godinu dana smo vidjeli niz nesreća u motorsportu i sve se češće spominje opcija zatvaranja kokpita. Postavlja se pitanje bi li zatvoreni kokpit spasio život mladoga Julesa Bianchija ili Justina Wilsona, no takva bi revolucionarna solucija zahtijevala nekoliko godina istraživanja i testiranja.
Sada se oglasio i Bernie Ecclestone koji tvrdi da su otvoreni kokpiti zaštitni znak Formule 1 i da je normalno da u ovom sportu postoji određeni element opasnosti. Na pitanje hoće li Formula 1 odustati od tradicionalnih otvorenih kokpita, Britanac odgovara:
”Ne, nikada.”
”Ovo je opasan sport. Nitko ne želi da ljudi pogibaju ili da se ozljeđuju, ali u cirkus idemo da bi gledali opasne točke. Ne želimo da performer padne, no to se može dogoditi”, zaključuje Ecclestone.
84-godišnji Bernie vjerojatno zna da bi zatvoreni kokpiti dodatno naškodili sportu koji je ionako u velikim problemima, a to ne odgovara nijednoj interesnoj skupini unutar Formule 1.
Kad Ecclestone izjavi-Ne nikada!-obićno bude totalno suprotno.
Otvoreni, naravno. Ko ce da gine, neka gine, ako se plase, neka idu brat duhan!
uništio si f1 odlazi zauvijek.
ma važno da su ubio f1 sa turbo motorima,lošim zvukom i utrkama, sterilnim stazama, pravilima trkaćim koji su smiješni vidjeli smo u nedjelju.ukini monzu i silverstone i miran si.. kad ćeš u penziju više.84 godine dosta si radio mrš u penziju.
Za staze je kriv ali za motore i zvuk su krivi Renault, Mečka i Honda tim redosljedom. Za pravila tokene je odgovorna FIA i razne razvojne skupine.