Pascal Wehrlein najbrži na prvom danu drugog sezonskog testa u Austriji

Mercedesov rezervni vozač Pascal Wehrlein je postavio najbrže vrijeme na prvom danu drugih sezonskih testiranja koja se i sutra održavaju na Red Bull Ringu. Momčadi tijekom prvog dijela dana nisu bile zaposlene jer je kiša natopila stazu pa su organizatori označili crvenu zastavu dok se uvjeti nisu popravili. Test je nakon nekoliko sati nastavljen te je produžen za dva sata, a kraj je označen u 20:00.

Wehrlein je krug na Red Bull Ringu odvozio za 1:11.005 na suhoj stazi te je bio dvije desetinke brži od Force Indijinog Estebana Ocona. Toro Rossov vozač Max Verstappen je bio treći najbrži, ali je odvozio najviše krugova, njih 97.

Slijedi ga Ferrarijev junior Antonio Fuoco koji je danas izletio u prvom zavoju i udario u ogradu. GP3 vozač je oštetio svoj SF15-T te je njegov debi u F1 bolidu završio prije planiranoga.

Lotusov Romain Grosjean je bio peti, a slijedi ga GP2 vozač Pierre Gasly koji je danas testirao Red Bullov RB11.

Sauberov rezervni vozač Raffaele Marciello bio je sedmi, a posljednja dva mjesta pripala su McLarenovom Stoffelu Vandoorneu i Susie Wolff u Williamsu.

Ekipa Manor Marussije je ranije potvrdila da neće sudjelovati na sezonskom testu u Austriji.

 

1 Pascal Wehrlein Mercedes 1m11.005s 67
2 Esteban Ocon Force India/Mercedes 1m11.192s 76
3 Max Verstappen Toro Rosso/Renault 1m11.328s 97
4 Antonio Fuoco Ferrari 1m11.331s 71
5 Romain Grosjean Lotus/Mercedes 1m11.509s 45
6 Pierre Gasly Red Bull/Renault 1m11.757s 80
7 Raffaele Marciello Sauber/Ferrari 1m11.826s 53
8 Stoffel Vandoorne McLaren/Honda 1m12.530s 76
9 Susie Wolff Williams/Mercedes 1m13.248s 39

 

2 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
avalon

bogme se susie opet dokazala među ovim momčićima “starim” od 18 do 20ak godina ( osim romaina i donekle vandoornea ( 23 ) ) zaostala je jedva +/- 2 sec no vjerovatno se nije želila “jurcat” sa momčićima nego je vridno skupljala i prenosila informacije timu ali da se želila “jurcat” pokazala bi “mama” klincima kako se vozi …. GO susie GO , zaslužuješ misto u prvoj ekipi na gridu to je sve očitije .

bare

Ma odlična je Susie, a Lotusova razvojna vozačica još bolja! Navijam za njih!

Related Posts