Marco Mattiacci, vođa momčadi, potvrdio je da talijanska momčad želi Rossa Brawna nazad u svoje redove.
Britanac je prošle godine odstupio s mjesta vođe momčadi Mercedesa, ali je tijekom ere Michaela Schumachera, u kojoj je Ferrari osvojio pet vozačkih i šest konstruktorskih naslova svjetskih prvaka, Brawn bio autoritativni tehnički direktor u Maranellu.
Mattiacci, koji je ove godine zamijenio Stefana Domenicalija na mjestu vođe momčadi Ferrarija, je za CNN izjavio da je nedavno razgovarao s Brawnom.
“Svi bi htjeli Rossa ili bi voljeli vidjeti Rossa ponovno u Ferrariju. On je jedna od najpoštovanijih osoba u Formuli 1 s najvećim znanjem i pedigreom. Svi bi bili sretni s nekim poput Rossa.”
Ranije su Brawn i Ferrari odbili pridati važnost posjetu Maranellu u kojem je 59-godišnjak nedavno bio. Ali Mattiacci je sad priznao da je bilo vrlo lijepo provesti nekoliko minuta s Brawnom. Kad je upitan da od 1 do 10 ocijeni svoje šanse da zaposli Brawna za 2015., Mattiacci je rekao:
“Ne volim se tako igrati. Mislim da moram raditi s onim što imam, ne s onim što ću imati. James (Allison) je tehnički direktor i želim početi odavde. Za ples vam treba dvoje. Ross je možda sretan s onim što radi.”
ne znam zašto žele rossa nazad u ferrari ako im on dođe rasteral bu ih ko rakovu decu
Smatram da bi to bila pametna odluka za Ferrari,iznimno sposoban covjek i jedan takav im treba definitivno…
.ja želim novi Ferrari, pa i stara Testarossa bi bila ok al eto, baš sad ga nemogu imati… 😉
No shit
Svidjelo se to nekima ili ne, Ferari sklapa sampionsku ekipu..
i neke druge ekipe tako misle….
Pa svakom pravom ljubite;ju F1 treba jak Ferrari i ako navija za neku drugu ekipu daleko daje vise na tezini osvojena titula protiv jake momcadi , a ne da se proseta do trona .
.@pangea…jako mi se sviđa ovaj komentar…jedna velika istina…plus.
ja bi radije vidio jak caterham ili marussiu nego ferrari!
Sviđa mi se E 63…
Samo sto na nasu zalost mi obicni smrtnici tesko da cemo ga nekad posjedovati :/
Nije tema (i zvuči otrcano), no upornost i fokus (na ciljeve) čine čuda (nećemo uplitati priče o RH, ovo vrijedi uvijek). Razmisli malo, stavi stvari na papir. I kreni odmah. Zvuči sanjarski, ali taj AMG (i štogod još poželiš) ti je bliže nego što misliš. Imaš plus od mene za podršku i držim ti fige da bude tvoj…
Pametno, što manje talijana u slavnoj talijanskoj momčadi – to bolje za Ferrari.
‘Toni gdje da stavimo turbopunjač, naprijed ili nazad? Ma eto tu di je, naprijed, dobro je to, ajmo mi mi na marendu’
Talijani- narod osrednjih nesposobnjakovića,vičnih samo pjevanju i lizanju sladoleda
Nije da ih nešto volim ali malo realnosti nebi škodilo.A šta to mi imamo “turizam” prvo se treba pogledat u ogledalo pa onda srat o drugima.Evo prvo šta mi pada na pamet ovako nabrzaka npr,pasta,pizza,mafia,Lamborgini,Ferrari,Fiat,Lanchia,Alfa,3 puta svj.prvaci u nogometu,skijališta,vatikan papa,moda,….
Sve stoji osim pizze…odvratna je…za razliku od nasih… :zub:
Hahahaha a u cemu si ti vičan? U seruckanju za tipkovnicom?
Kakve veze ima Papa ili Vatikan sa Italijom. To je druga država. Kao da Monaco smatraš dijelom Francuske.
@r.u.m.
Bili su 4(četiri) puta svjetski prvaci u nogometu.
r.u.m. …mala ispravka , taljani nisu bili 3 X svjetski prvaci u nogometu nego 4 X 😉 jedino su brazilci sa 5 titula bolji od njih … ne mogu , a da na ono šta si napisa ne nadodam doprinos taljana kiparstvu , slikarstvu ( michelangelo , bernini , botticelli , rafael… ) , glazbi ( verdi , vivaldi , puccini , paganini , rossini…) , književnosti ( petrarca , machiavelli , boccaccio , goldoni …) filmskoj umjetnosti ( antonioni , de sica , fellini , rossellini , pasolini , bertolucci ) učenjaci ( galileo , volta , marconi )… Read more »
r.u.m mala ispravka. Italija je osvojila 4 naslova svjetskog prvaka u nogometu. i još k tome treba dodati 3 euro naslova a klubske uspjehe da nespominjem (Milan,Inter,Juve). Što ste tiče autoindustrije hmmm….pa neznam koja se država može u sportskim automobilima mjeriti s talijanskom konjicom (Ferrari,Lambo,Maseratti,Pagani). i da znam da je Lambo kupio audi da odmah odgovore demantiram na tu tvrdnju. Ali taj Lambo i dalje sklapaju talijani. Pa ajmo se sad kao nacija usporediti s njima. Po čemu je Hrvatska uspješna i po čemu smo poznati u svjetu? živio sam u knadai i ljudi neznaju ni gdje se nalazimo. Toliko… Read more »
jbg Avalon nisam čitao tvoj komentar.
Hvala na ispravci i nadopuni
Jedini je problem što su svi Rossovi ljudi još uvijek u Mercedesu. 😀
Nije nitko mađioničar, pa ni Ross… Sjetimo se samo koliko je dugo gradio onaj stari Ferrari, godinama i godinama.
Ako Brawn ne želi da potpiše za Ferrari,neka Ferrari potpiše za Brawna.
Teško da će se Ross vratiti ali ne treba ubiti nadu Ferrarija.
Mercedes ga je trebao zadrzat.
ja sam ne nado da će doć u mclaren, ali izgleda da je ross stvarno u penziji. 🙂