Iako priznaje da je bilo teško gledati utrku iz boksova, Talijan Andrea Iannone smatra da je odluka o propuštanju utrke bila ispravna.
Iako se još nije u potpunosti oporavio od ozljede koljena s VN Jereza, Pramacov MotoGP rookie Andrea Iannone doživio je još jedan težak udarac na VN Njemačke. Talijan je nakon teškog pada na trećem slobodnom treningu iščašio desno rame, a kasnije je u dogovoru s momčadi odustao od daljnjeg utrkivanja na Sachsenringu
Iako vidno razočaran propuštenom prilikom, Andrea smatra da je donio ispravnu odluku
“Bilo mi je jako teško. Stvarno sam se želio utrkivati, osjećao sam se dobro, no mislim da bi u konačnici napravio više štete nego koristi. Iako je uvijek teško presjeći i odustati od nastupa, ponekad je to najpametnije.”
“Nakon utrke odlazim u Italiju gdje ćemo odlučiti o nastupu u Laguni. Zaista bih volio nastupiti ondje jer još nikad nisam imao prilike upoznati tu stazu. Ipak, želim se dobro pripremiti jer u ovoj fazi prvenstva ne smijem kompromitirati ostatak sezone.”
Nakon što je na VN Njemačke bio jedini vozač Pramac Ducatija, Talijan Michele Pirro neće nastupiti u Laguni, već će nastaviti svoje testne dužnosti u Misanu. Pramacov Ducati će tako u Laguni voziti Moto2 vozač Alex de Angelis, dok bi se nakon ljetne pauze u garažu trebao vratiti i Ben Spies.
admine minjaj poredakkkk !!