Vodeći ljudi Suzukijeva MotoGP programa potvrdili su da službenog povratka na grid kraljevske klase neće biti do 2015.
Suzuki, jedan od najpoznatijih japanskih proizvođača motocikala već neko vrijeme radi na povratku u MotoGP prvenstvo. Novi trkaći prototip japanske tvrtke razvija se od prošle godine, a momčad se odazvala i na prvo službeno MotoGP testiranje koje je u tijeku na stazi Circuit de Catalunya.
Uoči početka testiranja u Barceloni, Suzukijevi šefovi potvrdili su da će se njihova tvornička momčad od 2015. ponovno natjecati u MotoGP konkurenciji, dok je za šefa ekipe potvrđen Davide Brivio, stručnjak koji je uz Valentina Rossija predvodio Yamahin povratak u vrh od 2004 – 2010.
Vozačka postava još nije potvrđena, no zna se da će iskusni Randy de Puniet predvoditi testni tim.
ROSSI.
Moguće da će biti vozačka postava Spies-Randy pošto je Spies prije Yamahe vozio Rizla Suzuki i u AMA prvenstvu isto Suzuki