Iako još nema službene potvrde, Španjolac Alvaro Bautista vrlo je blizu potpisvanja novog ugovora s ekipom Fausta Gresinija.
Nakon odličnog nastupa u Misanu i prvog postolja u MotoGP karijeri, Alvaro Bautista gotovo je sigurno zacementirao svoje mjesto u ekipi Gresini Honde za 2013. Fausto Gresini nekoliko je puta naglasio da želi nastaviti suradnju sa španjolskim vozačem koji je svojim nastupom u Misanu još jednom potvrdio golemi potencijal za budućnost.
“U zadnjih nekoliko utrka imali smo dosta problema s ovjesom. Jedini koristimo Showin ovjes i zbog toga smo prilično ograničeni. No, u Misanu smo odabrali pravi postav i pokazali vrlo konkurentnu formu,” rekao je Alvaro.
“Ovaj rezultat je sigurno veliko olakšanje za cijelu momčad koja mi je pružila veliku podršku kroz cijelu sezonu.”
“U ovom trenutku jedino mogu reći da želim ostati u Gresiniju i izgleda da Fausto ima jednako mišljenje. Trenutačno smo u razgovorima o ekonomskoj strani priče i odabiru pravog paketa za 2013.”
“Smiješno mi je jer sam prije samo dvije utrke već bio otpisan Svi su pričali o novom Gresinijevom vozaču, no ubrzo se pojavila vijest da je potpisao za drugu tvorničku momčad i da je Gresini odabrao jednog talijanskog vozača. Međutim, i on je za par dana potpisao za drugu momčad,” prokomentirao je Bautista lažne glasine o Benu Spiesu i Andrei Iannoneu.
“Ljudi se prečesto bave neprovjerenim glasinama, no siguran sam da me momčad želi zadržati za 2013. Još ništa nije sigurno, no nadam se da će se sve riješiti u idućih nekoliko tjedana.”
Uz Bautistu, s Gresinijem se još uvijek povezuju Moto2 vozač Scott Redding, te WSBK zvijezda Jonathan Rea.