ZAGREB, 24. siječanj 2012. – Prava na prijenos utrka Formule 1 za Hrvatsku, koju je Kreator grupa potpisala s istoimenom tvrtkom, vrijede do 1. veljače 2014. Vlasnik Formule 1 Bernie Ecclestone vrlo je zadovoljan dosadašnjom suradnjom s Kreator grupom, što je potvrdio na nedavnom sastanku u Londonu. A odluka o budućem tijeku suradnje u potpunosti je u rukama Kreator grupe.
Naime, Kreator grupa je šokirana neistinitim tvrdnjama, koje šire bivši komentatori Mladen Jergović i Goran Dijaković, kako će ostati bez tih prava. Zbog širenja neistina i narušavanja poslovnog ugleda tvrtke Kreator grupa je odlučila tužiti bivše komentatore za klevetu. Nažalost, to je jedini način kako bi se spriječilo daljnje širenje dezinformacija kojima se blati ugled Kreator grupe.
Vlasnik Kreatora Davorin Štetner nekoliko je puta bio u Londonu i susretao se s šefom Formule 1 Bernijem Ecclestoneom. Svakom prilikom dobio je snažnu podršku u provođenju projekta. Tako je Kreator grupa sredinom prošle godine krenula s pripremama projekta prijenosa utrka Formula 1 za predstojeću sezonu. Uz potpisivanje ugovora s novim poslovnim partnerima, već dulje vrijeme se pregovara s nekoliko vrsnih komentatora.
„Kreator grupa izvrsno surađuje s brojnim tvrtkama u Hrvatskoj koje su prepoznale vrijednost projekta prijenosa utrka Formule 1. Poručujemo im kako projekt ide dalje i kako će u 2012. biti još atraktivniji s novim licima koja će sigurno privući još veću pozornost gledatelja. Nikako nećemo dozvoliti da zlonamjerni pojedinci narušavaju ugled tvrtke i projekta“, izjavio je direktor Kreator grupe Davorin Štetner.
U vrlo kratkom vremenu Kreator grupa je uspjela otkupiti prava na prijenos vrhunskih sportskim događaja poput Formule 1, MotoGP-a i Volvo Ocean Racea. Tvrtka trenutno pregovara o otkupu prava za prijenos vrhunskih teniskih i nogometnih događaja tako da će 2012. godinu dočekati s još jačom ponudom.
Davorin Štetner trenutno se nalazi u Abu Dhabiju na poziv predsjednika tvrtke Pirelli gdje će odmah i potpisati ugovor o suradnji na projektima Kreator grupe, o čemu će više riječi biti u nadolazećim tjednima.
Svoju osobnu rekaciju vlasnik Kreator grupe je ostavio samo na GP1.hr forumu: https://www.gp1.hr/forum/formula-1-group1/aktualno-u-f1-forum1/malo-istine-o-f1-i-kreatoru-thread330.0/


da mi je znati koju tu kvaletetu vidite u tog prasička ???… kaj se tiče mene samo navalite i milku babović pozovite !!!!.. dok imam mogućnosti gde da gledam uopće me ne zabrinjavate, ostajem pri svome , najbolji prijenos ne samo F-1 već svih sportova daleko najbolji, austrija 1-i program, bez reklama i frustriranih komentatora , pozzz i uživajte sa svojim pr********om !!!!!
Htio bih samo zahvaliti i Jergoviću za neke podatke o F1 koje nigdje nema za pročitati i Štetneru što nam je svima omogučio pračenje F1 zato ljudi uživajte u trkama na našem jeziku i držite palčeve da to potraje ! ! !
psi laju karavane prolaze hihihihihihi
Šta reći? Kakvu posluku porati?! Hahahahahaha! 🙂
Sanel, tj. Mladen – pa da nije bilo kreatora jergovic, tj. ti ne bi imao gdje komentirati i promovirati svoju ‘velicinu’!
Sanel,šta ti pričaš kompa.
Općenito je smiješno da se ovako preko neta, foruma i portala prepiru dva iole ozbiljnija čovjeka koja su ujedno i više nego punoljetna. No valjda ego ne dopušta neki suvisliji i učinkovitiji način komunikacije. Nego, htjedoh dati svoj kratak osvrt iako ovako izvana nisam u sve upućen već samo po onome šta znam iz medija i po mojoj procjeni kakav je tko čovjek. Mislim, svi znamokoliko Mladen voli formului isto tako svi znamo da prošlu sezonu nebi gledali na malim ekranima da nije bilo Mladena, čini se dasvi to znamo osim Davorina. Shvaćam ja da je davorin još uvijek mlad… Read more »
Eto nam i Mladena pon nickom blue. Ali Dado ima prava, tako da mu Mlađo i Goc mogu poduvat.
hahahahaha rauš ce vam dati ulja pa platite
Naravno, Štetner, koji se voli hvaliti da ima hrvatske medije u malom prstu, ovu je otvorenost dočekao mrka pogleda. Najprije je objavio notornu laž da mi je još u prosincu dao otkaz jer sam tražio previše novca i, uostalom, već bio plaćen bolje od komentatora BBC-ja. (Dođe mi da žalim dotične: prvo, jer su plaćeni tako malo i drugo, jer Štetner zna koliko su plaćeni.) To je malo čudno jer se 10. prosinca na svojem velesajamskom tulumu za završetak sezone u Zagrebu javno hvalio kako ćemo surađivati i u 2012. I onda je na portalu Večernjeg upriličio da se objavi… Read more »
Ne držim nikome stranu, ti Davore ako si u sposobnosti dovedi F1 i ove godine na ekrane, to je jedino što očekujem. Što se Jergovića tiče, iritantan ili ne, čovjek je doveo F1Racing na hrvtaski jezik, ali je prestao izlaziti jer je vama gospodo to bilo preskupo kupovati, informacije se mogu naći prek interneta jel? A takav raritet smo imali. Nije sve uvijek u rukama jednog čovjeka, vjerujem da je istina negdje na pola puta.
http://www.f1racing.com.hr/formula-1/jergovic-stetner-mi-je-ponudio-kompenzaciju-u-obliku-pvc-stolarije-i-loz-ulja
loža hahahahahah
i plastika hahahahah.
a slika gore sa bernijem kao da je osvojio Britaniju.
ozbiljno pušimo ga ovu sezonu formulu 1 na hrvatskim prostorima.
GOTOVO JE TO.blokiran raču,fina i još fali USKOK da to sve malo shebe.
bože koje su to BUDALE.
A kako su to u moto sportu ova dvojica? Prate utrke i čitaju portale? Pa prestanite biti ovce već jednom i gutati sve što vam podvaljuju. Evo sad kad su dobili nogu u hrvatskoj – vjerojatno će obojica ići u FOM, kako Jergović kaže, “njegovi dečki” će ga primiti bez pitanja. Samo je pitanje – zašto su ga uopće izbacili? A kao što je rekao “prljavi harry” par komentara ispod, dovoljno je dvije minute googlati da vidite sve te slučajeve. USF1 – blamaža. Radola – blamaža. Frank – blamaža. Grobenski – blamaža. Znači, svi su ludi, a on je pametan?… Read more »
ivann: Who is Davorin Štetner???????????
Jergović ili Dijaković su toliko dugo u moto sportu koliko ovaj ima godina !!!!! bez obzira koliko mi je Jerga išao na živce veličajuči Hamiltona,definitivno ima moju podršku …..nisam sudija i neznam točnu istinu ali ipak su mi puno draži Dijaković-Jergović nego Davorin Štetner…. who is Davorin Š. ????????
ivann, daj mi posalji Rihanin broj..
Ma. Nitko od nas nezna istinu, možemo samo pretpostavljati. Papir svašta trpi, pa tako i hrpu lažu. Ko laže mene nije osobito briga, nisu mi prijatelji ni Jergović ni Štetner, bitno je da imamo F1. Jedino što možemo zaključiti, po onome što već znamo, je da je Jergović puknuo na USF1, pa u suradnji sa Radolom (opet su mu dužni lovu, možda stvarno i jesu, ko zna), a za Evelin Frank i Luku Grobenskog neznam ako još surađuju, ali sumnjam. Jerga zna, ali je ipak umišljena veličina, a uvijek je gadno kad si “uvijek u pravu” a svi oko tebe… Read more »
dajte ljudi hebo vas mladen vise…. ok covjek ima znanje o F1 ali kao komentator nema pojma i nema glasa, ipak svi komentatori su zavrsavali skolu za to i to im je profesija a mladen kao sa kruske da je pao, i sad tu pisete mladen ovo mladen ono, a dok pocne utrkivanje nece ga niko ni spominjati, mladene sretno sta god radio samo molim te nemoj nigdje biti komentator
Jergovićev odgovor..
http://www.vecernji.hr/sport/formula1/jergovic-ispao-sam-naivan-zelji-da-hrvatska-ne-ostane-bez-f1-clanak-369674
Taj Jergović mi je uvijek i izgledao nekako podmuklo…A za vrijeme prijenosa Velike nagrade (utrke) zna toliko zablokirat da na kraju ni sam nezna sto je rekao.. xD. Iskreno, nisam ocekivao da ce ici ovako blatiti Kreator koji nam je omogucio gledanje F1…ma strasan je!! Bravo Gospodine Jergoviću!!!
Kad se samo sjetim da je Blažićko pratio i komentirao F1 još davne 1994g. onda se svi moramo složiti da nakon zadnjih problema između gosp. Jergovića i gosp. Dijakovića je on čovjek za posao!
Meni je sve ovo kako smiješno, tako i žalosno…
U globalu gledajući, meni je bitna samo jedna stvar…praćenje najdražeg mi sporta – F1! I to na domaćim televizijama i na najkvalitetniji mogući način. Ostalo je maje važno.
Ivane h, ajde napokon neka netko kaže – TKO JE TO MLADEN JERGOVIĆ? Što je to on radio u formuli i zbog čega to više ne radi? Što njegovi bivši poslovni suradnici misle o njemu? Postoji li netko tko će o njemu reći lijepu riječ? Pa svima je jasno da tip priča bajke koje nemaju veze s mozgom. Kakav dvojac Jergović-Dijaković, pa oni s Ecclestoneom imaju veze kao i ja s Rihannom! Ja sam sretan što su ta dvojica napokon dobila nogu i nadam se da se više nikad neće pojaviti niti u kojem kontekstu formule 1, da ne moramo… Read more »
Očito je da su u projekt krenuli više njih,kao grupa, da bi zadnje vrijeme čitali samo o Štetneru, koji vjerojatno i bere najviše vrhnja.Pa tko je prije godinu-dvije znao za tog Davorina Štetnera ??????Sumnjam da bi se bez dvojca Jergović-Dijaković uspio približiti Ecclestoneu na kilometar….!!!???
Zanimljivo tužit ćete ovu dvojicu a sukladno tome ćete im ili ste im dali nogu u guzicu. Ali mi nije jasno zašto na stranici još onda moramo gledati njihove fotografije? Kolumne su im i dalje aktivne a čisto sumnjam da će više slova napisati. O Jergoviću istinu zna cijeli F1 svijet samo se uvijek prešučivala da je čovjek nesposoban za bilo što a o količini laži koje može izgovoriti je prvi na ovim prostorima. Od HRT-a je napravio svoju pozornicu za reklamiranje i podlogu za širenje floskula u kojima je ne rijetko sam bio uhvaćen. Sjetimo se samo njegovog velikog… Read more »
Stvarno sam šokiran sukobom između Štetnera i Jergovića, po meni obojica vrhunski genijalci, Štetner zbog hrabrog ulaska u projekt kojim je omogućio nama velikim poklonicima F! nesmetano uživanje u oktanskom cirkusu, a Jergović je stvarno vrhunski poznavatelj F1 svijeta što i ne čudi s obzirom na godine rada u produkciji F1, imao je nešto što malo komentatora ima, poznanstva u F1 i najsvježije vijesti, odlične, stručne i nepretenciozne komentare i time više mi je žao zbog ovog razlaza. Gospodine Štetner, nadam se da nije sve izgubljeno, istina F1 prijenosi susvima nama najvažniji, ali bez Mladena Jergovića doživljaj je puno manji.… Read more »
Meni je samo bitno da iducu sezonu nema zamracenja! Ne zelim gledati na strancima,nego na nasoj tv. Sam se dovoljno ufuram u utrku,tako da mi komentatori nisu od zivotne vaznosti.Bilo bi super,kad bi im se mogla opalit dobra cvoka,za pojedine izjave…. Salu na stranu, hvala Kreatoru!
..svaka vam čast kaj ste nam omogućili da uživamo u najgledanijem sportu na TV-i !!!!….. (nadam se da ćete odbrati pravog komentatora… ali ni u kom slučaju i. B-o, jer F-1, nije nogomet ???::)
Svaka vam čast i nadam se da cete produziti ugovor na sto je moguce vise godina,hvala puno i sretno u pregovorima 😀
Zar je i Dijaković napustio ovo? Nadam se samo da Renata Sopek neće komentirati. Inače, sad sam se sjetio da je netko tamo 2003-e komentirao trke s Novakom I Cvitkovićem jel se netko sjeća kako se on zove?
mari0111..ici ce prenos na TV1, ne brini, oni su pod “mreza” za BiH…
Ostalima poruka; za Jergovica, iskreno vrsnog znalca, i Dijakovica, vrsnog neznalca..
Sta reci?
Kome porati posluku?
🙂 🙂 🙂
Kaj su se sad ova dva jazavca raspričala Mladen Jergović i Goran Dijaković do sad su bili samo puni hvale u prijenosu sad kad su nanjušili lovu hm hm sretno im bilo da ih više ne vidimo.
Drago mi je da se (oktanski) cirkus nastavlja bez većih problema,pogotovo najave noviteta (Moto GP) te Volvo Ocean Race-a,zapravo nemogu vjerovati da ću i ja imati sportske vikende,a ne samo oni koji prate nogomet ili neki drugi “IN” sport…
Volio bi samo da informacije dobivamo češće i brže od relavantnih osoba a ne da prvo čitamo po drugim medijima neke poluinformacije.
Hvala na svemu što ste učinili za dolazak svih ovih sportova u naše domove,naravno ponajviše za jednu i jedinu F1…
ČESTITAM !!! radite odlicno i drago mi je da sirite poslovanje ali htjeli bi jos i nogomet, tenis itd. ne treba pretjerivati da nebi bilo kao na HRT mnogo sporta a sve povrsno odradeno. projekt formule 1 odraden je vrhunski ali ako bude previse takvih projekata bojim se da to nece biti to. ( OVO JE MOJE MISLJENJE ALI VI STE PAMETNIJI OD MENE I ZNATE STA JE NJBOLJE ZA VASU KREATOR GRUPU!!! )
i gadi mi se kako ste hvalili mladena i gorana a sad ovako užas koji su vam po vašim riječima pomogli i čak da nije bilo gorana nebi ni došli na tu ideju o prijenosu a sad se ponašate koda ste uhvatili boga za muda
baš i nisam impresioniram sa tim vašim slikama sa bernijem malo ste se zanjeli nismo svi ovce neznači ako ste se slikali sa benijem da automatski govorite istinu
tuzakajte se vi koliko ocete – ako voditelji nebudu -BLAŽIĆKO – NOVAK- i dalje cu gledat BBC sa David-om Coulthard-om i Martin-om Brundle-om – jer jednostavno zanimljiviji su i imaju svoje kamere na gridu – i u padocu tako da nemoram gledat samo ono sto bernijevi daju
KREATOR GRUPI sve pohvale i hvala što nam je omogućila da prošle sezone uživamo u f1 utrkama. Nevjerovatno je da su one SERONJE sa htv-a digli ruke od formule i to nakon sezone koja je bila jedna od najuzbudljivijih u zadnjih nekoliko godina.
bullshit 😀
isuse boze, bas me sad zanima tko ce biti komentator… samo da ne bude renata sopek, tako i ja mogu bit komentator citajuci sa blesimetra… u ovoj sezoni ce se najvise gledati reklame i sopekica a najmanje formula…
hm zanimljivo je ovo postalo.
naime s jedne strane imamo duo dijaković-jergović a sa druge mladog perspektivnog davorina.sve je jasno sve razumijem.novac je problem bio i ostat će.tako je to valjda.mene nešto drugo interesira. DO KADA ĆE OVO TRAJATI i jedni i drugi su toliko glupasti da u svojoj bahatosti ne poznaju granice.nije bitno, niti sam na ičijoj strani.ali moj komentar je SRAM VAS BILO I SRAM ME JE ŠTO SAM HRVAT.jer takvi smo upravo kao i njih trojica.
Više nema zamračivanja!! https://www.gp1.hr/forum/formula-1-group1/aktualno-u-f1-forum1/malo-istine-o-f1-i-kreatoru-thread330.0/
Pa ljudi dragi, jel se može u ovoj državi išta napraviti bez skandala, svađa, pljuvanja jedan po drugome? Obje strane, koja god bila više ili manju u pravu u ovom slučaju, su suogovorne, pa normalnim ljudima je dosta više tog mentaliteta, pa ako se veće rastajete, zar ne možete napraviti to profesionalno i dostojanstveno. Svaka čast na pravima, ali vi ste svoju upitnu profesionalnost pokazali kada ste usdred sezone odlučili unovčiti prava na način na koji nije bilo moralno. Bilo je legalno, ali nije bilo legitimno, rekli bi u tonu nedavnog referenduma, ako se sjetimo kakve su euforične najave dolazile… Read more »
Uz potpisivanje ugovora s novim poslovnim partnerima, već dulje vrijeme se pregovara s nekoliko vrsnih komentatora.
e to je dobra vijest nadam se nekom dobrom komentatoru 😉
a jel se bude islo za otkup wrc za sljedecu sezonu???
dugo branim jergovića jer koliko god iritantan zna biti ipak smatram da je jedan od upućenijih u F1 od većine dostupnih komentatora u hrvatskoj, ali brate ovo je stvarno presmiješno da svaka, ali svaka osoba koja uđe u neki posao s njime uprzo propadne. mislim, deal propadne 🙂 od imaginarne f1 momčadi, pa do one djevojke evelin.. sad kreator.. pa se čovjek malo zapita, dragi mladene, novac mora da stvarno kvari ljude.. ccc…
slijedi kakva protutuzba ? Ipak su izasli u medije sa neistinama.
Jbg. sad je Jerga izvisio nece se vise laktati sa Renaticom 😀
a kako je rjesemo s ip-tv dal jos uvjek samo t-com
Uf dobro je,malo sam se zapitao?Mislim da je Jergović ljubomoran na Štetnera jer očito je dečko uspio napraviti dobar posao.
a sta je sa prijenosom na TV1 u BIH zna li se ista, jeste da ne pripada ovoj temi al me zanima ako vec neko zna??
To te pitam bar do 01.03.2013. više neće biti govora o toj temi!