ZAGREB, 10. listopada 2011. – U iščekivanju rezultata TV gledanosti VN Japana donosimo rezultate prethodne utrke. Prijenosi utrka Formule 1 postaju sve gledanije među domaćim gledateljima. Tako je prema istraživanju agencije AGB Nielsen, na uzorku od tri regionalne TV postaje, pretposljednju utrku F1 u Singapuru pratilo 106.249 gledatelja, što je povećanje od tri posto u odnosu na dosadašnju najgledaniju utrku.
Budući da utrku Formule 1 prenosi još sedam lokalnih TV postaja procjenjuje se kako je ukupni broj gledatelja debelo premašio brojku od 280 tisuća što je ponovno više od prijenosa iste utrke na HTV-u protekle godine. Rezultati istraživanja potvrdili su trend rasta popularnosti utrka Formule 1 koju sada prati više gledatelja nego prijašnjih godina!
Istodobno s primitkom rezultata TV gledanosti agencije AGB Nielsen donosimo i rezultate posjećenosti u proteklih mjesec dana službenog F1 portala Kreator grupe, GP1.hr, koji je zabilježio čak 156,213 posjeta. Izvanrednih 632.670 pojedinačnih otvaranja stranica rezultat je dobrog rada ekipe Kreatora.
„Prezadovoljni smo reakcijom gledatelja koji nam se preko portala GP1 javljaju s raznim komentarima i idejama. Za iduću godinu planiramo nove detalje kako bi još više unaprijedili koncept praćenja utrke Formule 1 i gledateljima ponudili još više zabave i informacija. Što se tiče suradnje s poslovnim partnerima i oglašivačima možemo potvrditi kako smo pred zaključenjem novih sponzorskih ugovora za 2012.“, kaže direktor Kreator grupe Davorin Štetner.
Kreator grupa je vlasnik ekskluzivnog prava prijenosa utrka Formule 1 u Hrvatskoj do 2014.
Kad smo vec kod hvaljenja portala GP1.hr, mozda ne bi bilo lose da konacno uvedete i RSS kanal kako bismo mogli pratiti nove clanke kao sto smo to mogli na starom f1-hr.com prije nego su se portali spojili…
@Byker Ja antenu ne posjedujem preko 20 godina. Jer i kad bi je imao ne bi je imao gdje staviti (1. kat, pogled prema vrhu Sljemena i Svetoj Nedjelji blokira armirano-betonska zgradurina), a da ostvarim prijem sa odašiljača sa kojih emitira NeT. A da ne govorim o tome da bi preko stana trebao provlačiti kabel, bušiti zidove, čuda izvoditi zbog toga što su se neki likovi prodali za nekoliko zlatnika. Jednostavno mi ne treba. Još uvijek mogu gledati Kreator F1 iako nemam MaxTV niti DVB-T antenu, a kad zakrpaju sve rupe gdje im curi, imam RTL.de (slika)+ BBC5live (ton). Budući… Read more »
Slažem se sa puno komentara koji spominju Blažička.
Goran i Mladen su dobri komentatori,
ljudi znaju puno o Formuli 1.(svaka čast)
ali nedostaje malo Blažičko i njegov komentar.
Zamislite komentar Blažička kada su ponovo
Hamilton i Massa u prošloj utrci imali kontakt…
Ili dvoboj Hamiltona i Schumachera u Monzi…
Mislim da bi bolja gledanost bila kad bi on,
recimo, komentirao utrku.
Ali to je samo moje mišljenje!
Inače kaj se tiče Kreatora i GP1 imate moju punu podršku!
Samo nastavite tako i imat čete sve više gledatelja!
Na početku sezone sam bio u panici jer nisam znao gdje ču pratiti F1 jer je to jedini sport koji pratim i nije mi se teško ustati ni u 3 ujutro da bi pratio treninge!
Zato vam svaka čast i samo nastavite tako dalje!
Ako netko voli F1 kao recimo ja, pronači če bilo koji način da gleda utrke!
Svatko bi po mom mišljenju mogao kupiti antenu za digitalni prijenos programa koja košta 100.00 Kn (ja sam istu toliko platio) da bi imao kvalitetan signal!
Ljudi imaju one stare tzv.riblje kosti koje su im ostale od več zaboravljene analogne tv ali sa tim antenama nemaju dovoljno kvalitetan signal a treba obratiti pažnju i na kabel od antene do tv-a jer sa lošim kablom od desetak metara možete imati i do 30 decibela gubitka! Zato uzmite i kvalitetan kabel i prijem je zagarantiran!
kako su smijesni,ovo su veci lažovi od onih u saboru i sta ce sad na izbore,ko im pusi te price?oni jadni najvise lazu i zavaravaju sami sebe…..ccccc
HRT nema para za prijenos
evo ni ligu prvaka ne prenose
lazu ko psine… koliko je nas ostalo sa zacrnjenjem taj dan.. pssss pa vi sami sebe lazete hahaha
Predlažem da iduću sezonu ograničite gledanje samo preko T-Coma, samo pomoću T-Com DVBT prijemnika i samo pomoću T-Com televizora. Sigurno bi anketa dala još bolje rezultate!!! Ako netko nije skužio, ovo je sarkazam, glede zamračivanje programa na kabelskim televizijama!
slazem se. blazicko-jergovic bi bio najbolji komentatorski tandem
prijatelju, nije uopće upitno treba li biti reklama ili ne. naravno da su reklame korisne i opće poznato je da je u biti loša reklama bolja od dobre jer prije zapne za oko, problem je dužini blokova reklama i vremenu ubacivanja istih. ne mogu se ubacivati reklame u trenucima kad se bliži jedan od bitnijih zaobilaženja u utrci ili u trenutku ulazaka u boks. i još k tome traju po par minuta tako da i smireni gledatelj izgubi živce. ne mora u najkritičnijim trenucima biti recimo cijela reklama od HOK osiguranja kad imamo i kraću verziju. ne kažem da nisam… Read more »
reklama mora biti jer bez njih ne mozemo gledati f1 u Hrvatskoj..to je normalna stvar svagdje u svijetu..mene jedino smeta sto ponekad slika se gubi, a trebalo bi biti kao ono “digitalna televizija bez greske”…po meni je analogna bila zakon jer digitalna ima puno vise gresaka pogotovo kad je u pitanju prijenos iz neke druge zemlje!ruku na srce ali je tako..Mladen Jergović , Goran Dijaković,kreator grupa i gp1 portal sve 5!
“AGB Nielsen” bi trebala znati da se ne može procijeniti gledanost F1 na bazi uzorka od tri lokalne televizije, nego li na bazi, recimo, 3.000 gledatelja!
u redu je sve pa cak i te reklame. moglo bi se vise pisati o tehnologiji u f1. ipak je to vrh vrhova.
ajte planirajte manje reklama za sljedeću godinu….
DaMir…bolje da se F1 vrati na HRT ? 😉 🙂 🙂 pa HRT je svojevoljno odusta od prenosa F1 . razlog je po njima bija slab interes gledatelja za trke , a i F1 nije od nacjonalnog interesa za HR 🙂 🙂 🙂 sad se vidi kako su bili HRTovci u pravu šta se tiče slabog interesa gledatelja. btw..nije kreator uzeja HRT-u F1 …oni su sami digli ruke od prenosa F1 .
meni osobno komentatori su dobri, ok, fali im malo urlanja …najjači komentator je na slo2, to se urla, ma mora ti utrka biti zanimljiva taman i da je koma 🙂
svabo….jes Monte Carlo legendaran ali samo zbog glamura i svi desavanja a kao utrka mi je dosadna….neznam meni se nesvidja takve staze nama mi je bolji Bahrein u onoj pustinji….
@Ivan Šeperić-Grdiša
Ne tvrdim ja ništa, prenosim službene podatke. Vi ih čitajte kako hoćete. Znam puno ljudi koji nemaju mogućnost (uključujući sebe), ali moj dojam nije relevantan (jer je dojam, a ne mjerenje).
Alonso cemu tako sljubljenje s njima??? Ok doveli su f1 svi je mogu gledati ali to je kratkorocna satsfakcija jer nakon odgledane samo jedne utrke na lokalcima prosjecan gledatelj f1 koji utrku zeljno ocekuje zapitat ce se koji sam ja to racku sad gledao?
Kritiku treba uzeti u obzir i raditi na tom problemu ako ga ima a vecina gledatelja misli da ima. Komentiranje je koma.
samo vi kritizirajte,imate srece da uopce mozete gledati F1 😉
Kreator grupa puno vam hvala na prijenosima i svaka vam čast 😉
Mladan je ok neka bude o f1 caffeu ali prijenosi su mu koma htjeli priznat ili ne. da nema drs kao prijasnjih sezona kako bi to komentiranje bilo? Sjetim se nekih starih utrka kad se skidala prednost do 1s a Blazicko urla evo ga na repu je sad ce sad bit dvoboj… sama ta napetos u kojoj nas je drzao bilo je odlicna i dosta je ljudi gledalo zbog toga… Iako Blaz mozda nije volio Schumachera cijenio je njegove voznje.
Hyuna komentatori su dobri pogotovo se divim Mladenu koliko je u tome svemu, jedino da se blazicko pridruzi od kvalifikacija ili samo utrku bilo bi jos bolje,ali dok to pisem zao mi je jer time i sam na neki nacin velim da nisu dobri.Renata u studiju bolja i od Hloverke.
Junuz dal vicu brm,brm ?
Iceman bravo,slazem se s tobom 100 posto.
Kako gledati u Bosni.Ovdje je slika 16:9 ali su voditelji očajni.Vozaju autiće po komentatorskom stolu.
bila bi i veca gledanost da imamo bolje komentatore… ok priznat cu im ovu sezonu sto su sklepali nabrzaka… iduce sezone ocekuje se napredak… jedina svijetla zvijezdica je renata nju lajkam 🙂
@edin kimmi, zašto baš Montecarlo, to je legendarna staza, vozi se od pamtivijeka i posebna je. Slažem se Abu Dabi i Singapur čak bi dodao tu i Valenciu, ali Montecarlo je legendarna utrka, to mora ostati, pa po tome i po Spa i Monzi je formula 1 prepoznatljiva barem što se staza tiče.
Jedino ako u to ulazi RTLde i slcni kanali?
@ivan Šeperić-Grdiša. Nemogu tvrditi da nema tih 330 000 korsnika opciju signala ali odgovorno tvrdim da vecina od toga sigurno nema a to se vecinom odnos na dalmaciju!
svaka cast Singapuru,Monte Carlu i Abu Dabiju ali ja bi iz izbacio iz kalendara neka su atraktivne sve sto hoce biti….Spa,Monza,Turska,Malezija,Kanada,Brazil to su staze sto mi se svidjaju….
Bud, tvrdiš da nitko od tih 330 000 korisnika nema mogućnost prijema DVB-T signala? Dobro razmisli prije nego odgovoriš 🙂
Svaka cast na svemu ali mislim da bi trebali u toku reklama probati ubaciti sliku u slici tako da ipak ne propustamo puno sto se tice prijenosa a ako mislite da onda reklame nebi bile gledane mislim da se varate jer ako je reklama dobra i kvalitetno slozena sigurno ce i gledatelji obratiti paznju na nju. Sve ostalo je odlicno svaka cast.
Hvalite me usta moja il` cu vas podrt kaze poslovica.
Da prenosi HTV imali bi vecu gledanost jer i mi u bih mozemo hvatati HTV,RTL,NOVU i sl. a regionalne kanale nema sanse.Tako da mislim da je bolje da se vrati f1 na HTV.I da komentatori budu Blazicko i Jergovic
Svaka cast podacima ali ja znam da veliki broj gledatelja nije bio u mogucnosti pratiti prjenose zadnje 2 utrke!
nije ulizivanje, ali dobro. Slažem se da ima previše reklama, ali ostalo što sam dolje naveo je sve više-manje super. Kad se ne slažete samnom, pljujete po onom što imate, onda što ne gledate na slo1 ili rtl ili bbc i što tamo ne komentirate. Sramota, donedavno ste plakali….. Joooj koje hrvatine
Potrudio sam se pronaći službene podatke (2. kvartal 2011.)
Prema podacima HAKOMa (službeni podatak)
U RH ima 933.000 korisnika samo DVB-T signala
333.000 korisnika IPTVa
145.000 korisnika kabelskih mreža
84.000 korisnika satelitskih platformi
MaxTV navodno ima 220.000 korisnika (nije HAKOM podatak)
Dakle, otprilike 330 tisuća kućanstava nije (bilo) u mogućnosti gledati F1 od ukupnog broja od 1 495 000.
Dakle s monopolom MaxTva odrezali su si 22% posto potencionalnog tržišta. Čestitam!
Sve 5 za prijenose ali da imate previše reklama…..Zašto ne napravite ko ORF i RTL(prije)? Ide reklama ali vam je u gornjem desnom kutu i dalje prijenos zbivanja na stazi.Ovak se pogubite i mi i vi tokom prijenosa ko je kaj i gde i zake.
prvo sto smo na kraju krajeva, izgubili vec naviknuti program, također komentatore,
jos nemozemo ni pratit kabelsku…razocaranje veliko…
Od srca vam čestitam, svaka vam čast. Treninzi, kvalifikacije, utrka, emisija (voditelji) , GP1.hr (autori) sve pet sve super. Čak mi je i vaš kolega Dijaković postao vrlo simpatičan iako mi je u početku bio vrlo iritantan. Samo tako nastavite. Bravo!!!
mene su izgubili definitivno
@bud….singapur je bia 280.000 tisuca…da su dali svima da gledaju bilo bi 300.000
Dakle, ništa od povratka na kablovske platforme. Zadovoljni su.
A koliko bi tek bilo da si nisu izbili 15% potencionalnih gledatelja…
ovo je jako dobar podatak ili vise ljudi pocelo pratiti formulu ili ponovo pocela biti zanimljivija ili one vijesti o formuli kod zagreba ima utjecaja na pracenost f1 😀
nije, matematički 100% ispravno. Jer od 2011 do 2013 imaš 3 sezone. 2014 je već četvrta sezona 🙂
@robojde
to je nelogicno
valjda DO 2014 ne uključuje 2014?
i jos nesto…u clanku pise :
Kreator grupa je vlasnik ekskluzivnog prava prijenosa utrka Formule 1 u Hrvatskoj do 2014.
a meni na vrhu stranice pise da su vlasnici od 2011.-2013
a pa lipo vratite ono da svi mogu gledat pa cete imat troduplo vise