Ferrarijev šef, Stefano Domenicali, uvjeren je kako je ova sezona za njih zadnja razočaravajuća. Kako kaže – gradi momčad koja će u budućnosti donositi samo najbolje rezultate.
“Uvjereni smo da je ovo zadnja razočaravajuća sezona. Jean Todt je puno pobjeđivao, ali imao je vremena za organizaciju prave ekipe. Ja imam isti cilj i optimističan sam po pitanju budućnosti. Što se tiče Red Bulla… Mi gradimo kompletnu strukturu koja će donositi rezultate, a ne jednog čovjeka, što je kod njih Adrian Newey.”
Komentirao je i predanost svog prvog vozača:
“Alonso vjeruje u ovaj projekt. Ugovor mu traje do 2016. godine, a njegova karijera je trenutno u središnjem periodu. Pobjednik poput njega nebi pristao ostati toliko u Ferrariju kad nebi bio siguran u naš projekt.”
Podsjetimo, uoči zadnje europske utrke Ferrari na računu ima samo jednu pobjedu, a oba vozača su im izvan realne mogućnosti da se bore za titulu. No, Domenicali napominje da ne želi napraviti grešku i prerano se fokusirati na iduću sezonu.
“U prošlosti smo radili takve greške i one se ne smiju ponavljati. Neke komponente koje sada razvijemo moći će se iskoristiti i dogodine. Najbitnija stavka je razumijevanje ponašanja guma po apsolutno svim uvjetima,” zaključio je.

a tek onda ti talijani neznaju da su Britanci mozgovi F1 i da bi Adrian Newey napravio od naseg Yuge dobru momcad….
Ferrari sa Schunacherom,Brownom i Tottom je bila ekipa ovo sve drugo je lakrdija….krajem 80-tih i pocetkom 90-tih Ferrari je bio na koljenima ali upravo zahvaljujuci ovom trojcu ste opet postali ekipa u samom vrhu….niste im ni zahvalili ali eto vraca vam se od 2007 nemate prvaka….kad ste otjerali Schumacera i ova dvojic druga su se povukli odma jer su znali da cinite nepravdu prema covjeku koji vam je vratio sve….”Schumacher kralj”
Pravila koja se odnose na tehnicke karakteristike bolida samo kompliciraju stvari…ako postoje razne interpretacije pravila koja je njihova svrha uopce ? Zar ne bi bilo pametnije maknuti te razne tehnicke zakonitosti koje ocito nicemu ne koriste kad po nekima je RB nezakonit a vec dvije sezone se utrkuje,pobjedjuje i osvaja prvenstva.Po meni pravila treba ograniciti na zdravo seljacki – sirina,duzina bolida,medjuosovinski razmak..Po meni bi trebalo prestati zabranjivati novotarije kad se pokaze da donose prednost jer cemu ista razvijati kad sutra moze postat nelegalno.Previse je tu kompliciranja,dajte ljudima slobodu u radu pa ce sve biti puno jasnije !!!
koliko glupih komentara… najjači su mi oni “bio sam strastveni navijač…” pa da si jednom bio navijač ferrarija bio bi još, kakve veze ima što nisu prvi, pa nije to hnl da samo neki mogu biti prvi.
a tek ovaj što uspoređuje njemce i talijane. prijatelju dok su talijani proizvodili trkaće aute švabe su još radili bombe, mitraljeze, tenkove…
slažem se da neko napravi inovatno, ali se ne slažem da se na sud čeka 7-8 utrka da se nešto dogodi i različita pravila za ekipe u kojoj je Ferari pobjedio. Pravila očigledno nisu tačno određena i uvjek će biti rupa. Čarli Vajting ( ko ne zna ko je, neka ga nađe na google) je davno rekao da je kod red bula bolid ne zakonit tj. da se ne uklapa u pravila a to mozete provjeriti na planetf1 ili f1.com i ostalim stranicama. sjetimo se meklarenovog F duct-a, kako ga poslije 3 utrke skresaše ( kada su vidjeli da ga… Read more »
Gorane kakva rupa u pravilima,mlataras bezveze…svi koji razmisljaju kao ti ustvari ne zele priznat neciji uspjeh i sposobnost ljudi da naprave nesto inovativno a upravo je to napravio newey zajedno sa svojim ljudima.Najveca podlost koja na srecu nije prosla je kad su im pokusali to proglasiti nelegalnim.Navijac sam ferrarija ali ono sto su oni radili u ove dvije sezone je samo kopiranje bolida red bulla i to su njihove rjeci ne moje misljenje,razlike ce biti manje iduce sezone ali bojim se da ce i dalje gledati u straznji kraj red bulla,ali mozda i to bude dovoljno alonsu da konacno bude… Read more »
Daj ajde pojedinci shvatite da je red bull iskoristi najbolje rupu u pravilima te je najbolje iskoristio izmjenu pravila u odnosu na prosle sezone te je rijesio sezonu do velike nagrade velike britanije kad su mu ukinut dvostruki difuzor i ispuh koji tera zrak kroz isti taj difuzor! od onda je red bull upisao jednu pobjedu i svi vozaci u zadnjih 5 utrka osim mase su izgledali bolje od redbulovih tu mislim na buttona alonsa i hamiltona! Vetel je dobio prvenstvo na bolidu koji je imao nesto sto drugi nisu i sad je to nelegalno! po meni i taj naslov… Read more »
Potrebno je mnogo truda i rada da bi oni dominirali sledece godine,al isjetimo se žana toda i rosa brauna,to su bili mozgovi ekipe,a greske gotovo da nije bilo,mislim da je u pitanju sto se tice ferarija neorganizovanost,unutar tima,a sledece godine tesko da ce biti mnogo bolje
više je njih ( iz različitih timova ) kretalo iz boxa sa crivom za gorivo ali samo rijetki sa nepritegnutim kotačem….. btw , nije ferarrijeva ekipa sastavljena isključivo od taljana . nijedna greška nije za pohvalit se ali neke su manje , a nezavidavanje kotača do kraja u F1 di su brzine wowwww …to je jedna od grešaka koje mogu bit kobne . valjda je schumi sa kojih 200tinjak i više km udrija u zid , srećom bez posljedica .
@avalon… dobro kažeš za šumijev kotač! 😀 Naravno da je teško, da ne kažem pogrešno, generalizirati stvari, ali ja svejedno smatram njemce pedantnijim od talijana. Al sjećam se i kad je Massa odjurio iz boksa sa crijevom za gorivo! 😉 Svakom se potkradaju ovakve greške.
grga…. kažeš da njemci uvik nešto “bolje zašarafe” od taljana ? valjda je zato u kvalifikacijama za spa schumiju otpalo kolo…njemci su dobro zašarafili :)…a dobro su zašarafili i u mclarenu buttonu prije par trka…na izlasku iz boxa mu je otpalo kolo . ne sječam se kad se tako nešto desilo ferarriu , a taljani tako loše šarafe kako nam ti tumačiš 😉 biće da je stvar malko kompleksnija nego je šarafljenje a ?
Ma Sterfano je demagog stari,dobar za političara ali ne i za šefa jedne momčadi koja planira da pobijeđuje.
naravno da će svi reći da im sljedeća sezona donosi 1. Mjesto i da će imati najbolji bolid….. Pa niko nije glup da kaže ” sljedeće sezone nam bolid neće biti baš najbolji zbog tih i tih razloga ”……. ljudi, valja sponzore pokupiti……. U svakom sličaju gledamo isti priču svake sezona, kako svi nešto najavljuju… u ostalom zna se ko vodi politiku u F1 (Berni E.) i kako on kaže, ima tako da bude, kao u ovoj tako i u prošlim sezonama. Sa svojoj politikom i pravilima za različite timove i odugovlačenja suda 7-8 utrka……… ništa nije nemoguće….. Ali se… Read more »
Pa zadnje je vrijeme da se Ferrari pokrene. A mislim da su to i u Ferrariju svatili. Njihova konvencionalnost ih je puno koštala. Hvala bogu pa su dali nogu Kosti i zaposlili Fray-a.Evo samo usporedbe radi kolko je ferari evoluirao od prošle seznone: http://www.f1fanatic.co.uk/2011/01/28/2011-ferrari-f150-and-2010-ferrari-f10-side-by-side/ slike pokazuju da nije baš puno, a ferrari prošle sezone nije briljirao tako da svarno treba sve preokrenuti za 360 i onda če biti dobro.
Neka postavi nekoliko švaba/engleza na ključna mjesta za početak. Čast talijanima, ali nekako im se često potkrade neka sitnica za koju se onda pokaže da je zapravo bila bitna. Njemci imaju grozan jezik 😉 ali su pedantni (tako i treba); talijani imaju osjećaj za lijepo ali švabe uvijek nešto bolje zašarafe! :-p
Navijač sam Ferrarija, ali u rujnu svake godine je zadnja razočaravajuća! Već godinama nema dominacije Ferrarijevih vozača. Možda dogodine, kak bi rekao šef ekipe.
Pozlatile mu se riječi….
“Uvjereni smo da je ovo zadnja razočaravajuća sezona.” – to govore vec nekoliko godina….a ovaj Domenicali, pravi jebivjetar…
Neko je davno izjavio kao bivsi clan tima Ferrarija, da dok su talijani na celu tima tu uspjeha nema, jednostavno zacarana formula koja dokazano nefunkcionira, mozda Domenicali ima teoriju za uspjeh ali i tezak zadatak da je dokaze.
reful donekle ima pravoo i ja sam bio strastveni navijac ferrari-ja ali sve to polako odpada sjecam se samo kako sam plakao kad je ferrari-u 2006 ošo motor u suzuki japanu urnebes je nastao citav dan proveoo u suzama tek za dva dana ksebi došo hahaahahahh a danas jest mi žao al ne toliko sada jer ipak dok je schumi bio to su bili zlatne godine a idioti ga izbacili htjeli kimi-a i dobio srecom naslov svjetkog prvaka je trebao pripasti hamilton-u a njegovu žalost njegov mercedes je kako je rekao blažicko zatajio imam tu snimku još donekle mi je… Read more »
bit će da mu je LDM zaprijetio otkazom pa se angažiro malo
možda tu i ima neke istine…http://www.thescuderia.net/forums/showthread.php/29327-The-revolution-of-2012
bas me zanima kaj Newey kaze na ovakve izjave…
DAJ PUŠTAJTE NA MAX TV-U REPRIZE UTRKA UMJESTO PREDSTAVLJANJA RB7 U JEREZU,DAJTE MOLIM VAS NISAM JEDINI KOJI MISLI TO
zabari
Strasna je cinjenica da uz toliki budzet oni vec 3 sezone kaskaju za prvo brawnom pa onda red bullom.A bit ce jos i teze za njih jer rb je uz brzinu dobio i pouzdanost koju nije imao prosle sezone. Pretpostavljam da ce iduce sezone razlika u odnosu snaga bit manja ali rb ce i dalje imati prevagu.Uz ovakav tehnicki pravilnik nece ih jos dugo nitko ugroziti.Jednostavno uvijek su korak ispred.Dok aerodinamika bude vodila glavnu rijec tanko ce sr.. u ferrariju !!!
Ajde Domenicali napravi mi jedan capuccino.
Ovaj me neopisivo podsjeća na našeg Mamića, kad mu je dosadno sabere novinare i drži im monologe, kad su rezultati loši onda traži žrtveno janje. Ko da su braća samo ovaj Štef ima nemjerljivo više para 🙂
I bolje im je da se poprave jer ovo nije samo par utrka nego cijelu sezonu imaju problema.
nadamo se da je zadnja,jer sljedeče godine sam na stazi u Montrealu i bolje je da tamo pobjede!!
@Ivan-Ferrari power ima pravo i bolje da je zadnja
E moj Domenicali kada ste tili dovest Newey-a on je bija čudotvorac ,a sad je to jedan čovjek.Samo sa Talijanima na čelu momčadi to ne bu išlo. Domenicali molim boga da me razuvjerite.
daj boze da je zadnja sto vi svi kazete…aaa nek naprave bolid imaju ljudi treba zaposliti prave ljude a ne neke budale fukare da znaju ljudi raditi a ne al nema veze aj nemorem ja niss pomoci ali ok….nadam se da ce biti ovako kako kaze a ti za pusenje vjerujem ti haha 😛 😛
Mislim da je vrijeme da se probude iz zimskog sna..
Ajde da i to vidimo… Jer namjeravam prestat pusit, a zbog njih za vrijeme trke maznem kutiju…
hmm…sta znam ,jednostavno mogu reci da mi je zao malo ferrarija,bio sam strastveni navijac ferrarija ,ali cim je preso Alonso tamo ,vec nisam.
a sto se tice Domenica ne razmislja da pored sebe ima jo dobrih timova koji ce svoje bolide usavrsavati.RedBull je ekipa koja je pocela da okuplja svoje pcele i kosnice tako da ce tesko biti i ferrariju i ostalima,a po moje ja mislim da ce 2012 renault biti favorit ,stize kubica ako se bude oporavio,stim dobija jos sponzore tako da ce ferrari i daje biti sporiji od prvog barem za pola sekunde.
i bolje ti je da je zadnja