Verstappen najbrži na prvom treningu u Azerbajdžanu

Max Verstappen u Red Bullu bio je najbrži na prvom slobodnom treningu u Azerbajdžanu. Do drugog mjesta je došao njegov momčadski kolega Daniel Ricciardo, a treći je završio Ferrarijev Sebastian VettelSergio Perez Force Indiji je završio četvrti, iako je imao veliki udes u osmom zavoju. Mercedesovi Lewis Hamilton i Valtteri Bottas  došli su do petog i šestog mjesta, a prvu desetoricu zatvaraju Esteban Ocon (Force Indija), Felipe Massa (Williams), Kimi Raikkonen (Ferrari) i Daniil Kvjat (Toro Rosso).

Prvih 15 minuta vozači su odrađivali instalacijske krugove. Grosjean je bio prvi od vozača koji je imao problema na stazi. Blokirao je prednju desnu gumu u 7. zavoju, ali je bio prvi koji je zabilježio vrijeme. Nakon njega prva vremena su zabilježili i njegov momčadski kolega te Williamsovi vozači. Vettel i Raikkonen su imali probleme u 16., odnosno 17. zavoju. Staza je bila prašnjava i bez gripa. Palmer je promašio prvi zavoj nakon blokiranja prednjih kotača. Hamilton je preko radija javio da preticanje nije moguće.

Force Indijini vozači bili su najbrži na pravcima, a McLarenovi najsporiji. Bottas se izvrtio u 11. zavoju, ali je prošao bez posljedica. Na tom istom mjestu je Hamilton završio svoje kvalifikacije prošle godine. Alonso je bio sporiji oko 40 km/h u odnosu na Hamiltona na startnoj ciljnoj ravnini. Hamilton je na soft gumama odradio najbrži krug. Vozači su odrađivali trening na sve tri komponente guma. Sainz i Kvjat su bili jedini bez zabilježenog vremena nakon 40 minuta treninga.

Nakon kraće pauze, prvi na stazi bili su Grosjean i Sainz. U međuvremenu se još uvijek radilo na Kvjatovom bolidu. Verstappen je na supersoft gumama uspio biti brži od Hamiltona za 7 desetinki. Nizozemac je, kao i mnogi, promašio prvi zavoj, ali je već u sljedećem krugu spustio svoje vrijeme za još 3 desetinke. Hamilton nikako nije mogao sastaviti brzi krug na supersoft gumama zbog prometa na stazi. Vettel se zaustavio na stazi u 8. zavoju, ali se uspio vratiti na stazu.

Kvjat je izašao na stazu 25 minuta prije kraja treninga. Perez je završio u zidu u 8. zavoju i bila je oglašena crvena zastava. Šteta na bolidu bila je velika. Redarima je trebalo dosta vremena da uklone bolid. Trening se nastavio 6 minuta prije kraja. Većina vozača vratila se na stazu, a Red Bullovi vozači ostali su na vrhu.