Novi Ferrarijev vozač Sebastian Vettel postavio je najbrže vrijeme na prvom danu predsezonskih testiranja na stazi Circuito de Jerez. Drugo vrijeme odvozio je novi Sauberov vozač Marcus Ericsson koji je za četverostrukim svjetskim prvakom kasnio samo desetinku i pol. Mercedesov Nico Rosberg je većinu dana proveo na prvom mjestu, a njegov W06 bez ikakvih problema je skupio uvjerljivo najveći broj krugova danas, čak 157.
Red Bull Daniela Ricciarda bio je Rosbergov prvi pratitelj prvog dijela dana, a onda su uslijedili problemi s baterijom. Australac se kasnio vratio na stazu, ali je do kraja dana odvozio samo 35 krugova. Peti je bio Valtteri Bottas u Williamsu, a slijedi ga novi vozač Toro Rossa Carlos Sainz.
McLaren se sigurno nije nadao ovakvom danu – Fernando Alonso je odvozio samo šest krugova, tri instalacijska kruga nakon kojega su uslijedila još tri u kojima je Španjolac postavio najsporije vrijeme dana.
Dvije crvene zastave uzrokovali su vozači Saubera i Toro Rossa. Marcus Ericsson izvrtio se jutros na stazi, a Carlos Sainz se pred kraj testa zaustavio u svom STR10.
1. Sebastian Vettel Ferrari 1m22.620s 59 2. Marcus Ericsson Sauber Ferrari 1m22.777s +0.157s 73 3. Nico Rosberg Mercedes 1m23.106s +0.486s 157 4. Daniel Ricciardo Red Bull Renault 1m23.338s +0.718s 35 5. Valtteri Bottas Williams Mercedes 1m23.906s +1.286s 72 6. Carlos Sainz Toro Rosso Renault 1m25.327s +2.707s 46 7. Fernando Alonso McLaren Honda 1m40.738s +18.118s 6
Ekipa Lotusa je propustila prvi dan testa u Jerezu. Zbog problema s transportom, novi E23 Hybrid danas nije stigao na vrijeme iz Enstonea u Jerez.
I sta sad covjek da radi……s jedne strane cijeli zivot navijas za ferari a s druge strane u ferari dodje vozac kojeg ne volis ni vidjet :-)…….bar je kimi ostao ako nista 🙂
Ako navijaš za momčad, svejedno je tko vozi za nju. Ako navijaš za vozača, svejedno je za koju vozi. U bilo kojem drugom slučaju nisi pravi navijač bilo vozača bilo momčadi.
Pa očigledno nije navijač, nego mrzitelj određenog vozača…
pa super sto mi pomazete da otkrijem sta sam ustvari…….ocigledno bolje znate od mene 🙂
@thebear38: vrlo odlično
Navodno je vettel vozil ispod 1:21 ujutro !?!?
Da, 1.20.984 na medium gumama, Hamilton drugi s 1.22.490
Lijepo je vidjeti Ferrarijev motor na prva dva mjesta!
Kao i svake godine……..na testiranjima :-):-):-)
Ne. Prošle godine Sauber nije bio bolji od 6-og mjesta tokom sva četiri dana testiranja.
Ovo vrijeme ne znaci skoro nista, ali svakako je lijepo vidit Ferrari i Sebastiana na prvom mjestu, makar i jedan dan… Go, go, go Vettel ispred tebe je jos PUNO, PUNO posla, ali nadam se da ces s mitskim Ferrariem loviti svoj 5-ti naslov…… go, go, go VETTEL…. Ima li ista nova o Schumacheru i Julesu? Odavna nisam nista procitao…
ma pustite vremena to ništa neznači meni je važno kad vidim testiranja znači da je sezona blizu jedva čekam.Evo za navijače ferraria https://www.youtube.com/watch?v=7LMbSuJvEFw!!!!!
Ovo ne znači ništa šta je Ferrari bio prvi na testiranjima, to je samo štelanje bolida, to ne znači da će ferrari i sauber dominirati prvenstvom, i prošle godine je Alonso bio prvi na testiranjima pa je ferrari bio daleko od postolja, dok ne dođe Australija ništa se ne može očekivat….
Mercedes predviđa da će ovogodišnji bolid bit 2.5-3.0sec brzi od prošlogodišnjeg po krugu s obzirom da su svi ostali kasnili oko sec po krugu prošle godine ako želebit konkurentni treba im 3.5sec po krugu i to ne jedan krug pred kraj utrke s praznim rezervoarom i novim gumama nego konstantno
Samo hrabro naprijed, stigao nam je Weltmeister, a imamo i jedinog aktivnog vozača koji je bio Prvak svijeta sa Ferrarijem.
Ja sam prezadovoljan McLarenovim vremenom. Nije kao posljednje dvije godine, vrlo dobro na testiranjima, ja se ponadam.., a onda sezona za gubljenje živaca (doduše Australija je, iako stjecajem okolnosti, i počela dobro). Ovako znam da imaju dosta stvari za uskladiti i ne očekujem ništa spektakularno, bar ne ove godine. U prvih pet utrka ćemo vidjeti što su složili mehaničari Honde i McLarenovi inžinjeri.
.izgleda kao iznimna vijest za nas fanove al nemojmo zaboraviti da je slično bilo i prošle godine u Jerezu.
Melburne je jedina istina…i ako i tamo Ferrrari bude barem približno jak, niko sretniji od mene.
Sutra Kimi…jedva čekam.
Vijest je sama po sebi indikativna jer ni ferrari nije pokazao sve,sigurno.Jedno je sigurno,a to je da je ferrari gledajući samo pokazatelj vremena (koje će biti i bolje) definitivno krenuo naprijed.To ne znači da će sada pobjeđivati i biti prvi-drugi ali da je noge izvukao iz gliba,izvukao je.Svakako će biti zanimljivo pratiti taj napredak ove sezone i možda se svi iznenadimo istim?Optimalno zadovoljavajuće bi bilo da se uključe u borbu za postolja i naravno,bez dječjih bolesti kao što su nebulozne odluke iz boksa moglo bi izazvati određenu nervozu čak i kod favorita.
Mislim da se mogu izvući neki zaključci i poređenja u odnosu na prošlogodišnja testiranja tek nakon što se kompletira ovo prvo četverodnevno testiranje. Ferrari je tada bio prvi na prvom danu testiranja. Ali su ukupno gledajući prvi četverodnevni test bili tek četvrti sa 1.6 sekundi zaostatka.
Čini mi se da Vettel vozi i sutra. A onda Kimi 2 dana.
Performanse bolida su očito bolje gledajući postavljeno vrijeme na istoj stazi.Sa pretpostavkom poboljšanja to je dakako napredak u odnosu na prošlogodišnje vrijeme.Drugi će možda (vjerojatno) biti i bolji ali,misao vodilja mi je bila prošlogodišnji “glib” kojemu je pretpostavimo došao kraj.
.kimi car..zapravo.več nekoliko godina Ferrari ima jednu ne baš slavnu manu a to je da na testovima i treninzima uoči utrka stavlja sve karte na stol, uglavnom odvoze najbolja ili vrlo konkurentna vremena pa onda na trkama, odnosno kvalama, uglavnom podbace. Za pretpostaviti je da su i drugi jednako dobri ili bolji ali ipak imaju zadršku na treninzima/testovima. Mislim da je stvar čisto diplomatska…tj. zašto nekome stavljati markere uoči kvalifikacija kada će vrijeme biti toliko bitnije?Drugim riječima, momci (i cure) u Ferrariju bi morali imati malo zadrške prije nego se voze važni krugovi, ako ne zbog drugog onda barem da… Read more »
Sklizav je ovo teren.Teško je reči,dal su imali zadršku ili ne,jednostavno iz razloga silnih kadrovskih promjena i ako su novi nastavili istu pušionu,onda nazdravlje.Novi ljudi,novi običaji i raduje me da novi SF ako je sudit po prvim mačkima, sasvim dobro odgovara Vettlu što želim i Raikonenu. 😀
O kako je život čudan,u 2015oj zasada ferrari mete pod sa svima.Znam,znam,znam,polako,ali jbg. činjenica je da u ovoj godini od ukupno odvoženih krugova,ma kako se ti krugovi tretirali stvari stoje tako.Sutra možda već bude drugačije,ali,opet se radi samo o činjenicama a protiv činjenica se ne može.Smiješno je i meni ali kako zvuči opako;U 2015oj godini ferrari ispred svih!! hahahaha,barem za sada,no i to je nešto 🙂
Jako me zanima kakva ce vremena sutra postavljati Kimi.
U cijelom ovom skrivanju karata, dizajna, preformansi i ostalog. Merceses vrti svoje.
znaju da imaju brzinu za jedan krug i rade simulacije trke radi jedinog problema koji mogu imat – pouzdanost.
dok su svi ostali vjerujem trazili kvalifikacijski krug.
Ipak Strasno me zanimaju vremena koja ce Kimi sutra postavit, za razliku od prosle godine sad je on. Starosjedioc u ferrariju i ako ne uspije konkurirati Rookiu tako rec, teska.srca al mislim da je spreman za mirovinu
Osim McLaren Honda. Oni nisu tražili niti kvalifikacijski krug niti su radili simulaciju trke. McLaren Honda je usklađivala ICE sa HERS-om i KERS-om, te baterijom, a sve skupa (PU) sa bolidom… Kao što sam i očekivao i kao što su svi radili prošle godine!
Niko nije tražio kvalifikacijski krug. Osim možda Saubera…
Ove godine dominira Ferrari bravo Vettel znao sam da če podignuti moral od prvog dana stalno je u garaži sa mehaničarima svi su ga već zavoljeli jer želi pokazati gdje je Ferrariju mjesto. naprijed Vettel i Kimi dajte da uživamo u predstoječim utrkama i skinemo mercedes vozite za Šumija sretno.
kamo sreče ali daleko je to od istine
ajme šta sve neću pročitati na ovom forumu.. nakon prvog dana testiranja Ferrari dominira ove godine hahahaha 🙂 pa koliko su samo prošle sezone puta bili “brzi” na slobodnim treninzima, pa kad dođu kvalifikacije i utrka a ono 1,5 sec zaostatka.. nemoj biti naivan
da Pavle hhahahhahahaa :’))))
E moj formulaš zaboravio si da to vozi ČETVEROSTRUKi PRVAK i najbolji vozač današnjice i ne zaboravi taj če malac osvojiti prvenstvo a ti pjevaj dalje po svom.
Jako lijepo za vidjeti ali….znate već svi…
testiranja su jedno a stvarna utrka…
No možda ipak…
Tko zna…
Mecka ce biti prejaka ove god, mada nisu ni prosle bili nista losiji xD Izgleda da se i Ferrari malo trznuo, mada prvi dan testiranja nista ne mora da znaci. Kada bi McLaren (ste se nadam i da hoce) pripremio do Melbourne-a bolid na trkacu razinu, bio bi uzitak gledati. Sauber me pozitivno iznenadio na tesitranju u odnosu na proslu godinu. Red Bull ima blagi tempo skracivanja vremena u odnosu na Mercedes, barem mi se tako cini.
Iako ne navijam za Ferrari drago mi ih je vidjeti na prvom mjestu, ali ipak mislim da je Mercedes klasa za sebe . Najviše mi je žao što je Alonso odvozio samo 6 krugova, no nadam se da će i Mcl Honda profunkcionirati.
Meni je najzanimljivije vidjet koliko su se skresala vremena po krugu u odnosu na prošlu godinu. Istina da je prošle godine prvi dan jereza bio i prvi dan sa skroz novim autima, ali ovih cca 4.5 sekunde brže vrijeme 1. dana testa me stvarno veseli (RAI 2014 1.27.1 vs. VET 1.22.6 i to oba u ferrariu i na istim medium gumama). Nažalost, mislim da je mercedes više išao na kojekakva long run testiranja, i da će se situacija u melbourneu potpuno okrenutil. Ali naravno to su sve nagađanja, ostaje da vidimo kako će sve dalje ić. P.S. autosport ima dosta… Read more »
Prošle godine je najbrže vrijeme u Jerezu bilo 1:23.276, Magnussen treći dan testiranja. Već su sad dosta brži. Ali nije ni ovo ni blizu koliko će to još ići dole. Ali evo najbrže vrijeme Ferrarija prošle godine je bilo 1:24.812, Raikkonen drugog dana testiranja. Sigurno i Ferrari može još dosta niže od ovoga danas.
Sve stoji sta kazes. Ja sam se osvrnuo bas na prvi dan testa i napiso sam da znam da je ono bio apsolutno prvi dan sa kompletno novim autima. Auti su sigurno brzi, samo je pitanje kolko.
Nikakvo znacenje ne predstavlja ovo postavljanje vremena,mislim da su itekako svi izlazili na stazu zbog postavljanja sto vise odvozenih krugova.Da bi svi vidjeli u kakvom se smijeru krece izdrzljivost bolida.I logicno je da su se vremena skidala kako je vrijeme odmicalo,a samim i time staza bila uzarenija.Nije ista toplina zraka staze u rane sate i poslije podnevne sate.I gume su na vecem nivou ukoliko je asfalt topliji! No ipak se nadam da je barem i s ovim test vremenom Ferrari pokazao da se ove godine na njega moze racunati kao potajnog favorita,barem ako nista drugo za par stepenica vise!
Nije ni ovo od Vettela bilo gonjanje najbržeg vremena. Kažu da ga je postavio na dugom stintu od 15 krugova i medium gumama. Kaže Vettel da bolid ima velik potencijal. I tek se prilagođava novom bolidu.
Znam ja da će te vi moj komentar ocjeniti sad sa -50 🙂 ali ću reći realno… Ništa ovo ne znači,ovako je i Kimi prvog dana bio brz sa vremenom 1:27.0 i to pola sekunde brži od svih ostalih,pa gdje su bili Kimi i F14-T ??? zna već gdje 😉 … Niko ne zna ni sa kojim gumama je išao Vettel,ni sa koliko goriva,ni sa kakvim setapom bolida,ni sa kakvom voljom njegovom,ni sa koliko grešaka je krug. 🙂 ha ya 😉 .. I niko ne zna ni sa kojim gumama i sa koliko goriva je išao Mercedes,pa je samo 0,4s… Read more »
Rosberg hard (ili medium nisam više ziher) gume ali rano ujutro, Vettel medium kasnije popodne kad je staza bila puno bolja. No Sauber je brži točno 20 sekundi u odnosu na lani i to sa istim vozačem u bolidu… S tim da Vettelov krug nije samo jedan brzi krug, nego je odvezel 5 krugova u kojima je skidal vremena i stalno su bila tu negdi…dakle nije ovo samo za pokazivanje. Ferrari je očito itekak unaprijedio PU, no Mercedes je opako ali opako dobar ove godine, em je brz em je Rosberg odvezao cca 160 krugova i long runove bez ikakvih… Read more »
gutierrez je vozio u sauberu prošle godine u jerezu prvi dan. 😉
AlonsoForever – imaš plus 😀
I Ferrari i Merc su bili na Medium gumama, a Sauber na soft. Što se tiče setupa i goriva sumnjam da su tu neke ogromne razlike niti da se moglo puno eksperimentirati pošto su svi izašli prvi put ove sezone i u ovim bolidima na stazu…. Inače 7 bolida je tijekom 8 sati odvozilo nešto više od 400 krugova, a pošto to nisu nikakvi ozbiljniji krugovi nego više upoznavanje bolida nema se tu šta puno ubrzavati staza. Jedini značajniji faktor koji se mijenjao je bila temp. koja je došla do 30 celzijevaca kojih sat i pol prije kraja testiranja, a… Read more »
MA neka se Ferraro trgne, but će zanimljivije. Ali dobro kaže čovjek. Prošle godine Ferrari je imao najbrže vrijeme poslije prvog dana, pa gdje su bili u sezoni? Ove godine sigurno imaju bolji bolid i sigurno imaju više iskustva. No to sve skupa ništa ne znači. Prošle godine u Jerezu RBR nije odvezao niti 10 krugova, pa je jedini uzeo 3 pobjede Mercedesu u sezoni. To je činjenica. Kao što je činjenica da to što je bilo prošle godine znači kolac za predviđanja za ovu sezonu… Jedino što je sigurno je da ništa nije sigurno!
Osim Mercedesa 🙂
Prvo, prošle godine su svi prvi put vozili sa novim motorima. Tako da to prvo mjesto Raikkonena ne znači ništa, jer je već drugi dan vrijeme išlo 3 sekunde dole. Drugo, Ferrari je prvo testiranje od 4 dana završio na četvrtom mjestu sa zaostatkom od 1.6 sekundi. Treće, bolidi nisu brži 5 sekundi. Prošle godine je najbrže vrijeme u Jerezu postavljeno treći dan. Magnussen je vozio 1:23.276. Znači za sada su brži samo za 0.6 sekundi. Što ne znači da neće to skinuti za još koju sekundu. Četvrto, zna se i sa kakvim je gumama vozio i sa koliko goriva… Read more »
lijepo mi je vidit nemercedese na vrhu.
18 sekundi zaostatka….ima da to sutra button skreše barem za pola! 🙂
18s. zaostatka,to nije bio brzi krug za Alonsa 😉 čisto onako kao “stocked 5 gear” recimo i vozi hladno 😉 kratak je Herez..nije to Spa.
nije bio brzi krug???? sad mi je lakše.
Više od najbržeg vremena (svaka čast Vettelu) me impresionira ovih 157 krugova Rosberga prvog dana, bez poteškoća. No to je tek prvi dan. Pitam se, što li sad Fernando misli o svojoj bivšoj ekipi? Nadam se da će McH konačno proraditi kak treba i napraviti čim više kilometara.
sutra će button odvozit 100 krugova
Naravno da ovo ne znači ništa, ali lijepo je vidjeti Vettela tamo gdje mu je mjesto…
🙂
Da, i to je trajalo cijelu 2014. 🙂
Haha, dobar KOve, dobar :rofl: , tko je ono završio iza njega prošle godine u ukupnom poretku 😉 ????
@damir
Isprike na provokaciji, bila je impulzivna loša reakcija.
@ciki
Odbijam uči u raspravu jer bi samo ponavljali ono što smo ponavljali prošlu godinu. 🙂
Najbitnije je da se cirkus vratio.
Nema problema, uživajmo u sezoni, i bez nepotrebnih provokacija.
@KOve; @ciki, šta fali malo sprdnje (ne baš vrijeđati). Pa i to je navijački.
Lijepo je vidjet ferrari na vrhu,iako nenavijam za njih,al misim da neke momcadi imaju jos 1.5-2.0 sec po krugu u” djepu”,skriva se puno i jos se stela sta treba,volio i i mclaren hondu da bude brza,da imamo zanimljivo prvenstvo,al mislim da mecki nece bit konkurencije,nadam se da se varam da svi uzivamo…
Polaaakooo ljudi prvi dan za sve bolide, ova vremena ne znače jako puno, možda sugeriraju na neke stvari, ali ništa nije sigurno; i ja bih volio crvene vidjeti gore ali pričekajmo još malo. Bar nas ove godine ne filaju s obećanjima nego su tu energiju usmjerili na bolid koji mi se jako sviđa moram priznati. Inače ne znam je li još netko primijetio otvor na šasiji Ferrarija koji se nalazi na ovoj gore slici u gornjem desnom djelu naljepnice momčadi. Pretpostavljam da to dodatno hladi turbo iliii….?????
Mislim da je taj otvor bio i prošle godine, barem u drugom dijelu sezone.
Raikkonen u Brazilu prošle godine.
http://lh6.ggpht.com/-MTJricnybwo/VGx1sVBsy6I/AAAAAAAAeag/K5PCQNwq2v4/d/wallpaper%252520picture%2525202014%252520brazil%252520f1%252520gp%25252018%252520%252528Custom%252529.jpg
Sa lijeve strane poklopca motora (na vrhu peraje je otvor za hlađenje turba.
http://3.bp.blogspot.com/-6mGcCW4WpEw/VM4ceYEM64I/AAAAAAAARTQ/49x5_DOpN0c/s1600/dcd1501fe225.jpg
To je novo.
E da na to sam mislio, hvala na potvrdi Zeuse!
jbt 157 krugova za mećku, to je respekt, najbrža vremena baš i ne stvaraju neku sliku, barem meni
Imam blagi osjećaj da su konačno složili dobar bolid.
Čak su i zvuk motora popravili, konačno zvuči kao F 1.
Veća senzacija od Vettela na P1 je SonyErricson na P2 sa Sauberom. Osim ako Ferrari nije napravio neku revoluciju sa motorm, nameće se zaključak da su oba vozača ta vremena postigla sa malo goriva.
Sauber koristio soft gume… Svi ostali medium tj., hard ujutro barem neki.
Ericsson je bio na Soft gumama.
(lol…hahaha @reso20 )
Nećeš razbojniče, ideš i samo mene pratiš kao špijun i na svaku moj spamaš ha ha ha 😛
Moj si i Božji! Banditu to si mi ti htio pobrisati titulu da je tako muljava 😛
Onda, dodaj još pol sekunde kad sjedne Nasr, i eto stvarne brzine Saubera 🙂
Lijepo je vidjeti Ferrari na vrhu premda to u ovom dijelu testiranja ne mora znacit apsolutno nista. Jer svi imaju vjerojatno jos performansi u bolidima i nitko nije vjerojatno iso punom snagom prvi dan testiranja vjerojatno su manje vise skupljali kilometrazu i ispitivali neke nove stvari na bolidima. Ipak kad se sve pogleda upada u oko cinjenica da je Rosberg bez i najmanjeg problema odvozio 157 krugova a drugi po broju odvezenih krugova bili Ericson i Bottas svaki sa po 73 kruga sto se tice Mclarena oni su izgleda jos jako daleko od prave forme mozda jos ne zele pokazat… Read more »
McLarenov problem je što su godinu dana u zaostatku za svima ostalima. Pri tom mislim na tisuće kilometara na stazi što svi drugi imaju, a oni su tek počeli. Čisto sumnjam da će moći pokazati puni potencijal i konstantu u iduća dva mjeseca.
A što je s tim što je McLaren ima Mercedesov motor koji su mogli do zadnjeg detalja secirati i predočiti Hondi a Honda bez ikakvih ograničenja to mogla implementirati u svoju koncepciju i onda usavršavati zajedno sa svojim rješenjima i izvedbama koje još nitko nije ima prilike viditi i kopirati. O tim prednostima nitko ne priča, i još se bune da neće dobiti dovoljno tokena za razvoj kroz sezonu.
Ah, kako je ta mržnja ružna stvar. Ne dopušta čovjeku da uživa otvorena srca. Mislim da bi ti mzf1 bio sretan samo kad bi Hondu limitirali na 250 KS, zbog ničeg drugog nego zbog Fernanda, a i onda bi našao razlog da se žališ…
I trkeljaš o kopiranju nečijih rješenja. Nikada ti nećeš razumijeti da kopiranje drugoga ne donosi dobro, kopiranjem nečijih rješenja ne možeš pobijediti te čija si rješenja kopirao…
Da si ikada nešto napravio svoje znao bi koliko je teško to nešto iskopirati. Jer ne radi se samo o izgledu, već o puno detalja…
mzf1, motori su se svaki trkaći vikend dopremali pečaćeni kod Mclarena, uz Mercedesove inžinjere + delegat FIA-e, jedino što su zajedno radili, spajali motor i ostale komponente sa mjenjačem i hlađenjem. Odmah po završetku trke, motor natrag kod Mercedesa. Mogli su McLarenovci vidjet vrijednosti na telemetriji, ali od toga nemaju puno. Niti softveru nisu imali pristup, tako da o kopiranju sitnica unutar mašine i komponenti, ništa. Jedino što su mogli, kao i svi ostali, kopirati položaj nekih komponenti i vanjsku arhitekturu.
Prvo i osnovno skreši te izraze trkeljaš mržnja i slično ako želiš konstruktivno raspravljati samnon. Druga stvar oni su imali priliku viditi srce Mercedesovog motora, a Ferrari i Renault o tom mogu samo nagađati. Čak i da su ga imali na stolu godinu dana ko McLaren odnosno Honda, Ferrari i Renault nemaju velike koristi od tog jer samo 48% svoje jedinice mogu minjati tako da nebi mogli previše toga implementirati, a Honda ga može iskoristiti neograničeno. To se zove prednost pa makar je i ne iskoristili. Treća stvar, ova tvoja podbadanja da nisan ništa napravija pa ne razumin da kopiranje… Read more »
@mzf1. sam si kriv što te lisac česti tim izrazom jer ga baš potenciraš. Nakon što ti je Zeus lijepo objasnio kako stvari funkcioniraju, složivši se s njim našao si se u kontradiktornosti sa samim sobom jer si prvo to popljuvao, a na šta ti je lisac prigovorio, pa će prije bit da ti trkeljaš
@...raca ka po tvojoj logici on je pročita moj komentar 7.1.4. prije nego san ga ja napisa pa na to odgovorija da trkeljan. Zeus mi je lipo objasnija ono što nisan zna a njegov san komentar vidija tek nakon što san svoj objavija pa san naknadno napisa @... zeus…Zato san se naša u kontradiktornosti sa sobon, a lisac mi nigdi nije argumentom pobija da Honda ima prednost poznavanja Mercedesovog motora, vjerojatno jer ni sam nije zna za ovo što je Zeus naveja jer on nije reka da Honda nije mogla kopirati nego da kopiranje nema smisla i ne daje rezultate… Read more »
@mzf1; Po, ne znam koji put. Gledajući u motor, ne mogu se dobiti baš neke informacije, a kojih je McLaren bio više uskraćen od ostalih ekipa sa Mercedesovim motorom i što su sami Nijemci izjavili. Malo gore KOve ti isto govori u kakvoj je prednosti Honda koja nije niti jedan pošten krug odvozila dok drugi imaju tisuće kilometara utrka. Do kad ću se boriti sa vjetrenjačama, objašnjavajući da Honda nije u prednosti nego u zaostaku, velikom.
Generalno gledano da li je Honda u prednosti ili zaostatku vidi ćemo nakon dvi tri utrke, i to je samo po sebi očito da je u zaostatku zbog nedostatka kilometraže, ali ono što san ja naglasija a što nitko ne spominje da su imali i neke prednosti kao, između ostaloga konstrukcija i pakiranje Mercedesovog motora telemetriju itd.
@mzf1
s tobom konstruktivno raspravljati? Mislio sam da smo to riješili prošle sezone!
A pitanje kopiranja – koji ti to jači argument hočeš od onoga koji sam ti napisao.. Kada si ti nešto svojega napravio da bi znao koliko je nešto teško kopirati? Na to nisi odgovorio. A logičan zaključak je da nisi, jer da jesi ne bi se sramotio tvrdnjom da je Honda kopirala ili “mogla kopirati” Mercedes…
Toliko o konstruktivnom razgovoru…
Pozdrav!
Evo samo mi reci zašto je Red Bull u kamuflažnom, zašto Mercedes daj zapakovani motor sa svojim inžinjerima da paze koliko se toga može saznati, zašto je najčuvanija tajna na svitu zadnjih 50 godina okretni moment motora, jel to ima veze sa strahon da ih drugi ne iskopiraju. Ili i ti inžinjeri nikad nisu ništa svoje napravili pa neznaju kako je teško nešto iskopirati. Mislin stvarno, argument ti počinje ti nisi ništa u životu napravija.
Pa kolega, slican avatar imamo 😀
Cijeli pregled današnjeg Testiranja, kao i prezentacije bolida,
*od predstavljanja same staze
*pristizanja ekipa
*prikaza prije početka testiranja još od 08h
kao i samih testiranja od 09h
možete još pregledati detaljno i na Forumu, sa velikom kolićinom slika i Video sadržaja:
https://www.gp1.hr/forum/formula-1-group1/aktualno-u-f1-forum1/testiranja-2015-thread1285.0/
KoliČina 🙂
Znam da ova testiranja ne znače puno, znam… Ali uzbuđen sam i lijepo je vidjeti Ferrari i Vettela na vrhu!
Forza Ferrari !!!
Go Seb!! Ovo ne mora ništa znaciti, ali nadam se da ce približno tako biti u sezoni
tako je i bilo sa kimijem prošle godine, pa smo vidjeli kakva je sezona bila :/
ali neka, držim palčeve sa uspješniji ferrari 😀 dobro seb izgleda 😀
jedva čekam kimija vidjet također 😀
btw, jedna sitnica, gledanjem videa kojih već ima po youtubeu iz jereza, skužio sam po zvuku da je mercedes prešao sa big bang paljenja na klasično paljenje, kao što ferrari i renault koriste. interesantno. 🙂
Opa 😀