Iduća utrka »

Pozdrav, gost! Pisanje po forumu zahtjeva registraciju.

Stranica:Prva ... 567891011 ... Zadnja
AutorTema: Biciklizam
Formula Renault

Registriran: 28.02.2012.
Navija za: Kimi Raikkonen

Post Re: Biciklizam | 12.04.2012., 15:43

Neznam decki dali je itko od vas ikad vidio pravu DH stazu?
ona je na nekim (kracim) dijelovima strma gotovo 90 stupnjeva.
Za DH voznju prije svega treba imati muda, a on to nije imao...vidjelo se kako je jednu nogu stalno imao dolje.

Rekli ste da kad sjedis da imas nisko teziste, istina. Ali to nema veze na ovakvim mjestima.
Treba se samo dovoljno nagnuti nazad i pritisnuti obje kocnice (zadnju do kraja a prednju toliko da te ne baca preko). Uostalom, na DH bajku se nikad ne sjedi. Kad se i na XC bajku spustas uvijek stojis, jer bas radi grbavog terena moze te sic izbaciti iz ravnoteze.
Mali stvarno nema skilla i trebalo mu je zabraniti voziti se. Ovdje je najveci problem bio strah i moram priznati da sam se nasao u ovakvoj situaciji i mislim da ovaj nije mogao prstima do kocnica radi toga sto ga je bacalo.
Uzeo sam jednom prilikom bajk od frenda, bili smo u sumi.
Bajk je bio specialized P1 i on je taman u sumi izvadio pakne jer ih je htio usporediti s debljinom pakni kod drugog frenda. Ja to nisam vidio i uzeo sam njegov bajk i isao se nizbrdo spustiti po stazi. Kad mi je viknuo da nema kocnica vec je bilo prekasno. Inace taj dio se da proci bez kocenja, ali psiha radi potpuno drugacije kad nemozete stati. puls vam je 200 i niste u mogucnosti racionalno razmisljati. Bajk je ubrzavao i samo sam razmisljao kako se zaustaviti. Posto sam vidio da jedan zavoj necu savladati samo sam skocio u nazad sa bicikla (dirt bicikl). Nabio sam trticu i to je bilo to, a mogao sam zavrsiti bas kao i ovaj.
Druga situacija je bila sa XC bajkom kada sam bio vrlo iscprljen i gladan. Frendovi nisu htjeli stati da si pojedem cokoladicu, nego su htjeli da dodemo do ceste. Preostao je jos samo taj spust po poljskom putu. Oni su otisli napred i podigli prasinu, a ja sam isao 10m iza njih i nisam vidio podlogu. Posto sam bio iscrpljen nisam dovoljno cvrsto drzao volan i u jednom trenutku volan mi se okrenuo i ja sam pri brzini od 40-50 letio preko volana. Najbolje od svega je sto u trenucima kada padate, uvijek koji momenat prije znate da ce te pasti i nekako se pokusate pripremiti. Ja u tom trenutku nisam bio svjestan sto se desilo nego sam samo letio po zraku. Lezao sam nekoliko minuta na podu i pokusavao doci do zraka (nekako sam si izbio zrak). Nakon toga su dosli frendovi i podigli me. Bio sam prasnjav, zgulio sam biciklisticke hlace, a biciklu nije bilo nista.
Znate kako volan uvijek ima one cepice na svojim krajevima. Ti cepici inace sluze pri padovima, da se netko nebi nabio na njih. Meni kako se volan okrenuo napiknuo sam se na njega i lijevo od trbuha imam jos dan danas oziljak od volana. prvih nekoliko dana je cak bilo i fora. Jer cepic ima logo od cannondalea, pa sam na kozi imao otisnut "C" :D
Uglavnom, kad sam ustao i dosao sebi, skuzio sam da sam letio nevjerojatnih 10 metara po duzini puta. Pao sam radi nekog korijena koji je bio od obliznjeg drveta i kojeg nisam uspio zaobici zbog prasine koja se digla. Kasnije smo ustvrdili da sam pri padu zapravo pao na glavu.
Srecom da sam imao kacigu, jer glava bi mi pri padu najvise stradala. Od tog trenutka UVIJEK imam kacigu na glavi i tek tad sam shvatio da ti ona doslovno moze spasiti zivot, jer zamislite da sam glavom lupio u kamen.

Imate li vi kakve padove?

GP2

Registriran: 17.11.2011.
Navija za: McLaren...i Hamiltona

Post Re: Biciklizam | 12.04.2012., 17:04

Ja sam jednom probao napraviti salto na poligonu...prvi put uspio, drugi put isto...treći put su me vodom polijevali i budili...znači-NIKAD VIŠE :facepalm:

Image

GP2

Post Re: Biciklizam | 12.04.2012., 17:19

Da nastavim, jednom sam na BMX nabio lijevo jaje :mrgreen: ...nije smiješno, imao sam nekakve proširene vene i jaje kao kokošije-naravno, morao sam na operaciju. Prije toga sam se isto sa BMX-om zaletio od nekog odbojkaškog do košarkaškog igrališta između kojih je bila trava...a u travi staza za skok u dalj sa 2 bankine sa strane-ja jedan salto, BMX 2 komada :facepalm: ali najveći epic je bio kada je kolega krpao prednju gumu, stavio točak i otišao negdje...ja mu uzmem bic i na zadnji dignem i vozim...šta misliš po šta je bio otišao? Po šarafe za prednji točak...to sam shvatio kada je ispred mene jurio točak-salto neizbježan :zub:
Inače, prvi lom sa biciklom sam imao sa 3 godine, tetka me vozila na paktregeru i stalno govorila : Igore, raširi noge, nemoj da ti upadnu u žbice...naravno, Igor nikad nije slušao :rofl:

Do sada sam imao 5 operacija, desnu ruku sam lomio 3 puta, lijevu 2, te svaki nožni zglob jednom...od toga je bicikl izravan krivac 3 puta-i nikad nisam odustao, ali sam puno oprezniji

Image

Formula Renault

Post Re: Biciklizam | 12.04.2012., 18:51

I meni se nekako cini da je najbolje baciti bicikl napred, a ti da padnes na guzicu. Jedino se na asfaltu i sa SPD stvari kompliciraju :D

Ovo sa BMX biciklima, jaooo....
Frend mi ga je imao i znao je dosta trikova. Ja sam probao i nakon sto sam u 3 minute 5 puta pao na pod, odustao sam :D

GP2

Post Re: Biciklizam | 12.04.2012., 19:43

Ovo mi se jako sviđa...stvarno izgleda kao nekakva igra za PC:

http://www.youtube.com/watch?v=e45LoAyH00M&feature=related

Da mi se tu provozati...

Image

GP2

Post Re: Biciklizam | 12.04.2012., 20:32

Iskreno, ne sviđa mi se. Ja sam više tip za prirodu, i radije bih glavom lupio u drvo nego u rinu ili betonski zid...i radije bih slušao ptice i lagani vjetrić nego ovu stoku što se dere i remeti moj duševni mir Image

Image

Joker
GP2

Registriran: 24.07.2011.
Navija za: Ferrari

Post Re: Biciklizam | 12.04.2012., 20:53

Citiram korisnika K&M, 12.04.2012., 20:18
A ovo :klanjam:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=mknNNEUTgo4#t=0s

Ovdje se pad teže oprasta nego u prirodi. Ovdje ko izvuce bez loma kad padne on je Chuck onda xD.

Formula Renault

Post Re: Biciklizam | 12.04.2012., 21:56

Citiram korisnika choobra MP4-5B, 12.04.2012., 20:32
Iskreno, ne sviđa mi se. Ja sam više tip za prirodu, i radije bih glavom lupio u drvo nego u rinu ili betonski zid...i radije bih slušao ptice i lagani vjetrić nego ovu stoku što se dere i remeti moj duševni mir Image

To su rijeci! :thumbs:

Joker
GP2

Post Re: Biciklizam | 12.04.2012., 22:56

Citiram korisnika K&M, 12.04.2012., 20:59
Padovi su brutalni ali rjetki u trkama, to voze samo najbolji i najluđi

Da treba biti lud treba, ali uvijek se desi greska kad neko trazi vise nego sto moze... ali opet oprema je vrhunska, vrhunski vozaci i sve, uvijek moze doc do lomova.

Joker
GP2

Post Re: Biciklizam | 12.04.2012., 23:13

Citiram korisnika K&M, 12.04.2012., 23:01
Kad padnu na ovakvom "terenu" polome se totalno jer nema di vec u zid ili kakav stup a to zna biti brutalno.
Totalni luđaci :lud:

Koliko cca dobiju za svoju ludost. Jer ovo iz gusta radit mi je totalno "ludo".

GP2

Post Re: Biciklizam | 12.04.2012., 23:34

Vidi ovo, ovaj što ju je pokupio je napravio uslugu vlasniku žutog auta...razbila bi se svakako...sad će neko reći da sam šovinista, ali...uostalom pogledajte

http://www.youtube.com/watch?v=lQgXBoiRca8

Image

Joker
GP2

Post Re: Biciklizam | 12.04.2012., 23:45

Citiram korisnika choobra MP4-5B, 12.04.2012., 23:34
Vidi ovo, ovaj što ju je pokupio je napravio uslugu vlasniku žutog auta...razbila bi se svakako...sad će neko reći da sam šovinista, ali...uostalom pogledajte

http://www.youtube.com/watch?v=lQgXBoiRca8

Ala.... ovo je brutalno :o

GP2

Post Re: Biciklizam | 14.04.2012., 19:37

Jeb'o mater svoju, svaka čast :thumbs:

Image

GP2

Post Re: Biciklizam | 18.04.2012., 07:17

Ništa, ti dođi kod mene i tako se zabavljaj, a ja ću kod tebe po šumama i gorama. Pa da vidimo kome će biti zanimljivije. A onaj bungie Rus je kreten. U najmanju ruku :facepalm:

Image

GP2

Post Re: Biciklizam | 23.04.2012., 16:43

http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=38146

Jedva čekam vikend, ima da bude harakiri :thumbs:

Image

GP2

Post Re: Biciklizam | 23.04.2012., 18:10

Pa da, ribolov ti i priliči, strašan sport, taman za vas penziće :thumbs:

Image

GP2

Post Re: Biciklizam | 23.04.2012., 19:49

Nismo off topic. Sve je to povezano. I djevojke nazivamo ribama. A djevojke voze bicikli. Što znači da ribe voze bicikli. A ja volim kad vidim dobru ribu na biciklu, a tange ispale van :mrgreen:

Image

Stranica:Prva ... 567891011 ... Zadnja
Facebook Twitter Youtube RSS Hosted by Avalon